speaker-photo

Paweł Siwiński

Dyrektor ds. Rozwoju, Ultrapur Sp. z o.o.

Absolwent Politechniki Poznańskiej wydziału technologii chemicznej, 25 lat doświadczenia w branży poliuretanów, prywatnie zawodnik 1-ligowej drużyny brydża sportowego, a w wolnych chwilach prezes klubu żużlowego GTM Start Gniezno.

16:50 – 18:20

19 Października 2023 r.

Energooszczędne i inteligentne budownictwo

Tematyka inteligentnego budownictwa po raz kolejny zagości wśród paneli tematycznych Forum Inteligentnego Rozwoju. W trakcie ósmej edycji wydarzenia  osoby z środowiska biznesowego, naukowego, przedstawiciele rządu i samorządów dyskutować będą o inteligentnym, energooszczędnym budownictwie.  

W trakcie panelu dyskusyjnego eksperci poruszą tematykę materiałów i technologii wykorzystywanych w branży budowlanej, zintegrowanego projektowania czy systemów energooszczędnych w budynkach. Uczestnicy panelu poszukają także odpowiedzi na pytania związane z trendami energooszczędności w budownictwie i nowych kierunków wyznaczanych przez naukę w branży budowlanej. Nie zabraknie również prezentacji indywidualnych, ukazujących nowatorskie trendy i rozwiązania. 

 

Udział wezmą:

 

Szymon Liszka, Prezes Zarządu, Fundacja Efektywnego Wykorzystywania Energii
Głęboka termomodernizacja budynków – wyzwania i kierunki zmian
Dr hab. inż. Magdalena Wdowin, prof. Instytutu, Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią - Polska Akademia Nauk
Centrum Zrównoważonej Gospodarki Surowcami i Energią –  inteligentna inwestycja na potrzeby realizacji Badań i Rozwoju Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energia PAN
Paweł Siwiński, Dyrektor ds. Rozwoju, Ultrapur Sp. z o.o.
Pianka poliuretanowa jako skuteczna izolacja w energooszczędnych domach
Dr inż. Agata Szeląg, pracownik badawczo-dydaktyczny, Laboratorium Inżynierii Wiatrowej, Politechnika Krakowska
Nowatorskie rozwiązania poprawiające komfort akustyczny w budownictwie