Prestiżowa gratyfikacja
Nagroda doceniająca indywidualne osiągnięcia.
Wyróżnienie to jest dedykowane dla ludzi biznesu, samorządów oraz organizacji takich jak uczelnie czy instytuty badawcze.
Odznaczenie to odnosi się do konkretnych osób oraz ich osiągnięć na polu wdrażania innowacji na rynek, czy prowadzenia działalności w nowatorski sposób.
Lider Inteligentnego Rozwoju to nagroda, która wiedzie prym wśród wszystkich gratyfikacji przyznawanych podczas gali Forum Inteligentnego Rozwoju.
Znaczące wyróżnienie
Jesteś Liderem Inteligentnego Rozwoju i chcesz spopularyzować swoje dokonania? Zgłoś swoją kandydaturę, kontaktując się z nami. Opowiedz o swojej działalności i wypełnij ankietę weryfikacyjną.
Lider Inteligentnego Rozwoju to prestiżowa nagroda doceniająca wybitne indywidualne osiągnięcia.
Sylwetki pierwszych laureatów nagrody zaprezentujemy w najbardziej prestiżowych wydaniach biznesowych, Pulsie Biznesu oraz Forbes, w którym sekcja Rzecz o Innowacjach publikuje dział specjalny „Nauka i Biznes”.
Cloud Strategy & Transformation – PwC
Doświadczona ekspertka z obszaru Cyfrowej Transformacji z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym w pracy w pionierskich firmach tj. PwC, Deloitte Digital, Maspex czy 4F.
Swoją pasję przekłada na budowanie społeczności i szerzenie wiedzy z obszaru Cyfrowych Transformacji jako Prezes Zarządu SingularityU Cracow Chapter oraz Liderka Transformation Team PMI PC.
W ICAN Institute oraz na uczelniach akademickich dzieli się swoją bogatą wiedzą, prowadząc kursy i wykłady z zakresu Cyfrowych Transformacji. Prowadzi badania doktorskie skoncentrowane na Dojrzałości Transformacyjnej Organizacji. Posiada liczne certyfikaty branżowe została wyróżniona jako "Strong Woman in IT 2023".
Aktywna mentorka w programach #SukcesPisanySzminką i #DareIT oraz współpracując ze startupami w ramach MIT EF CEE.
Regularnie występując na konferencjach krajowych i międzynarodowych, inspiruje innych do aktywnego kreowania własnej przyszłości w ewoluującym świecie technologii.
Współwłaściciel polskiego oddziału SWETCH
Magister budownictwa, absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, współwłaściciel polskiego oddziału biura konstrukcyjnego SWETCH i przede wszystkim projektant konstrukcji budowlanych. Zainteresowanie technologią BIM już w czasie studiów pozwoliło mu na szybki rozwój i prężne zdobywanie doświadczenia zawodowego.
Ma na swoim koncie liczne projekty konstrukcyjne zarówno z rynku polskiego jak i zagranicznego. Oprócz sukcesów zawodowych prywatnie uwielbia podróże, włoską kuchnię oraz aktywności fizyczne z naciskiem na kolarstwo szosowe.
Swetch West Pomerania to polski oddział biura konstrukcyjnego Swetch – zajmujący się szeroko pojętym projektowaniem konstrukcji obiektów budowlanych, doradztwem technicznym, wspomaganiem wykonawców na rynek europejski. Główną filozofią pracowni jest praca w oparciu o technologię BIM – czyli modelowanie informacji o budynku. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie w pełnym modelu trójwymiarowym zawrzeć wszystkie informacje potrzebne do wykonania obiektu, przez koordynacje międzybranżową aż po rysunki wykonawcze elementów.”
JM Rektor, Politechnika Częstochowska
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej, w latach 2020-2024 pełnił funkcję Prorektora ds. rozwoju, w latach 2016 – 2020 prodziekana ds. innowacji i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, a w latach 2020 – 2023 Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Swoje zainteresowania naukowo-badawcze skoncentrował na zagadnieniach metalurgii pozapiecowej oraz ciągłego odlewania stali.
