Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Centrum Inteligentnego Rozwoju miała zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w siódmej edycji Regionalnego Forum Innowacji, które odbyła się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju.
Wydarzenie organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, którego obchody w Kujawsko-Pomorskiem po raz 13. przygotowała Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ODKRYCIA ZMIENIAJĄ ŚWIAT DLA NAS – DAJMY IM SZANSĘ!
Forum Inteligentnego Rozwoju – 26-29 września 2021 r. to wydarzenie naukowo-technologiczne, poświęcone upowszechnianiu nowatorskich badań naukowych i innowacyjnych technologii, które mają dużą szansę na sukces rynkowy i polepszenie standardu i bezpieczeństwa naszego życia już teraz lub w ciągu najbliższych lat. Wydarzenie służy nawiązywaniu trwałych relacji między przedsiębiorcami-wizjonerami, wybitnymi polskimi naukowcami ukierunkowanymi w swym działaniu na współpracę z biznesem, inwestorami oraz samorządowcami stwarzającymi atrakcyjne warunki do lokowania biznesu w swoich regionach.
INNOWACJE WOKÓŁ REGIONALNYCH INTELIGENTYCH SPECJALIZACJI
Jak zawsze głównym celem Regionalnego Forum Innowacji była promocja Inteligentnych Specjalizacji Województwa Kujawsko-Pomorskiego, nowoczesnych trendów gospodarczych oraz przekazanie jak największej ilości praktycznej wiedzy na temat błyskawicznie rozwijających się nowoczesnych technologii, i ich wpływu na przedsiębiorców i cały region.
Dyskusje oraz prelekcje specjalistów – przedstawicieli sektora publicznego, naukowego oraz innowacyjnych firm technologicznych, zgrupowane były wokół sześciu bloków tematycznych (szczegółowy program poniżej):
W ramach pierwszego bloku tematycznego, odbyła się INAUGURACJA Regionalnego Forum Innowacji.
OD MEDYCYNY PO HUBY INNOWACJI CYFROWYCH
Pandemia COVID-19 wywróciła branżę ochrony zdrowia i sektora life science do góry nogami i spowodowała, iż segment farmaceutyczny, biotechnologiczny oraz technologii medycznych stanął przed naporem zupełnie nowych wyzwań. Podczas pierwszej debaty: „Zdrowie na telefon – cyfrowa transformacja w obszarze medycyny” nasi eksperci dyskutowali o dobrych praktykach w dziedzinie transformacji cyfrowej w medycynie, innowacyjnych wdrożeniach a także rozwiązaniach telemedycznych mających wpływ na ochronę zdrowia. Podczas tego spotkania usłyszeliśmy także o projekcie strategicznego dokumentu, który określa główne wyzwania oraz kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.
W ramach drugiego panelu dyskusyjnego: „Innowacje w przemyśle spożywczym – kogo na to stać?” zaproszeni goście pokazali jak w obliczu pojawiających się wyzwań zmienia się przemysł spożywczy, który musi stawać się bardziej innowacyjny by konkurować na otwartym, globalnym rynku. Podaliśmy przykłady firm, które odniosły sukces, nie zawsze dysponując wystarczającym kapitałem inwestycyjnym. Podjęliśmy się próby odpowiedzi na pytanie czy innowacje dotyczą tylko stabilnych, ugruntowanych biznesów i dużych przedsiębiorstw. Porozmawialiśmy o możliwościach finansowania inwestycji oraz realizacji takich projektów przy wsparciu krajowych programów B+R, dofinansowanych ze środków unijnych.
W ramach sesji prelekcyjnych: „Nowe modele biznesowe w gospodarce obiegu zamkniętego” zaproszeni eksperci zademonstrowali m.in. możliwości tworzenia zamkniętych pętli procesów biznesowych, gdzie nowopowstałe odpady są używane jako surowce w innych etapach produkcyjnych. Ponadto, przedstawiliśmy możliwości pozyskania finansowania działań z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego oraz podaliśmy case study firmy, która z powodzeniem wdrożyła tego typu cyrkularny model biznesowy (gospodarka o obiegu zamkniętym – GOZ).
