Zakup mieszkania w uzdrowisku to doskonała inwestycja

 Zakup mieszkania w uzdrowisku to doskonała inwestycja

Zakup mieszkania w uzdrowisku termalnym to doskonała inwestycja- przekonuje Marcin Trybus, Prezes King Cross, który postanowił wybudować osiedle termalne w Uniejowie w województwie łódzkim.

Budowa mieszkań w Uniejowie już ruszyła. Inwestor zapowiada, że pierwsi lokatorzy otrzymają klucze najpóźniej w październiku 2021 r. Osiedle jest kontynuacją inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez P.G.K. “Termy Uniejów”. Nowi mieszkańcy znajdą w nich osobne krany zimnej i ciepłej wody oraz osobne dostarczające gorącą leczniczą solankę ze źródeł termalnych. Inwestorem jest King Cross Warsaw Sp. z o.o., która po sprzedaży poznańskiego centrum handlowego King Cross Marcelin, nie zamierza pozostać na rynku handlowym. Inwestuje środki w innych segmentach rynku nieruchomości. Firma zainwestowała już w Sztynorcie na Mazurach, jest właścicielem hotelu w Warszawie Holiday Inn Express oraz operatorem Aparthotelu „Termy Uniejów”, usytuowanego w samym sercu uzdrowiska, tuż przy uniejowskich termach. Osiedle mieszkaniowe to kolejna inwestycja w ich portfelu.

– Analizując rynek, uważam, że zakup nieruchomości w kurorcie uzdrowiskowym, jest alternatywną formą inwestowania. Mieszkania w tej chwili sprzedajemy za 5250 i 5050 zł za metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę tempo rozwoju tej miejscowości, to wydaje się być idealną lokatą pieniędzy- mówi Marcin Trybus.

Miejscowości uzdrowiskowe przyciągają rzesze turystów oraz kuracjuszy zachęconych warunkami klimatycznymi. Oferta apartamentów w kurortach jest aktualnie bardzo szeroka i zyskuje na popularności jako alternatywna forma inwestowania. – Zakup mieszkania w uzdrowisku jest doskonałą lokatą środków – zarówno dla tych, którzy chcą przeznaczyć je na wynajem dla turystów, jak i dla osób, które pragną z walorów swojego second home korzystać przez cały rok. – dodaje Trybus.

Kurorty uzdrowiskowe, gdzie dominują sanatoria, pensjonaty i hotele to szczególny obszar na rynku. Zakup nieruchomości w dobrej lokalizacji, w prestiżowej miejscowości wypoczynkowej to inwestycja, którą nawet po latach możemy sprzedać ze sporym zyskiem. Warto też rozważyć zakup nieruchomości pod kątem przygotowania jej dla turystów i pensjonariuszy, gdyż najem krótkoterminowy, nawet mimo sezonowości, również zapewnia perspektywę zysku. Szczególnie, że na uniejowski rynek ze swoją ofertą wychodzi firma zajmująca się kompleksowym zarządzaniem takim wynajmem, od wydawnia kluczy, obsługi strony interentowej z ofertami wynajmu, sprzątaniem i praniem. Z myślą o zainteresowanych inwestycją zlokalizowaną z dala od wielkomiejskiego zgiełku oraz ceniących połączenie tradycji z nowoczesnością, spółka King Cross, przy współpracy z Gminą Uniejów oraz P.G.K. „Termy Uniejów” przygotowała ofertę osiedla termalnego w Uniejowie.

Miejscowość, która od lat uchodzi za jedno z najbardziej urokliwych i prestiżowych polskich uzdrowisk, oprócz wspaniałych krajobrazów, znana jest także ze złóż wód leczniczych oraz przyjaznego mikroklimatu. Połączenie tych walorów sprawia, że osiedle jest wyjątkowym miejscem do zakupu mieszkania dla siebie, jak również pod wynajem. – Nowa inwestycja mieszkaniowa w Uniejowie, z powodzeniem wpisuje się w architekturę i uzdrowiskowy charakter miejscowości. Kompleks składa się z 5 nowoczesnych, jednoklatkowych budynków mieszkalnych z windami. W każdym z bloków, na parterze i trzech piętrach znajdzie się około 35 mieszkań. Najmniejsze mieszkania to salon połączony z aneksem kuchennym i sypialnia. Największe będą mieć aneks z salonem i trzy pokoje. – mówi Marcin Pamfil, Prezes spółki „Termy Uniejów”, który koordynuje pracę z ramienia inwestora. Bloki kształtem i charakterem nawiązywać będą do budynków stojących już na Osiedlu Termalnym. Atutem jest, że do każdego mieszkania będzie doprowadzona woda termalna. W łazienkach będą 3 kurki. – dodaje Pamfil.

Osiedle budowane jest we współpracy i pod nadzorem Spółki Termy Uniejów. Generalnym wykonawcą został Budimex S.A. Cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej mieszkania to 5 250 zł. Mieszkania na parterze, z małymi ogródkami przy lokalach, są tańsze, cena to 5 050 zł. Rezerwacje i zapisy pod numerem: 506 040 534. Inwestor w ramach swojej działalności oferuje też pomoc w znalezieniu atrakcyjnego kredytu na finansowanie zakupu mieszkań oraz w późniejszym okresie, nawiązanie kontaktu z firmą zajmującą się zarządzaniem najmem krótkoterminowym.

Uniejów to malowniczo położone nad rzeką Warta najmłodsze uzdrowisko termalne w Polsce. Poza gorącymi wodami, oferuje ciszę spokój, bliskość natury. W obecnej sytuacji postanowiło wyjść na przeciw ludziom, którzy pracują zdalnie i zaprasza do siebie na na home office. Kolejny lockdown i w konsekwencji zamknięcie w czterech ścianach, nie sprzyjają owocnej pracy, przeszkadza w spotkaniach i budowaniu partnerskich relacji z żoną /mężem, klientami, koleżankami /kolegami z pracy. A gdyby tak można to było zmienić? Tak na chwilę, choćby na jedną dobę…

– Życie zawodowe coraz częściej przenosi się do internetu. Wychodząc naprzeciw potrzebom postanowiliśmy zaoferować ludziom, którzy mają zdalną pracę, możliwość takiego działania w naszym hotelu – mówi Weronika Jenny, dyrektor sprzedaży Aparthotelu „Termy Uniejów”. Mamy w pokojach oraz strefie open space dostęp do szybkiego internetu. Udostępniamy również możliwość drukowania i skanowania. Przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety pobytowe, umożliwiające wypełnienie służbowych obowiązków w połączeniu z relaksem w otoczeniu natury. To świetna alternatywa- kończy.