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PCz, następnie, już jako asystent, studium pedagogiczne dla nauczycieli akademickich na PCz, oraz 3-semestralne studia podyplomowe z zakresu inżynierii oprogramowania w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W trakcie trwania studiów doktoranckich odbył 3-miesięczny staż naukowy w von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii, 2-tygodniowy staż w Groupe Belgedu College Europeen de Technologie we Francji, półroczny staż przemysłowy w Hucie "Zawiercie” S.A. oraz roczny w "Hucie Stali” ISD Częstochowa.
W 2005 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt.: "Mieszanie gazem i homogenizacja chemiczna stali w piecu kadziowym”, za którą otrzymał indywidualną nagrodę rektora Politechniki Częstochowskiej. Uczestniczył w 5 projektach badawczych z zakresu metalurgii stali finansowanych głównie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2007 r. do lutego 2010 r. pracował jako pracownik naukowy w Institut fur Industrieofenbau und Warmetechnik na Uniwersytecie RWTH Aachen w Niemczech. Będąc pracownikiem Uniwersytetu RWTH Aachen, był głównym wykonawcą projektu badawczego finansowanego przez Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG (Niemiecka Fundacja Badań Naukowych) oraz dwóch projektów przemysłowych realizowanych dla ThyssenKrupp Nirosta GmbH.
Ponadto był współwykonawcą projektu przemysłowego realizowanego dla ThyssenKrupp Steel AG.
Wyniki przeprowadzonych przez niego badań opublikowane zostały w międzynarodowych czasopismach z branży metalurgicznej (Steel Research Int., Metallurgical and Materials Transactions B, Metallurgy) oraz prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.
Marek Warzecha za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej otrzymał czterokrotnie zespołowe i indywidualne nagrody rektora Politechniki Częstochowskiej.
23 lutego 2012 r. na Wydziale Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej odbyło się kolokwium habilitacyjne dra inż. Marka Warzechy.
Tytuł rozprawy habilitacyjnej:
"Hydrodynamiczne warunki usuwania wtrąceń niemetalicznych w kadzi pośredniej urządzenia COS”. Na podstawie przeprowadzonego kolokwium Rada Wydziału nadała mu jednogłośnie stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie metalurgia.
Od grudnia 2013 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Politechniki Częstochowskiej. Od 2018 do 2019 Kierownik Katedry Ekstrakcji i Recyrkulacji Metali.
Prodziekan ds. Innowacji i Rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w latach 2016-2019.
Od grudnia 2019 roku Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Profesor Politechniki Śląskiej
Psycholog biznesu, profesor Politechniki Śląskiej, prezes spółki spin off Politechniki Śląskiej Pro-Lab oraz Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej Pro-Inwest. Doradza organizacjom i ich liderom w procesie wprowadzania innowacji i adaptacji do zmieniającego się świata, zwracając szczególną uwagę na ludzki aspekt zmian technologicznych. Posiada doktorat i habilitację w obszarze postępu technologicznego i społecznego, a także tytuł MBA. Jej główne zainteresowania naukowe i wdrożeniowe związane są z czynnikiem ludzkim w transformacjach przyszłości – transformacji cyfrowej i energetycznej. Obecnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej Węglokoks Energia sp. z o.o.
Jest psychoterapeutką, trenerem treningu i warsztatu psychologicznego, supervisorem trenerów oraz autorką 19 książek (monografii i pod redakcją) i ponad 150 artykułów. Ma na swoim koncie ponad 50 tysięcy godzin spędzonych w roli trenera i mówcy.
Jest dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Śląskiej oraz kierownikiem Studiów w MBA Politechniki Śląskiej. Jest także twórczynią i koordynatorką inicjatywy TalentHUB, którą prowadzi wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Jest również członkiem rady naukowej i współpracownikiem Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, gdzie zajmuje się diagnostyką potencjału człowieka w branży lotniczo-kosmicznej. Współpracuje też z Nyenrode Business University, organizując tematyczne warsztaty z nowoczesnego biznesu dla menedżerów na poziomie C-level.
