speaker-photo

Bartosz Wiktorzak

Koordynator projektu, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska

Absolwent Geoinformatyki oraz Mobile Mapping and Navigation Systems na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Studia realizował również na Technische Universität Berlin.

Od 2018 zaangażowany w wiele innowacyjnych projektów dotyczących tematyki Smart Cities takich jak inteligentna zbiórka odpadów komunalnych, czy tworzenie zaawansowanego centrum analiz przestrzennych.

Inicjator oraz kierownik merytoryczny projektu LIFT polegającego na wsparciu osób ze szczególnymi potrzebami w poruszaniu się po obiektach transportu szynowego za pomocą aplikacji mobilnej.

W 2023 został nagrodzony Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia, laureat programu Najlepsi z Najlepszych oraz wielokrotny stypendysta Rektora za wyniki w nauce.

Z zamiłowania podróżnik oraz nauczyciel geografii, twórca platformy edukacyjnej geoquiz.pl.

Prezentacje moich tematów na poprzednich edycjach
15.30-17.50 8 Forum Inteligentnego Rozwoju

Dostępność i włączenie społeczne

Integracja społeczna i włączenia to idee, które są jednym z priorytetów polityki spójności w okresie 2021-2027, realizowanej w celu stworzenia Europy o silniejszym wymiarze społecznym. Zaproszeni na konferencję branżową eksperci dyskutować będą o ograniczeniu ubóstwa i wykluczenia społecznego, większej dostępności usług społecznych a także o integracji społeczno-gospodarczej.

 

Na konferencji, która odbędzie się w trakcie 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023 nie zabraknie również prezentacji projektów dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami – począwszy od nowych instrumentów w zakresie włączenia społecznego po innowacje technologiczne i dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu i produktów do wymagań wszystkich obywateli. Specjaliści przedstawią między innymi rozwiązania z branży IT, które wesprzeć mogą osoby o ograniczonej mobilności w codziennych czynnościach i zaprezentują innowacje, wpływające na ogół stanu zdrowia społeczeństwa.

 

Prelekcje wygłoszą:

Prof. dr hab. inż. Jerzy Kwaśniewski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
„Innowacyjne rozwiązania wpływające na zdrowie społeczeństwa i poprawiających ergonomię pracy personelu sfery medycznej”
Dr inż. Marek Miłosz, prof. PL, Katedra Informatyki, Politechnika Lubelska
„Wspomaganie edukacji chorych na cukrzycę typu I – aplikacja mobilna T1DCoach”
Dr hab. inż. Szczepan Piszczatowski, prof. PB, Wydział Mechaniczny, Instytut Inżynierii Biomedycznej, Politechnika Białostocka
„Mechatroniczne wsparcie osób starszych z zaburzeniami równowagi”
Dr Tomasz Komendziński, Katedra Kognitywistyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
„Sztuczna inteligencja dla dobra społecznego, neuronauka zdrowia i świadomość zdrowotna, czyli rzecz o demencji”
Bartosz Wiktorzak, Koordynator Projektu, Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska
„Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami w podróży po metrze? - aplikacja mobilna LIFT”

 

Udział w debacie wezmą:

Łukasz Bilski, Fundacja CEL
Michał Sękowski, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju
Łukasz Salwarowski, Prezes Zarządu, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego, Stowarzyszenie MANKO, Redaktor Naczelny, Magazyn Ogólnopolski "Głos Seniora"
Dr Marek Pilch, Ambasador Sportu oraz Zdrowego i Aktywnego Stylu Życia „Głosu Seniora”, Przewodniczący, Małopolska Delegatura Obywatelskiego Parlamentu Seniorów

 

Moderator:

Rafał Kunaszyk, W-ce Prezes Zarządu, Eurokreator T&C Sp. z o. o.