Mateusz Kalinowski
Mateusz Kalinowski - absolwent Politechniki Warszawskiej.
Od 2014 roku zajmuje stanowisko Prezesa w firmie technologicznej Meritus Systemy Informatyczne. Entuzjasta i pomysłodawca działań które wprowadziły spółkę w erę sztucznej inteligencji, Internetu Rzeczy i chmury obliczeniowej. Współautor publikacji naukowych związanych z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji. Twórca i współtwórca wielu produktów z wykorzystaniem AI tj program obiegu dokumentów skanujfakture.pl, system WMS PINQUARK czy system GeoTrainAI.
Prywatnie szczęśliwy tata oraz zapalony entuzjasta wyścigów samochodowych oraz pasjonat morskich wypraw.
Cyfrowa transformacja i inteligentna automatyzacja z wykorzystaniem analityki i sztucznej inteligencji
Przyszłość stoi pod znakiem cyfryzacji – z tym stwierdzeniem nie sposób się nie zgodzić. O tematach związanych z cyfrową transformacją podczas konferencji branżowej rozmawiać będą eksperci, którzy w codziennej pracy spotykają się z zagadnieniami z obszaru nowoczesnych technologii IT, zaawansowanych systemów informatycznych takich jak Internet Rzeczy czy algorytmy predykcyjne.
Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z wdrożeniem do procesów automatyzacji szeroko rozumianej sztucznej inteligencji? Jak wygląda polskie cyfrowe przedsiębiorstwo? Jak przeprowadzić w swoim biznesie inteligentną automatyzację? Odpowiedzi na te pytania padną na konferencji branżowej podczas 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023. Eksperci przedstawią także wyniki swojej pracy w indywidualnych prezentacjach, poświęconych cyfrowej transformacji planowania produkcji, integracji i mobilizacji danych czy opartej o sztuczną inteligencję metodach hiperpersonalizacji.
Prelekcje wygłoszą:
Łukasz Grala, Futurolog, Mentor, Dyrektor Generalny, TIDK sp. z o.o.
„Sensitivity - hiperpersonalizacja oparta o sztuczną inteligencję wykorzystująca mechanizmy psychologii poznawczej i dane behawioralne klientów”
Sławomir Lasota, Starszy Kierownik ds. Innowacji i Projektów, DSR SA
„Projekt DPS-EA (Dynamic Production Scheduling based on Evolutionary Algorithm) - cyfrowa transformacja planowania produkcji z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – odpowiedź na trudne czasy”
Jacek Rydzewski, Prezes Zarządu, Grupa Techniczna CODI
„Nowy system z obsługą głosową i bezdotykowym otwieraniem drzwi za pomocą smartfona”
Dr Piotr Tykarski, Uniwersytet Warszawski
„Integracja i mobilizacja danych o różnorodności biotycznej Eukaryota w zasobach polskich instytucji naukowych (IMBIO)”
Małgorzata Latuszek, Prezes Zarządu, Współzałożyciel, Columb Technologies SA
,,Sztuczna Inteligencja – za ile lat mnie zastąpi?"
Marek Magryś, Z-ca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy, Kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
„Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL"
Adrian Pelc, Współzałożyciel, W-ce Prezes Zarządu, Typly sp. z o.o.
„Typly Mail - Inteligentny System Analizy i Dystrybucji Korespondencji”
Dr hab. inż. Sebastian Kraszewski, Prof. PWr, Prezes Zarządu, Advanced Health Dynamics sp. z o.o.
„AI przyszłością medycyny?”
Kamil Dudek, W-ce Prezes Zarządu, CosmoEye sp. z o.o.
"System CosmoEye AI: Partner w Bezpieczeństwie i Efektywności Procesów"
Dr hab. inż. Łukasz Rauch, prof. AGH, Prodziekan ds. Nauki i Współpracy Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
„Systemy cyberfizyczne – teoria i nauka czy realna korzyść dla przedsiębiorstwa?”
Udział w debacie wezmą:
Dr Kamil Bolek, Specjalista analizy danych, Runvido sp z o.o.
Marek Magryś, Z-ca Dyrektora, ACK Cyfronet AGH ds. Komputerów Dużej Mocy, kierownik, Narodowe Centrum Kompetencji HPC (EuroCC Polska)
Dr inż. Adam Kozakiewicz, Adiunkt, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy
Mateusz Kalinowski, Prezes Zarządu, Meritus Systemy Informatyczne sp. z o.o
Moderator:
Adam Tobojka, Dziennikarz, Redakcja Rzecz o Innowacjach
Power Speech: Rewolucja w branży magazynowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz technologii low code
Rewolucja w branży magazynowej z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) i technologii low-code jest jednym z najnowszych trendów, który przynosi wiele korzyści dla firm magazynowych i logistycznych. Dzięki wykorzystaniu AI i low-code, firmy mogą zwiększyć swoją wydajność, zoptymalizować procesy i zredukować koszty. Z drugiej strony, technologia low-code umożliwia firmom budowanie aplikacji i procesów biznesowych bez potrzeby pisania kodu od zera. Dzięki temu, firmy mogą szybciej wdrażać nowe rozwiązania, dostosowywać się do zmieniających się potrzeb rynku i redukować koszty. Połączenie tych dwóch technologii pozwala na szybsze dostosowanie się firm do zmieniających się potrzeb rynku, zwiększenie efektywności i redukcję kosztów, co przekłada się na poprawę jakości obsługi klientów i w konsekwencji zwiększenie konkurencyjności na rynku.
Udział wzięli:
Mateusz Kalinowski, Prezes, Meritus Systemy Informatyczne sp. z o.o.