Jako członek Komitetu ds. rozwoju gospodarki Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Gliwicach, Małgorzata Dobrowolska odgrywa ważną rolę w kształtowaniu polityki gospodarczej regionu. Przewodniczy Międzynarodowemu Zespołowi Doradczemu ds. Zrównoważonego Rozwoju, Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Ładu Korporacyjnego i Etyki Biznesu, a także zarządza Zespołem ds. Innowacyjności, Rozwoju Przedsiębiorczości, Zatrudnialności Absolwentów i Wspomagania Karier. Kierowała realizacją ponad 30 projektów pomocowych związanych z integracją społeczno-zawodową, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jest także współautorką 10 zgłoszeń patentowych krajowych oraz 5 zgłoszeń patentowych europejskich, skoncentrowanych na technologiach 4.0, w tym na urządzeniach wspierających badania psychologiczne i poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Jej wyjątkowa działalność została wielokrotnie nagrodzona za wkład w rozwijanie wiedzy i praktyk w obszarach psychologii, technologii oraz zarządzania zasobami ludzkimi, z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Zastępca Dyrektora Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej (KISD) w IGSMiE PAN
Zastępczymi Przewodniczącego Akademii Młodych Uczonych PAN
Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska (Politechnika Częstochowska). Doktor habilitowana nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (Politechnika Śląska). Ekspert z zakresu odzysku wody i surowców ze ścieków i odpadów w licznych projektach międzynarodowych (H2020; Horyzont Europa; NAWA; Granty norweskie, Granty wyszehradzkie, Interreg; EIT RawMaterials i in.) w kontekście wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz Zielonego Ładu. Założycielka Pracowni Surowców Biogenicznych IGSMiE PAN. Brała udział w pracach nad przygotowaniem Mapy drogowej Transformacja w kierunku GOZ w Polsce. Stypendystka Stypendium Ministra dla wybitnych Młodych Naukowców, Fundacji Kościuszkowskiej, NAWA (stypendium Bekkera), UE. Laureatka wyróżnienia za działalność naukową na rzecz GOZ przez Springer Nature w kategorii „Woda”. Odznaczona Brązowym Krzyżem Prezydenta RP za działalność naukową. Członkini największej na świcie platformy fosforowej ESPP oraz Rady Naukowej IGSMiE PAN
Dyrektor, Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół wykorzystania zaawansowanych metod badawczych i procesowych do projektowania innowacyjnych zagadnień w obszarach zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywnego zagospodarowania biomasy odpadowej. Posiada doświadczenie w kierowaniu realizacją projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Jest współautorką 45 artykułów naukowych, 8 rozdziałów w monografiach, 2 patentów krajowych oraz ponad 50 referatów wygłoszonych na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Za swoją dotychczasową działalność B+R została wyróżniona w II edycji konkursu Polka XXI w. Fundacji Projekt PL. Jest czynnym Członkiem Grupy Roboczej ds. KIS "Zrównoważone bioprodukty, bioprocesy i środowisko”, Polskiego Towarzystwa Membranowego oraz Redaktorem tematycznym czasopisma Membranes.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Dr inż. Maciej Gliniak jest profesorem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Kierownikiem akredytowanego Laboratorium Fizyko-Chemicznych i Mikrobiologicznych Analiz Odpadów. Od 2017 roku prowadzi działalność gospodarczą EnviroExpert Maciej Gliniak oraz kilka spółek celowych zajmujących się problemami różnych dziedzin środowiska. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. W swojej pracy naukowej stawia na interdyscyplinarność badań oraz aktywną współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uczelni. W swojej karierze kierował kilkoma grantami krajowymi, jest autorem ponad 36 opinii technologicznych oraz 20 wdrożeń. Za swoje zaangażowanie naukowe, umiejętności zarządcze oraz nieszablonowe myślenie został wpisany do Encyklopedii Osobistości RP. Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie innowacyjnych technologii w przemyśle chemicznym, zagospodarowania odpadów oraz kreowania produktów ubocznych w ramach działań upcyclingu. W pracy naukowej i biznesowej stawia na praktyczne wykorzystanie dostępnej wiedzy podstawowej w rozwiązywaniu złożonych problemów środowiskowych.
