speaker-photo

Dorota Morka

Prezeska Zarządu Polsko-Norweskiej Izby Gospodarczej

Od 2019 r. Prezeska Zarządu Polsko – Norweskiej Izby Gospodarczej. W swojej karierze tworzyła, prowadziła i rozwijała biznesowo oddziały norweskich firm z branży marine & offshore w Polsce.  Obecnie pozostaje w branży i jako  Business Developer pomaga polskim firmom wchodzić na grunty Królestwa Norweskiego. Z Norwegią związana od roku 2013 – przez 5 lat mieszkała w Skandynawii, dzisiaj nadal pozostając jej częstym bywalcem. Posługuje się biegle kilkoma językami obcymi w tym szwedzkim. Wyznawczyni sentencji: ”Bez ciągłego wzrostu i postępu, takie słowa jak poprawa, osiągnięcie i sukces nie mają znaczenia” (B.Franklin) . Zaangażowana w proces zielonej transformacji na rzecz rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej.  

Prezentacje moich tematów na tegorocznym Forum Inteligentnego Rozwoju
19.00-19.45 Agenda Olivia Star SALA GDAŃSK

Globalne problemy okiem wizjonerów

Debata z udziałem Liderów Inteligentnego Rozwoju, w trakcie której speakerzy poruszą gospodarczo-społeczne problemy współczesnego świata. Będziemy szukać odpowiedzi na liczne pytania.

Spytamy jakie rozwiązania mogą zaoferować nam wizjonerzy i czy jesteśmy na nie gotowi oraz jak ważną rolę w osiąganiu zamierzonych celów pełnią unijne środki?

Prezentacje moich tematów na poprzednich edycjach
13:05 – 14:15

Bezpieczeństwo i transformacja energetyczna - Polska strategia wodorowa

Transformacja energetyczna pozostaje jednym z najważniejszych tematów dyskusji publicznej
w Polsce. Suwerenność energetyczna oparta o odnawialne źródła energii to kwestia równie ważna dla rządu, co przemysłu. W trakcie konferencji branżowej na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 eksperci z świata nauki przedstawią zagadnienia związane z tematyką bezpieczeństwa i transformacji energetycznej naszego kraju, wskazując na rolę w naturalnych, bezpiecznych dla środowiska i mieszkańców, niewyczerpalnych źródeł energii. W programie konferencji nie zabraknie również prezentacji indywidualnych, skupiających się na technologiach uskuteczniających korzystanie z OZE.

 

Prelekcję wygłosi:

 

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Wojciechowski, Kierownik, Laboratorium Badań Termoelektrycznych, Katedra Chemii Nieorganicznej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
„Termoelektryki – sposób na zagospodarowanie niewykorzystanych zasobów energii”

 

Udział w debacie wezmą:

 

Dr hab. Aleksandra Kuzior, dhc., Prof. PŚ, Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju, Wydział Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska, Prezes, Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju
Dorota Morka, Prezes Zarządu, Polsko-Norweska Izba Gospodarcza
Krzysztof Dziaduszyński,
Członek Zarządu, ESOLEO
Marcin Fidler, Dyrektor ds. Produkcji Autobusów Elektrycznych, ARP E-Vehicles
Michał Wonchała, Prezes Zarządu, TwinIO Energy sp. z o.o.

 

Moderator:

 

Rafał Kunaszyk, W-ce Prezes Zarządu, Eurokreator T&C sp. z o. o.