speaker-photo

Dr Dariusz Krawczyk

Pełnomocnik Dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania ds. Komunikacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Politechnika Śląska

Od 2024 roku pełni funkcję pełnomocnika Dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania ds. Komunikacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym na Politechnice Śląskiej, na kadencję 2024-2028. Od 2022 roku pracuje jako adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Jednocześnie, od 2009 roku prowadzi działalność doradczą i szkoleniową w zakresie zarządzania komunikacją społeczną.

Wcześniej, od 2007 do 2024 roku, pełnił funkcję naczelnika Wydziału Kontaktów Społecznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz (do 2016 roku) rzecznika prasowego Prezydenta Miasta. W latach 2018-2023 był biegłym sądowym w zakresie komunikacji społecznej i zarządzania (w tym: dziennikarstwo, public relations, reklama i marketing), ustanowionym w okręgu Sądu Okręgowego w Gliwicach.

Od 2012 do 2021 roku prowadził wykłady z zakresu komunikacji społecznej dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej, wcześniej Instytut Politologii) oraz Politechniką Śląską w Gliwicach na Wydziale Organizacji i Zarządzania w Zabrzu (od 2019 roku). W latach 2010-2012 był adiunktem w Instytucie Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.

W okresie od 2003 do 2007 roku prowadził działalność public relations na rzecz Południowego Koncernu Energetycznego S.A., w tym od 2004 roku jako doradca ds. public relations senatora Klemensa Ścierskiego, dyrektora Elektrowni „Łaziska”. Równolegle, od 2003 do 2007 roku, pracował jako kierownik ds. marketingu w agencji reklamowej „E-Media” w Łaziskach Górnych. Wcześniej, od 1998 do 2003 roku, pełnił funkcję dziennikarza Działu Publicystyki i Reportażu „Dziennika Zachodniego” w Katowicach, gdzie w 2002 roku został uhonorowany tytułem „Dziennikarza Roku”.

Karierę zawodową rozpoczynał jako rzecznik prasowy Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego S.A. w Gliwicach w latach 1995-1998. Wcześniej, w 1994 roku, pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika regionalnego „Siódemka” w Gliwicach oraz zastępcy redaktora naczelnego „Nowych Wiadomości Gliwickich”, współpracując jednocześnie z Katolickim Radiem „Puls” w Gliwicach. W latach 1992-1993 pracował jako dziennikarz tygodnika samorządowego „Wiadomości Gliwickie”.

Od 2019 roku jest członkiem Komisji Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk oddział w Katowicach oraz od 2016 roku członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej we Wrocławiu.

 

Prezentacje moich tematów na poprzednich edycjach
16.00-18:00 9 czerwca 2025 Scena 2

Kultowe benefity – dobrostan pracowników

Odkryj najnowsze benefity, które zmieniają firmy i życie pracowników – zainwestuj w dobrostan swojego zespołu!

12.10-13.50 7 Forum Inteligentnego Rozwoju

Rola Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju w kształtowaniu współpracy nauki z gospodarką i społeczeństwem

Panel tematyczny związany z prezentacją celów strategicznych oraz działalności statusowej Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju. W części merytorycznej udział wezmą członkowie Rady Programowej Fundacji oraz Fundatorzy i Zarząd Fundacji.

Udział wezmą:

Damian Baran, Dyrektor Generalny, Centrum Inteligentnego Rozwoju S.C., Fundator FFIR
Rafał Kunaszyk, Prezes, Eurokreator S.C., Fundator FFIR
Marta Pomietlorz-Loska, Prezes Zarządu, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju
Prof. PŚ, dr hab. Aleksandra Kuzior, dhc., Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Michał Sękowski, Pełnomocnik zarządu, Stolica eXperymentu
Łukasz Bilski, Coach, mentor i trener biznesu, seryjny przedsiębiorca
Dr hab. Marek Frankowicz, Wiceprzewodniczący, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Chemicznego
Dariusz Krawczyk, Członek Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej
Michał Nowakowski, Ekspert kluczowy, Instytut Badań Edukacyjnych
Waldemar Miksa, Koordynator Krajowy, Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future"
Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek, Uniwersytet Medyczny w Łodzi.