speaker-photo

Grzegorz Koprowski

Prezes, BIONIK SYSTEMS Sp. z o.o.

Mgr inż. elektronik absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, dyplom Master of Business Administration Uniwersytetu Harwarda i Chicago.

Jako pracownik naukowo badawczy w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk, brał udział w budowie polskiego sztucznego serca, autor projektu i konstrukcji wszczepialnego napędu lewej komory.

Udział w pracach Polskiego i Europejskiego Komitetu Standaryzacji w zakresie kart elektronicznych i kryptografii. Członek międzynarodowego zespołu ds. opracowania standardu międzynarodowego wieloaplikacyjnego dowodu osobistego tzw. European Citizen Card.

Twórca spektakularnych rozwiązań i wdrożeń z zakresu kart elektronicznych i systemów RFID w tym Śląskiej Karty Zdrowia, e-płatności, systemów płatniczych transportu miejskiego w Polsce i zagranicą.

Inicjator i współtwórca standardu polskiej elektronicznej legitymacji studenckiej zintegrowanej z e-biletem komunikacji miejskiej.

Konsultant krajowy i międzynarodowy dla projektów rządowych w zakresie identyfikacji elektronicznej, biometrii, podpisu elektronicznego i bezpieczeństwa. Współtwórca pierwszego polskiego paszportu biometrycznego.
Założyciel dwóch Start - upów, oferujących unikalne, alternatywne rozwiązania z zakresu ochrony tożsamości, materii nieożywionej oraz systemów „Track and Trace” w oparciu o inteligentny znacznik RFID z modułem bezpieczeństwa.