Regionalne Forum Innowacji
28 września 2021 r.

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Centrum Inteligentnego Rozwoju ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Regionalnego Forum Innowacji, które odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.

Wydarzenie jest organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego obchody w Kujawsko-Pomorskiem po raz 13. przygotowuje Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Tegoroczne Regionalne Forum Innowacji to wydarzenie będące częścią Forum Inteligentnego Rozwoju, a jego głównym celem jest promocja Inteligentnych Specjalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nowoczesnych trendów gospodarczych oraz przekazanie jak największej ilości praktycznej wiedzy na temat błyskawicznie rozwijających się nowoczesnych technologii, i ich wpływu na przedsiębiorców i cały region.

Celem wydarzenia jest przedstawienie uczestnikom dobrych praktyk w dziedzinie transformacji cyfrowej w medycynie, a także rozwiązań telemedycznych efektywnie wpływających na ochronę zdrowia. Ponadto, chcielibyśmy pokazać jak w obliczu pojawiających się wyzwań zmienia się przemysł spożywczy, który musi stawać się bardziej innowacyjnym by konkurować na otwartym, globalnym rynku. W ramach sesji prelekcyjnych omówimy możliwości tworzenia zamkniętych pętli procesów biznesowych, gdzie nowopowstałe odpady są używane jako surowce w innych etapach produkcyjnych. Ponadto, przedstawimy możliwości pozyskania  finansowania działań z gospodarki obiegu zamkniętego oraz podamy case study firmy, która z powodzeniem wdrożyła tego typu cyrkularny model biznesowy (gospodarka o obiegu zamkniętym – GOZ). Dodatkowo, eksperci panelu poruszą tematy związane obszarem cyberbezpieczeństwa i ich kluczowej roli w postępującej cyfryzacji wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstw i instytucji.

Program obejmuje pięć paneli dyskusyjnych, jedną sesję prelekcyjną oraz Galę wręczenia nagród w XIII edycji Konkursu Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw.

Dyskusje oraz prelekcje specjalistów – przedstawicieli sektora publicznego, naukowego oraz innowacyjnych firm technologicznych, zgrupowane będą wokół sześciu bloków tematycznych:

  • Zdrowie na telefon – cyfrowa transformacja w obszarze medycyny – DEBATA
  • Innowacje w przemyśle spożywczym – kogo na to stać? – DEBATA
  • Nowe modele biznesowe w gospodarce obiegu zamkniętego – SESJA PRELEKCYJNA
  • TRANSFORMACJA CYFROWA GOSPODARKI – CYBERBEZPIECZEŃSTWO – DEBATA
  • Inteligentne rozwiązania technologiczne w przemyśle – Internet Rzeczy (IoT) – DEBATA
  • Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych – DEBATA

Podczas panelu podsumowującego wydarzenie zostaną również przyznane nagrody w konkursie Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. Do udziału zostały zaproszone mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie jak również jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, serwisowym, technologicznym.  Oprócz tytułu Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw do zdobycia również certyfikat “Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” – dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu oraz nagroda JM Rektora UMK dla najlepszego innowacyjnego zespołu badawczego „Innowator UMK”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 27 sierpnia br.   

Regionalne Forum Innowacji odbędzie się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel, przy ul. Bulwar Filadelfijski 11.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rezerwacji należy dokonać do dnia 23 września 2021 r.

Rejestracja Zarejestruj się na 7 edycję Regionalnego Forum Innowacji

Prelegenci Prelegenci Regionalnego Forum Innowacji

Jan Pachocki

Prezes Zarządu Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza

Aleksandra Szymanowska

Wiceprezes Zarządu Grupa Producentów Owoców GALSTER sp. z o.o.

Artur Olesch

Redaktor naczelny czasopisma OSOZ Polska oraz magazynu ICT&Health International

Grzegorz Kozieja

Dyrektor Biura Analiz Sektora Food and Agri - Międzynarodowy Hub

Andrzej Osuch

Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej w Grupie LUX MED

dr n. med. Wanda Korzycka-Wilińska

Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. Jana Biziela

Grzegorz Brodziak

Dyrektor zarządzający Goodvalley Polska

Łukasz Ozimek

Dyrektor Operacyjny EXEA Sp. z o.o.

dr inż. Agata Bieńczak

Kierownik Zakładu Techniki i Technologii Spożywczej Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych

dr hab. inż. Tomasz Tarczewski, prof. UMK

Kierownik Katedry Automatyki i Systemów Pomiarowych Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytet Mikołaja Kopernika

Grzegorz Koprowski

Prezes BIONIK SYSTEMS Sp. z o.o.

Piotr Wojciechowski

Dyrektor Zarządzający Bydgoskiego Klastra Przemysłowego

dr Anna Pająk

Koordynator Zespołu ds. Krajowej Sieci EDIH, Platforma Przemysłu Przyszłości

Łukasz Sosnowski

Prezes Fundacji ProKarton

Forum Inteligentnego Rozwoju Unikalny kongres przyszłości