speaker-photo

Łukasz Grala

Mentor, Futurolog, CEO TIDK

Mentor, Futurolog, pasjonat danych – śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!” skupiając się na sztucznej inteligencji, która nas otacza i jaki wywiera wpływ na działanie i zmiany w otaczającym świecie. Regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357, dzieląc się swoim spojrzeniem na świat nowych technologii z perspektywy koginitywistycznego podejścia.  Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy. które wypracowują rozwiązania umożliwiające czerpanie korzyści z osiągnięć sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia, dzięki sile AI.

Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji.

14:10 – 15:20

20 Października 2023 r.

Cyfrowa transformacja i inteligentna automatyzacja z wykorzystaniem analityki i sztucznej inteligencji

Przyszłość stoi pod znakiem cyfryzacji – z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić. O tematach związanych z cyfrową transformacją podczas konferencji branżowej rozmawiać będą eksperci, którzy w codziennej pracy spotykają się z zagadnieniami z obszaru nowoczesnych technologii IT, zaawansowanych systemów informatycznych takich jak Internet Rzeczy czy algorytmy predykcyjne.  

Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z wdrożeniem do procesów automatyzacji szeroko rozumianej sztucznej inteligencji? Jak wygląda polskie cyfrowe przedsiębiorstwo? Jak przeprowadzić w swoim biznesie inteligentną automatyzację? Odpowiedzi na te pytania padną na konferencji branżowej podczas 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023. Eksperci przedstawią także wyniki swojej pracy w indywidualnych prezentacjach, poświęconych cyfrowej transformacji planowania produkcji, integracji i mobilizacji danych czy opartej o sztuczną inteligencję metodach hiperpersonalizacji. 

 

Udział wezmą:

 

Łukasz Grala, Futurolog, Mentor, Dyrektor Generalny, TIDK Sp. z o.o.
Sensitivity - hiperpersonalizacja oparta o sztuczną inteligencję wykorzystująca mechanizmy psychologii poznawczej i dane behawioralne klientów
Dr hab. Regina Lenart-Gansiniec, prof. UJ, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Sławomir Lasota, Starszy kierownik ds. innowacji i projektów, DSR S.A.
Projekt DPS-EA (Dynamic Production Scheduling based on Evolutionary Algorithm) - cyfrowa transformacja planowania produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – odpowiedź na trudne czasy
Jacek Rydzewski, Prezes, Grupa Techniczna CODI
Nowy system z obsługą głosową i bezdotykowym otwieraniem drzwi za pomocą smartfona
Mateusz Kalinowski, Prezes Zarządu, Meritus Systemy Informatyczne Sp. z o.o
Dr Inez Okulska, Kierownik, Zakład Inżynierii Lingwistycznej i Analizy Tekstu, NASK – Państwowy Instytut Badawczy, Dyrektor, Departament Innowacji i Technologii, Ministerstwo Cyfryzacji
Dr Piotr Tykarski, Uniwersytet Warszawski
Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych (IMBIO)
Małgorzata LatuszekPrezes Zarządu, współzałożyciel, Columb Technologies S.A.
,Sztuczna Inteligencja – za ile lat mnie zastąpi?
Marek Magryś, Zca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy,  kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL
Kamil Dudek, W-ce Prezes, CosmoEye
"System CosmoEye AI: Partner w Bezpieczeństwie i Efektywności Procesów"

 

Moderator:

 

Mariusz Kulma, Redaktor Naczelny, Magazyn Astronomia