Trzy ostatnie bloki paneli dyskusyjnych: „Transformacja cyfrowa gospodarki – cyberbezpieczeństwo”, „Inteligentne rozwiązania technologiczne w przemyśle – Internet Rzeczy ), „Europejskie Huby Innowacji Cyfrowych” to odpowiedź na galopującą rewolucję cyfrową, która w czasach post-COVID’owych nadal wyznacza trendy w nauce i biznesie. Ogromnego znaczenia nabierają tematy związane z obszarem cyberbezpieczeństwa i technologii IoT. Podczas spotkania pokazaliśmy także czym są Huby Innowacji Cyfrowych, jak duże znaczenie zyskują i jakiego wsparcia udzielają małym i średnim firmom.
Ostatnim punktem programu RFI była GALA WRĘCZENIA NAGRÓD w XIII edycji Konkursu Liderów Innowacji Pomorza i Kujaw (sesja zamknięta).
Do udziału w trwającym konkursie zaprosiliśmy mikro, małe, średnie przedsiębiorstwa z regionu oraz przedsiębiorstwa akademickie jak również jednostki naukowe i zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu i/lub wdrażaniu innowacji w zakresie produktowym, serwisowym, technologicznym. Oprócz tytułu Lidera Innowacji Pomorza i Kujaw do zdobycia również certyfikat “Innowacyjnej Marki Regionu InnoMaRe. Made In Kujawsko-Pomorskie” – dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu oraz nagroda JM Rektora UMK dla najlepszego innowacyjnego zespołu badawczego „Innowator UMK”.
Otrzymaliśmy również walidację wydarzenia jako inicjatywy Komisji Europejskiej, tj. Europejskiego Tygodnia MŚP
Regionalne Forum Innowacji odbyło się 28 września br. w Copernicus Toruń Hotel, przy ul. Bulwar Filadelfijski 11.
Udział w wydarzeniu był bezpłatny.
Prezes Zarządu Fundacji, Telemedyczna Grupa Robocza
Specjalizuje się w doradztwie prawnym dla firm farmaceutycznych, aptek oraz podmiotów wykonujących działalność leczniczą, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień informatyzacji służby zdrowia, w tym również przetwarzania danych medycznych. W zakresie prawa medycznego doradza w kwestiach związanych z systemem ochrony zdrowia, włączając w to finansowanie świadczeń zdrowotnych, tworzenie i restrukturyzację podmiotów leczniczych, telemedycynę oraz inne zagadnienia w zakresie innowacji. Jeden z inicjatorów oraz Prezes Zarządu Fundacji Telemedyczna Grupa Robocza, organizacji branżowej zrzeszającej czołowe podmioty związane z telemedycyną oraz e-zdrowiem. Na bieżąco współpracuje z czołowymi organizacjami, takimi jak Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, czy Naczelna Rada Lekarska. Ma również doświadczenie w międzynarodowych wystąpieniach: uczestniczył w 2019 roku w zjeździe Europejskiej Rady Mózgu jako ekspert Polskiej Rady Mózgu i prezentował raport dotyczący zmian systemowych w opiece nad pacjentami dotkniętymi chorobami mózgu.
Wiceprezes Zarządu, Grupa Producentów Owoców GALSTER sp. z o.o.
Mgr ekonomii, absolwentka Politechniki Koszalińskiej oraz Akademii Menedżerskiej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Wiceprezes Zarządu w Grupie Producentów Owoców Galster sp. z o.o., Prezes spółki Sady Kujawskie Sp. z o.o. oraz właścicielka nowoczesnego 15 hektarowego sadu jabłoniowego. Odpowiedzialna za wiele obszarów zarządzania spółką oraz pozyskiwanie środków unijnych.
W swojej pracy wykorzystuje innowacyjne podejście do rolnictwa, wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne. Propaguje biznesowe podejście do prowadzenia gospodarstwa rolnego. Prywatnie szczęśliwa żona i matka trójki dzieci. Pasjonatka ogrodów, w wolnych chwilach stworzyła własny ponad 1ha ogród, który dokumentuje prowadząc blog na Instagramie: ogrod_moja_pasja
Redaktor naczelny czasopisma OSOZ Polska oraz magazynu ICT&Health International
Dziennikarz zajmujący się tematyką innowacji w ochronie zdrowia i zdrowiem cyfrowym. Redaktor naczelny m.in. czasopisma Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (OSOZ Polska) oraz magazynu ICT&Health International. Twórca portalu aboutDigitalHealth.com. Doradca i mentor startupów, współpracuje z takimi organizacjami jak HIMSS Europe, Światowa Organizacja Zdrowia, European Hematology Association. Redaktor prowadzący European Institute of Health (EIT) Summit 2022, blogger i social media influencer. Członek SCIANA Healthcare Leaders Network.
