Twórca metody zastosowanej w szczepionce PFIZERA otworzy spotkanie na FIR z liderami komercjalizacji i transferu technologii. Komercjalizujesz, wdrażasz, przymierzasz się do tego? Bądź z nami!

Prof. dr hab. Jacek Jemielity otworzy dziewiąte Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, odbywające się w tym roku w ramach Forum Inteligentnego Rozwoju. Event już 29 września, ostatniego dnia FIR. Za atrakcję i merytorykę odpowiada w tym wypadku Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Prof. Jemielity stworzył metodę mRna, zastosowaną w szczepionce przeciwko COVID-19 przez firmę PFIZER. Jak powstała metoda mRNA? Jak działa w szczepionce? Jak wyglądała droga wynalazku z laboratorium uniwersytetu na rynek? Na wszystkie pytania uczestników odpowie, wskazując cienie i blaski sukcesu komercyjnego.

Jednocześnie pragniemy zapoznać uczestników z trendami w przemyśle, dla których środowisko akademickie może być nieocenionym wsparciem z jednej strony, a dla akademii niewyczerpaną skarbnicą inspiracji dla badań i podnoszenia jakości dydaktyki. Tegoroczną imprezę zamknie obszar patentów i strategii patentowania – jakże różnej z punktu widzenia przedsiębiorcy i uczelni. Tu debatę zamkną eksperci zaproszeni przez Zastępcę Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Pana dra Piotra Zakrzewskiego.

Ideą wydarzenia jest zbliżenie ludzi nauki z ludźmi gospodarki opartej o innowacje. Zapraszamy do udziału w Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, jak i w całym Forum Inteligentnego Rozwoju. Pokaż światu swój projekt, który chcesz w przyszłości wdrożyć narynek.

Więcej o Forum Przedsiębiorczości Akademickiej:

https://irforum.pl/forum-przedsiebiorczosci-akademickiej/

Regulamin forum

FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2021