19-20 października 2023
Forum Inteligentnego Rozwoju to Inspirujące prelekcje, trendy rozwoju i innowacje, prezentacje przedstawicieli świata biznesu i nauki. Technologie przyszłości, nowatorskie procesy i badania. A także zaskakujące odkrycia z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii kognitywnych.
8. edycja Forum Inteligentnego Rozwoju była jedną z największych w historii wydarzenia! Do Uniejowa przybyło ponad 500 gości, by wziąć udział w zorganizowanym przez Centrum Inteligentnego Rozwoju i Fundację Forum Inteligentnego Rozwoju kongresie naukowo-technologicznym.
Prelekcje, power speeche, networking, bogata strefa wystawiennicza i wieńcząca całe wydarzenie gala, na której uhonorowano innowatorów świata nauki, biznesu i przemysłu – to wszystko zobaczyć można na przygotowanym przez nas podsumowującym 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 filmie.
Sprawdź co przygotowaliśmy podczas 8. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju wraz z zaproszonymi speakerami. Nasi goście uczestniczyli w licznych panelach dyskusyjnych i przedstawiali swój punkt widzenia podczas indywidualnego przemówienia.
Dziennikarz, prezenter telewizyjny, felietonista, pisarz, publicysta i osobowość telewizyjna.
Dziennikarz, laureat nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.
Jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 400 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“). Dużym wydarzeniem było również wydanie w 2022 r. jedynej, autoryzowanej biografii Jana Borysewicza „Mniej obcy”, która przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie bestsellerów EMPIKu.
Marcin to jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich konferansjerów, mający
na koncie kilkaset poprowadzonych eventów dla największych międzynarodowych firm, w tym branżowe konferencje i kongresy, eleganckie gale, festiwale tematyczne, masowe koncerty i wiele innych.
Zwycięzca w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press, nr 9-10/2017.
Prywatnie Marcin jest pasjonatem nowych technologii – sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów autonomicznych, industry 4.0 oraz innych zagadnień, kształtujących nasze życie w najbliższej przyszłości. Potrafi o tym opowiadać kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście zagadnień bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.
Jest m.in. współtwórcą filmów dokumentalnych o tej tematyce, zrealizowanych dla TVN - m.in. Człowiek przyszłości, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, profesorowie Harvardu i Massachusets Institute of Technology oraz Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność., nakręconego w Korei Południowej i ukazującego możliwości współczesnej medycyny oraz genetyki.
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Nadzoruje tematykę wdrażania funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój) oraz kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków należy także koordynacja przygotowania nowego okresu programowania na lata 2021-2027 oraz nadzór nad programem Dostępność Plus (była współautorką ustawy o dostępności). Pełni również funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w 2022 r. Od 15 listopada 2019 r. do 6 października 2020 r. pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej.
Prezes, Polska Izba Handlu
Od 2023 r. Prezes Zarządu Polskiej Izby Handlu, od 2020 r. pełnił funkcję Wiceprezesa, a od 2011 r. Dyrektora Generalnego Polskiej Izby Handlu. Wcześniej Dyrektor Zarządzający w Accor Services Polska. Pracował także jako Dyrektor Regionu w Adecco Poland. Od 2008 zaangażowany w działania mające na celu poprawę rozwiązań legislacyjnych dotyczących funkcjonowania firm handlowych w Polsce i Unii Europejskiej. Z wykształcenia politolog oraz absolwent kursu z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Pacific Lutheran University w Tacomie, USA.
Założyciel, Warsaw Equity Group
Jacek Giedrojć prowadzi działalność inwestycyjną w Polsce od 1992 roku. Początkowo specjalizował się projektach prywatyzacyjnych i wykupach menedżerskich. Po 1999 roku zajmował się między innymi restrukturyzacją portfela trudnych aktywów nabytego od Elektrim S.A. oraz inwestycjami w spółki technologiczne we wczesnej fazie rozwoju. Do 2006 roku pełnił funkcję prezesa Grupy. Obecnie zajmuje się strategią Grupy oraz pozostaje zaangażowany w rozwój i zarządzanie jej portfelem nadzorując procesy inwestycyjne oraz oceniając i zatwierdzając poszczególne projekty. Przed założeniem WEG zdobywał doświadczenie zawodowe pracując jako audytor, konsultant oraz w administracji publicznej w Kanadzie, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii. Jacek jest doktorem socjologii (Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk), absolwentem studiów MBA (Harvard University) oraz ekonomicznych (Victoria University of Wellington).
Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności europejska strategia
Dyrektor Generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Członek grup doradczych i konsultacyjnych przy Komisji Europejskiej. W latach 2005-2007 członek zarządu europejskiego stowarzyszenia EALTA działającego na rzez podnoszenia jakości w testowaniu biegłości językowej.
Koordynator projektu Rady Europy „Country Profile”. Od 2014 ekspert programu „Horyzont 2020”. Autor artykułów dotyczących zarządzania oraz edukacji językowej wydawanych w Polsce i za granicą, w tym przez tak renomowane wydawnictwa jak Cambridge University Press, Multilingual Matters oraz MDPI. Autor opublikowanej w 2021 książki The Competences 4.0 as Facilitators in the Realisation, Management and Sustainability of Erasmus+ Projects in the Times of the COVID-19 Pandemic. Członek Rady Naukowej International Institute for Interdisciplinary Studies, USA. Członek grupy roboczej ds. sztucznej inteligencji przy gov.tech/KPRM. Oficjalny delegat Worldskills Poland oraz wice-przewodniczący Mazowieckiej Rady Przemysłu Przyszłości.
Doktorat w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo w 2007 na Uniwersytecie Warszawskim oraz habilitacja w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości w 2022 na Politechnice Śląskiej.
Muzyk, kompozytor, autor oraz członek ZAiKS.
Dyrektor Generalny, Centrum Inteligentnego Rozwoju, Prezes, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju
Współzałożyciel i Dyrektor Generalny Centrum Inteligentnego Rozwoju
Z wykształcenia politolog. Ukończył studia magisterskie o specjalizacji „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako dziennikarz, między innymi w największym dzienniku regionalnym w kraju, czyli „Dzienniku Zachodnim”. Od dekady zajmuje się współpracą z innowatorami w ramach promocji ich działalności B+R. Ma wieloletnie doświadczenie w efektywnej komunikacji i popularyzacji innowacyjnych projektów.
Od 2016 r. zaangażowany w działalność w Centrum Inteligentnego Rozwoju. Jest jednym z inicjatorów powstania kongresu technologicznego Forum Inteligentnego Rozwoju, a także przyznawanych na wydarzeniu nagród. Zwolennik idei związanej z jak najszerszą promocją badań i innowacji w ramach mediów i wydarzeń ogólnopolskich.
Jest również współzałożycielem i wiceprezesem pierwszej na polskim rynku agencji interaktywnej „R&D Promotion”, specjalizującej się głównie we współpracy z innowatorami z sektora nauki i biznesu.
Jeden z fundatorów Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju, powołanej do życia pod koniec 2021 r. Fundacja ma za zadanie wspierać innowatorów w komunikacji na linii nauka-biznes.
Absolwent PW, adiunkt w NASK-PIB, doradca Dyrektora ds. Naukowych
Absolwent PW, adiunkt w NASK-PIB, doradca Dyrektora ds. Naukowych. W NASK od 2006 roku, w tym przez ponad 12 lat w roli kierownika Zakładu Metod Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. Koordynator, kierownik i uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych z dziedziny cyberbezpieczeństwa, autor licznych publikacji i wystąpień konferencyjnych. Naukowo interesuje się m.in. technikami wykrywania i analizy zagrożeń internetowych, modelami zaufania i kontroli dostępu oraz zastosowaniami AI w analizie treści internetowych.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Dr inż. Maciej Gliniak jest profesorem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Kierownikiem akredytowanego Laboratorium Fizyko-Chemicznych i Mikrobiologicznych Analiz Odpadów. Od 2017 roku prowadzi działalność gospodarczą EnviroExpert Maciej Gliniak oraz kilka spółek celowych zajmujących się problemami różnych dziedzin środowiska. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. W swojej pracy naukowej stawia na interdyscyplinarność badań oraz aktywną współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uczelni. W swojej karierze kierował kilkoma grantami krajowymi, jest autorem ponad 36 opinii technologicznych oraz 20 wdrożeń. Za swoje zaangażowanie naukowe, umiejętności zarządcze oraz nieszablonowe myślenie został wpisany do Encyklopedii Osobistości RP. Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie innowacyjnych technologii w przemyśle chemicznym, zagospodarowania odpadów oraz kreowania produktów ubocznych w ramach działań upcyclingu. W pracy naukowej i biznesowej stawia na praktyczne wykorzystanie dostępnej wiedzy podstawowej w rozwiązywaniu złożonych problemów środowiskowych.
W-ce Prezes Zarządu ds. finansowych, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polski
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Tempus CUBIS na Uniwersytetach w Mediolanie, Amsterdamie i Leuven z zakresu zarządzania, w tym wsparcia przez systemy informatyczne (1994). Absolwent Advance Management Program IESE Business School Unwersytetu Navarra w Barcelonie (2007).
W latach 1992-2000 związany z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Spółek Publicznych i Finansów.
W latach 2000-2003 był wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych S.A. W tym okresie pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Centralnej Tabeli Ofert S.A.
W marcu 2003 r. został powołany na stanowisko Członka Zarządu PKO Banku Polskiego S.A. nadzorującego obszar bankowości korporacyjnej i pełnił tą funkcję do marca 2006 roku. Był również włączony w procesy restrukturyzacji i oferty publicznej Banku. W tym okresie przewodniczył również Radzie Nadzorczej Bankowego Funduszu Leasingowego S.A.
W latach od 2006 do 2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S. A., Bank przeszedł w tym okresie gruntowną restrukturyzację.
Od 2005 r. był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych S. A. w Warszawie gdzie od 2006 do 2008 pełnił funkcję Prezesa Rady.
W latach 2010‐2011 pełnił funkcje członka rady nadzorczej i członka komitetu rady nadzorczej PZU S.A. ds. IPO. W tym czasie w PZU S.A. zakończył się długoletni konflikt z Eureko i przeprowadzono IPO.
W latach 2011 - 2013 r. pełnił funkcję członka zarządu ds finansów i p.o. Prezesa w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. Spółka zdefiniowała w tym okresie strategię rozwoju uwzględniającą długoterminowe dążenie do wkroczenia jej usług w sferę mobilną.
W latach 2010-2020 pełnił funkcję niezależnego członka Rady Nadzorczej Budimex S.A. Od 2010 roku był członkiem wielu Rad Nadzorczych spółek giełdowych w tym m.in Immobile S.A., Altus TFI S.A., Sfinks S.A., Workservice S.A., IdeaBank S.A.
Od 2020 do 2022 roku pełnił funkcję Wiceprezesa/CFO międzynarodowej Grupy Wielton S.A. Trzeciego w Europie producenta naczep.
Od 2008 do 2022 był Prezesem Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Absolwentów IESE Business School Uniwersytetu Navarra w Barcelonie.
Obecnie:
Jest członkiem Rad Nadzorczych Wielton S.A., Pamapol S.A., Platige Immage S.A., 4Cell Therapies S.A. Fundacji Instytut Pracodawców.
Jest prezesem zarządu Fundacji Queen Hedvig Schoolarship organizującej stypendia dla najzdolniejszej polskiej młodzieży chcącej rozwijać swoją karierę w szerokich perspektywach nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki.
Jest członkiem Rady Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego z ramienia Pracodawców, poprzednio od 2009 roku był członkiem Komisji Nadzoru Audytowego.
Od 2006 roku jest Skarbnikiem i Wiceprezes Zarządu ds., finansowych Pracodawców RP.
Prezes Izby, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED
Z wykształcenia prawnik, od 2020 r. odpowiada za realizację celów Izby POLMED. Prowadzi bezpośrednie rozmowy z decydentami oraz przedstawicielami administracji, mającymi wpływ na kształt i funkcjonowanie zarówno branży wyrobów medycznych, jak i systemu ochrony zdrowia. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wyrobów medycznych, które zdobywał m.in. w Konfederacji Lewiatan. Pełnił rolę jej przedstawiciela w Trójstronnym Zespole ds. Zdrowia i Zespole ds. Usług Publicznych Rady Dialogu Społecznego. Koordynował m.in. nowelizację prawa farmaceutycznego, rozporządzenia o receptach czy ustawę
o wyrobach medycznych. Był zastępcą dyrektora Departamentu Informacji o Wyrobach Medycznych w URPL, WM i PB. Współtworzył nowelizację ustawy o wyrobach medycznych w latach 2016-2019 i ustawę o wyrobach medycznych w 2021 r., dostosowującą prawo polskie do rozporządzeń UE. Reprezentant Polski podczas spotkań Szefów Europejskich Agencji ds. Wyrobów Medycznych "CAMD”, były ekspert KE w zagranicznych projektach.
Prezes, Polska Izba Rzeczników Patentowych
Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych (PIRP) obecnej kadencji.
Pełniła też tę funkcję w latach 2017-2021. Wcześniej była również Dziekanem Okręgu Mazowieckiego PIRP.
Jest krajowym i europejskim rzecznikiem patentowym oraz radcą prawnym, a także mediatorem w sprawach własności intelektualnej oraz arbitrem polskich i europejskich sądów arbitrażowych ds. domen internetowych.
Od ponad 25 lat doradza polskim i zagranicznym klientom w sprawach z zakresu ochrony praw własności przemysłowej i intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomaga przedsiębiorcom efektywnie zarządzać prawami własności intelektualnej by rozwijać biznes i osiągać rynkowy sukces.
Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie rzecznika patentowego oraz radcy prawnego dzięki czemu z dużym powodzeniem prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe oraz odnośnie znaków towarowych czy praw autorskich.
Zajmuje się także tematyką ochrony praw własności intelektualnej w Internecie w odniesieniu do nazw domen internetowych a także szeroko w rozumianej działalności e-commerce. Wspiera też firmy w realizacji strategii biznesowych, świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę na temat ochrony praw własności intelektualnej podczas wielu konferencji, szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Jest autorką licznych krajowych i zagranicznych publikacji. Działa aktywnie także w międzynarodowych organizacjach prawa własności intelektualnej INTA oraz AIPPI.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest wspólnikiem zarządzającym Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi oraz JWP Kancelarii Prawnej, a także fundatorką Fundacji JWP Pomysł-Patent-Zysk.
