Inwestycja w elektromobilność

 Inwestycja w elektromobilność

Są nowoczesne, innowacyjne i wspierają elektromobilność. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO powstały przy ośmiu dworcach kolejowych w całej Polsce.  

To nowatorski projekt realizowany przez PKP S.A. przy dworcach kolejowych w całej Polsce przy współpracy z KZŁ Bydgoszcz i PKP Telkol. Pierwsze z nich zostały uruchomione w listopadzie 2018 roku. Głównym celem umiejscawiania stacji ecoMoto jest zwiększenie dostępności tego rodzaju miejsc, aby zachęcić kierowców do korzystania z pojazdów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zebezpieczeń. Miejsca postojowe, gdzie można postawić samochód do ładowania są pomalowane na zielono. EcoMoto jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Do jej uruchomienia nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty.

Wszyscy użytkownicy, którzy chcą ocenić intuicyjność obsługi stacji, jej dostępność, szybkość ładowania oraz widoczność i oznakowanie miejsc parkingowych przy stacji mogą wziąć udział w specjalnie przygotowanym badaniu satysfakcji. Ankietę można wypełnić za pomocą urządzeń mobilnych po zeskanowaniu kodu QR umieszczonego na stacji ładowania.

Obecnie ze stacji ecoMOTO można skorzystać przy dworcach: Katowice, Katowice Ligota, Gliwice, Częstochowa, Wrocław Główny, Warszawa Wschodnia, Opole Główne i Bydgoszcz Główna. Otwarcie kolejnych jest planowane przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdynia Główna. Do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych ecoMOTO „zatankowano” samochody elektryczne na 14 600 kWh.