Współpracuje z prezesami z Fortune 500. Dr Jeremy James i inne światowe autorytety w akcji na FIR! 570 minut o przyszłości badań podstawowych w chemii analitycznej i nie tylko

„Quo vadis”, czyli łaciński zwrot „Dokąd idziesz?” – stał się adekwatną inspiracją dla tytułu bardzo silnie obsadzonego bloku tematycznego, patronowanego przez Komitet Chemii Analitycznej PAN, a organizowanego przez prof. Bogusława Buszewskiego. 27 września, drugiego dnia Forum, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się między innymi Dr Jeremy James. Chirurg ponad dekadę pomagał przezwyciężyć ból kręgosłupa i wrócić do pełnej aktywności ruchowej zawodowym sportowcom, olimpijczykom, prezesomprzedsiębiorstw z prestiżowego rankingu Fortune 500.

Ale to dopiero początek inspirujących wystąpień. O biomarkerach i ich poszukiwaniu opowie między innymi Dr Jonathan Beauchamp z Frauhofer Institute oraz Dr Levent Pelit zEge University. Odpowiedzi na pytania, gdzie jest miejsce chemii w chorobach współczesnego świata, jak wykorzystywać nowe technologie w bioanalityce i jaka jest rolabadań podstawowych w naukach o zdrowiu i życiu dla lepszej przyszłości – postara się znaleźć były Minister Zdrowia i Opieki Społecznej, prof. Wojciech Maksymowicz, Dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w latach 2011-2016, prof. Krzysztof Kurzydłowski, były europoseł, prof. Paweł Kowal i uznane autorytety świata nauki: prof. Tadeusz Trziszka, prof. Janusz Jurczak, Dr Fernanda Ferreira oraz wielu innych inspirujących uczestników bloku tematycznego.

Patronujący tej części Forum – Komitet Chemii Analitycznej PAN – w ramach swej misji inicjuje, organizuje i koordynuje badania podstawowe i zastosowanie metod analizy chemicznej w różnych dziedzinach nauki, techniki i gospodarki. Aktywnie promuje także osiągnięcia w chemii analitycznej.

Poznaj wszystkich prelegentów bloku tematycznego „Quo-Vadis” zagłębiając się w agendę wydarzenia. Masz rokujące wyniki badań w dziedzinie chemii i chcesz się nimi podzielić wśród środowiska biznesowego? Weź aktywny udział w FIR w Toruniu. To ostatnimoment na decyzję!

Regulamin forum

FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2021