speaker-photo

Dr inż. Agata Szeląg

Pracownik badawczo-dydaktyczny, Laboratorium Inżynierii Wiatrowej, Politechnika Krakowska

Dr inż. Agata Szeląg jest pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Laboratorium Inżynierii Wiatrowej na Politechnice Krakowskiej i właścicielem SzA Pracownia Akustyczna. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Politechniki Krakowskiej, co świadczy o jej interdyscyplinarnym podejściu do nauki. Zyskała uznanie jako współautorka licznych publikacji naukowych, monografii i patentów. Dotychczas objęła rolę kierownika w czterech projektach grantowych finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, potwierdzając tym samym swoje zdolności zarządcze i naukowe. Jej zainteresowania obejmują szerokie spektrum zagadnień związanych z akustyką budowlaną, architektoniczną i środowiskową. W swojej pracy badawczej i działalności biznesowej stawia na innowacyjność. Głównym celem jej badań i implementacji jest praktyczne zastosowanie wiedzy w celu poprawy komfortu akustycznego w różnych środowiskach – od budynków mieszkalnych po przestrzenie publiczne.

Prezentacje moich tematów na poprzednich edycjach
13:10 – 14:20

Energooszczędne i inteligentne budownictwo

Tematyka inteligentnego budownictwa po raz kolejny zagości wśród paneli tematycznych Forum Inteligentnego Rozwoju. W trakcie ósmej edycji wydarzenia osoby z środowiska biznesowego, naukowego, przedstawiciele rządu i samorządów dyskutować będą o inteligentnym, energooszczędnym budownictwie. W trakcie konferencji branżowej eksperci poruszą tematykę materiałów i technologii wykorzystywanych w branży budowlanej, zintegrowanego projektowania czy systemów energooszczędnych w budynkach. Prelegenci odpowiedzą na pytania związane z trendami energooszczędności w budownictwie i nowych kierunków wyznaczanych przez naukę w branży budowlanej.

 

Prelekcje wygłoszą:

 

Szymon Liszka, Prezes Zarządu, Fundacja Efektywnego Wykorzystywania Energii
„Głęboka termomodernizacja budynków – wyzwania i kierunki zmian”
Dr hab. inż. Magdalena Wdowin, prof. Instytutu, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią - Polska Akademia Nauk
„Centrum Zrównoważonej Gospodarki Surowcami i Energią – inteligentna inwestycja na potrzeby realizacji Badań i Rozwoju Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energia PAN”
Paweł Siwiński, Dyrektor ds. Rozwoju, Ultrapur sp. z o.o.
„Pianka poliuretanowa jako skuteczna izolacja w energooszczędnych domach”
Dr inż. Agata Szeląg, Pracownik badawczo-dydaktyczny, Laboratorium Inżynierii Wiatrowej, Politechnika Krakowska
„Nowatorskie rozwiązania poprawiające komfort akustyczny w budownictwie"
Prof. dr hab. inż. Paweł Ocłoń, Katedra Energetyki, Politechnika Krakowska.
„System RESHeat do produkcji energii elektrycznej i ciepła dla budynków wielorodzinnych”