CEO, kammedia.pl, CCO, go2nft.pl
CEO KAMMEDIA.PL, CCO GO2NFT, pomysłodawczyni i organizatorka konferencji „Przyszłość e-commerce”, „E-commerce na wodzie” i „Napędzamy e-commerce”. Autorka książek: „PIĘKNY E-COMMERCE. Jak sprzedawać fashion i beauty w Internecie?” i „PRZYSZŁOŚĆ E-COMMERCE dla fashion i beauty”, które wydała jako self-publisher. Druga książka jest pierwszą na świecie publikacją, wydaną również w technologii NFT.
Szkoli, uczestniczy w spotkaniach: live, webinarach i podcastach e-commerce. Laureatka Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2023 w kategorii Kobieta Przyszłości za łączenie wysokich umiejętności organizacyjnych oraz niekonwencjonalnych rozwiązań dla branży e-commerce, a także pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników przedsięwzięć wśród całego społeczeństwa.
Została nominowana do nagrody gospodarczej Europejskiego Ośrodka Rozwoju Gospodarki 2024 „CHAMPION BIZNESU” za wybieganie myślą w przyszłość, pionierskie projekty, niezwykłe rozwiązania oraz liczne sukcesy, nominowana do tytułu: „Lider Inteligentnego Rozwoju 2024”, „Kobieta e-commerce 2023” w kategorii najlepszy start-up roku i „Kobieta e-commerce 2022” w kategorii innowacyjność, została „osobowością miesiąca” serwisu wartoznac.pl. Tworzy artykuły eksperckie do takich magazynów, jak: „Forbes Polska”, „ICAN Managment Review”, „E-commerce & digital marketing”.
Otwarta na współpracę w zakresie: szkoleń, strategii marketingowej, audytu, analizy danych, rekomendacji narzędzi sprzedażowych, certyfikacji produktów fashion & beauty NFT korporacyjnym.
Dyrektor, Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej
Od 2017 roku związana z Ogólnopolską Izbą Branży Skórzanej. Dyrektor OIBS i Pełnomocnik Ogólnopolskiej Izby Branży Skórzanej do spraw rozwoju Współorganizator Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Realizowane zadania:
Współwłaścicielka w Firmie Ochrony Środowiska. /TERRA-BIS Ochrona Środowiska, www.terra-bis.pl/
Biegłość w przepisach Prawa Ochrony Środowiska.
Opracowanie wniosków w zakresie przetwarzania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów./BDO/ KOBIZE.
Wice-Przewodnicząca Rady Biznesu na Politechnice Łódzkiej.
Dyrektor Ogólnopolskiej Izby Branży Skórzanej.
Ogólnopolska Izba Branży Skórzanej z siedzibą w Radomiu.
Politechnika Łódzka
Profesor Beata Kolesińska jest kierownikiem grupy badawczej Chemii i Inżynierii Peptydów i Białek w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej. Jej kariera naukowa związana jest z Politechniką Łódzką od 2003 roku. Odbyła staże naukowe na Uniwersytecie we Florencji (Włochy), ETH Zurich (Szwajcaria) jak i przemysłowe Chem-Quest Co (USA), Agropharm SA (Polska) oraz Instytucie Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED (Polska).
Główne zainteresowania naukowe Profesor Beaty Kolesińskiej obejmują:
Profesor Beata Kolesińska jest autorem ponad 100 publikacji oraz współautorem patentów i zgłoszeń patentowych z dziedziny chemii organicznej, chemii związków naturalnych, w tym peptydów i białek oraz ich koniugatów z matrycami stałymi. Opracowane nowe materiały peptydowe oraz peptydowo-polisacharydowe są użyteczne w medycynie a w szczególności w medycynie regeneracyjnej. Prowadzi również badania nad poszukiwaniem peptydów i peptydomimetyków użytecznych w zapobieganiu procesowi agregacji białek/polipeptydów, które są przyczyną licznych amyloidoz. Współpracuje z jednostkami badawczymi z dziedziny medycyny, biologii, inżynierii materiałowej i biomateriałowej oraz z partnerami przemysłowymi sektora środków leczniczych, wyrobów medycznych oraz przetwórstwa żywności. Była wielokrotnie nagradzana za osiągniecia naukowe zarówno na forum krajowym jak i międzynarodowym. Profesor Beata Kolesińska aktywnie uczestniczy w projektach naukowych pełniąc rolę kierownika – NCN, NCBR lub wykonawcy (NCN, NCBR, Horyzont 2020).