Prezes, Fundacja Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii NANONET, Koordynator, Śląski Klaster Nano, Krajowy Klaster Kluczowy
Prezes Fundacji Wspierania Nanonauk i Nanotechnologii Nanonet, Członek Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. nanotechnologii i Innowacji, grupy KIS 8 NANO oraz Śląskiej Rady Innowacji. Inicjator i koordynator Śląskiego Klastra NANO – Krajowego Klastra Kluczowego. Od 2006 roku biznesowo związany z firmami działającymi w obszarze wysokich technologii *(inżynieria warstwy wierzchniej, technologie addytywne, nanotechnologie). W roku 2015 ukończył studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od 15 lat zaangażowany w kreowanie, pozyskiwanie projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Jest autorem wielu publikacji naukowych oraz jest współautorem dwóch międzynarodowych patentów dotyczącym elektroluminescencji nanomateriałów. Pomysłodawca i inwestor spółki Panamint - producenta elektroniki drukowanej.
Dyrektor, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Od 22 listopada 2021 r. pełni funkcję dyrektora Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG).
Wcześniej pracowała na stanowisku wicedyrektora ds. rozwoju oświaty polskiej za granicą w ORPEG.
Justyna Kralisz pracowała w Szkole Podstawowej nr 169 im. Marii Dąbrowskiej w Łodzi, gdzie po kilku latach została wicedyrektorem i pedagogiem szkolnym.
Była wielokrotnie doceniana za swoją pracę, innowacyjność i zaangażowanie. W latach 2012-2019 pięciokrotnie otrzymywała nagrodę dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. W 2012 r. otrzymała świadectwo oryginalności przyznawane przez Klub Nauczyciela w Łodzi. W 2016 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków.
W 2008 r. zdobyła tytuł magistra na kierunku pedagogika wieku dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim. W kolejnych latach ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej oraz studia podyplomowe na kierunkach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, zarządzanie oświatą i logopedia.
Pani Kralisz od 2013 r. jest członkinią Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie. Od wielu lat angażuje się w działalność harcerską - obecnie pełni funkcję Naczelniczki Organizacji Harcerek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
CEO, QNA Technology
Absolwent Politechniki Wrocławskiej w specjalności Fizyka Ciała Stałego. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem studia doktoranckie. Za swoją rozprawę doktorską otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów za najlepszą pracę doktorską w dziedzinie Inżynieria Materiałowa. W roku 2020 uzyskał tytuł prosfora nauk fizycznych. Jest współautorem 130 publikacji oraz 8 patentów/zgłoszeń patentowych. Za swoją pracę badawczą otrzymał wiele nagród oraz stypendiów. Ekspert w dziedzinie optycznej spektroskopii nanostruktur półprzewodnikowych oraz syntezy i funkcjonalizacji nanomateriałów nieorganicznych. CEO i założyciel QNA Technology S.A., która zajmuje się syntezą oraz modyfikacją półprzewodnikowych nanomateriałów – tzw. kropek kwantowych oraz rozwojem tuszów na bazie tego rodzaju nanomateriałów z przeznaczeniem na rynek wyświetlaczy, oświetlenia LED, fotoniki oraz drukowanej optoelektroniki.
Prezes Zarządu, FLUDRA Sp. z o.o.
Ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jako manager z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży obróbki metali, na co dzień zarządza rodzinną spółką FLUDRA, która działa na rynku od 1930 r. i zatrudnia przeszło 150 pracowników. Posiada dyplom mistrzowski w zawodzie Ślusarza, dzięki czemu wspiera edukację zawodową na lokalnym rynku pracy. Jako Główny Technolog i Koordynator komórki Badawczo-Rozwojowej prowadzi i nadzoruje prace badawczo-rozwojowe nad projektami innowacyjnych technologii stosowanych później w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Angażuje się w liczne akcje społeczne i działalność charytatywną, w tym „Bieg Charytatywny Piątka z Fludrą”, którego jest pomysłodawcą i organizatorem. Wraz z żoną Anną, co roku aktywnie w nim uczestniczy. Prywatnie szczęśliwy tata trzech synów, zapalony entuzjasta wspinaczki górskiej, biegania oraz piłki nożnej.
Dyrektor ds. produkcji autobusów elektrycznych, ARP E-Vehicles
Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pasjonat i popularyzator nauki, techniki oraz nowych technologii. Autor książki pt. #WynalazcyPL. Polacy, którzy zmienili świat. Ekspert w dziedzinie energetyki, paliw płynnych i gazów oraz odnawialnych źródeł energii i elektromobilności. Wieloletni dyrektor obszaru logistyki i transportu w spółkach z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., obecnie Dyrektor ds. Produkcji autobusów elektrycznych w ARPE-Vehicles.
Finalista plebiscytu TOP Influencer roku 2020 oraz TOP 3 Influencer 2022 na portalu linkedin.com
Doradca strategiczny, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Posiada ponad 20 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze realizacji projektów z dziedziny gospodarki niskoemisyjnej, biogospodarki, gospodarki o obiegu zamkniętym. Od 2020 r. doradca strategiczny w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w zakresie przedsięwzięć, w których opracowywane są innowacyjne technologie wpisujące się w europejską strategię Zielonego Ładu. Członek zespołów oceniających projekty B+R w ramach krajowych i międzynarodowych programów badawczych.
p.o. Dyrektora Zarządzającego Bezgluten Sp. z o.o.
Menedżer z ponad 12-letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwentka Wydziału Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw Politechniki Częstochowskiej. Ukończyła liczne programy szkoleniowe w tym Management przez ICAN Institute & Harvard Business Publishing. Od prawie 6 lat związana z firmą Bezgluten, gdzie wraz z Grupą Kapitałową Inter Europol SA przyczynia się do dynamicznego rozwoju organizacji.
Członek Zarządu, ESOLEO
Praktyk OZE z niemal 25-letnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej, wykładowca akademicki. Współtwórca rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, konsultant przy nowelizacji ustaw o OZE oraz innych programów rządowych wspierających rozwój branży. Zdobywał doświadczenie w spółkach obrotu energią, dewelopujących farmy wiatrowe, fotowoltaiczne oraz biogazownie. Od 2019 r. doradca Prezesa Zarządu ZE PAK w zakresie energii odnawialnej oraz członek zarządu ESOLEO i członek zarządu PAK PCE Fotowoltaika; spółek odpowiedzialnych za budowę i utrzymanie największej farmy fotowoltaicznej w Europie Środkowo-Wschodniej w Brudzewie, o mocy 70 MW.
Kierownik Projektu, ARP S.A.
Karierę zawodową zaczynała jako Trener Biznesowy prowadząc liczne szkolenia dla spółki Samsung Electronics Polska. Następnie, chcąc wykorzystać swoją znajomość języka angielskiego pracowała w międzynarodowej firmie z branży medycznej.
Przez ponad 6 lat jako pracownik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a następnie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju nadzorowała realizację projektów obejmujących programy rozwojowe uczelni. Następnie, przez blisko 3 lata zajmowała się projektami realizowanymi w ramach programu krajowego.
Przez ostatnie 4 lata z ramienia Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. współpracowała z Wnioskodawcami zainteresowanymi pozyskaniem środków z PO IR na zakup innowacyjnej technologii.
Obecnie pełni rolę Kierownika Projektu w nowopowstałym narzędziu dla przedsiębiorców pod nazwą BiznesPortal, który intuicyjne umożliwia wyszukiwanie ofert wsparcia finansowego oraz pozafinansowego.
Zastępca Dyrektora Biura, Związek Powiatów Polskich
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji książkowych, artykułów i glos w czasopismach naukowych. Ekspert samorządowy, od 2008 roku związany ze Związkiem Powiatów Polskich, gdzie obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Biura. Udzielał wsparcia również Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej. Ekspert i trener na licznych szkoleniach dla samorządu terytorialnego, w szczególności dotyczących rozwoju instytucjonalnego, partnerstwa publiczno-prawnego, zarządzania jakością, prawa samorządowego. Czynny samorządowiec – był m.in. Przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego i Wójtem Gminy Jabłonna. Obecnie członek Zarządu Powiatu Legionowskiego.
Prezes Zarządu, Platinum Alfa Sp. z o.o.
Absolwent PWr, współzałożyciel i Prezes Zarządu Funduszów ASI oraz Venture Capital. Współdziałając z inwestorami prywatnymi oraz aniołami biznesu, inicjował oraz przeprowadzał procesy negacji umów inwestycyjnych, a także uczestniczył jako ko-inwestor oraz jako Venture Capital przy wyjściach i sprzedaży udziałów/akcji dla poszczególnych inwestycji. Brał udział w pozyskiwaniu rund finansowania dla innowacyjnych projektów badawczych w kwocie łącznej ponad 50 mln zł. Od pięciu lat związany z Funduszem Platinum Alfa, który w latach 2019 – 2022 dokonał ponad 30 inwestycji w innowacyjne Startupy na wczesnym etapie rozwoju.
Dyrektor Zarządzający Klaster LifeScience Kraków
Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego. Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.
Jest animatorem współpracy w ramach klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz transferem wiedzy i technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia.
Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami. Ekspert w dziedzinie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się.
Wykształcenie:
Publikacje:
Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Senatu
Sosnowiczanka od pokoleń, lokalna działaczka, aktywistka. Zawodowo związana z oświatą i zarządzaniem nieruchomościami. Zaangażowana w ruchy obrony praw człowieka, politykę rodzinną, edukację dzieci i młodzieży, Pełnomocniczka Kongresu Kobiet.
Ukończyła studia inżynierskie na Politechnice Śląskiej oraz studia podyplomowe w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH. Pracowała jako dyrektorka Centrum Kształcenia Zawodowego w ZDZ w Sosnowcu, dyrektorka w Biurze Gospodarki Mieszkaniowej w Spółce Restrukturyzacji Kopalń, a następnie jako dyrektorka Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu. Senatorka Rzeczypospolitej Polskiej X i XI Kadencji.
Prywatnie spełniona kobieta, szczęśliwa żona, matka i babcia.
Dyrektor rozwoju biznesu - rynek miejski, Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o.
Absolwent kierunków Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Wrocławskiej oraz Inżynierii Ruchu Drogowego na Politechnice Krakowskiej. Autor kilkudziesięciu dokumentów strategicznych i planistycznych z zakresu inteligentnych miast, mobilności i zmian profilu gospodarczego.
W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do lobbowania na rzecz wprowadzania działań forsight w jednostkach samorządu terytorialnego. W analizach podkreśla wagę dobrze przeprowadzonych badań i możliwości zbierania informacji w oparciu o wykorzystywanie nowych technologii (drony, telekomy, modele ruchu, AI).
W-ce Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców, redaktor naczelny kwartalnika „Food-Lex”, członek Rady Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej, członek Komitetu nauk o żywności i żywieniu Polskiej Akademii Nauk. Reprezentuje PFPŻ ZP w największej europejskiej organizacji przemysłu żywnościowego Food Drink Europe. Od ponad 20 lat związany z gospodarką żywnościową w zakresie zarządzania, marketingu, public relations, społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor licznych publikacji i analiz dotyczących rynku żywności oraz gospodarki żywnościowej.
Prezes Zarządu, Centrum Doradztwa i Analiz Projektowych Sp. z o.o.
Prezes Zarządu w spółce Centrum Doradztwa i Analiz Projektowych – świadczącej usługi specjalistycznego projektowania, konsultingu i doradztwa dla Jednostek Samorządu Terytorialnego.
Absolwent Politechniki Łódzkiej Wydziałów: Informatyki i Statystyki. Od 1999 do 2007 Naczelnik Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Włocławek. Od 2008 roku prowadzi działalność gospodarczą w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na realizację projektów informatycznych w administracji publicznej. Od 17 lat uczestniczy w przygotowaniu i realizacji projektów informatycznych dla JST. Przygotowywane projekty o dużym nasileniu innowacyjnością, a także o charakterze badawczo-rozwojowym zajmowały wielokrotnie pierwsze miejsca przy ocenach merytorycznych w konkursach krajowych i regionalnych.
Certyfikowany Ekspert w dziedzinie funduszy europejskich, Project manager PRINCE2® i AgilePM®. Analityk biznesowy posiadający wiedzę z zakresu standardów i metodologii opracowania procesów biznesowych. Specjalista w zakresie przygotowania strategii i programów informatyzacji Miast i Gmin (współtwórca nagrodzonej Strategii budowy Społeczeństwa Informacyjnego Miasta Zabrze - e-Zabrze). Audytor kilkudziesięciu projektów realizowanych z udziałem funduszy europejskich ukierunkowanych na rozwój idei Smart City. Koordynator tworzenia Centrów Usług Wspólnych w miastach: Toruń, Dąbrowa Górnicza, Szczecin.
Pasjonat inteligentnego zarządzania. Autor koncepcji aplikacji System Kontroli Zarządczej dla JST dzięki której spółka CDiAP została Laureatem Polskiej Narody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii: Projekt przyszłości.
Prezes Zarządu, Fundacja Efektywnego Wykorzystywania Energii
Swoją karierę zawodową związał z Fundacją na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii FEWE w której od 2005 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu FEWE. Szymon Liszka jest również od 2018 roku prezesem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia “Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE-POLSKA). Swoim doświadczeniem zawodowym obejmuje zarówno zagadnienia związane z problematyką polityki energetycznej, lokalnego planowania energetycznego, programowania przedsięwzięć z zakresu poprawy efektywności energetycznej i czystych technologii energetycznych w oparciu o innowacyjne metody finansowania jak i szczegółowe problemy związane z audytem energetycznym, pomiarową diagnostyką energetyczną obiektów i weryfikacją efektów podejmowanych działań. Autor i współautor licznych publikacji w tematyce efektywności energetycznej i zarządzania energią Absolwent Wydziału EAiE Akademii Górniczo Hutniczej.
Prezes Izby, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań
Konsultant i trener w dziedzinie ochrony środowiska, z doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami, w tym m.in. w usługach i outsourcingu środowiskowym (kompleksowa obsługa firm w zakresie ochrony środowiska). Posiada duże doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Członek komisji konkursowych m.in. Teraz Polska. Członek Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych ds. zrównoważonej produkcji i konsumpcji, odpadów, CSR oraz Gospodarki w Obiegu Zamkniętym przy Ministerstwie Rozwoju. Posiada doświadczenie w obszarze ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego oraz węglowego. Specjalizuje się w technologiach recyklingu, projektowaniu systemów pakowania oraz ocen „ekologicznych” opakowań. Współpracuje z przemysłem związanym z wprowadzaniem produktów w opakowaniach na rynek jak również z praktyczną organizacją systemu zbiórki i odzysku odpadów opakowaniowych. Wieloletni Główny Specjalista ds. Ekologii opakowań w Instytucie Badawczym Opakowań COBRO oraz prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań na co dzień realizujący zadania dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności przedsiębiorstw za opakowania produktów wprowadzane na rynek.
