speaker-photo

Dorota Morka

Prezes zarządu, Polsko-Norweska Izba Gospodarcza

Prezes zarządu Polsko – Norweskiej Izby Gospodarczej, związana z Norwegią od roku 2013, założyciel  i członek zarządu polskiego oddziału norweskiej firmy z branży offshore, obecnie Head of Business Development & Sales w firmie z branży offshore wind, posługuje się biegle kilkoma językami obcymi w tym szwedzkim, w Skandynawii spędziła 5 lat i nadal jest jej częstym bywalcem. Aktywnie zaangażowana w proces zielonej transformacji ze szczególnym naciskiem na Morskie Farmy Wiatrowe.  

17:20 – 18:40

19 Października 2023 r.

Bezpieczeństwo i transformacja energetyczna - Polska strategia wodorowa

Transformacja energetyczna pozostaje jednym z najważniejszych tematów dyskusji publicznej w Polsce. Suwerenność energetyczna oparta o odnawialne źródła energii to kwestia równie ważna dla rządu, co przemysłu. W trakcie konferencji branżowej na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 eksperci z świata nauki przedstawią zagadnienia związane z tematyką bezpieczeństwa i transformacji energetycznej naszego kraju, wskazując na rolę w naturalnych, bezpiecznych dla środowiska i mieszkańców, niewyczerpalnych źródeł energii. 

W programie konferencji nie zabraknie również prezentacji indywidualnych, skupiających się na technologiach uskuteczniających korzystanie z OZE. 

 

Udział wezmą:

 

Dr hab. Aleksandra Kuzior, dhc., Prof. PŚ, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju, Wydział Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska, Prezes, Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju
Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wojciechowski, Kierownik, Laboratorium Badań Termoelektrycznych, Katedra Chemii Nieorganicznej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Termoelektryki – sposób na zagospodarowanie niewykorzystanych zasobów energii
Dorota Morka, Prezes zarządu, Polsko-Norweska Izba Gospodarcza
Krzysztof Dziaduszyński, Członek Zarządu, ESOLEO