Instytut Budownictwa Wodnego PAN
1986 mgr inż., Politechnika Gdańska, Wydz. Hydrotechniki,
1993 dr inż., Instytut Budownictwa Wodnego PAN,
1994 Cambridge Certificate of Proficiency in English, British Council,
1994 Master of Environmental Management, Uniwersytet w Amsterdamie, Niderlandy,
2004 dr hab. inż. Politechnika Gdańska, Wydz. Inż. Lądowej i Środowiska,
2023 prof. dr hab. inż., mianowany przez Prezydenta RP.
Zainteresowania badawcze:
- Przetwarzanie sygnałów losowych generowanych w morskich strefach brzegowych
- Zintegrowane zarządzanie obszarami brzegowymi
- Wpływ zmian klimatycznych na funkcjonowanie stref brzegowych.
Doświadczenie:
- Autor i współautor więcej niż 40 artykułów naukowych, 1986-,
- Autor monografii naukowej o analizie dużych zbiorów danych generowanych w strefach
brzegowych (2004),
- Główny autor dwóch rozdziałów monografii o zrównoważonym zarządzaniu zalewami
morskimi (2014).
Pełnione funkcje:
- Członek Komitetu Badań Morza PAN, 2017-,
- Członek zarządu zintegrowanej inicjatywy programującej Joint Programming Initiative
Healthy and Sustainable Seas and Oceans (JPI Oceans, reprezentujący MEiN, 2012-.
Dyrektor, QUIB
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych, Doctor Honoris Causa of Academy of State Penitentiary Service in Ukraine, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych.
Rozwija działalność naukową w kraju i zagranicą.
Pozyskuje i kieruje projektami z EFS, NCBR i NAWA, m.in.:
Za swoja działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody:
Oprócz funkcji uczelnianych udziela się także jako:
Zainteresowania naukowe:
zrównoważony rozwój, etyka normatywna i etyka stosowana, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne, Technology Assessment, Przemysł 4.0 i społeczeństwo 4.0, filozofia techniki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie środowiskiem
Ekspertka ds. marketingu
Ekspertka ds. Marketingu, wielokrotnie nagradzana za innowacyjne koncepcje i strategie.
Jest doceniana za intuicję, odwagę, nieszablonowość i łamanie schematów.
Jako Innowatorka Irina wspiera spółki technologiczne, pomagając im na poziomie wdrożeń w dużych przedsiębiorstwach, jak również w budowaniu skali i komercjalizacji.
Jej misją jest również wzmacnianie pozycji kobiet w Przemyśle 4.0.
Nauczyciel akademicki, kierownik i autor kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej, Politechnika Łódzka
Profesor Politechniki Łódzkiej, zastępca Dyrektora Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki na PŁ.
Kierownik kilkudziesięciu projektów realizowanych w ramach środków unijnych.
Zaangażowany w tworzenie Europejskich Ram Kwalifikacji w zakresie matematyki. Obecnie tworzy inteligentny system do nauczania matematyki.
Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego
Adiunkt w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego – modelowanie zdarzeń ekstremalnych
Adiunkt na Uniwersytecie Wrocławskim. Specjalizuje się w zastosowaniach teorii prawdopodobieństwa i statystyki, analizie zdarzeń ekstremalnych, zarządzaniu ryzykiem aktuarialnym i środowiskowym, modelowaniu wskaźników zanieczyszczeń powietrza, analizie danych medycznych, wycenie i analizie instrumentów finansowych w warunkach zmiennych stóp procentowych oraz metodach statystycznych w astronomii.
Jej praca naukowa stawia na interdyscyplinarność badań oraz zrównoważony rozwój poprzez współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.
W 2016 roku otrzymała tytuł Magistra Sztuki na ASP we Wrocławiu. W latach 2016-2019 kierownik projektu w programie POWROTY Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
W 2023 roku Naukowiec Wizytujący w Międzynarodowej Agendzie Badawczej AstroCeNT: Centrum Naukowo-Technologiczne Astrofizyki Cząstek.
W 2023 roku odbyła staż na University of Liverpool.
W 2019 roku otrzymała Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii Naukowiec Przyszłości.