Dyrektor, Biuro Analiz Sektora Food and Agri - Międzynarodowy Hub
Dyrektor Biura Analiz Sektora Food and Agri - Międzynarodowy Hub BNP Paribas Bank Polska S.A.
Absolwent bankowości na Wydziale Finansów Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz kulturoznawstwa międzynarodowego na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył program studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej oraz w IESE Business School w Barcelonie.
Na początku kariery zawodowej związany z branżą finansową (Fortis Bank w Polsce oraz State Street i Northern Trust w Irlandii). Następnie pracował w branży doradczej (McKinsey&Company, Metropolitan Capital Solutions). Od roku 2011 zatrudniony w obszarze strategii PKN ORLEN, z czego w latach 2014-2018 jako Dyrektor ds. Strategii i M&A w Unipetrol w Czechach. Od roku 2019 związany z Grupą BNP Paribas.
Dyrektor ds. Transformacji Biznesowej, Grupa LUX MED
Odpowiada za plany cyfrowej transformacji, rozwoju systemów i kontakty ze światem zewnętrznym w obszarze innowacji.
Reprezentuje Grupę LUX MED w organizacjach koalicyjnych w obszarze sektora zdrowotnego (Pracodawcy Medycyny Prywatnej, HL7, TGR, PIIM, Pracodawcy RP i Rada ds. Interoperacyjności).
Wcześniej w roli CIO Grupy LUX MED odpowiadał za rozwój oprogramowania, utrzymanie systemów, bezpieczeństwo informacji oraz Biuro Projektów.
Z wykształcenia lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista chorób wewnętrznych, w latach 1995-2000 pracował jako lekarz i nauczyciel akademicki w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych WUM.
Kierownik Zakładu Techniki i Technologii Spożywczej Sieć Badawcza Łukasiewicz, Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych
Kierownik Zakładu Techniki i Technologii Spożywczej - Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych
Autorka wielu publikacji naukowych w zakresie technik rolniczych i badań przemysłowych dla przemysłu rolno-spożywczego. Uczestniczka ogólnopolskich konferencji naukowo-technicznych.
Autorka i współautorka wielu projektów badawczo-wdrożeniowych zrealizowanych we współpracy z firmami branży spożywczej zakończone wdrożeniem do działalności własnej przedsiębiorstw (m.in.: projekty badawcze w ramach Programu Badań Stosowanych, programu INNOTECH, POIR, programu Biostarteg dofinansowane przez NCBR).
Autorka Patentów:
1. P.404847 – Urządzenie do obrabiania warzyw, zwłaszcza papryk – przyznany patent.
2. W.122 510 – Stół do mas cukierniczych – przyznany wzór użytkowy.
3. P. 422599 – Urządzenie do obierania warzyw, zwłaszcza cebuli – przyznany patent.
Odznaczona brązowym Krzyżem za Zasługi za działalność na rzecz wdrażania innowacyjnych rozwiązań do gospodarki.
Kierownik Katedry Automatyki i Systemów Pomiarowych Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Absolwent kierunku Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. W roku 2010 uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk technicznych w dyscyplinie Automatyka i Robotyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 2019 roku na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.
Jest współautorem ponad 70 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych i zaprezententowanych na prestiżowych konferencjach.
Prace badawcze prof. Tomasza Tarczewskiego koncentrują się wokół sterowania napędami elektrycznymi i robotami mobilnymi z wykorzystaniem nowoczesnej teorii sterowania oraz metod sztucznej inteligencji. Współpracuje naukowo z czołowymi uczelniami technicznymi w Polsce (m.in. z Politechniką Warszawską i Politechniką Wrocławską) oraz z Instytutem Elektrycznym "Nikola Tesla" w Belgradzie. Od 2020 roku jest członkiem stowarzyszonym Sekcji Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego Komitetu Elektrotechniki PAN.
Tomasz Tarczewski jest od 2009 roku zatrudniony na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, aktualnie na stanowisku profesora uniwersytetu. Od 2019 roku jest dyrektorem Instytutu Nauk Technicznych UMK. W ramach projektu: Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza kieruje wyłaniającym się polem badawczym automatyka i systemy sterujące.
Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. Jana Biziela
Wykładowca w CM UMK w Bydgoszczy na Wydziale Nauk o Zdrowiu m.in. w obszarze zdrowia publicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Promocji Jakości oraz Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Inicjatorka prowadzenia akcji profilaktycznych i realizacji programów profilaktycznych. Organizuje liczne akcje prospołeczne t.j. „Dzień Kobiet – Święto Przyszłych Mam”. W 2021 roku otrzymała Wyróżnienie Marszałka woj. Kuj-pom. w kategorii ochrona zdrowia, a w 2014 roku tytuł Lidera Ochrony Zdrowia.
Prezes, BIONIK SYSTEMS Sp. z o.o.
Mgr inż. elektronik absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, dyplom Master of Business Administration Uniwersytetu Harwarda i Chicago.
Jako pracownik naukowo badawczy w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, brał udział w budowie polskiego sztucznego serca, autor projektu i konstrukcji wszczepialnego napędu lewej komory.
Udział w pracach Polskiego i Europejskiego Komitetu Standaryzacji w zakresie kart elektronicznych i kryptografii. Członek międzynarodowego zespołu ds. opracowania standardu międzynarodowego wieloaplikacyjnego dowodu osobistego tzw. European Citizen Card.
Twórca spektakularnych rozwiązań i wdrożeń z zakresu kart elektronicznych i systemów RFID w tym Śląskiej Karty Zdrowia, e-płatności, systemów płatniczych transportu miejskiego w Polsce i zagranicą.
Inicjator i współtwórca standardu polskiej elektronicznej legitymacji studenckiej zintegrowanej z e-biletem komunikacji miejskiej.
Konsultant krajowy i międzynarodowy dla projektów rządowych w zakresie identyfikacji elektronicznej, biometrii, podpisu elektronicznego i bezpieczeństwa. Współtwórca pierwszego polskiego paszportu biometrycznego.
Założyciel dwóch Start - upów, oferujących unikalne, alternatywne rozwiązania z zakresu ochrony tożsamości, materii nieożywionej oraz systemów „Track and Trace” w oparciu o inteligentny znacznik RFID z modułem bezpieczeństwa.
Dyrektor Zarządzający, Bydgoski Klaster Przemysłowy
Na co dzień związany z branżą narzędziowo-przetwórczą. Odpowiedzialny za wdrażanie projektów z obszaru promocji, współpracy międzynarodowej, edukacji oraz badawczo-rozwojowych, w tym Przemysłu 4.0 oraz Gospodarki Obiegu Zamkniętego.
Przygotował oraz zrealizował wiele projektów regionalnych, krajowych i międzynarodowych dofinansowanych z programów UE (m.in. POIR, EUREKA, COSME, H2020). Posiada doświadczenie w obszarze rozwoju innowacyjności, przedsiębiorczości oraz komercjalizacji. Członek rad nadzorczych oraz Rady Inwestycyjnej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ekspert w obszarze krajowych i regionalnych inteligentnych specjalizacji oraz oceny projektów z zakresu innowacyjności oraz komercjalizacji projektów.
Absolwent licznych szkoleń oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania, finansów, marketingu i prawa gospodarczego, w tym Executive MBA.
Dyrektor zarządzający, Goodvalley Polska
Z Goodvalley związany jest od 1994 roku, współtworzył fundamenty przedsiębiorstwa od początku jego działalności. Ukończył filologię skandynawską na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak również studia z zakresu Organizacji i Zarządzania współorganizowane przez Akademię im. Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Politechnikę Koszalińską. Jest ekspertem w dziedzinach zarządzania strategicznego, polityki oraz prawa w obszarze rolnictwa, a także kwestii związanych z energią odnawialną i neutralnością klimatyczną. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje również pełniąc funkcję wiceprezesa Krajowego Związku Pracodawców-Producentów Trzody Chlewnej Polpig oraz funkcję członka zarządu Krajowej Federacji Związków Pracodawców, Dzierżawców i Właścicieli Rolnych. Jest członkiem Pomorskiej Rady Rolniczej przy Marszałku Wojew. Pomorskiego oraz członkiem Rady Społecznej przy OT KOWR Pruszczu Gd. Członek Towarzystwa Ekonomistów Polskich w Warszawie.