Kierownik, Zakład Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Dyrektor, Departament Innowacji i Technologii, Ministerstwo Cyfryzacji
Kierownik Zakładu Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu w NASK. Po przejściu barwnej ścieżki humanistycznej (na którą składały się m.in. lingwistyka, komparatystyka literacka, kulturoznawstwo, filozofia), zakończonej doktoratem z translatoryki oraz podoktorskim stażem na Harvard University, ukończyła studia magisterskie na kierunku automatyka i robotyka na WEiTI, na Politechnice Warszawskiej. Naukowo interesuje się semantycznym i pragmalingwistycznym potencjałem gramatyki, eksploruje autorskie reprezentacji wektorowe tekstu i ich potencjał algebraiczny. Realizuje projekty związane z cyberbezpieczeństwem, przede wszystkim na poziomie detekcji i klasyfikacji niepożądanych treści. Wyróżniona w rankingu Top100Woman in AI in Poland, autorka wystąpienia na TedX. Od 1.06.2023 roku pełni również funkcję dyrektor Departamentu Innowacji i Technologii w Ministerstwie Cyfryzacji.
W-ce Prezes, OZE Rentier S.A.
OZE Rentier jest odpowiedzialny za realizację inwestycji, sprzedaż energii elektrycznej oraz sprawy organizacyjno-prawne.
Inżynier elektroenergetyk oraz ekspert ds. odnawialnych źródeł energii. W swojej 47 letniej karierze zawodowej zarządzał takimi spółkami jak:
Jako wiceprezes w PGE Energia Odnawialna SA uczestniczył w opiniowaniu i konsultowaniu projektów aktów prawnych w obszarze OZE.
Prowadził proces konsolidacji aktywów OZE w Grupie ENERGA oraz nadzorował budowę:
W Grupie ENERGA uczestniczył w procedurze przygotowania i podpisania umowy największej transakcji w energetyce polskiej - zakupu przez Grupy ENERGA i PGE aktywów wiatrowych firm duńskiej DONG i hiszpańskiej IBERDROLA. Wartość kontraktu wyniosła 3,5 miliarda zł.
W okresie kierowania obszarem OZE w ENERDZE i PGE, wielokrotnie pełnił funkcję Prezesa i Członka Zarządu Towarzystwa Elektrowni Wodnych.
Samotnie motocyklem przejechał 8 000 km w Stanach Zjednoczonych AP, w tym drogę 66 i 1, Nordkapp w Norwegii.
Prezes Zarządu, MediSensonic Sp. z o.o.
Karierę zawodową rozpoczynał w badaniach klinicznych prowadzonych dla BigPharma. Jako pierwszy w Polsce stworzył dział Data Management oraz elektroniczny system obsługi badań klinicznych (e-CRF). Równolegle pracował jako ekspert od zarządzania m.in. w PZU, MSZ, PKO BP SA, PKP, Wrocławskim Urzędzie Miasta, wdrażając systemy zarządzania projektami i jako doradca zarządu.
Inicjator start-upów z branży MedTech, które samodzielnie stworzył i dokapitalizował ze środków prywatnych. Twórca oraz były prezes zarządu funduszu inwestycyjnego typu BridgeAlfa z kapitalizacją około 50 milionów złotych, finansującego branżę MedTech.
Pomysłodawca i prezes zarządu spółki MediSensonic zajmującej się rozwijaniem innowacyjnych produktów medycznych takich jak beznakłóciowy glukometr, bezmankietowy ciśnieniomierz czy materac do terapii bezdechu.
Ekspert ds rozwoju spółki, pozyskiwania finansowania prywatnego i publicznego.
Ekspert w dziedzinie MedTech i BioTech, członek Komitetów Inwestycyjnych.
Prezes Zarządu, Orthoget sp. z o.o.
Dominika Grygier jest specjalistką z zakresu inżynierii biomedycznej. W swojej pracy naukowej i badawczej dr hab. inż. Dominika Grygier zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu inżynierii materiałowej, metaloznawstwa oraz biomateriałów. Dominika Grygier zajmuje stanowisko profesora uczelni na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Obroniła pracę doktorską ze specjalizacją materiałoznawstwo, biomechanika pod tytułem „Wpływ wybranych własności krzemionkowych warstw wierzchnich na możliwości ich zastosowania jako pokrycia na stenty wieńcowe”. W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Dwukrotnie była uczestnikiem stażu zagranicznego w Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover, Institut für Werkstoffkunde. Jest autorką i współautorką̨ pond stu prac naukowych krajowych i zagranicznych. Ponadto jest współautorką trzech patentów: „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210204), „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210205), „Dynamiczny gwóźdź śródszpikowy umożliwiający korekcję kątową” (numer prawa wyłącznego: 237952). Od stycznia 2020 roku pełni stanowisko zastępcy kierownika Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej. Od kwietnia 2019 roku jest Prezesem spółki Orthoget Posiada doświadczenie jako kierownik B+R w projektach: „Gwóźdź śródszpikowy do aktywnego wydłużania kości długich” POIR 1.3.1, „External testing - Pęknięta FCA” 16/4102/0030/21, „Hybrydowy gwóźdź śródszpikowy z napędem magneto-mechanicznym przeznaczonym do wydłużania kości długich człowieka” POIR.01.01.01-00-0246/21.
Prezes Zarządu, Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej
Magister prawa i politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, a także zarządzania przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwent studiów podyplomowych MBA – Master of Business Administration oraz z zakresu zarządzania projektem.
Od 2014 roku zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Pełnił funkcję Dyrektora Biura Marszałka, a następnie Zastępcy Dyrektora Departamentu Marszałka.
Wieloletni działacz na rzecz samorządu lokalnego, zaangażowany w liczne akcje społeczne. W wieku 25 lat został wybrany na Radnego Powiatu Oławskiego.
Stanowisko Prezesa Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. objął w 2021 roku.
Prezes Zarządu, Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o
Mateusz Kalinowski - absolwent Politechniki Warszawskiej.
Od 2014 roku zajmuje stanowisko Prezesa w firmie technologicznej Meritus Systemy Informatyczne. Entuzjasta i pomysłodawca działań które wprowadziły spółkę w erę sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy i chmury obliczeniowej. Współautor publikacji naukowych związanych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Twórca i współtwórca wielu produktów z wykorzystaniem AI tj program obiegu dokumentów skanujfakture.pl, system WMS PINQUARK czy system GeoTrainAI.
Prywatnie szczęśliwy tata oraz zapalony entuzjasta wyścigów samochodowych oraz pasjonat morskich wypraw.
Prezes Zarządu, OZE Rentier S.A.
Magister inżynier, absolwent Politechniki Warszawskiej, gdzie pracował przez 7 lat. Wizjoner zorientowany na ochronę środowiska.
Jako student zorganizował 18 miesięczną wyprawę żeglarską, opłynął Przylądek Horn, był na Antarktydzie, po transplantacji wątroby wielokrotny maratończyk i ultramaratończyk.
Przez kilkanaście lat pracował jako trener i szkoleniowiec.
Inwestor na rynku nieruchomości.
Dyrektor, Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w dużych firmach działających w przemyśle ciężkim. Pełniła funkcję Pełnomocnika Prezydenta ds. Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Miasta Katowice. Koordynowała również działania organizacji pozarządowej promującej naukę i technologię oraz organizującej współpracę z europejskimi klastrami.
Obecnie kieruje zespołem, którego działania koncentrują się na promocji gospodarczej regionu poprzez wzmacnianie kompetencji w zakresie tworzenia nowych, przyszłościowych branż, jak również na tworzeniu dobrego klimatu do inwestowania i eksportu.
Zespół zajmuje się także wspieraniem MŚP w procesie internacjonalizacji, współpracą samorządu, nauki i biznesu, a także nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji międzynarodowych z regionami partnerskimi Województwa Śląskiego.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w zakresie nauk fizycznych ze specjalizacją fizyka medyczna oraz nauk społecznych i politycznych, MBA.
Temat prezentacji w ramach Areny projektów przyszłość [10 minutowe wystąpienie]
Katowice Gaming and Technology Hub
To wspólna przestrzeń dla firm technologicznych, producentów gier, a także środowiska e-sportowego. Powstający na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego hub będzie jednym z najważniejszych projektów IT w Polsce.
Dziennikarka ekonomiczna, miesięcznik "Forbes"
Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia KUPS od 2004 roku. Obroniła pracę doktorską w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Technologii i Żywienia Człowieka, Biotechnologia oraz Wyższej Szkoły Biznesu NCU w Nowym Sączu. Członek Rady Programowej DQS, Zespołu Technicznego DSK KUPS, Komitetu Technicznego AIJN oraz Porozumienia Rolniczego przy MRiRW. Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.
#FunduszePromocji
Since 2004 she is the Polish Association of Juice Producers (KUPS) General Secretary. She defended her doctoral thesis at the Warsaw University of Life Sciences at the Faculty of Human Nutrition and Consumer Sciences. A graduate of the University of Agriculture in Krakow, Faculty of Technology and Human Nutrition, Biotechnology Department and NCU School of Business in Nowy Sącz. Member of the DQS Program Council, the DSK KUPS Technical Team, the AIJN Technical Committee and of the Agricultural Agreement at the Ministry of Agriculture and Rural Development. Member of the Management Committee of the Fruit and Vegetable Promotion Fund.
Prezes Zarządu, Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej
Prezeska Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej, współzałożycielka Fundacji Proturmed, wykładowczyni akademicka. W ramach prowadzonych działań zajmuje się m.in. inicjowaniem współpracy placówek medycznych na rzecz promocji na rynkach zagranicznych, integracją rynku turystyki medycznej oraz badaniami tego obszaru. Współpracuje z instytucjami szczebla centralnego i regionalnego, placówkami medycznymi oraz międzynarodowymi ekspertami turystyki medycznej. Autorka licznych artykułów, analiz i opracowań z tego zakresu. Najnowsza publikacja „Praxisbuch Medizintourismus”, której jest współautorką, ukazała się w pod koniec 2022 r.
Zastępca Dyrektora, Departament Innowacyjności i Komunikacji, Urząd Patentowy RP
Od 2012 r. zatrudniona w Urzędzie Patentowym RP, aktualnie jako zastępca dyrektora Departamentu Innowacyjności i Komunikacji.
Prelegent na spotkaniach, konferencjach, seminariach dotyczących ochrony własności intelektualnej, skierowanych do różnych grup odbiorców (w tym: młodzieży, przedsiębiorców, naukowców).
Koordynator przedsięwzięć edukacyjnych w ramach projektów krajowych i międzynarodowych.
Kierownik projektów: Wsparcie efektywnego wykorzystania własności przemysłowej w innowacyjnej gospodarce (POIG) oraz Własność intelektualna w Twojej firmie (POIR).
W latach 1999-2011 pracownik instytucji zajmujących się świadczeniem usług na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz projektami UE.
Prezes Zarządu, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Od czerwca 2013 stoi na czele najważniejszej instytucji reprezentującej sektor chemiczny w Polsce na forum krajowym i międzynarodowym.
Ekspert sektora chemicznego z wieloletnim stażem pracy na stanowiskach menadżerskich. Doświadczenie zawodowe budował m.in. w najważniejszych spółkach sektora chemicznego i petrochemicznego w Polsce i Europie Środkowej oraz w sektorze doradczym. Od kilkunastu lat reprezentuje interesy krajowego przemysłu chemicznego w kraju i za granicą oraz zasiada w radach licznych krajowych i międzynarodowych organizacji biznesowych i przemysłowych.
Obecnie jest członkiem National Association Board (NAB) w Europejskiej Radzie Przemysłu Chemicznego (CEFIC), gdzie reprezentuje 7 krajów w Klastrze Europy Centralnej (Polski, Słowacji, Węgier, Republiki Czeskiej, Rumunii, Bułgarii Chorwacji). Zasiada w Zarządzie European Chemical Employers Group (ECEG), a także Advisory Board, organizacji World Refining Association.
Jest również członkiem Prezydium Komitetu ds. Chemii w Polskiej Akademii Nauk, a także Prezydium Rady i Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej w Krajowej Izbie Gospodarczej.
Członek rad nadzorczych przedsiębiorstw w kraju i zagranicą. Członek rad gospodarczych, programowych, naukowych i stowarzyszeń branżowych. Kawaler Honorowego Medalu im. T. Sendzimira za szczególne zasługi dla ruchu innowacji w Polsce, wyróżniony Złotą Honorową Odznaką Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Autor licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz wystąpień konferencyjnych.
Doktor nauk technicznych z zakresu technologii chemicznej. Absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami i Marketingu na Politechnice Warszawskiej. Uzyskał ponadto tytuł Master of Business Administration programu PL i University of Illinois at Urbana Champion. Ukończył Strategic Business Management Program na Harvard University Extension School.
Kierownik Działu Badań i Rozwoju, Unilin Flooring Polska Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2014 roku związany z przemysłem elastycznych wykładzin podłogowych PVC, gdzie przez wiele lat pracował przy ich produkcji jako Specjalista Technolog. Obecnie z powodzeniem kieruje Działem Badań i Rozwoju, który jest odpowiedzialny za ulepszanie obecnych i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych. Prowadził i nadzorował prace badawczo-rozwojowe w ramach unijnego projektu i wraz ze swoim zespołem opracował i wdrożył innowacyjną technologię wytwarzania elastycznych wykładzin podłogowych PVC z fabrycznie nanoszoną warstwą lakieru oraz wygniataniem.
Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzania aktywami materialnymi i niematerialnymi.
Swoją karierę rozpoczął jako pracownik Urzędu Miasta Łodzi (2012-2014), po czym objął stanowisko Specjalisty w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej (2014-2018). Następnie pracował jako Specjalista w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (2018-2022), gdzie zdobył cenne doświadczenie w planowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych oraz przemysłowym wdrażaniu innowacji.
Obecnie Konsultant Urzędu Unii Europejskiej ds. Ochrony Własności Intelektualnej, oddelegowanym do wsparcia Urzędu Patentowego RP oraz przedsiębiorca w branży doradztwa biznesowego.
Współpracuje z pełną skalą przedsiębiorców – od startupów po duże przedsiębiorstwa, angażując się w liczne projekty promujące ochronę własności przemysłowej zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności, Urząd Patentowy RP
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Z wykształcenia germanista, dziennikarz i filmoznawca. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.
Przez wiele lat pracował jako dziennikarz zajmując się tematyką rynku mediów.
Od 14 lat działa już po drugiej stronie barykady jako pracownik departamentów komunikacji, najpierw w Ministerstwie Skarbu Państwa, a później w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Pierwsze szlify w prowadzeniu działań edukacyjnych zbierał w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie prowadził różne projekty promujące m.in. inwestowanie na giełdzie.
W Urzędzie Patentowym RP od kilku lat wprowadza w świat ochrony własności intelektualnej nie tylko przedsiębiorców i naukowców, ale także studentów, uczniów i nauczycieli.
