Zobaczyć niewidzialne, czyli chemia w diagnostyce i terapii biomedycznej

Podczas tegorocznej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, prof. dr hab. Bogusław Buszewski, w nawiązaniu do hasła wydarzenia „Odkrywamy to co niewidzialne” wygłosi swój 30 minutowy wykład pt. „Zobaczyć niewidzialne, czyli chemia w diagnostyce i terapii biomedycznej”.

Prof. zw. dr hab. dr h.c. Bogusław Buszewski jest kierownikiem Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Centrum BioSep.

Należy do grona najczęściej cytowanych chemików w Polsce. Profesor Buszewski był prezesem Polskiego Towarzystwa Chemicznego (PTChem) (2010-2016) i European Society for Separation Science(EuSSS). Obecnie pełni funkcję prezesa Central European Group for Separation Sciences (CEGSS) i przewodniczącego Komitetu Chemii Analitycznej PAN oraz członka korespondenta Polskiej Akademii Nauk.

Główne zainteresowania naukowe prof. Buszewskiego to analiza środowiskowa i biomedyczna, chromatografia i techniki pokrewne, a także spektroskopia, utylizacja odpadów i ścieków oraz chemometria.

O najnowszym projekcie zespołu naukowców pod kierownictwem prof. Buszewskiego i ich sukcesach można przeczytać w jednym z artykułów na portalu Rzecz O.

Regulamin forum

FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2021