Temat konferencji branżowej: Inteligentny rozwój dla zdrowia społeczeństwa

Do 8. Edycji Forum Inteligentnego Rozwoju pozostało już tylko osiem miesięcy.
Przedstawiamy tematykę naszego wydarzenia

#DrogadoUniejowa23
Inteligentny rozwój dla zdrowia społeczeństwa

Koronawirus pokazał całemu światu, że bez innowacji nie będziemy w stanie poradzić sobie z przyszłymi zagrożeniami, że fundamentalne są badania i rozwój, które pozwalają przekraczać granice nauki i leczyć nowe choroby, w tym zakaźne, takie jak COVID-19. Aby sprostać głównym wyzwaniom zdrowotnym, musimy opracować strategię zmierzającą do udostępniania innowacji, by jak najwięcej osób mogło odnieść korzyści zdrowotne z ich zastosowania

Naszym zdaniem dyskusja poświęcona między innymi tematyce badań i rozwoju produktów leczniczych, zaawansowanych technologii i terapii jest fundamentalna w obecnych czasach związanych z pandemią i różnymi chorobami dotykającymi społeczeństwo. Jak temu zaradzić?

Eksperci reprezentujący obszar nauk medycznych oraz branż medycznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania wpływające na zdrowie społeczeństwa w różnych płaszczyznach.

W prezentacji dotyczącej innowacyjnych badań i projektów przyszłości wystąpią przedstawiciele środowiska biznesowego i naukowego w kontekście nowatorskich rozwiązań i działań w obszarze nowych produktów i technologii, diagnostyki i terapii chorób oraz wytwarzania produktów m.in. leczniczych, biologicznych oraz kosmetycznych.

Partnerami debaty są Orthoget i MediSensnic.

Orthoget jest innowacyjną spółką z branży bioinżynierii, która od 2017 roku prowadzi działalność badawczo-rozwojową w obszarze implantów śródszpikowych kości długich.

MediSensonic to firma działająca w branży MedTech. W prowadzonych projektach rozwija techniki mikrofalowe i foto-optyczne, które umożliwiają bezpieczną i bezinwazyjną diagnostykę medyczną.

Partnerami Honorowymi zostali Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, Polska federacja Szpitali, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED oraz Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej.

Zapraszamy na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023. www.irforum.pl