Sekretarz, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
Radca prawny, Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Doradzam i reprezentuję krajowych i międzynarodowych klientów w sprawach związanych z ochroną własności intelektualnej, w tym z zakresu znaków towarowych, patentów, wzorów, know-how, praw autorskich, baz danych oraz nazw domen internetowych. Wspieram przedsiębiorców w aspektach związanych z przeciwdziałaniem nieuczciwej konkurencji. Zajmuję się przygotowywaniem i negocjowaniem umów dotyczących nabywania i licencjonowania własności intelektualnej oraz umów dotyczących prac badawczo-rozwojowych. Wspieram w projektach dotyczących transferu technologii oraz w zagadnieniach związanych z twórczością pracowniczą.
Jestem autorem wielu publikacji w tym zakresie. Wykładam na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, w tym na studiach podyplomowych „Prawo w biznesie nowych technologii”, „Prawo ochrony środowiska” oraz „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych”.
DOŚWIADCZENIE
EDUKACJA
CEO, kammedia.pl, CCO, go2nft.pl
CEO KAMMEDIA.PL, CCO GO2NFT, pomysłodawczyni i organizatorka konferencji „Przyszłość e-commerce”, „E-commerce na wodzie” i „Napędzamy e-commerce”. Autorka książek: „PIĘKNY E-COMMERCE. Jak sprzedawać fashion i beauty w Internecie?” i „PRZYSZŁOŚĆ E-COMMERCE dla fashion i beauty”, które wydała jako self-publisher. Druga książka jest pierwszą na świecie publikacją, wydaną również w technologii NFT.
Szkoli, uczestniczy w spotkaniach: live, webinarach i podcastach e-commerce. Laureatka Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Kobieta Przyszłości za łączenie wysokich umiejętności organizacyjnych oraz niekonwencjonalnych rozwiązań dla branży e-commerce, a także pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.
Została nominowana do nagrody gospodarczej Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki 2024 „CHAMPION BIZNESU” za wybieganie myślą w przyszłość, pionierskie projekty, niezwykłe rozwiązania oraz liczne sukcesy, nominowana do tytułu: „Lider Inteligentnego Rozwoju 2024”, „Kobieta e-commerce 2023” w kategorii najlepszy start-up roku i „Kobieta e-commerce 2022” w kategorii innowacyjność, została „osobowością miesiąca” serwisu wartoznac.pl. Tworzy artykuły eksperckie do takich magazynów, jak: „Forbes Polska”, „ICAN Managment Review”, „E-commerce & digital marketing”.
Otwarta na współpracę w zakresie: szkoleń, strategii marketingowej, audytu, analizy danych, rekomendacji narzędzi sprzedażowych, certyfikacji produktów fashion & beauty NFT korporacyjnym.
Prezes Zarządu, R3 Polska Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Szczecińskiej, Wydział Elektryczny, Przetwarzania i użytkowania energii elektrycznej. Ukończone studia podyplomowe m. in. w kierunkach: rachunki gospodarcze i regulacje w postępowaniu naprawczym i upadłościowym, wycena nieruchomości, finanse i bankowość – zarządzanie, przygotowanie i zarządzanie projektami partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie prezes zarządu R3 Polska Sp. z o.o.
W 2018 i 2019 r. członek polskiej delegacji na szczycie ekonomicznym - Global Business Summit w New Delhi. Współpracownik Kancelarii Prawnej A. Oszczęda i Spółka. Specjalista w zarządzaniu zespołami expertów i naukowców podczas procesów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.
Doświadczony negocjator handlowy. Doradca w przekształceniach i restrukturyzacji spółek prawa handlowego. Specjalista w projekcie partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem z norweskiego mechanizmu finansowego oraz środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego – Bank Gospodarstwa Krajowego.
Mentor, Futurolog, CEO TIDK
Mentor, Futurolog, pasjonat danych – śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!” skupiając się na sztucznej inteligencji, która nas otacza i jaki wywiera wpływ na działanie i zmiany w otaczającym świecie. Regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357, dzieląc się swoim spojrzeniem na świat nowych technologii z perspektywy koginitywistycznego podejścia. Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy. które wypracowują rozwiązania umożliwiające czerpanie korzyści z osiągnięć sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia, dzięki sile AI.
Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Pracuje w Zakładzie Żywności Ekologicznej w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W swojej aktywności badawczej zajmuje się rolnictwem ekologicznym, wartością odżywczą surowców ekologicznych oraz wpływem konsumpcji żywności ekologicznej na zdrowie ludzi i zwierząt. Opublikowała ponad 200 prac naukowych, z czego 49 w czasopismach wysoko punktowanych.
Jest prezesem stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, którego celem jest upowszechnianie rolnictwa ekologicznego wśród społeczeństwa oraz promocja jego produktów oraz inspirowanie i popieranie nauki przyczyniającej się do rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce.
Prof. Rembiałkowska prowadzi szereg krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz wdrożeniowych, związanych z rolnictwem i żywnością ekologiczną. Należy do zarządów kilku polskich i światowych organizacji promujących tę tematykę (FQH, OFSP, ISOFAR); jest liderem międzynarodowej sieci ENOAT.
Senior Innovation & Project Manager, DSR S.A.
Sławomir Lasota od ponad 25 lat projektuje, rozwija i wdraża najnowsze technologie informatyczne, które pomagają firmom i instytucjom tworzyć przewagę konkurencyjną. Aktualnie pełni funkcję Senior Innovation&Project Manager w DSR S.A. , gdzie kieruje zespołem ekspertów z dziedziny informatyki, przemysłu i biznesu, którzy identyfikują, oceniają i szacują przyszły potencjał nowych innowacyjnych technologii, modeli biznesowych i procesów w celu uwzględnienia zmieniających się trendów biznesowych i ekonomicznych dla firmy oraz klientów, zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 i 5.0. Posiada również doświadczenie w zakresie zarządzania IT i automatyką przemysłową. Z sukcesem koordynował realizację dużych projektów, dotyczących innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Tworzył i zarządzał biznesem, jest autorem publikacji w prasie branżowej, jak i naukowej, jest współautorem rozwiązania objętego wnioskiem patentowym.
W-ce Prezes, E-Trust Medical
Od ponad 16 lat związany z branżą medyczną, z sukcesem wdrażał rozwiązania firm zewnętrznych (Comarch, CompuGroup Medical, Controlling System, Qmatic, Agfa, Phillips) oraz tworzył rozwiązania dedykowane dla Szpitali w obszarze Ruchu Chorych Pacjenta, Badań klinicznych, Oddziału Ratunkowego, Rozliczeń. Konsultował i wdrażał systemy informatyczne w jednostkach medycznych w Polsce.
Od wielu lat związany z Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Szpital poprzez mocny nacisk na szeroką informatyzację różnych aspektów działania otrzymało Certyfikat dojrzałości cyfrowej i bezpieczeństwa danych oraz Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Innowacyjny szpital”.
Nadzoruje pracę ponad 20 osobowego zespołu pracowników wsparcia informatycznego, administratorów, obsługi systemów i wdrożeń.
Publikacje:
Szpital otwarty na pacjenta – wsparcie systemów elektronicznych
Nov 4, 2015: Ogólnopolski Przegląd Medyczny
Zintegrowane systemy informatyczne w szpitalu – HIS, RIS, LIS
Sep 1, 2015: Ogólnopolski Przegląd Medyczny
Profil: https://www.linkedin.com/in/mariusz-budzisz/
Prezes Zarządu, Instytut Innowacji i Technologii, Politechnika Białostocka Sp. z o.o
Prezes Zarządu IITPB Sp. z o.o., prawie 10 lat doświadczenia na pograniczu nauki i biznesu, ekspert z dziedziny sprzedaży usług badawczych i naukowych (ponad 700 projektów).
Rzecznik patentowy, wspólnik, JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. k.
Posiada długoletnią praktykę rzecznika patentowego. Prowadzi postępowania zgłoszeniowe i sporne w sprawach uzyskiwania praw ochronnych na znaki towarowe i wzory przemysłowe w trybie krajowym, unijnym oraz międzynarodowym. Doradza Klientom strategicznie w zakresie budowania i zarządzania portfolio praw własności przemysłowej. Przygotowuje opinie prawne w zakresie zdolności rejestrowej znaków towarowych. Prowadzi szkolenia z zakresu własności przemysłowej.
Prezes zarządu, Chlordioxid Academic Polska Sp. z o.o.
Prezes, Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Radca Prawny. Absolwent Studiów Doktoranckich w zakresie Organizacji i Zarządzania, Analityk Zarządzania.
Od roku 1991 do listopada 1992 radca prawny w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich przedsiębiorstwie państwowym, największej spółce branży uzdrowiskowej w Polsce, prowadzącej działalność w dwóch obszarach – lecznictwa uzdrowiskowego i produkcji zdrojowej. Od 1992 do 1999 roku dyrektor przedsiębiorstwa, po komercjalizacji w 1999 roku oraz do prywatyzacji przedsiębiorstwa w roku 2010 do 30 listopada 2013 Prezes Zarządu. W 2013 roku firma zmieniła nazwę na Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU. W latach 2015 – 2016 Prezes Zarządu Spółki Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o., w roku 2016 Prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów S.A. uzdrowisk prowadzących działalność w dwóch obszarach – lecznictwa uzdrowiskowego oraz produkcji zdrojowej. W roku 2017 Pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego do spraw współpracy ze spółkami Województwa Dolnośląskiego prowadzącymi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Od roku 2018 Prezes Lądeckich usług komunalnych sp. z o.o.
Od 1998 roku Wiceprezes, a od 2006 roku Prezes Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich z siedzibą w Polanicy-Zdroju, które zrzesza na zasadzie dobrowolności 26 największych spółek uzdrowiskowych z całego kraju.
Były Członek Władz Stowarzyszenia Izby Gospodarczej ”Uzdrowiska Polskie” oraz Rady Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju.
W latach 2009-2012 Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.
W 2003 roku wyróżniony Odznaką Honorową “Za zasługi dla turystyki” w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki, nadaną przez Ministra właściwego do spraw turystyki.
W 2008 roku nagrodzony Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ochrony Pracy przez Głównego Inspektora Pracy w uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie ochrony pracy. W 2009 roku wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką honorową “Za zasługi dla ochrony zdrowia”. W 2011 roku odznaczony “Złotym Medalem za Długoletnią Służbę”, nadawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Specjalista ds. Spedycji i Transportu, Polska Izba Spedycji i Logistyki
Specjalista ds. Spedycji i Transportu, Polska Izba Spedycji i Logistyki. Uczestnik 8. Edycji Forum Inteligentnego Rozwoju.
Pomysłodawca i współzałożyciel, CEO, Meetlify
Urodzony w roku 1980 w Krakowie. W swojej karierze: Prezes Zarządu Alvernia Action, Krakowski Komisarz Filmowy, Szef Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, Zastępca Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego, Przewodniczący Sekcji Regionalnych Funduszy Filmowych przy Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych, współzałożyciel i Komisarz Polskiej Komisji Filmowej, twórca strategicznego projektu Małopolska. Film Region, ekspert transeuropejskiego projektu Euroscreen, konsultant Polskiej Organizacji Turystycznej ds. rynku filmowego, wykładowca akademicki, członek European Film Commissioners Network (EUFCN), Association of International Film Commissioners (AFCI) oraz Association of Regionalne Fundusze Filmowe w Europie (Cine-regio).
Producent i koproducent kilkudziesięciu projektów audiowizualnych oraz kilkuset MICE, projektów eventowych, festiwali, koncertów, wystaw i wydarzeń specjalnych, w tym: Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (producent wydarzeń centralnych w Brzegach), Forum Ekonomicznego w Krynicy (producent Pawilon Małopolski i Strefa Kraków), Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Polsce (producent recepcji w Krakowie), producent pawilonów recepcyjnych Małopolski w ramach targów i festiwali filmowych w Berlinie (Berlinale), Cannes (Festiwal Filmowy w Cannes), Wenecji (Venice Film Festival), Toronto (Toronto Independent Film Festival) oraz w Indiach (GOA Film Bazaar).
Doświadczenie w zarządzaniu i rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków publicznych.
Współzałożyciel i CTO, Meetlify
Doświadczony dyrektor techniczny, przedsiębiorca, kierownik projektów i programista. Przez większość swojej zawodowej kariery IT koncentrował się na grach wideo lub rynkach Przemysłu 4.0. Podczas swojej kariery w branży gier wideo z powodzeniem zaprojektował i wyprodukował wiele wysoko ocenianych tytułów gier wideo na telefony komórkowe, konsole i komputery PC. Wcześniej współtworzył Createrria, innowacyjną grę mobilną, która sprawia, że tworzenie gier staje się grą samą w sobie. Została pobrana ponad 1,6 miliona razy i stała się numerem jeden wśród gier przygodowych i edukacyjnych na iPada w Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Jego użytkownicy opublikowali ponad 800 000 gier, w które grano 70 milionów razy (!). Createrria została uhonorowana nagrodą WSA Global Champion Award za najbardziej innowacyjną aplikację mobilną. Wcześniej założyciel start-upu Fresh Chicken Studio, przejętego przez CI Games, wiodącego polskiego producenta i wydawcę gier. Zbudował i zarządzał katowickim studiem CI Games, dostarczając 15 tytułów na konsole Nintendo DS, Wii, X360, PS3 i PC.
Ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia, „Głos Seniora”
Emerytowany pracownik naukowy i absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej, Ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia „Głosu Seniora”, maratończyk, wielokrotny medalista. Przewodniczący Małopolskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Wiceprzewodniczący Rady Krakowskich Seniorów.
Prezes, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie MANKO, Redaktor Naczelny, Magazyn Ogólnopolski Głos Seniora
Ekonomista, socjolog, działacz społeczny, dziennikarz i wydawca mediów. Inicjator Programu Gmina Przyjazna Seniorom, Ogólnopolska Karta Seniora oraz dziesięciu już edycji Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie. Zasiada w Radzie Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta, a od 2020 r. w Radzie Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Radzie ds. Polityki Senioralnej przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, Paged LabTech sp. z o.o.
Ewelina Depczyńska ukończyła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uzyskując w 2004 roku tytuł magistra. Następnie w 2008 roku obroniła pracę inżynierską na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej na specjalizacji Proekologiczne Technologie Chemiczne. W lutym 2022 uzyskała tytuł doktora na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W latach 2015-2022 była współautorem 4 oryginalnych prac twórczych opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych oraz autorem 8 referatów wygłoszonych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
Od marca 2007 roku pracowała w obszarze badań i rozwoju w firmie Tikkurila Polska i Acrylmed opracowując i wdrażając liczne produkty do zabezpieczenia i klejenia drewna. Od 2019 roku pracuje w firmie Paged LabTech jako dyrektor do spraw badań i rozwoju. Zespół wdrożył do produkcji Paged m.in. takie wyroby jak Paged GreenPly, Paged DryGuard czy MouldGuard.
Jej praca zawodowa zawsze związana była ściśle z technologią drewna. Na uwagę zasługują realizowane przez nią następujące projekty współfinansowane z NCBR:
- „Innowacyjne tworzywa kompozytowe do zastosowania w transporcie drogowym”
- „Opracowanie innowacyjnych mebli szkieletowych z drewna bukowego o wysokiej odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych”
- „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie”
oraz projekt współfinansowany z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju: „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech celem rozwoju innowacyjnych płyt drewnopochodnych”
Dyrektor sprzedaży, Glopack Sp. z o.o.
