speaker-photo

Waldemar Miksa

Prezes zarządu, Yellow House English SA

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Od 2011 roku pełni funkcję prezesa zarządu Yellow House English SA, w której to spółce realizowane są obecnie liczne projekty badawczo-rozwojowe z obszaru EdTech. W 2012 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / „Bilingual Future”. (www.dwujezycznedzieci.pl, www.bilingualfuture.com).

Prezentacje moich tematów na Forum Inteligentnego Rozwoju
20:50 - 21:20

Power speech: Powszechna edukacja dwujęzyczna jako naturalna konsekwencja wyzwań XXI wieku

Dlaczego dziś, jak nigdy wcześniej, powinniśmy skupić się na inwestowaniu w kapitał ludzki? Czy ogromny skok technologiczny związany ze sztuczną inteligencją jest zagrożeniem dla naszych miejsc pracy? Czy człowiek jest skazany na rywalizację z bytami, które sam tworzy? To pytania będące punktem wyjścia w dyskusji wybitnych gości z branży inwestorskiej, naukowej i edukacyjnej. W świecie opanowanym przez technologię coraz częściej skupiamy się na inwestycjach związanych z jej rozwojem. Ten rozwój to nasza przyszłość. Zapominamy jednak o najistotniejszym czynniku, który prowadzi nas do przyszłości - o człowieku. O jego kreatywności, nieszablonowości i możliwości komunikacji. To właśnie współpraca i komunikacja tych nieszablonowych umysłów jest kluczem do przyszłości. Jak więc sprawić, aby każdy człowiek na świecie mógł komunikować się z innymi bez społecznych, geograficznych i semantycznych przeszkód? Jak zainwestować w nienamacalny produkt, który jest największym skarbem naszego gatunku?.

 

Udział weźmie:

 

Waldemar Miksa, Koordynator Krajowy, Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności “Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”