Rafał Scherer

Rafał Scherer

pracownik naukowy, Politechnika Częstochowska

Zakład Przetwarzania Obrazów i Eksploracji Danych, Instytut Inteligentnych Systemów Informatycznych, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki, Politechnika Częstochowska

Rafał Scherer rozwija nowe metody w obszarach inteligencji obliczeniowej, sieci neuronowych, data mining, zespołów systemów uczących się oraz rozpoznawania i szybkiego wyszukiwania obrazów na podstawie ich zawartości. Jest autorem około 100 prac naukowych. Jako pracownik naukowy Politechniki Częstochowskiej uczestniczył w wielu projektach badawczo-rozwojowych, m.in. w projekcie badawczym realizowanym wraz z Uniwersytetem Genewskim pod tytułem New perspectives on intelligent multimedia management with applications in medicine and privacy protecting systems. Odpowiadał za zadania badawcze i finansowe projekcie realizowanym w ramach Programu TEAM Fundacji Nauki Polskiej: Innovative Intelligent Data Analysis and Computational Paradigms for Industry and Healthcare. Jest też jednym z autorów dokumentacji projektu „E-Leader szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin Moszczenica, Ujazd, Będków i Czarnocin”. Za realizację przedsięwzięcia został w 2011 roku odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Sztuczna inteligencja – inteligentne systemy informatyczne

Sala Bilardowa - Medical Spa Hotel Lawendowe Termy

Jak wykorzystać inteligentne systemy informatyczne w poszczególnych branżach w celu usprawnienia i podniesienia efektywności? Jak sztuczna inteligencja może usprawnić dotychczas znane inteligentne systemy informatyczne? Jaki  może mieć to wpływ na rozwój przedsiębiorstw i perspektywy biznesu?

READ MORE