W Glopack od 4 lat wprowadza innowacyjne opatentowane rozwiązania na rynek polski.
Absolwentka MBA Politechniki Lubelskiej wydziału Marketingu i Zarządzania.
Dyrektor z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, w zarządzaniu, tworzeniu i realizacji strategii firmy na czele sektora finansowego oraz leasingowego dla PKO Leasing, Raiffeisen Leasing, EFL oraz Citibanku.
Prezes zarządu, Specjalista ds. projektowania, wdrażania i utrzymywania systemów IT, Green Savings Scheme S.A.
CEO Green Savings Scheme S.A., mgr inż. Programowania komputerowego. Twórca projektu GSS Cert. Specjalista w projektowaniu, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów IT w branżach: produkcja, usługi, IT, klimat, środowisko, zdrowie.
Wiceprezes Firma CosmoEye
Kamil Dudek to uznany Chief Information Officer (CIO) w firmie CosmoEye i ekspert w dziedzinie budowania strategii IT oraz analizy procesów biznesowych. Jego umiejętności obejmują tworzenie i wdrażanie dedykowanego oprogramowania dla firm – CosmoEye AI System. Z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii i wyjątkowym zrozumieniem potrzeb klientów biznesowych, Kamil tworzy optymalne i wydajne rozwiązania informatyczne, napędzając rozwój przedsiębiorstw.
Ekspert w projektowaniu i wdrażaniu Systemu CosmoEye AI, Kamil ma głęboką znajomość nowoczesnych technologii, tworząc rozwiązania dostosowane do unikalnych potrzeb klientów. Jego zespół jest znany z produktów, które zwiększają wydajność i usprawniają procesy.
Kamil Dudek łączy wiedzę techniczną z umiejętnościami interpersonalnymi, budując trwałe relacje z klientami biznesowymi. Jego umiejętność słuchania i zrozumienia potrzeb pozwala na dostarczanie rozwiązań, które spełniają oczekiwania.
Kamil Dudek to lider w dziedzinie IT i optymalizacji biznesu. Jego innowacyjne strategie i efektywne rozwiązania przyczyniają się do sukcesu firmy CosmoEye. Pasja, doświadczenie i zdolności Kamila czynią go niezastąpionym partnerem dla firm dążących do doskonałości w konkurencyjnym środowisku biznesowym.
Redaktor Naczelny, dwumiesięcznik "Chemia i Biznes"
Członek Zarządu Głównego, Polskie Towarzystwo Towaroznawcze
Profesor na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa
Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego
Dyrektor ds. Badawczo-Rozwojowych w firmie kosmetycznej Onlybio.life S.A. w Bydgoszczy
Członek Rady Nadzorczej firmy Hub.tech S.A. (dawniej Boruta-Zachem S.A.).
Profesor Wasilewski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną w obszarze kosmetyków i detergentów. Jest autorem 40 patentów (w tym międzynarodowych) oraz ponad 160 artykułów naukowych. Kierował i brał udział w ponad 20 projektach naukowych, w większości realizowanych przy współpracy z przemysłem.
W 2004 r. obronił doktorat na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a w 2014 r. na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2021 postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora.
W latach 2016-2019 pełnił funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, a w latach 2012-2016 prodziekana ds. naukowych. W latach 2013-2020 kierował Katedrą Chemii, a następnie Katedrą Towaroznawstwa i Nauk o Jakości.
W 2020 roku został powołany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na członka Rady do spraw Kompetencji Sektora Chemicznego. Aktualnie pełni funkcję V-ce Przewodniczącego Komisji Nauk Towaroznawczych – Nauk o Jakości Polskiej Akademii Nauk. W latach 2017-2022 pełnił funkcję V-ce Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego, a w latach 2016-2021 funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma Towaroznawcze Problemy Jakości. Zasiada w Radzie Programowej czasopisma Przemysł Chemiczny oraz w Radzie Naukowej czasopisma Chemia i Biznes – Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej.
Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem oraz innymi jednostkami naukowymi. Od 2015 roku jest właścicielem firmy Innowacyjno-Wdrożeniowej CosMedChem. Kierował szeregiem prac naukowo-badawczych, dotyczących opracowania innowacyjnych kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Współtworzy kosmetyki obecne na rynku pod marką OnlyBio oraz zajmuje się realizacją projektów badawczo-rozwojowych. W sferze naukowej współpracuje m.in. z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” w Kędzierzynie-Koźlu, Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii w Warszawie, Research Institute of Daily Chemical Industry w Taiyuan w Chinach oraz Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany. Był m.in. stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto, kilkukrotnie został nagrodzony medalami na targach i wystawach, poświęconych produktom kosmetycznym (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie, Międzynarodowa Wystawa Wynalazków ARCA w Zagrzebiu, Wystawa IENA w Norymberdze, Międzynarodowa Wystawa Wynalazków Inno-Wings w Lublinie).
Dyrektor ds. Rozwoju, Ultrapur Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Poznańskiej wydziału technologii chemicznej, 25 lat doświadczenia w branży poliuretanów, prywatnie zawodnik 1-ligowej drużyny brydża sportowego, a w wolnych chwilach prezes klubu żużlowego GTM Start Gniezno.
Właściciel, Anielskie Ciastka
Anna Cieciórska- 3 lata temu stworzyła markę Anielskie Ciastka. Postanowiła metodą rzemieślniczą piec ciastka z logo dla firm, oferując je w personalizowanych opakowaniach. Szybko okazało się, że znalazła niszę na rynku gadżetów reklamowych – pyszne czekoladowe ciastka pieczone na miodzie i naturalnych produktach podbiły serca i podniebienia firm w całej Polsce.
Właściciel firmy, Grupa Techniczna CODI
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. W latach 1981-1984 pracował jako konstruktor oscyloskopów w Zakładzie Urządzeń Elektronicznych UNIMA na Służewcu, w 1985 roku założył wzmiankowaną firmę, która trwa do dziś. Przez cały ten czas, aż do chwili obecnej rozwijane były kolejne generacje systemów wideodomofonowych zintegrowanych z kontrolą dostępu i łącznością GSM, które wdrożono w kilku tysiącach obiektów. J. Rydzewski posiada łącznie kilkanaście patentów w dziedzinie elektroniki oraz jeden w dziedzinie ochrony środowiska. W ostatnich latach firma wygrała 7 konkursów w ramach dotacji unijnych uzyskując środki na rozwój. Dzięki temu możliwe było wdrożenie najnowszych konstrukcji i systemów, m.in. systemu z obsługą głosem przez osoby niedowidzące, bezdotykową obsługą przez smartfon czy łącznością GSM na linii domofon - telefon komórkowy lokatora.
Prezes fundacji, Instytut Świadomości, psychotraumatolog, Terapeuta świadomości
Prezes fundacji Instytut Świadomości, psychotraumatolog, Terapeuta Świadomości, mentor kognitywny, osobowość medialna. Twórczyni autorskich terapeutycznych procesów Inżynierii Świadomości. Autorka zdrowotnych wydarzeń, cykli medialnych, edukacji rodzin i dzieci, moderatorka debat, artystka, filantropka. Szczęśliwa żona i mama 2,5-letniej Córeczki Ewy.
Ceniony ekspert komunikacji w ochronie zdrowia. Pasjonatka i badacz ludzkiej świadomości oraz holizmu umysłu i ciała. Od 15 lat prowadzi badania nad ludzką świadomością, przekonaniami i programami umysłu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii opartych na polu informacyjnym, częstotliwościach i prądach zmiennych, sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości łącząc naukę powszechną z wiedzą starożytnych kultur i rdzennych plemion różnych regionów świata.
Twórczyni autorskich procesów terapeutyczno-rozwojowych oraz analiz pozwalających na poznanie Esencji swojego JA, redefinicji traum i programów sabotujących szczęście i rozwój oraz świadome zarządzanie Życiem na wielu płaszczyznach. Entuzjastka podróży w najbliższe i najdalsze zakątki świata. W swoich szytych na miarę danej osoby terapiach i procesach rozwojowych stawia na wypracowanie indywidualnego dobrostanu, zarówno psychicznego, fizycznego, jak i materialnego oraz społecznego.
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w branży medycznej. Współpracuje z towarzystwami naukowymi od 2010 roku. Od ponad 18 lat działa prospołecznie na rzecz osób po transplantacjach, w tym dzieci, seniorów oraz pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi a także ekologii i rozwoju cywilizacyjnego. Członek Rady Programowej Forum Ochrony Zdrowia Forum Ekonomicznego, Członek Komisji Planowania i Rozwoju Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 2017-2019, Wykładowca i trener komunikacji w ochronie zdrowia.
Kierownik działu Inżynierskich Systemów Materiałowych, GE Aerospace Poland
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Od 2010 roku związany z GE Aerospace Poland, gdzie zajmował się m.in. projektowaniem komponentów lotniczych i procesami produkcji z perspektywy inżynierii materiałowej oraz był kierownikiem zespołu zajmującego się zastosowaniem materiałów. Obecnie kierownik jednego z działów inżynierskich oraz kierownik projektu: "Opracowanie nowego materiału kompozytowego o wysokiej żaroodporności do zastosowań w komponentach silnika lotniczego".
Prezes Zarządu, Chmielna WWC Development sp. z o.o.
Założycielka, dyrektor zarządzająca i udziałowiec kilku spółek branży deweloperskiej, wyspecjalizowanych w modernizacjach, konserwacjach i rewitalizacjach kamienic będących pod ochroną konserwatorską.
Z wykształcenia psycholog międzykulturowy, z zamiłowania – entuzjastka zabytków i architektury. Swoje doświadczenia zebrane podczas licznych podróży, zmysł estetyczny oraz niesłabnące zainteresowanie zabytkami, stara się z pasją wykorzystywać w zarządzaniu zespołami wysokiej klasy specjalistów, doprowadzając kolejne zrujnowane budynki o znaczącej wartości historycznej, naukowej i architektonicznej, do przywrócenia ich pierwotnego piękna i charakteru.
W 2021 roku jako jedyna kobieta z branży nieruchomości została nominowana do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu przyznawanej przez Business Centre Club, a w 2022 roku nominowana do nagrody Top Woman i Real Estate w kategorii Projekt Management.
Starszy Inżynier Specjalista, GE Aerospace Poland
Specjalista w obszarze Inżynierii Materiałowej, w tym z zakresu rozwoju nowych materiałów kompozytowych dla lotnictwa. Od 2017 r. jest związany z branżą lotniczą, obecnie jako Starszy Inżynier Specjalista. W latach 2010-2017 pracował na stanowisku Inżynier Materiałowy w Instytucie Lotnictwa, gdzie był odpowiedzialny za prowadzenie projektów z zakresu ekspertyz materiałowych, rozwoju materiałów kompozytowych oraz modeli materiałowych do zastosowania w turbinach gazowych. W latach 2012-2016 realizował prace badawcze w Instytucie Lotnictwa na zlecenie General Electric dla branży Oil&Gas. Na podstawie uzyskanych wyników badań w 2016 roku obronił pracę naukową, uzyskując stopień naukowy Doktora Nauk Technicznych.
Od 2018 r. jest zatrudniony przez GE Aerospace Poland Sp. z o.o., gdzie zajmuje się m.in. projektowaniem elementów konstrukcyjnych, materiałów kompozytowych oraz procesów technologicznych dla
komercyjnych silników lotniczych. Od 2021 jest członkiem 8-ej Grupy Roboczej Krajowych Inteligentnych Specjalizacji podlegającej Ministerstwu Rozwoju i Technologii.
Prezeska Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej
Od 2019 r. Prezeska Zarządu Polsko – Norweskiej Izby Gospodarczej. W swojej karierze tworzyła, prowadziła i rozwijała biznesowo oddziały norweskich firm z branży marine & offshore w Polsce. Obecnie pozostaje w branży i jako Business Developer pomaga polskim firmom wchodzić na grunty Królestwa Norweskiego. Z Norwegią związana od roku 2013 – przez 5 lat mieszkała w Skandynawii, dzisiaj nadal pozostając jej częstym bywalcem. Posługuje się biegle kilkoma językami obcymi w tym szwedzkim. Wyznawczyni sentencji: ”Bez ciągłego wzrostu i postępu, takie słowa jak poprawa, osiągnięcie i sukces nie mają znaczenia” (B.Franklin) . Zaangażowana w proces zielonej transformacji na rzecz rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej.
Redaktor Naczelna, Portal Prawo Mamy
Ekspertka w temacie działalności nierejestrowanej, pasjonatka praw kobiet i redaktor naczelna portalu Prawo Mamy. Z wykształcenia prawniczka, specjalistka do spraw przetwarzania danych osobowych (RODO) oraz specjalistka do spraw księgowości małych podmiotów gospodarczych.
Laureatka konkursu Kobieta E-commerce 2023 w kategorii Przedsiębiorcza Mama. Autorka książki Biznes Mamy i kursu online: Akademia Małego Biznesu wspierającego małych przedsiębiorców. Jej biznesową misją jest pomaganie kobietom w budowaniu profesjonalnych i zgodnych z prawem pasów startowych od działalności nierejestrowanej do biznesu marzeń, tak by mogły wieść życie na swoich zasadach. Prywatnie mama wielodzietna czwórki synów w wieku 2-8 lat, pokazująca że macierzyństwo nie przekreśla rozwoju zawodowego. Liderka i kobieta stawiająca na innowacyjne działania, by pokazać innym mamom możliwości rozwoju z wykorzystaniem świata e-commerce oraz technologii i sztucznej inteligencji do osiągnięcia niezależności finansowej, pokonania ubóstwa i wykorzystania swojego potencjału zawodowego bez uszczerbku dla relacji rodzinnych.
Adiunkt, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Uniwersytet Łódzki
doktor nauk społecznych, naukowo i badawczo związana z obszarem polityki społecznej, polityki żywnościowej i gerontologii społecznej. Publikuje na tematy związane z polityką senioralną w ujęciu międzynarodowym. Członkini European Network for Social Policy Analysis, Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej, Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego. Stypendystka Fulbrighta (Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley) i Narodowego Centrum Nauki (Jonkoping University, Szwecja). Aktualnie jako kierowniczka grantu "Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza" prowadzi nowatorskie badania nad zastosowaniem nowych technologii w polityce społecznej. Autorka książki Polityka społeczna wobec starzenia się ludności w USA i w Szwecji. Wnioski dla Polski. Członkini zespołu projektowego Horyzont Europa „Food Systems that Support Transitions to Healthy and Sustainable Diets” (FEAST). Adiunkt na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Prezes Zarządu, Instytut OZE Sp. z o. o.
