5. Forum Inteligentnego Rozwoju – zmiana terminu wydarzenia

 5. Forum Inteligentnego Rozwoju – zmiana terminu wydarzenia

Szanowni Państwo, Uczestnicy 5. Forum Inteligentnego Rozwoju,

ze względu na bardzo dynamiczny w ciągu ostatnich dni wzrost liczby zakażeń koronawirusem w całym kraju i nowe obostrzenia wprowadzane przez polskie władze, jesteśmy zmuszeni z wielkim smutkiem przełożyć w czasie 5. Forum Inteligentnego Rozwoju, zaplanowane pierwotnie na 26-27 listopada br.

Jest to dla nas bardzo trudna decyzja, tym bardziej, że prace organizacyjne nad wydarzeniem są już na ukończeniu, a rejestracja na Forum w formie stacjonarnej została zamknięta we wrześniu ze względu na bardzo duże zainteresowanie i komplet możliwych rezerwacji udziału.

Ta decyzja dotyka oczywiście nas wszystkich. Obligują nas do niej jednak troska o bezpieczeństwo i zdrowie Uczestników w świetle niesprzyjających okoliczności przyspieszonego rozwoju epidemii, a także będące tego następstwem najnowsze obostrzenia rządu, które w praktyce uniemożliwiają organizację Forum w tradycyjnej formule, z zachowaniem zaplanowanego i oczekiwanego poziomu merytorycznego, organizacyjnego wydarzenia oraz korzyści z uczestnictwa w kongresie. Wsłuchujemy się też oczywiście przede wszystkim w głosy i opinie gości Forum. Ta decyzja jest wyrazem aprobaty dla sugestii ze strony dużej części Partnerów Forum, aby przełożyć wydarzenie na przyszły rok ze względu na obawę o swoje zdrowie, ale też wewnętrzne obostrzenia poszczególnych organizacji, dotyczące zakazu wyjazdów na konferencje.

Dla nas jako głównego organizatora i inicjatora Forum Inteligentnego Rozwoju – zawsze celem nadrzędnym przy organizacji wydarzenia, jest możliwość stworzenia atrakcyjnej przestrzeni dla Uczestników do nawiązywania bezpośrednich relacji biznesowych i towarzyskich podczas spotkania na żywo, gdyż uważamy, że taka forma spotkań jest najbardziej efektywna.

Nie braliśmy więc pod uwagę nigdy możliwości zmiany formuły wydarzenia na formę online. Wspólnie z współorganizatorem i gospodarzem 5. Forum Inteligentnego Rozwoju podjęliśmy więc jedyną możliwą decyzję o przełożeniu wydarzenia na wiosnę 2021. Precyzyjną datę podamy najszybciej jak to będzie możliwe, nie później niż 3 miesiące przed nowym terminem wydarzenia.

Chcemy podkreślić, że w tym terminie Forum odbędzie się według pierwotnej agendy i z uwzględnieniem wszystkich zaplanowanych wydarzeń i uroczystości towarzyszących – w tym Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 i Odznaczenia „Zasłużony dla Inteligentnego Rozwoju”, gdzie chcemy tradycyjne wręczyć osobiście wyróżnienia wszystkim Laureatom tegorocznych edycji. Jednocześnie chcemy podkreślić, że 5. Edycja Nagrody i Odznaczenia odbywa się zgodnie z harmonogramem, a wszystkie osoby i organizacje nominowane do naszych wyróżnień – otrzymają informację o decyzji dotyczącej przyznania nagrody najpóźniej w listopadzie.

Chcielibyśmy też serdecznie podziękować wszystkim Partnerom i Patronom Forum za ich dotychczasowy wkład, wsparcie i zaangażowanie w przygotowanie bardzo interesującego i odpowiadającego na obecne wyzwania programu tegorocznego Forum.

Dziękujemy wszystkim Prelegentom, którzy są gotowi dzielić się podczas naszego kongresu naukowo-technologicznego swoją wiedzą, doświadczeniem, a także rekomendacjami jak stawiać czoła zadaniom, które są motorem napędowym dla inteligentnego rozwoju gospodarki i społeczeństwa. Dziękujemy też wszystkim zarejestrowanym gościom, którzy pragną uczestniczyć w Kongresie w formie stacjonarnej i czynnie debatować o drogach, które muszą przejść innowatorzy, aby osiągnąć sukces rynkowy.

Mamy głęboką nadzieję na zrozumienie ze strony Państwa. O wszystkich kolejnych szczegółach organizacyjnych dotyczących 5. Forum Inteligentnego Rozwoju będziemy Państwa informować na bieżąco. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt (dane kontaktowe znajdują się na stronie wydarzenia – www.irforum.pl).

Z poważaniem,

Damian Baran i Jakub Laskowski
Dyrektorzy Generalni Centrum Inteligentnego Rozwoju