speaker-photo

Grzegorz Wróbel

Dyrektor Zarządzający, Blachotrapez Sp. z o.o.

Grzegorz Wróbel – interim manager, trener, consultant zarządzania. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarach zarządzania, zarządzania sprzedażą i reorganizacji przedsiębiorstw.

Z wykształcenia inżynier leśnik, absolwent podyplomowej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie („Zarządzanie małymi i średnimi firmami”) oraz „Szkoły Trenerek i Trenerów Heuresis”.

Doświadczenia sprzedażowe i managerskie zdobywał w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych  - w branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, informatycznej, FMCG, a także turystycznej. Specjalizuje się w projektach z zakresu organizacji i zarządzania (strategiczne, operacyjne, bieżące), zarządzania sprzedażą (strategie sprzedażowe, marketingowe, budowanie i zarządzanie zespołem sprzedaży), zarządzania zmianą, optymalizacji działania firm i procesów w nich zachodzących.

Pomaga w usprawnianiu i zmienianiu biznesów,  z naciskiem na  poprawę efektywności i wzrost  kompetencji kadry managerskiej. Głównym kryterium oceny realizowanych procesów doradczych, czy managerskich jest  ich skuteczność i  trwałość wdrażanych rozwiązań.

Jako konsultant/doradca uczestniczył  w projektach finansowanych przez Unię Europejska  w zakresie reorganizacji firm, zarządzania zmianą i procesów sukcesyjnych w biznesie.

Od wielu lat  związany z firma Blachotrapez - jako  Dyrektor Zarządzający odpowiada za sferę operacyjną Spółki oraz realizację nowych przedsięwzięć biznesowych i inwestycyjnych.

Prezentacje moich tematów na tegorocznym Forum Inteligentnego Rozwoju
18:50–19:50

Przyszłość biznesu rodzinnego po zmianie pokoleniowej

Problem współpracy i zmiany pokoleniowej jest głównym wyróżnikiem wyznaczającym specyfikę biznesu rodzinnego w dłuższej perspektywie. W korporacji dobiera się osoby do stanowisk i wymienia je w zależności od potrzeb. W biznesie rodzinnym struktura i zarządzanie są zwykle dostosowywane do aktualnych możliwości członków rodziny. Jakie wyzwania stoją przed biznesami rodzinnymi? Czego można się spodziewać będąc sukcesorem w tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu makroekonomicznym? O tym i o wielu innych zagadnieniach związanych z przyszłością biznesu rodzinnego opowiedzą nasi eksperci. Debata realizowana jest we współpracy z Instytutem Biznesu Rodzinnego. Zarządzanie w firmie rodzinnej – kluczowe kompetencje dobrego lidera; Sukcesor czy manager zewnętrzny? A może sukcesor oraz manager zewnętrzny?; Edukacja kadry managerskiej krokiem do zapewnienia trwałości firmy. Biznes, rodzina i trwanie – przepis na udaną sukcesję.

 

Udział wezmą:

 

Katarzyna Barcińska, Ekspert, Instytut Biznesu Rodzinnego
Rafał Kunaszyk, Prezes, Eurokreator S.C.
Grzegorz Wróbel, Dyrektor Zarządzający, Blachotrapez Sp. z o.o.
Paweł Jarecki, Dyrektor, KROSS S.A.
Prof. ucz. dr hab. Michał Kaczmarczyk, Rektor, Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

 

Moderator:

 

Szymon Trzebiatowski, Ekspert, Instytut Biznesu Rodzinnego, Mentor finansowy w indywidualnym programie akceleracyjnym dedykowanym polskim startupom technologicznym