speaker-photo

Krzysztof Dziaduszyński

Członek Zarządu, ESOLEO

Praktyk OZE z niemal 25-letnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej, wykładowca akademicki. Współtwórca rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce, konsultant przy nowelizacji ustaw o OZE oraz innych programów rządowych wspierających rozwój branży. Zdobywał doświadczenie w spółkach obrotu energią, dewelopujących farmy wiatrowe, fotowoltaiczne oraz biogazownie. Od 2019 r. doradca Prezesa Zarządu ZE PAK w zakresie energii odnawialnej oraz członek zarządu ESOLEO i członek zarządu PAK PCE Fotowoltaika; spółek odpowiedzialnych za budowę i utrzymanie największej farmy fotowoltaicznej w Europie Środkowo-Wschodniej w Brudzewie, o mocy 70 MW. 

18:00 - 19:00

20 Października 2023 r.

Gmina Uniejów jak przykład inteligentnego rozwoju i wykorzystania źródeł odnawialnych w sektorze municypalnym

Gmina Uniejów współorganizator 8 Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 to lider na polu wykorzystania źródeł odnawialnych w sektorze municypalnym. Miasto jest też przykładem realizacji celów inteligentnego rozwoju: stawiającą na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jednostkę samorządową. Od inwestycji w strukturę technologiczną po rozwój edukacji i kształcenie mieszkańców działania Uniejowa to przykład na to, jakie korzyści dzięki realizacji konkretnych projektów z zakresu inteligentnego rozwoju zyskać mogą mieszkańcy.

O aspektach realizowanych przez gminę Uniejów zadań na konferencji „Gmina Uniejów jako przykład inteligentnego rozwoju i wykorzystania źródeł odnawialnych w sektorze municypalnym” opowie Krzysztof Duszyński, członek zarządu spółki ESOLEO, przedstawiciel merytoryczny gminy Uniejów. Jak wygląda proces finansowania projektów związanych z inteligentnym rozwojem? Jakie wyzwania prawne i regulacyjne w kontekście odnawialnych źródeł energii stają przed samorządami, decydującymi się na wykorzystanie tego typu rozwiązań? Na te pytania odpowiedzi padną w trakcie konferencji branżowej, która odbędzie się w trakcie drugiego dnia Forum Inteligentnego Rozwoju, 20 października.

 

Udział weźmie:

 

Krzysztof Dziaduszyński, Członek Zarządu, ESOLEO