Jeden z najbardziej doświadczonych inżynierów w Polsce specjalizujących się w projektowaniu, budowie i eksploatacji elektrowni wodnych, właściciel kilku obiektów MEW.
Od wielu lat związany z Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW) (Prezes Zarządu w latach 2015 – 2018), gdzie swoją wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem wspiera działania z zakresu popularyzacji małej energetyki wodnej. Redaktor Naczelny kwartalnika „Energetyka Wodna”, jedynego na polskim rynku magazynu kompleksowo poruszającego tematykę energetyki i gospodarki wodnej, żeglugi śródlądowej, odzysku energii na sztucznych ciekach i systemach wodnych, ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii. Autor licznych artykułów poświęconych tematyce OZE, wykładowca na wyższych uczelniach oraz prelegent na najważniejszych wydarzeniach branżowych w kraju, prowadzi szkolenia oraz warsztaty m.in. z zakresu praktycznych aspektów inwestycji OZE, badania potencjału oraz finansowania inwestycji OZE w Polsce, efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, nowych technologii i dobrych praktyk w branży energetyki wodnej.
Dyrektor ds. Rozwoju, Syntea S.A, Sektorowa Rada ds. Kompetencji
Autor książki „Kompetencje jutra, czyli czego przyszłości będzie wymagała od naszych dzieci”. Doktor nauk ekonomicznych (SGH), absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawa na UMCS. Dyrektor ds. Rozwoju w Syntea SA, zajmuje się integracją rynku pracy z sektorem edukacji w Polsce i krajach CEE. Animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji - Nowoczesne Usługi Biznesowe. Konsultant projektów dla sektora IT i edukacji w kontekście wdrażania idei smart city, budowy Społeczeństwa 4.0 oraz dostosowania oferty kształcenia uczelni do potrzeb rynku pracy, przede wszystkim dla sektora usług dla biznesu (Business Service Sector). Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny pomocy rozwojowej i jej efektywności, rozwoju lokalnego oraz zarządzania edukacją.
Założyciel, wspólnik, Prezes Zarządu, Projekt CampSys, Mismo Sp. z o.o.
Założyciel, wspólnik i Prezes Zarządu w Projekcie CampSys. Ponad 15-letnie doświadczenie jako menedżer w Sprzedaży, Marketingu i IT w firmach usługowych. Fan aerial jogi i sauny.
Założyciel, wspólnik, Główny Analityk, Projekt CampSys, Mismo Sp. z o.o.
Założyciel, wspólnik i Główny Analityk w Projekcie CampSys. Ponad 20-tenie doświadczenie w budowie i wdrażaniu zaawansowanych systemów IT w firmach usługowych. Pasjonat górskich biegów długodystansowych.
Konstruktor, założyciel biura wzorniczego Mindsailors, VEDACO Sp. z o.o.
Jest doświadczonym konstruktorem od 2004. Założycielem biura wzorniczego Mindsailors. Stworzył kilkadziesiąt projektów z zakresu elektroniki konsumenckiej, telemedycyny, przemysłu 4.0 i transportu. Projekty były nagradzane na arenie międzynarodowej, m.in. 4-krotnie wyróżnieniem iF Product Design (złotym w 2014), nagrodami Dobry Wzór, Design & Innovation Gold Award, Design Price. Posiada umiejętności projektowania parametrycznego. Dobrze zna technologie produkcji wysoko i niskonakładowej oraz prototypowania w Europie i Azji.
Prezydent Miasta Zabrze
Dr Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza od 2006 roku.
W 2015 roku wybrana na stanowisko przewodniczącej Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Uczestniczyła w pracach nad utworzeniem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
Z wykształcenia matematyk. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na Politechnice Śląskiej ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz informatyki. Stopień doktora politologii uzyskała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Decyzją Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w 2013 roku została członkiem Konwentu UE w Katowicach.
Autorka prac z zakresu: zarządzania komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną jednostki samorządu terytorialnego oraz zastosowania rozwiązań informatycznych w procesie komunikacji społecznej jednostki samorządu terytorialnego.
Wcześniej dr Małgorzata Mańka-Szulik zainicjowała utworzenie pierwszej w Polsce samorządowej szkoły artystycznej: Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.
Investment Manager w SpeedUp Venture Capital Group
Investment Manager w SpeedUp Venture Capital Group, one of the most active VC investors in Poland. His daily duties include leading investment processes, scouting for new projects and strategic advisory to portfolio companies. He closed 7 investments during his over five years of experience in venture capital.
Robert completed his master's degree in Capital
Investments at the Poznań University of
Economics with a grade of 5.0. He has extensive
knowledge in the field of corporate finance and
fundraising which lets him advise companies on
topics like financial modeling, asset valuations and
raising new funds.
LinkedIn
Członek zarządu, Bioponic Farm
Udziałowiec i członek zarządu Plantlab Sp. z o.o (teraz Bioponic Farm). Pomysłodawca i główny realizator projektu „Plantlab – innowacyjny system całorocznej produkcji sałaty rzymskiej oraz ryb słodkowodnych przy wykorzystaniu technologii aquaponicznej". Od ponad 10 lat prowadzi własne eksperymenty w dziedzinie upraw bezglebowych, pod sztucznym oświetlaniem i w systemach zamkniętych, w tym odizolowanych od czynników zewnętrznych. Prowadził badania nad uprawą bioponiczną oraz testy porównawcze nawozów i stymulatorów gleb. Ma udokumentowane sukcesy w bezglebowej uprawie warzyw, ziół i roślin ozdobnych.
Profesor uczelni, Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Lubelska
Małgorzata Franus dr hab. inż., prof. uczelni w Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Obszar działalności naukowo-badawczej obejmuje syntezę, modyfikację i charakterystykę sorbentów stosowanych do usuwania zanieczyszczeń z wody i ścieków, otrzymywanie nośników katalitycznych do oczyszczania powietrza, utylizację odpadów do produkcji spiekanych kruszyw lekkich i betonów.
Jest autorką 43 publikacji naukowych indeksowanych w bazie Scopus, 3 autorskich monografii oraz twórcą 5 wynalazków, które Urząd Patentowy RP objął ochroną patentową. Uczestniczyła w realizacji 17 projektów badawczych (NCN i NCBiR) z czego w pięciu pełniła funkcję kierownika. W ramach współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym wykonała ponad kilkadziesiąt ekspertyz, opinii o innowacyjności i raportów B+R.
W 2022 roku została laureatką nagrody Forum Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec przyszłości. W tym samym roku za wynalazek „Urządzenie do spieniania lepiszcza asfaltowego” otrzymała złoty medal na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS.
Z-ca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy, kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
Zastępca Dyrektora ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy, kierownik Narodowego Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska), specjalista w zakresie projektowania, wdrażania, testowania i eksploatacji systemów składowania danych dla zastosowań HPC (High Performance Computing) oraz AI (sztucznej inteligencji), a także optymalizacji aplikacji obliczeniowych pod kątem efektywnego wykorzystywania zasobów pamięci masowych. Główny architekt najszybszych polskich superkomputerów ostatnich lat, Prometheusa i Atheny. Koordynator infrastruktury projektu Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC - EuroHPC PL. W ramach projektu budowana jest kolejna generacja superkomputerów oraz opracowywane są narzędzia umożliwiające efektywny dostęp do akceleratorów kwantowych i neuromorficznych. Unikalność infrastruktury i skala jej możliwości zapewnią znaczące przyspieszenie procesu badawczego i rozwojowego i tym samym zwiększą konkurencyjność i innowacyjność polskiej nauki i gospodarki.
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Polska Federacja Szpitali
Były menedżer sieci klinik z 15-letnim doświadczeniem w realizacji operacji zrównoważonego wzrostu, inżynier IcT, certyfikowany w Enhanced Business Administration, właściciel międzynarodowych projektów lotniczych w zakresie zrównoważonego wzrostu, dostawca usług inwestycyjnych w ramach funduszy celowych, ekspert ds. sztucznej inteligencji w Grupie Roboczej ds. Cyfryzacji KPRM w Polsce. Założyciel i koordynator Warsaw Cluster Collaboration Network, dyrektor zarządzający Dybowski P.S.A., prezes Fundacji Nowej Nauki Technologii Telemedycyny i Cyfryzacji, wykładowca akademicki w dziedzinie sztucznej inteligencji i AI Regulatory Sandboxes.
https://www.linkedin.com/in/michaldybowski/
Prezes Zarządu, HIG Polska Sp. z o.o.
Przez osiem lat zajmował stanowisko jako Key Account Manager w jednej z wiodących marek z branży automotive. Od dziesiąciu lat Prezes firmy HIG Polska Sp. z o.o., kierujący zespołem badawczo-rozwojowym firmy, odpowiedzialny za rozwój wielu projektów, zaangażowany w międzynarodowy program badawczy ENCAT prowadzony przez Instytut Technologii Paliw i Energii. Członek Rady Społeczno-Gospodarczej Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej, pasjonat nowych technologii wdrażający je w działania na rzecz ochrony środowiska.
Dyrektor, Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół wykorzystania zaawansowanych metod badawczych i procesowych do projektowania innowacyjnych zagadnień w obszarach zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywnego zagospodarowania biomasy odpadowej. Posiada doświadczenie w kierowaniu realizacją projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Jest współautorką 45 artykułów naukowych, 8 rozdziałów w monografiach, 2 patentów krajowych oraz ponad 50 referatów wygłoszonych na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Za swoją dotychczasową działalność B+R została wyróżniona w II edycji konkursu Polka XXI w. Fundacji Projekt PL. Jest czynnym Członkiem Grupy Roboczej ds. KIS "Zrównoważone bioprodukty, bioprocesy i środowisko”, Polskiego Towarzystwa Membranowego oraz Redaktorem tematycznym czasopisma Membranes.
Prezes, Fundacja Work & Science
Z wykształcenia Biotechnolog, Absolwent Międzywydziałowego Studium Biotechnologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Aktualnie zatrudniony na stanowisku asystenta naukowo dydaktycznego w Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW
Prezes Fundacji Work & Science, pomysłodawca i główny organizator 3 edycji Ogólnopolskich Targów Pracy Sektora Innowacyjnej Gospodarki Work & Science Forum
Przewodniczący dwóch Kadencji w Krajowej Reprezentacji Doktorantów
Pomysłodawca i organizator kilku edycji programów mentoringowo-szkoleniowych przeznaczonych dla młodych naukowców (Lokalny Ambasador Praw Doktoranta, Szkoła Młodego Naukowca Samorządowca, konferencja naukowo szkoleniowa Model Funkcjonowania Szkół Doktorskich, Polish – Ukrainian Summer Camp for Young Scientists)
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych, Doctor Honoris Causa of Academy of State Penitentiary Service in Ukraine, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych.
Rozwija działalność naukową w kraju i zagranicą.
Pozyskuje i kieruje projektami z EFS, NCBR i NAWA, m.in.:
Za swoja działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody:
Oprócz funkcji uczelnianych udziela się także jako:
Zainteresowania naukowe:
zrównoważony rozwój, etyka normatywna i etyka stosowana, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne, Technology Assessment, Przemysł 4.0 i społeczeństwo 4.0, filozofia techniki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie środowiskiem
Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor zwyczajny w Instytucie Inżynierii Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Sekretarz Naukowy Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
Dorobek naukowy – ponad 250 publikacji w kraju i za granicą, ponad 100 referatów wygłoszonych na konferencjach krajowych i zagranicznych, promotorstwo czternastu zakończonych przewodów doktorskich, kilkanaście staży naukowych w ośrodkach zagranicznych (w ramach współpracy bilateralnej oraz udział w programach TEMPUS, TEMPRA i SOCRATES-ERASMUS), stypendia British Council (W.Brytania, 1983) i Fundacji Kościuszkowskiej (USA, 1998), wykłady w uczelniach zagranicznych.
Komitet Inżynierii Produkcji PAN: członek Prezydium Komitetu, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii: członek – założyciel, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa.
1990 – 1994: radny Rady Miejskiej w Gliwicach, członek Prezydium Sejmiku Samorządowego województwa katowickiego
1993 -1997: przedstawiciel Pełnomocnika Rządu d/s Integracji Europejskiej (następnie: szefa Komitetu Integracji Europejskiej) w Radzie Fundacji „Polska Agencja Rozwoju Regionalnego” w Warszawie: wiceprzewodniczący Rady Fundacji
1998 – 2000: członek Zespołu Doradców Wojewody Katowickiego (następnie: Wojewody Śląskiego)
2002 – 2006: I zastępca Prezydenta Miasta Gliwice
2006 – 2007: Przewodniczący Rady Miejskiej w Gliwicach
2007 – 2015: Poseł na Sejm RP VI i VII, wiceprzewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii,
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Prof. dr hab. inż. Jerzy Kwaśniewski pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie nieprzerwanie od 1976 roku. Zakres jego działalności naukowej, obejmuje inżynierię mechaniczną, automatyzację i informatykę oraz inżynierię medyczną. Jest twórcą i współtwórcą ok 60 patentów i wzorów użytkowych chronionych w kraju i za granicą. Patenty jego autorstwa są przedmiotem licznych wdrożeń, poprzez zawarcie kilkunastu umów licencyjnych, a kilkanaście wynalazków stało się inspiracją do opracowania i uzyskania ważnych projektów badawczych dla AGH oraz zakładów przemysłowych, przyczyniając się do poprawy efektywności ich działalności gospodarczej. Ponadto od ponad 45 lat zajmuje się jako choreograf działalnością artystyczną w najstarszym studenckim Zespole Pieśni i Tańca „KRAKUS” przy AGH.
Cechuje Go wnikliwość poznawcza ukierunkowana na potrzeby przemysłu.
- posiada znaczące osiągnięcia we wszystkich obszarach współpracy z przemysłem
- działalność w wielu gremiach naukowych i eksperckich oraz aktywny i twórczy udział w licznych projektach badawczych świadczy o znaczącej jego pozycji w środowisku naukowym i akademickim.