Dyrektor Zarządzający ds. Strategii i Rozwoju Produktu w Benefit Systems
Odpowiada za strategię i rozwój produktów w obszarze Wellbeing, tj. MultiLife i MultiSport w Benefit Systems. Praktyk z ponad 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu i zarządzaniu produktami cyfrowymi oraz firmami technologicznymi.
Posiada szeroką wiedzę w obszarze digitalu, rozwoju produktu, wizji i strategii. Karierę rozpoczął w wiodącym europejskim portalu pracy online. W kolejnych latach pracował w firmach tworzących oprogramowanie, w których odpowiadał za uruchomienie i zarządzanie produktami cyfrowymi oraz kierowanie procesem przejścia od usługowego do produktowego.
Współtworzył pierwszy w Polsce w pełni interaktywny kanał muzyczny 4fun.tv. Produkt ten był wielokrotnie nagradzany za innowacyjność oraz społeczny model angażowania widzów. W ostatnich latach pracował na stanowiskach zarządzania produktem w firmach takich jak Tivo, Miinto Group oraz MyCointainer, gdzie był odpowiedzialny za uruchomienie i skalowanie produktów cyfrowych.
Head of Innovation, Grupa Maspex
Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami w Grupie Maspex, Członkini Rady nadzorczej CLC North-East Sp. z o.o. – centrum kolokacji w ramach EIT Food, wiceprezeska Stowarzyszenia Klaster Biogospodarki; Członkini Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „GOZ” przy MRPiT; posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze finansów i inwestycji kapitałowych, pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych, koordynacji i realizacji projektów badawczych w krajowych i międzynarodowych konsorcjach naukowo; aktywnie bierze udział w obszarze budowania ekosystemu innowacji oraz zrównoważonego rozwoju, także w oparciu o współpracę ze start-upami, klastrami, sektorem nauki i administracji.
Prezeska Contrain Group sp. z o.o.
Prezeska Contrain Group sp. z o.o., Członkini Zarządu Contrain Poland sp. z o.o., Agencji Pracy Tymczasowej i Nowoczesnych Usług HR
Od ponad 6 lat zajmuje się w Contrain tworzeniem i rozwijaniem modeli biznesowych w zakresie dostarczania eksperckich usług w obszarze pracy tymczasowej, delegowania pracowników w ramach swobody świadczenia usług na wspólnym europejskim rynku, a także innych nowoczesnych usług HR. Członkini zwyczajna Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy.
Paulina stawia sobie za cel tworzenie środowiska, w którym talenty i kreatywność ludzi pozwalają tworzyć innowacyjne i nowatorskie, a przez to efektywne rozwiązania. Wspiera realizację pracowniczych celów zarówno w kontekście biznesowym, jak i społecznym.
W zeszłym roku Contrain świętowało 25 jubileusz działalności, a w ostatnich latach firma została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Diamenty Forbes, HR Dream Team, tytułem Agencji Pracy Przyjaznej Pracownikom oraz 3-cim miejscem w Polsce w konkursie Best of Wellbeing at Work. Contrain regularnie zajmuje czołowe miejsce w kategorii Delegowanie Pracowników w rankingu Polskiego Forum HR.
Zadzwoń lub napisz: biuro@ircentrum.pl
Nasi doradcy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.
Mam ogromną słabość do Forum Inteligentnego Rozwoju. Mam możliwość spotkać się z wyjątkową ekipą ludzi, którzy kochają innowacje, kochają rozwój – zarówno osobisty, jak i inwestycyjny. Dużo dyskutujemy, dużo omawiamy, poszukujemy rozwiązań
Połączenie na Forum nauki, merytoryki, ale także networkingu bardzo dobrze wpływa na rozwój naszej organizacji.
Dzięki Forum Inteligentnego Rozwoju możemy dotknąć rzeczy najważniejszych – tego, co się dzieje wokół konkretnych innowacji, tego, co dotyczy synergii, komplementarności oraz tego, w jaki sposób podmioty reprezentujące różne sektory – zarówno świat nauki, jak i biznesu czy organizacji pozarządowych, samorządu, administracji publicznej mogą budować całe środowisko dla innowacji, które będą skutecznie wdrażane w Polsce, a może i za granicą.
