speaker-photo

Dr inż. Mateusz Wirwicki

Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, Politechnika im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

Dr inż. Mateusz Wirwicki Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy jest jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej UTP. W 2016 roku uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Przez ostatnie 13 lat aktywnie współpracował z przemysłem z grupy MŚP odnośnie badań oraz wdrażania innowacyjnych technologii i produktów.

Posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony własności intelektualnej. Kierował zespołem B+R, gdzie poprzez komercjalizację wyników badań stworzono innowacyjny produkt „Inteligentny inhalator suchego proszku z funkcjonalnością adaptacji do formulacji leku”, który zostanie zaprezentowany na polskim rynku konsumenckim.

Dr inż. Mateusz Wirwicki jest absolwentem programu TOP 500 Innovators – stażu realizowanego na Stanford Uniwersity California USA. Przez dwie kadencje pełnił funkcję Członka Zarządu Stowarzyszenia TOP500 Innovators. Posiada doświadczenie w projektowaniu produktów i usług skupionych na użytkowniku końcowym.

 

Prywatnie zakochany jest w żeglarstwie, turystyce górskiej oraz w motocyklu BMW R75/7 z 1976 roku.

Prezentacje moich tematów na Forum Inteligentnego Rozwoju