- jako lider zespołów badawczych, wnikliwy badacz i organizator przedsięwzięć naukowych jest uznanym specjalistą i autorytetem z zakresu badań nieniszczących i diagnostyki mechanicznych struktur ferromagnetycznych oraz twórcą innowacyjnych urządzeń medycznych
III Katedra Chirurgii Ogólnej, Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum
Chirurgia małoinwazyjna oraz rekonstrukcyjna zwieraczy odbytu, zwieraczy zastępczych oraz wykorzystanie nowych technik behawioralno zabiegowych odzyskania kontroli utraconych funkcji fizjologicznych. Autor, kierownik i wykonawca wielu projektów w tej tematyce. Efektem jest wprowadzenie w Polsce techniki zwieraczy zastępczych oraz odtworzenia zwieraczy z zastosowaniem mięśni własnych pacjenta (gracilloplastyka). Wiodące zakończone projekty: Prospective, controlled clinical, electrophysiological, manometric and psychosomatic trials on the use of a modern method of surgical treatment of disorders of anal sphincter complex mechanisms using a hydraulic prosthesis. MNiE. Electrophysiological, manometric and histochemical assessment. MNiE. Minimally invasive endoluminal technologies assisted by the intraoperative identification of innervation in the treatment of rectal tumours. Prospective clinical, electrophysiological and functional trials MNiE
Dziekan, Wydział Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu, Politechnika Morska w Szczecinie
Profesor Politechniki Morskiej w Szczecinie, Dziekan Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu. Doktor habilitowany nauk o zarządzaniu, specjalizujący się w badaniach obejmujących funkcjonowanie systemów logistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem logistyki miejskiej oraz zastosowań inteligentnych systemów decyzyjnych, telematyki i inteligentnych systemów transportowych. Posiada ponad 10 lat doświadczeń w badaniach w obszarze miejskiego transportu towarowego. Kierownik licznych zespołów badawczych w ramach międzynarodowych projektów związanych z wdrażaniem zrównoważonej logistyki miejskiej (C-LIEGE, NOVELOG, GRASS, LCL, EUFAL, GRASS-NEXT). Autor i współautor ponad 150 artykułów, monografii i rozdziałów w monografiach (w języku polskim i angielskim), w tym artykułów i prezentacji prezentowanych podczas uznanych światowych konferencji poświęconych zrównoważonemu transportowi i logistyce oraz publikowanych w liczących się czasopismach naukowych. Współtwórca i przewodniczący Komitetu Naukowego Międzynarodowej Konferencji „Green Cities – Green Logistics for Greener Cites”. Członek krajowych oraz międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji naukowych.
Z zamiłowania muzyk (gra na kilku instrumentach). Autor piosenek, wierszy i małych form teatralnych. Laureat nagród na festiwalach piosenki morskiej. Lubi dobrą muzykę, literaturę, film, teatr. Miłośnik Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, RPG i gier planszowych.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Ilona Jastrzębska z wyróżnieniem ukończyła w 2012 r. studia na kierunku Technologia Chemiczna, na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, AGH w Krakowie. Następnie w roku 2017 z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską na temat struktury i właściwości spineli ogniotrwałych. W trakcie doktoratu odbyła staż naukowy w Rostock University. Za realizację pracy doktorskiej otrzymała międzynarodową nagrodę The Gustav-Eirich Award. W 2019 ukończyła także studia podyplomowe na kierunku „Business English”.
W latach 2012-2023 była współautorem 50 publikacji naukowych, w tym 22 na liście filadelfijskiej. Posiada 2 patenty. Prezentowała wyniki swoich prac na ponad 40 konferencjach naukowych, głównie międzynarodowych.
W 2019 roku wdrażała w największych polskich przedsiębiorstwach z branży konstrukcji stalowych (Mostostal Wechta, Mostostal Siedlce, Mostostal Rudnik, Mostostal Chojnice, Protea Sp. z o.o.) wymagania branżowych norm technicznych w ramach CETA, umożliwiające produkcję dużych konstrukcji stalowych na rynek kanadyjski.
Od 2019r. pracuje jako adiunkt badawczo-dydaktyczny na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z pasją łączy dydaktykę z innowacyjnymi badaniami naukowymi. Jest promotorem 13 prac dyplomowych i promotorem w 2 doktoratów wdrożeniowych.
Jej zainteresowania naukowe są mocno skupione na materiałach ogniotrwałych dla przemysłu miedziowego. Obecnie realizuje w roli kierownika i lidera przełomowy projekt badawczy „Opracowanie nowej generacji inteligentnych bezchromowych materiałów ogniotrwałych dla przemysłu miedziowego” finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDERXII. Projekt ten realizuje wspólnie ze swoim 6-osobowym zespołem badawczym. Wykorzystuje najnowocześniejsze metody badań, w tym promieniowanie synchrotronowe i autorskie rozwiązania w dziedzinie analizy obrazów mikrostruktur.
Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności, Politechnika Gdańska
Dr hab. inż. Edyta Malinowska-Pańczyk, prof. Uczelni w 2000r. ukończyła studia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a w 2006r. obroniła pracę doktorską na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia uzyskała w 2018r. Jej zainteresowania naukowe dotyczą niekonwencjonalnych metod utrwalania i przetwarzania żywności, w tym przede wszystkim wykorzystania do tego celu wysokiego ciśnienia. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych w czasopismach znajdujących się w bazie JCR oraz rozdziałów w podręcznikach o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz współautorem patentów krajowych. Kierowała projektem finansowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Obecnie realizuje projekt finansowany z Funduszy Norweskich. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności (PTTŻ) oraz prezesem Oddziału Gdańskiego PTTŻ.
University of Denver, USA
Profesor Politechniki Białostockiej, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał na macierzystej uczelni w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.
W pracy naukowej zajmuje się badaniami z zakresu biomechaniki oraz inżynierii biomedycznej. Współpracuje z licznymi ośrodkami klinicznymi oraz przedsiębiorcami działającymi w sektorze produkcji implantów oraz sprzętu dla chirurgii i ortopedii. Zorganizował Pracownię Instrumentalnej Diagnostyki Narządu Ruchu na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej i nadzoruje jej funkcjonowanie.
Członek European Society of Biomechanics. Od wielu lat związany z Polskim Towarzystwem Biomechaniki, od roku 2012 członek jego Zarządu, aktualnie wiceprezes a w latach 2016-2020 prezes Zarządu.
Kierownik, Katedra Inżynierii Polimerów i Biomateriałów na ZUT w Szczecinie
Prof. Mirosława El Fray - kierownik Katedry Inżynierii Polimerów i Biomateriałów na ZUT w Szczecinie oraz dyrektor Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii. Doktorat obroniła na Politechnice Szczecińskiej (1996), a 3-letni staż podoktorski zrealizowała na Uniwersytecie Bayreuth (Niemcy). W 2004 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego na Politechnice Warszawskiej. Jest stypendystką The Royal Society (Imperial College London, UK) oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (The Ohio State University, USA). Zrealizowała szereg projektów we współpracy z takimi firmami jak DePuy Johnson & Johnson (UK), Cargill (NL), Philips (NL). Kierowała 15 projektami badawczymi, obecnie jest koordynatorem projektu GREEN-MAP finansowanego z programu H2020. Jest prezesem zarządu PolTiss sp. z o.o., firmy spin off rozwijającej innowacyjną technologię PhotoBioCure do zastosowań medycznych. Autorka ponad 150 indeksowanych publikacji oraz 9 udzielonych patentów. Wypromowała 10 doktorów, 54 magistrów i 24 inżynierów. Zainteresowania naukowe prof. El Fray obejmują syntezę, charakterystykę, biodegradację i modyfikację polimerów do zastosowań biomedycznych.
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Zarządzania AGH, kierownik, Zakład Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polska Akademia Nauk
Uczestnik licznych komisji i rad w UE i kraju, m.in.:
Organizator wielu konferencji i warsztatów w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i wykorzystania metody oceny cyklu życia do analiz wpływu na środowisko procesów i produktów.
W 2009 r. otrzymała nagrodę III stopnia za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne - Prezes Rady Ministrów. Ma też dyplom - Dyrektora Górniczego I stopnia (2006), nadanego przez Minister Gospodarki, odznakę honorową za zasługi dla ochrony środowiska i gospodarki wodnej nr 1761 (2011) - Minister Środowiska raz Medal Komisji Edukacji Narodowej (2017), a także odznakę Honoris Gratia od Prezydenta Miasta Krakowa.
Od 2013 r jest Prezesem zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowego Klastera Kluczowego) oraz dyrektorem biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji – wirtualnego instytutu wspierające współpracę nauki i biznesu.
Zakład Pojazdów i Techniki Militarnej Politechniki Gdańskiej
Zatrudniony w Politechnice Gdańskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Od 1982 roku prowadzi badania opon samochodowych. Początkowo zajmował się hałasem opon a obecnie ich oporem toczenia. Kieruje projektami badawczymi zlecanymi przez NCBR, PolNor, DOT (USA), Michelin, Continental, Tesla, VTI (Szwecja), OAT (Niemcy), VINCI (Francja). Zajmuje się również zagadnieniami związanymi z bronią i balistyką. Jest aktywnym strzelcem długodystansowym i autorem podręczników dla snajperów.
Prezes Zarządu, Instytut Nauk Ekonomicznych i Społecznych, Wiceprezes, Polska Izba Ekologii
Ekspert CEPOL oraz projektów unijnych, Właściciel, firma doradcza RBS (Rafał Batkowski Strategie), Honorowy Prezes, Stowarzyszenie Ekspertów Bezpieczeństwa RP. Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego, Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego
Dr Rafał Batkowski – Inspektor Policji – w okresie prawie 25 lat służby m.in.: Naczelnik Zarządu Operacji Antyterrorystycznych w Komendzie Głównej Policji (KGP), Zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP, Komendant Wojewódzki Policji na Mazowszu i w Wielkopolsce oraz Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP - Szef Krajowego Biura INTERPOL i Członek Zarządu EUROPOL. Następnie, odpowiedzialny m.in. za bezpieczeństwo Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie.
Obecnie: ekspert CEPOL oraz unijnych projektów, głównie, PROSPERES i SHRINEs (Uniwersytet Łódzki). Właściciel firmy doradczej RBS (Rafał Batkowski Strategie) specjalizującej się w bezpieczeństwie miejskim. Honorowy Prezes Stowarzyszenia Ekspertów Bezpieczeństwa RP. Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Instytucie Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego.
Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Obrony Narodowej. Wykładowca akademicki, autor wielu publikacji z dziedziny bezpieczeństwa publicznego m.in. w odniesieniu do przeciwdziałania poważnym zagrożeniom, w tym terroryzmowi oraz lokalnego, miejskiego wymiaru bezpieczeństwa i współpracy Policji ze społeczeństwem.
Prezes zarządu, współzałożyciel, Taxxo Columb Technologies S.A.
Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo - platformy online wspierającej firmy i biura rachunkowe w automatyzacji procesów, używanej obecnie przez 35.000 klientów w całej Polsce. Pomysłodawca i kierownik projektu AccountantX – największych w Polsce badań w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy treści faktur oraz ich automatycznej dekretacji zgodnie z polskimi przepisami w dowolnym systemie księgowym.
Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała liczbę doświadczenia w obszarze IT - prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Współpracuje z VISA jako konsultant do spraw procesów finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Prowadzi szkolenia i wykłady z wykorzystania innowacji w biznesie oraz digitalizacji procesów finansowych – m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA, członek Project Management Institute. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA.
Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym w międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International.
Żona, mama 3 synów, pasjonuje się nordic walking, żeglarstwem i poznawaniem ciekawych ludzi.
Katedra Informatyki, Politechnika Lubelska
Dr inż. Marek Miłosz pracuje na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Informatyki Politechniki Lubelskiej i wykłada na kierunku Informatyka. Był koordynatorem siedmiu dużych międzynarodowych projektów oraz pomysłodawcą i kierownikiem wielu projektów naukowo-badawczych. Autor/redaktor blisko 50 książek i podręczników oraz ponad 350 artykułów w czasopismach naukowych i materiałach konferencyjnych. Jest wieloletnim członkiem PTI i ACM.
Kierownik, Katedra Informatyki Stosowanej i Modelowania, Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Dr hab. Danuta Szeliga jest profesorem AGH i kierownikiem Katedry Informatyki Stosowanej i Modelowania na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH. Jej zainteresowania naukowe obejmują modelowanie numeryczne procesów przetwórstwa metali, metodę odwrotną oraz analizę wrażliwości do identyfikacji parametrów materiałów i modeli numerycznych oraz optymalizację procesów przemysłowych. Jest autorką i współautorką ponad 200 publikacji w czasopismach naukowych, książkach i materiałach konferencyjnych. Uczestniczy w wielu projektach naukowych i badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z przedsiębiorstwami. Ponadto od wielu lat współorganizuje międzynarodowe konferencje naukowe: KomPlasTech w ramach ECCOMAS Thematic Conferences oraz Metal Forming. Jest członkiem stowarzyszenia AIST (Association for Iron and Steel Technology), a także Polskiego Towarzystwa Metod Komputerowych Mechaniki.
Zakład Pojazdów i Techniki Militarnej Politechniki Gdańskiej
Profesor Politechniki Gdańskiej.
Od roku 1993 pracuje na Politechnice Gdańskiej, obecnie na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa w Zakładzie Pojazdów Mechanicznych I Techniki Militarnej.
Stopień doktora nauk technicznych w dziedzinie Budowy i eksploatacji maszyn uzyskał w 1999 roku, stopień doktora habilitowanego - w roku 2019 w tej samej dyscyplinie. W działalności naukowej zajmuje się głównie hałasem komunikacyjnym ze szczególnym uwzględnieniem hałasu opon samochodowych i nawierzchni drogowych. Jest autorem bądź współautorem ponad 250 publikacji naukowych.
Brał udział w realizacji 20 dużych projektów jako prowadzący, główny wykonawca lub wykonawca w ramach 5-go i 7-go Programu Ramowego UE, szwedzkich funduszy rządowych, polsko-norweskich funduszy badawczych oraz NCBiR. Kierował ponad 70 projektami międzynarodowymi oraz ponad 40 pracami badawczymi realizowanymi dla firm krajowych.
Zajmuje się działalnością ekspercką w ramach grup roboczych komitetów technicznych ISO/TC 43/SC 1 – Noise (metody pomiarowe, badania hałasu opon i nawierzchni), a także w dziedzinie rzeczoznawstwa techniki motoryzacyjnej oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.
Zastępca Dyrektora, Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, gdzie odpowiadała za kontakty z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA w Warszawie, samorządami województwa śląskiego oraz przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami w regionie oraz pozyskaniem nowych rynków eksportowych.
Ekspert z zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Od 2014 r. biegły sądowy w zakresie: fundusze europejskie. Od 2016 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „Tur Borówka”.
Obecnie na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej kieruje pracą zespołu zajmującego się obsługą inwestorów, internacjonalizacją MŚP i utrzymywaniem relacji międzynarodowych z regionami partnerskimi województwa śląskiego na świecie.
Kierownik, Katedra Inżynierii Produkcji i Bezpieczeństwa, Wydział Zarządzania, Politechnika Częstochowska, Założyciel i redaktor naczelny czasopisma naukowego Production Engineering Archives
Dr hab. inż. Robert Ulewicz, profesor Politechniki Częstochowskiej, członek Rady Uczelni oraz kierownik Katedry Inżynierii Produkcji i Bezpieczeństwa na Wydziale Zarządzania, ekspert w zakresie Inżynierii Produkcji w kontekście transformacji Industry 4.0 w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest również założycielem i redaktorem naczelnym czasopisma naukowego Production Engineering Archives. Odbył staże naukowe na University of Žilina oraz w Georgian Technical University, zdobywając szeroką wiedzę i doświadczenie. Jego praca naukowa koncentruje się na interdyscyplinarnym podejściu do inżynierii produkcji, a także na wykorzystaniu nowoczesnych technologii w procesach produkcyjnych. Jest autorem licznych publikacji naukowych, w 2022 roku został uwzględniony w rankingu TOP 2 najbardziej wpływowych naukowców na świecie.
