speaker-photo

Małgorzata Latuszek

Prezes zarządu, współzałożyciel, Taxxo Columb Technologies S.A.

Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo - platformy online wspierającej firmy i  biura rachunkowe w automatyzacji procesów, używanej obecnie przez 35.000 klientów w całej Polsce. Pomysłodawca i kierownik projektu AccountantX – największych w Polsce badań w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy treści faktur oraz ich automatycznej dekretacji zgodnie z polskimi przepisami w dowolnym systemie księgowym.

Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała liczbę doświadczenia w obszarze IT - prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Współpracuje z VISA jako konsultant do spraw procesów finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Prowadzi szkolenia i wykłady z wykorzystania innowacji w biznesie oraz digitalizacji procesów finansowych – m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA, członek Project Management Institute. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA.

Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym w międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International.

Żona, mama 3 synów, pasjonuje się nordic walking, żeglarstwem i poznawaniem ciekawych ludzi.

Prezentacje moich tematów na Forum Inteligentnego Rozwoju
10:00 – 13:10

Cyfrowa transformacja i inteligentna automatyzacja z wykorzystaniem analityki i sztucznej inteligencji

Przyszłość stoi pod znakiem cyfryzacji – z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić. O tematach związanych z cyfrową transformacją podczas konferencji branżowej rozmawiać będą eksperci, którzy w codziennej pracy spotykają się z zagadnieniami z obszaru nowoczesnych technologii IT, zaawansowanych systemów informatycznych takich jak Internet Rzeczy czy algorytmy predykcyjne.

 

Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z wdrożeniem do procesów automatyzacji szeroko rozumianej sztucznej inteligencji? Jak wygląda polskie cyfrowe przedsiębiorstwo? Jak przeprowadzić w swoim biznesie inteligentną automatyzację? Odpowiedzi na te pytania padną na konferencji branżowej podczas 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023. Eksperci przedstawią także wyniki swojej pracy w indywidualnych prezentacjach, poświęconych cyfrowej transformacji planowania produkcji, integracji i mobilizacji danych czy opartej o sztuczną inteligencję metodach hiperpersonalizacji.

 

Prelekcje wygłoszą:

 

Łukasz Grala, Futurolog, Mentor, Dyrektor Generalny, TIDK sp. z o.o.
„Sensitivity - hiperpersonalizacja oparta o sztuczną inteligencję wykorzystująca mechanizmy psychologii poznawczej i dane behawioralne klientów”
Sławomir Lasota, Starszy Kierownik ds. Innowacji i Projektów, DSR SA
„Projekt DPS-EA (Dynamic Production Scheduling based on Evolutionary Algorithm) - cyfrowa transformacja planowania produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – odpowiedź na trudne czasy”
Jacek Rydzewski, Prezes Zarządu, Grupa Techniczna CODI
„Nowy system z obsługą głosową i bezdotykowym otwieraniem drzwi za pomocą smartfona”
Dr Piotr Tykarski, Uniwersytet Warszawski
„Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych (IMBIO)”
Małgorzata Latuszek, Prezes Zarządu, Współzałożyciel, Columb Technologies SA
,,Sztuczna Inteligencja – za ile lat mnie zastąpi?"
Marek Magryś, Z-ca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy, Kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
„Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL"
Adrian Pelc, Współzałożyciel, W-ce Prezes Zarządu, Typly sp. z o.o.
„Typly Mail - Inteligentny System Analizy i Dystrybucji Korespondencji”
Dr hab. inż. Sebastian Kraszewski, Prof. PWr, Prezes Zarządu, Advanced Health Dynamics sp. z o.o.
„AI przyszłością medycyny?”
Kamil Dudek, W-ce Prezes Zarządu, CosmoEye sp. z o.o.
"System CosmoEye AI: Partner w Bezpieczeństwie i Efektywności Procesów"
Dr hab. inż. Łukasz Rauch, prof. AGH, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
„Systemy cyberfizyczne – teoria i nauka czy realna korzyść dla przedsiębiorstwa?”

 

Udział w debacie wezmą:

 

Dr Kamil Bolek, Specjalista analizy danych, Runvido sp z o.o.
Marek Magryś, Z-ca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy,  kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
Dr inż. Adam Kozakiewicz, Adiunkt, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Mateusz Kalinowski, Prezes Zarządu, Meritus Systemy Informatyczne sp. z o.o

 

Moderator:

 

Adam Tobojka, Dziennikarz, Redakcja Rzecz o Innowacjach

16:30 - 17:00

Power speech: Jak sztuczna inteligencja zaksięgowałaby konia? Co odkryła księgując 500 000 faktur?

W tym pionierskim wystąpieniu Taxxo, specjalizujące się w automatyzacji procesów biznesowych, pokaże jak sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować świat finansów. Zobaczycie, jak nowe technologie mogą przekształcić tradycyjną księgowość i zrozumieć skomplikowane transakcje, takie jak zakup konia do firmy. Opowiemy o odkryciach największego projektu badawczego w Polsce w zakresie zastosowania sztucznej inteligencji w księgowości. Pokażemy czego dowiedziała się AI po otrzymaniu 500 000 faktur od doświadczonych księgowych. Omówimy, jak dzięki AI można przyspieszyć proces księgowania, ale również zwiększyć jego dokładność oraz wykryć popełnione błędy. To będzie wyjątkowe spojrzenie na przyszłość księgowości, gdzie technologia może stać się niezwykłym narzędziem w rękach księgowych, a właścicielom firm zapewnić zupełnie nową jakość informacji zarządczych. Jeśli jesteście ciekawi, jak sztuczna inteligencja może zmienić księgowość, ten wykład jest dla Was.

 

Udział weźmie:

 

Małgorzata Latuszek, Prezes Zarządu, Współzałożyciel, Columb Technologies SA