Koordynator Zespołu ds. Krajowej Sieci EDIH, Platforma Przemysłu Przyszłości
Od roku 2020 związana z Platformą Przemysłu Przyszłości, gdzie pełni rolę Koordynatora ds. Krajowej Sieci Hubów Innowacji Cyfrowych. W latach 2017-2020 pracownik naukowy Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Technologii Eksploatacji (do roku 2019 Państwowy Instytut Badawczy), gdzie realizowała lub kierowała projektami B+R w obszarach transformacji cyfrowej, foresightu i Futures Literacy oraz budowania kompetencji indywidualnych i organizacyjnych z wykorzystaniem metod studiów nad przyszłością. Współpracuje z renomowanymi ośrodkami badawczymi w Europie. Doktor nauk społecznych w dyscyplinie Ekonomia i Finanse. Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 2016-2017 współpracowała z Lord Ashcroft International Business School (Anglia Ruskin University), gdzie współtworzyła narzędzia edukacyjne i prowadziła zajęcia ze studentami w środowisku międzynarodowym. Autorka publikacji naukowych m.in w obszarze polityk regionalnych i foresightu. Propagatorka interdyscyplinarności w badaniach naukowych.
Prezes Zarządu, Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Prezes Zarządu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Europa Kujaw i Pomorza, absolwent studiów z filologii angielskiej, administracji i prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studiów podyplomowych w Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta. W latach 1999–2005 kierował biurem współpracy i integracji w Urzędzie Miejskim w Toruniu, następnie był w tym urzędzie wiceszefem wydziału rozwoju i projektów europejskich. Pełnił funkcję przedstawiciela województwa zachodniopomorskiego przy Unii Europejskiej. W unijnej perspektywie finansowej 2007 – 2013 koordynował pracę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Od 2006-2014 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Następnie stanął na czele Departamentu Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMWK-P. Od czerwca 2016 roku współpracuje z Komisją Europejską jako ekspert funkcjonującego w Brukseli Panelu Interesariuszy Biogospodarki.
Key Account Manager, Würth Industrie Service
Zwolennik podejścia holistycznego oraz analizy całkowitego kosztu posiadania produktu. Bada procesy, identyfikuje działania generujące koszty i wdraża rozwiązania logistyczne usprawniające pracę poszczególnych działów. Automatyzując przepływ produktów i danych pomaga wygenerować zyski na poziomie procesów. Od blisko 7 lat związany zawodowo z Würth Industrie Service, wiodącym dostawcą produktów i usług umożliwiających optymalizację zarządzania elementami produkcyjnymi i okołoprodukcyjnymi.
Kierownik Zakładu Systemów Teleinformatycznych Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki, Politechnika Bydgoska im. J.J. Śniadeckich
Pracuje na stanowisku profesora uczelni na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki na UTP w Bydgoszczy, gdzie kieruje grupą badawczą PATRAS. Jest autorem ponad 270 artykułów w tematyce sztucznej inteligencji, rozpoznawania wzorców, uczenia maszynowego najczęściej stosowanych w systemach dla bezpieczeństwa.
TVP Bydgoszcz
Prowadzi serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w regionalnym oddziale Telewizji Polskiej S.A. Autor i współautor programów o tematyce społecznej, gospodarczej, militarnej, czy kulturalnej. Z mediami związany jest od ponad 20 lat – w przeszłości dziennikarz radiowy, współpracujący z prasą i portalami internetowymi.
Konferansjer i moderator gali, konferencji tematycznych, paneli dyskusyjnych, koncertów i widowisk. Absolwent politologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Komunikacji Społecznej i Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
Dyrektor Działu Wdrażania Technologii Cyberbezpieczeństwa, Exon Computer Systems
Informatyk, wdrożeniowiec, administrator oraz audytor systemów informatycznych z 25 letnim doświadczeniem w branży IT. W swojej karierze był również managerem dużych projektów informatycznych z zakresu eAdministracji, eZdrowia i eEdukacji realizowanych sektorze publicznym. Aktualnie specjalizuje się w projektowaniu i realizacji usług SOC oraz implementacji technologii wykorzystywanych w tym obszarze a w szczególności systemów SIEM i SOAR oraz kompleksowych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń.
SPE Global Solutions
Przedsiębiorca i konsultant rozwiązań Industry 4.0. Zawodowo doradza firmom produkcyjnym w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwiązań Przemysłu 4.0 w szczególności Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) i zastosowań robotów współpracujących. Jest członkiem zespołów prowadzących krajowe i międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe związane z Przemysłem 4.0 oraz współtworzy budowany przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego Hub Innowacji Cyfrowych – IoT North Poland Hub. Od ponad 15 lat prowadzi własne przedsiębiorstwo, które realizuje projekty i usługi na rzecz przedsiębiorstw produkcyjnych w obszarze inżynierii produkcji, IIoT, robotyki oraz R&D. Pasjonat technologii, inżynierii, nauki, sportu oraz Japonii.
