Dariusz Staszewski

Prezes Zarządu, R3 Polska Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Szczecińskiej, Wydział Elektryczny, Przetwarzania i użytkowania energii elektrycznej. Ukończone studia podyplomowe m. in. w kierunkach: rachunki gospodarcze i regulacje w postępowaniu naprawczym i upadłościowym, wycena nieruchomości, finanse i bankowość – zarządzanie, przygotowanie i zarządzanie projektami partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie prezes zarządu R3 Polska Sp. z o.o.

 

W 2018 i 2019 r. członek polskiej delegacji na szczycie ekonomicznym - Global Business Summit w New Delhi. Współpracownik Kancelarii Prawnej A. Oszczęda i Spółka. Specjalista w zarządzaniu zespołami expertów i naukowców podczas procesów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.

Doświadczony negocjator handlowy. Doradca w przekształceniach i restrukturyzacji spółek prawa handlowego. Specjalista w projekcie partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem z norweskiego mechanizmu finansowego oraz środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego – Bank Gospodarstwa Krajowego.

17:50 – 19:20

19 Października 2023 r.

Gospodarka o obiegu zamkniętym i jej rola w rozwoju innowacji w Polsce

Inspirujące prelekcje i dyskusja o nowym modelu gospodarki jakim jest GOZ, który opiera się na założeniu, że wartość produktów, materiałów i zasobów ma być utrzymywana w gospodarce tak długo jak to możliwe, by w efekcie ograniczyć wytwarzanie odpadów do minimum.

Prezentacja innowacyjnych projektów i unikatowych rozwiązań wpisujących się w nurt gospodarki o obiegu zamkniętym. Wystąpienia przedstawicieli środowiska biznesowego, naukowego i przedstawicieli instytucji rządowych oraz samorządów.

 

Udział wezmą:

 

Konrad Nowakowski, Prezes Izby, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań
Dariusz Staszewski, Prezes Zarządu, R3 Polska Sp. z o.o.
Ekoakcja szczecińskiej firmy R3 Polska - lokalnie, ale globalnie
Dr hab. Marzena Smol, prof. IGSMiE PAN, Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk
Woda w gospodarce o obiegu zamkniętym - szanse i wyzwania