[...] świetny networking, na każdym wydarzeniu poznaje świetnych przedsiębiorców i naukowców, z którymi mogę prowadzić partnerskie i biznesowe rozmowy [...]
[...] Jak co roku, wszystkie debaty i panele pozwalają na pokazywanie oraz promowanie innowacji. Pozwalają na szukanie nowych partnerów. [...] wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Trudno bowiem przecenić wartość tematyki poruszanej w ramach proponowanych przez Państwa cyklicznie spotkań, zwłaszcza w kontekście korzyści płynących ze wspierania wynalazczości i młodych innowatorów w Polsce. Pragnę wyrazić uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że gdańskie spotkanie stanie się cenionym forum wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Innowacyjność jest niewątpliwie fundamentem gospodarki. Oznacza postęp w przemyśle, medycynie, edukacji, obronności i wielu innych dziedzinach. O tym jak bardzo jest potrzebna nikogo już w obecnej chwili nie trzeba przekonywać.[...] Niezwykle ciekawy i ambitny program Forum Inteligentnego Rozwoju pokazuje, że doskonale rozumiecie Państwo wagę i skalę obecnych wyzwań.
[...] Bardzo dobrze przygotowany event. Niesamowite informacje, które można tu pozyskać. Wiele ciekawych kontaktów nawiązanych właśnie tutaj, na Forum Inteligentnego Rozwoju. [...]
Forum Inteligentnego Rozwoju jest znakomitym balansem pomiędzy nauką , a biznesem. Takie kongresy jak FIR są potrzebne z prostej przyczyny: całość biznesowo-naukowego zaufania jest oparta na ludzkich relacjach. Forum daje szansę na dialog i poznanie swoich możliwości oraz ograniczeń. Niezwykle ważne są rozmowy w kuluarach, uczestnictwo w panelach, dzięki którym budujemy przeświadczenie, że fundamentem są ludzie. Świat biznesu i nauki jest zupełnie inny, ale podczas Forum Inteligentnego Rozwoju łączy ich dialog i wspólne odnajdywanie kompromisów i pomysłów na lepsze jutro
Kluczową rolę w procesie kreowania i wdrażania innowacji odgrywa synergia nauki, biznesu i samorządu. Forum Inteligentnego Rozwoju to wyjątkowe miejsce inicjujące i wspierające prace na styku tych trzech obszarów. Liczne sesje panelowe, prezentacje przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego i instytucji publicznych oraz rozmowy b2b stanowią doskonałą przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
Należy podkreślić, iż na uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju statuetki zostały wręczone podmiotom, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Podczas IV Forum nagrodę przyznawano w dziewięciu kategoriach: naukowiec przyszłości, innowacyjne technologie przyszłości, samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, instytut przyszłości, dyrektor instytutu przyszłości, innowacje w edukacji, prezes wizjoner oraz rodzima uznana marka.
Forum Inteligentnego Rozwoju to znakomita inicjatywa. Łączy świat nauki, biznesu, samorządów. Duża liczba debat pozwala poznać szerokie spektrum poglądów na innowacje, na inteligentne podejście do naszej przyszłości. Unikatowa formuła, możliwość swobodnych dyskusji podnosi wartość Forum. Także miejsce - Uniejów - w którym od czasu zainwestowania w geotermię zmieniło się bardzo wiele, jest przykładem jako otwartość umysłu i odwaga mogą zmieniać rzeczywistość. Organizatorzy - Centrum Inteligentnego Rozwoju, Eurokreator i Uniejów robią to sprawnie i efektywnie. Tu naprawdę warto być!
Uczestnictwo w Forum Inteligentnego Rozwoju pozwoliło na spotkanie wielu osobistości ze świata nauki i biznesu. Wspólne rozmowy oraz uzyskanie nagrody stanowiły motywację do dalszej pracy naukowej. Forum dostarczyło informacji o tym, jak efektywnie współpracować z biznesem oraz budować skuteczne zespoły. Nam jako naukowcom umożliwiło bardziej wdrożeniowe spojrzenia na prace badawcze.