Prezes, Fundacja ProKarton
Prawnik, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Montesquieu w Bordeaux. Od 2019 r. konsultant ds. gospodarki o obiegu zamkniętym, doradza administracji, organizacjom pozarządowym oraz przedsiębiorcom. Założyciel firmy doradczej GOZ WORLD. Od 2020 r. Prezes Fundacji ProKarton zajmującej się edukacją ekologiczną i gospodarką odpadami opakowaniowymi. W latach 2009-19 związany z administracją rządową, koordynator opracowania polskiej Mapy drogowej gospodarki o obiegu zamkniętym, prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach dot. GOZ np. Envicon, SOSEXPO, Retail challenge.
Co-Founder, Smart Secure Networks Sp. z o.o.
Przedsiębiorca, menadżer, doradca i wykładowca. Współzałożyciel firmy Cyberus Labs, dostarczającej globalne rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa dla sytemów IT i IoT. Pomysłodawca Polskiego Klastra IoT & AI – SINOTAIC, integratora rynku IoT w Polsce. Członek Grup Roboczych ds. cyberbezpieczeństwa przemysłu przy KPRM.
Ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Instytutu Kościuszki. Prowadzi zajęcia z cyberbezpieczeństwa systemów IoT na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, oraz w Katedrze Telekomunikacji AGH w Krakowie. Współtwórca koncepcji systemów cyberbezpieczeństwa dla systemów IoT, sieci przemysłowych i systemów NewSpace.
Dyrektor Operacyjny, EXEA Sp. z o.o.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu w branży technologicznej. Od ponad 5 lat związany z centrum przetwarzania danych Exea Data Center, gdzie odpowiada za zarządzanie i budowanie silnej pozycji spółki na polskim rynku dostawców usług cloud computing i data center. Jako dyrektor inkubatora Smart Space koordynował powstanie i rozwój toruńskiego środowiska startupów technologicznych. Organizator licznych konferencji z cyklu TEDx, Startup Weekend, a także innych wydarzeń z pograniczna biznesu i innowacji. Za główny cel stawia sobie wspieranie polskich firm w procesie cyfrowej transformacji i budowanie ich przewagi konkurencyjnej w oparciu o wdrażane technologie.
Krajowy Punkt Kontaktowy PR Horyzont Europa Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, na kierunku Politologia, specjalizacja – samorząd terytorialny, a także ukończyła podyplomowe studia „Zarządzanie Środowiskiem" na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Podyplomowe Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim. W 2016 r. uzyskała tytuł doktora nauk społecznych w dziedzinie socjologii środowiska. Od grudnia 2015 r. pełniła funkcję eksperta - koordynatora w obszarze klimatu i środowiska w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE (KPK PB UE) przy Instytucie Podstawowych Problemów Techniki – PAN, a następnie kierowała pracami Biura Urban&Bio w KPK PB UE. Jest również członkinią komitetów programowych dla Programu Horyzont 2020 oraz Horyzont Europa – reprezentuje kraj na spotkaniach komitetu z Komisją Europejską wnosząc wkład w uzgadnianie zakresu i warunków programów pracy. Obecnie w NCBR kontynuuje prace w Krajowym Punkcie Kontaktowym do programu Horyzont Europa. Magdalena Głogowska brała udział w realizacji wielu projektów badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków krajowych oraz Unii Europejskiej.
Prezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kompetencji Cyfrowych Sp. z o.o.
Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją karierę zawodową rozpoczął w portalu internetowym Wirtualna Polska, gdzie doskonale poznał zasady funkcjonowania korporacji. Następnie rozpoczął pracę jako CIO w dziale informatyki Regionalnego Szpitala Specjalistyczne im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. Dzięki jego innowacyjnemu spojrzeniu szpital przeszedł transformację cyfrową, co zostało nagrodzone statuetką Lidera Informatyki w 2014 roku. Następnie pełnił funkcję zastępcy dyrektora do spraw technicznych i dbał o technologiczny rozwój szpitala. Aktualnie pełnie funkcję prezesa zarządu w spółce Kujawsko-Pomorskim Centrum Kompetencji Cyfrowych, gdzie odpowiada, ze wdrażanie projektów na poziomie regionalnym z obszarów e-zdrowia, teleopieki, e-edukacji.
Forum jest realizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2024
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl