Michał Chomka
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Warszawskiej. Od 2010 roku związany z GE Aerospace Poland, gdzie zajmował się m.in. projektowaniem komponentów lotniczych i procesami produkcji z perspektywy inżynierii materiałowej oraz był kierownikiem zespołu zajmującego się zastosowaniem materiałów. Obecnie kierownik jednego z działów inżynierskich oraz kierownik projektu: "Opracowanie nowego materiału kompozytowego o wysokiej żaroodporności do zastosowań w komponentach silnika lotniczego".
Innowacje w przemyśle lotniczym i kosmicznym
Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi polskiego biznesu jest przemysł kosmiczny i lotniczy. Nowe technologie w lotnictwie cywilnym, napędy i paliwa lotnicze niedalekiej przyszłości, bezpieczeństwo energetyczne infrastruktury i lotnictwa cywilnego, komercjalizacja przestrzeni kosmicznej – w tych wszystkich dziedzinach polskie przedsiębiorstwa prezentują innowacyjność na skalę światową, a polskie instytuty badawcze zgłaszają coraz więcej patentów i rozwiązań w lotnictwie, przyczyniając się tym samym do realnej transformacji sektora.
W trakcie konferencji branżowej, która odbędzie się w trakcie 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 specjaliści z pola aerospace – zarówno reprezentujących instytucje badawcze, prywatne przedsiębiorstwa i agencje rządowe – dyskutować będą o innowacyjności i nowoczesnych technologiach, coraz częściej wdrażanych na przez polskie przedsiębiorstwa.
Prelekcje wygłosili:
Dr inż. Michał Jasiczek, Specjalista ds. Inżynierii Materiałowej, GE Aerospace Poland
Michał Chomka, Kierownik, Dział Inżynierskich Systemów Materiałowych, GE Aerospace Poland
„Nowatorskie lekkie materiały przyszłością lotnictwa w dążeniu do neutralności klimatycznej”
Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska, Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Politechnika Łódzka
„HECATE - lot w stronę neutralności klimatycznej”
Dr inż. Artur Kurnyta, Kierownik, Pracownia Zapewnienia Integralności Struktury Nośnej Statków Powietrznych, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych
„System detekcji uszkodzeń konstrukcji z adaptacyjnym czujnikiem wykonanym z użyciem materiałów z mikro i nanocząstkami metalicznymi”.