Dyrektor, Departament Komercjalizacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz
Od 2004 r związana z administracją rządową gdzie odpowiadała za nadzór właścicielski nad Spółkami Skarbu Państwa oraz udzielenie wsparcia finansowego i pomocy publicznej. W latach 2014-2020 pełniła funkcje menedżerskie w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. m. in odpowiedzialna za przygotowanie i wdrożenie nowej strategii spółki, nadzór nad spółkami portfelowymi ARP S.A. kierowanie projektem Sieć Otwartych Innowacji. W latach 2020-2021 Dyrektor Biura Organizacyjnego i Dyrektor Oddziału Polskiej Agencji Kosmicznej. Od 2021 r. doradca w zakresie ładu korporacyjnego w tym nadzoru właścicielskiego dla takich podmiotów jak Centrum Łukasiewicz, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Krajowy Zasób Nieruchomości. W swojej karierze zawodowej zasiadała w wielu radach nadzorczych (m. in. Creotech Instruments S.A., Piap Space Sp. z o.o., Grupa Lotos S.A., Cegielski Poznań S.A., Stocznia Gdańsk S.A.).
Pełnomocnik dyrektora Ośrodka Radioizotopów POLATOM ds. Naukowych oraz Współpracy Krajowej i Międzynarodowej, Narodowe Centrum Badań Jądrowych
Prof. dr hab. n. med. inż. Renata Mikołajczak – w Narodowym Centrum Badań Jądrowych pełni funkcję pełnomocnika dyrektora Ośrodka Radioizotopów POLATOM ds. Naukowych oraz Współpracy Krajowej i Międzynarodowej.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z otrzymywaniem radioizotopów do zastosowań medycznych, projektowaniem radiofarmaceutyków do obrazowania molekularnego i terapii m.in. schorzeń nowotworowych oraz ich wdrażaniem do praktyki medycznej. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie radiofarmacji.
Profesor Mikołajczak jest liderką w krajowych i europejskich projektach naukowo-badawczych i infrastrukturalnych. Jej wiedza i zdolności organizacyjne są doceniane zagranicą - od 2020 r. jest szefową jednej z grup roboczych Komisji Farmakopei Europejskiej.
Działa też społecznie – w komitecie doradczym Forum Kobiet w Naukach Radiofarmaceutycznych, upowszechniając wiedzę o roli i szansach kobiet w sektorze nuklearnym.
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Akademia Górniczo-Hutnicza, Kierownik B+R, C.M.C. Sp. z o.o.
Kierownik B+R C.M.C Sp. z o.o., Wykładowca Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Katedrze Automatyzacji Procesów. Autor ponad 200 wdrożeń przemysłowych w przemyśle polskim obejmujących tematykę automatyzacji produkcji oraz projektowania i budowy przemysłowych systemów wizyjnych. Autor ponad 120 publikacji naukowych związanych z automatyzacją procesów kontroli jakości wykonania produktu i kontroli procesu wytwarzania. Autor 4 monografii naukowych powstałych na bazie doświadczeń wdrożeniowych omawiających tematykę projektowania oraz budowy przemysłowych systemów kontrolnych i pomiarowych wykorzystujących metody obrazowania oraz algorytmy analizy obrazu w działaniach projakościowych w systemach wytwarzania.
Wydział Mechaniczny, Instytut Inżynierii Biomedycznej, Politechnika Białostocka
Profesor Politechniki Białostockiej, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskał na macierzystej uczelni w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W roku 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna na Wydziale Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.
W pracy naukowej zajmuje się badaniami z zakresu biomechaniki oraz inżynierii biomedycznej. Współpracuje z licznymi ośrodkami klinicznymi oraz przedsiębiorcami działającymi w sektorze produkcji implantów oraz sprzętu dla chirurgii i ortopedii. Zorganizował Pracownię Instrumentalnej Diagnostyki Narządu Ruchu na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej i nadzoruje jej funkcjonowanie.
Członek European Society of Biomechanics. Od wielu lat związany z Polskim Towarzystwem Biomechaniki, od roku 2012 członek jego Zarządu, aktualnie wiceprezes a w latach 2016-2020 prezes Zarządu.
W-ce Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego
Profesor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Pełni funkcje Kierownika Katedry Technologii Chemicznej i Analityki Środowiskowej oraz Prodziekana Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej. Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, prezes oddziału w Krakowie. Specjalizuje się w zakresie technologii chemicznej (ze szczególnym akcentem na gospodarkę odpadami), inżynieria materiałowej oraz inżynierii środowiska. Ekspert Naczelnej Organizacji Technicznej Autor/Współautor ponad 100 publikacji naukowych, 38 patentów. Autor/Współautor ponad 70 opracowań i ekspertyz na rzecz przemysłu, 4 opinii na zlecenie Sądów. Kierownik 7 projektów badawczych (w tym 3 finansowanych ze środków UE), wykonawca w kolejnych 10 projektach.
JM Rektor, Politechnika Częstochowska
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej, w latach 2020-2024 pełnił funkcję Prorektora ds. rozwoju, w latach 2016 – 2020 prodziekana ds. innowacji i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, a w latach 2020 – 2023 Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Swoje zainteresowania naukowo-badawcze skoncentrował na zagadnieniach metalurgii pozapiecowej oraz ciągłego odlewania stali.
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PCz, następnie, już jako asystent, studium pedagogiczne dla nauczycieli akademickich na PCz, oraz 3-semestralne studia podyplomowe z zakresu inżynierii oprogramowania w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W trakcie trwania studiów doktoranckich odbył 3-miesięczny staż naukowy w von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii, 2-tygodniowy staż w Groupe Belgedu College Europeen de Technologie we Francji, półroczny staż przemysłowy w Hucie "Zawiercie” S.A. oraz roczny w "Hucie Stali” ISD Częstochowa.
W 2005 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt.: "Mieszanie gazem i homogenizacja chemiczna stali w piecu kadziowym”, za którą otrzymał indywidualną nagrodę rektora Politechniki Częstochowskiej. Uczestniczył w 5 projektach badawczych z zakresu metalurgii stali finansowanych głównie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2007 r. do lutego 2010 r. pracował jako pracownik naukowy w Institut fur Industrieofenbau und Warmetechnik na Uniwersytecie RWTH Aachen w Niemczech. Będąc pracownikiem Uniwersytetu RWTH Aachen, był głównym wykonawcą projektu badawczego finansowanego przez Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG (Niemiecka Fundacja Badań Naukowych) oraz dwóch projektów przemysłowych realizowanych dla ThyssenKrupp Nirosta GmbH.
Ponadto był współwykonawcą projektu przemysłowego realizowanego dla ThyssenKrupp Steel AG.
Wyniki przeprowadzonych przez niego badań opublikowane zostały w międzynarodowych czasopismach z branży metalurgicznej (Steel Research Int., Metallurgical and Materials Transactions B, Metallurgy) oraz prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.
Marek Warzecha za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej otrzymał czterokrotnie zespołowe i indywidualne nagrody rektora Politechniki Częstochowskiej.
23 lutego 2012 r. na Wydziale Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej odbyło się kolokwium habilitacyjne dra inż. Marka Warzechy.
Tytuł rozprawy habilitacyjnej:
"Hydrodynamiczne warunki usuwania wtrąceń niemetalicznych w kadzi pośredniej urządzenia COS”. Na podstawie przeprowadzonego kolokwium Rada Wydziału nadała mu jednogłośnie stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie metalurgia.
Od grudnia 2013 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Politechniki Częstochowskiej. Od 2018 do 2019 Kierownik Katedry Ekstrakcji i Recyrkulacji Metali.
Prodziekan ds. Innowacji i Rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w latach 2016-2019.
Od grudnia 2019 roku Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią - Polska Akademia Nauk
Absolwentka Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Od roku 2007 zatrudniona w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w którym jest Kierownikiem Pracowni Geochemii Stonowanej i Inżynierii Środowiska, a od roku 2021 pełni również funkcje zastępcy Dyrektora Instytutu ds. Naukowych. Od lat zajmuję się tematyką gospodarki odpadami w sektorze energetycznym opracowując sorbenty zarówno do oczyszczania spalin z CO2 oraz Hg jak też do magazynowania wodoru. W tym obszarze była kierownikiem wielokrotnie nagradzanego projektu LIDER pn. „Zastosowanie energetycznych surowców odpadowych do wychwytywania gazowych form rtęci ze spalin”. W obszarze wychwytywania CO2 oraz magazynowania wodoru w swoim dorobku ma również koordynacje i kierowanie projektów międzynarodowych współpracując z jednostkami takimi jak Uniwersytet w Nottingham, Wielka Brytania czy Rada Badań Naukowych i Przemysłowych w Pretorii, RPA. Za zwoją działalność wpisującą się w obszar gospodarki cyrkularnej niejednokrotnie nagradzania m.in. przez Forum Inteligentnego Rozwoju oraz Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarczego. Obecnie zaangażowana jest w kierowanie i realizację 3 projektów zagranicznych oraz 3 krajowych.
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Zastępca Dyrektora Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej (KISD) w IGSMiE PAN
Zastępczymi Przewodniczącego Akademii Młodych Uczonych PAN
Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska (Politechnika Częstochowska). Doktor habilitowana nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (Politechnika Śląska). Ekspert z zakresu odzysku wody i surowców ze ścieków i odpadów w licznych projektach międzynarodowych (H2020; Horyzont Europa; NAWA; Granty norweskie, Granty wyszehradzkie, Interreg; EIT RawMaterials i in.) w kontekście wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz Zielonego Ładu. Założycielka Pracowni Surowców Biogenicznych IGSMiE PAN. Brała udział w pracach nad przygotowaniem Mapy drogowej Transformacja w kierunku GOZ w Polsce. Stypendystka Stypendium Ministra dla wybitnych Młodych Naukowców, Fundacji Kościuszkowskiej, NAWA (stypendium Bekkera), UE. Laureatka wyróżnienia za działalność naukową na rzecz GOZ przez Springer Nature w kategorii „Woda”. Odznaczona Brązowym Krzyżem Prezydenta RP za działalność naukową. Członkini największej na świcie platformy fosforowej ESPP oraz Rady Naukowej IGSMiE PAN
Dyrektor, Szkoła Doktorska Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. UAM Agnieszka Ludwików, dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych, uzyskała stopień doktora (2006) i habilitację (2016) na Wydziale Biologii UAM.
W 2003 roku otrzymała grant Marie Curie Training Site na pobyt naukowy na Uniwersytecie w Manchesterze w laboratorium Patricka Gallois, gdzie zdobyła wiedzę w zakresie analizy mikromacierzy. Jej badania koncentrują się na procesach sygnalizacyjnych w roślinach.
Jest ekspertem z zakresu genomiki funkcjonalnej, biochemii, proteomiki, interaktomiki i transkryptomiki RNAseq. jest PI w wielu projektach NCN, unijnym projekcie COST Action oraz projektach POWER.
W 2016 roku została kierownikiem studiów doktoranckich na Wydziale Biologii UAM. Od 2017 roku jest kierownikiem Laboratorium Biotechnologii w IMBB, a od 2019 roku pełni funkcję Dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych.
Nauczyciel akademicki, kierownik i autor kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej, Politechnika Łódzka
Profesor Politechniki Łódzkiej, zastępca Dyrektora Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki na PŁ.
Kierownik kilkudziesięciu projektów realizowanych w ramach środków unijnych.
Zaangażowany w tworzenie Europejskich Ram Kwalifikacji w zakresie matematyki. Obecnie tworzy inteligentny system do nauczania matematyki.
Dyrektor International Centre for Cancer Vaccine Sciences, Uniwersytet Gdański
Prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska jest dyrektorką International Centre for Cancer Vaccine Sciences (ICCVS) przy Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzone przez nią badania koncentrują się wokół klinicznego zastosowania komórek układu immunologicznego. Jest m.in współtwórcą pierwszego zastosowania limfocytów T regulatorowych (Treg) w leczeniu cukrzycy typu 1 u dzieci, współzałożycielką spółki PolTREG S.A. oraz autorką międzynarodowych patentów dotyczących sposobów produkcji komórek do celów terapeutycznych. Aktualnie pracuje nad personalizowaną terapią komórkową niedrobnokomórkowego raka płuca. Jest laureatką Fundacji Kościuszkowskiej i Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców. Prowadzone przez nią badania zostały wyróżnione licznymi nagrodami krajowymi i międzynarodowymi, w tym przez Polish-American Medical Society, Polską Akademię Nauk, International Society of Pediatric and Adolescent Diabetes, European Federation of Immunological Societies oraz International Islet and Pancreas Transplantation Association.
Naukowiec, Freelancer, Politechnika Lubelska
Kierownik projektu pt.: "Opracowanie technologii zwiększania aerodynamicznych osiągów wiropłatów" finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER, realizowanego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.
Od ponad 10 lat jest wykonawcą w projektach badawczo-rozwojowych oraz wdrożeniowych z zakresu motoryzacji i lotnictwa. Jest autorką i współautorką ponad 50 publikacji naukowych oraz współtwórcą 8 patentów oraz laureatką stażu MNiSW w programie TransFormation.doc „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami” w Ivey Business School, University of Western Ontario w Kanadzie.
Prywatnie jest instruktorką nordic walking, miłośniczką teatru, gór oraz podróży.
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Specjalista Rehabilitacji Medycznej
Daniel Kozyra ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi w 1986 r. Specjalizację I stopnia z ortopedii i traumatologii uzyskał w 1994 r. w Centralnym Szpitalu Klinicznym WAM w Warszawie oraz w 1998 r. specjalizację II stopnia z rehabilitacji medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wojskowym Szpitalu w Krakowie i Centrum Rehabilitacji STOCER im. Mariana Weissa w Konstancinie. Od 2010 r. dr Daniel Kozyra prowadzi klinikę ortopedyczną w Warszawie. W ciągu swojej praktyki lekarskiej kierował m.in. oddziałem ortopedii i rehabilitacji dziecięcej w Konstancinie i specjalistyczną prywatną praktyką lekarską ortopedyczno–rehabilitacyjną dla dzieci i dorosłych w Górze Kalwarii. Od blisko 25 lat zajmuje się ortopedią i stale podnosi swoje kwalifikacje oraz umiejętności diagnostyczno-lecznicze w prowadzeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Dr Kozyra uzyskał wiele prestiżowych dyplomów, ukończył specjalistyczne kursy, jest członkiem licznych konferencjii, sympozjów i kongresów naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego-Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Rehabilitacyjnego i Wojskowej Izby Lekarskiej.