Serdecznie gratuluję Wszystkim Laureatom Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju (…). Dołączenie do tak szlachetnego grona zwycięzców jest powodem do dumy, daje osobistą satysfakcję i motywuje do dalszych działań
Składam gratulacje wszystkim tegorocznym Laureatom Polskich Nagród Inteligentnego Rozwoju 2018, będąc przekonana, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Inteligentnego Rozwoju, oraz przedsięwzięciom, które zostały wyróżnione, Polska stanie się liderem innowacyjnej godpodarki.
Jestem przekonana, że przyznawanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyczyni się w istotnym stopniu do podniesienia świadomości wielu środowisk naukowych, biznesowych i samorządowych w obszarze inteligentnych specjalizacji oraz komercjalizacji dokonań naukowo-technicznych. Inicjatywa ta niewątpliwie służy podkreśleniu kluczowej roli nowatorskich rozwiązań w życiu gospodarczym i społecznym.
Forum to kilkanaście konferencji, kilkudziesięciu prelegentów i wymiana opinii, doświadczeń fachowców ze świata biznesu, nauki i samorządu oraz instytucji rządowych. Chcemy aby współpraca na tych trzech płaszczyznach była jak najlepsza i myślę, że nasze forum znacznie się do tego przyczyni. Nie zabraknie paneli poświęconych innowacyjnej gospodarce i inteligentnemu rozwojowi, a także najważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką.
To prestiżowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do prezentacji wspólnych osiągnięć uczelni, biznesu i samorządu terytorialnego. Łącząc nasze wysiłki i wspierając transfer technologii razem wspomagamy rozwój polskiej gospodarki opartej o wiedzę, nowoczesne technologie i innowacyjność.
Wydarzenie to stwarza szansę na wymianę poglądów i doświadczeń różnorodnych środowisk oraz promocję dokonań naukowców i badaczy, innowacyjnych polskich firm, a także przedstawienie oferty terenów inwestycyjnych samorządów. Wyrażam nadzieję, że podjęte na Forum dyskusje przyniosą konkretne rezultaty i zainspirują zarówno świat nauki, przedsiębiorców, jak również decydentów do wprowadzania korzystnych zmian wpływających na budowanie przewagi konkurencyjnej kraju w oparciu o wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Forum Inteligentnego Rozwoju. Składam wyrazy uznania organizatorom konferencji, która służy konsolidowaniu polskiego potencjału. Państwa obrady, skupiające przedsiębiorców, naukowców i samorządowców, są bardzo cennym przedsięwzięciem. Pozwalają na wymianę doświadczeń i koncepcji, a przede wszystkim przyczyniają się do stworzenia efektu synergii we współpracy tych ważnych środowisk. Liczę, że również na tym Forum zawiąże się wiele ciekawych pomysłów i zostanie zainicjowanych wiele wartościowych projektów, służących polskiej innowacyjności i rozwojowi
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju przyznawana jest od 2016 r. naukowcom, inwestorom i organizacjom, których działalność wpływa na zrównoważony rozwój gospodarki i społeczeństwa. Jest to, moim zdaniem, bardzo cenna inicjatywa, w której doceniana jest innowacyjność w różnych dziedzinach życia. Jest to również ogromne wyróżnienie i nobilitacja dla naukowców i organizacji, których praca, często po raz pierwszy, jest zauważona i nagrodzona, co mobilizuje do dalszej intensywnej pracy. Ogromną wartością Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jest popularyzacja i promocja aktualnych kierunków i wyników badań, co ma wyjątkowo duże znaczenie w czasach braku komunikacji między środowiskami naukowymi, sferą biznesu i społeczeństwem.
Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle cennym wydarzeniem. Dzięki Polskiej Nagrodzie Inteligentnego Rozwoju możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców z wynikami naszych badań. Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla nauki ale także dla biznesu.
Jest to dla mnie niesamowicie ciekawe wydarzenie. Możemy na nim zaobserwować bardzo dużo trendów rozwojowych i zobaczyć jak ważne jest podkreślanie stosowanego charakteru nauki dla biznesu, gospodarki i rozwoju. Forum potwierdza, że erę tworzenia nauki dla nauki i do tzw. szuflady mamy już za sobą. Jest to fantastyczna okazja do nawiązaniu kontaktów biznesowych.
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2025
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl