Sekretarz stanu, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Nauczyciel akademicki, profesor nauk inżynieryjno-technicznych, samorządowiec.
Prof. dr hab. inż. Marek Gzik, poseł na Sejm RP X Kadencji jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Jest profesorem tytularnym nauk inżynieryjno-technicznych, specjalistą w zakresie nowoczesnych technologii do zastosowań w medycynie, sporcie i obronności. Od 1991 związany z macierzystą uczelnią. Doktorat obronił z wyróżnieniem w 2000 roku, następnie w roku 2010 uzyskał stopień doktora habilitowanego i tytuł profesora w 2015 roku. Zajmował szereg stanowisk, w latach 2012-2020 był dziekanem na jedynym o tej nazwie w Polsce Wydziale Inżynierii Biomedycznej. Od 2011 roku pozostaje kierownikiem Katedry Biomechatroniki, a w okresie od września 2020 roku do grudnia 2022 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Dyscypliny Inżynieria Biomedyczna. W latach 2014-2016 był członkiem kolegium rektorskiego jako pełnomocnik rektora ds. współpracy z przemysłem. W roku 2023 ukończył dwuletnie studia Master of Business Administration MBA w „Ochronie Zdrowia”, organizowane przez Politechnikę Śląską, Nyenrode Business University Holandia oraz firmę Philips.
Jest pomysłodawcą, a następnie od roku 2021 dyrektorem European HealthTech Innovation Center EHTIC (Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia), które zostało powołane na PŚ dzięki realizacji kluczowego w regionie śląskim projektu za kwotę ponad 100 mln zł, finansowanego z funduszy EU. To unikatowe w tej części Europy centrum badawczo-rozwojowe, które powstało dzięki wsparciu strategicznego partnera firmy Philips, która to firma zainwestowała 5 mln EUR.
Prof. Marek Gzik wybrany przez Senat Śląskiego Uniwersytetu Medycznego pełnił funkcję przewodniczącego rady uczelni w kadencji 2021-2024. Jest członkiem licznych gremiów o charakterze działalności naukowej, gospodarczej i samorządowej. Od 2015 roku jest członkiem Komitetu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN (wiceprzewodniczący). Jest członkiem licznych rad i komitetów naukowych i programowych, między innymi: Instytutu Techniki Górniczej KOMAG Gliwice (był przewodniczącym rady naukowej), Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Krakowskiego Instytutu Technologicznego, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Z. Religi, Yoshi Innovation S.A. Jest honorowym członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej.
Jest autorem i współautorem licznych monografii (6), publikacji (ponad 300) i patentów (6). Był kierownikiem i wykonawcą kilkudziesięciu projektów badawczych i rozwojowych. Promotor zakończonych czterech doktoratów. Odbył liczne staże naukowe oraz uczestniczył w gospodarczych misjach zagranicznych. W 2017 oraz 2018 roku jako ekspert występował podczas Regions&Cities - European Week Brussels. W 2017 roku na zaproszenie National Institute for Public Health and the Environment, Ministry of Health, Welfare and Sport, odbył wizytę studyjną w Hadze, Amsterdamie, Rotterdamie w Holandii.
Prof. Marek Gzik posiada duże doświadczenie samorządowe. Od 2014 do 2023 był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. W latach 2022 – 2023 pełnił funkcję przewodniczącego. Był inicjatorem powołania oraz przewodniczącym Doraźnej Komisji ds. Gospodarki i Innowacji. Aktywnie uczestniczy w szeregu inicjatyw o charakterze samorządowym, między innymi był członkiem Komitetu Sterującego Regionalnej Strategii Innowacji, Rady ds. Elektromobilności Województwa Śląskiego, Rady Naukowej Instytutu Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej. Pełnił również funkcję wiceprzewodniczącego Doraźnej Komisji ds. Transformacji Regionu. Delegat Województwa Śląskiego do Zgromadzenia Ogólnego Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej.
W swojej karierze zawodowej wielokrotnie dawał wyraz zainteresowania przedsiębiorczością oraz inicjatywami o charakterze biznesowym. Za działalność naukową, organizacyjną, dydaktyczną i samorządową otrzymał wiele nagród, w tym: Medal im. prof. J. Szmeltera Warszawa 2016, Platynowy Laur Umiejętności i Kompetencji 2016, "Atena" nagroda Prezydenta Miasta Zabrze 2017 w kategorii "Nauka i Medycyna", Złota Odznaka Zasłużony dla Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej 2018, Medal 100lecia Związku Polskich Kawalerów Maltańskich 2021, „Marka Śląskie” 2022 za projekt EHTIC. W 2022 roku Rada Społeczna Politechniki Śląskiej uhonorowała prof. Marka Gzika statuetką dla najlepszego pracownika Politechniki Śląskiej.
Prof. dr hab. inż. Marek Gzik odpowiada w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego m.in. za kwestie związane z inwestycjami.
Dyrektor, Departament Komunikacji i Marketingu, PARP
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Jest menadżerem z wieloletnim stażem w zarządzaniu zespołami i projektami. Od wielu lat związana z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Od 2016 roku kieruje Departamentem Komunikacji i Marketingu, w ramach którego nadzoruje i koordynuje działania komunikacyjne, promocyjne i edukacyjne związane z wdrażaniem narzędzi wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Funduszy Europejskich oraz programów finansowanych z budżetu Państwa. Odpowiada za politykę komunikacyjną i wizerunek PARP. Związana również z projektami związanymi z udziałem Polski w Wystawach Światowych EXPO. Największą przyjemność czerpie z bezpośredniej współpracy z przedsiębiorcami np. w zakresie wprowadzania zmian w regulacjach prawnych dla firm i prowadzeniem działalności gospodarczej.
Posłanka na Sejm RP
Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie ukończyła studia z zakresu zarządzania, specjalizując się w controllingu i zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Zawodowo związana z finansami, pracowała jako analityczka finansowa w firmach consultingowych, banku oraz Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Krakowie. Analityk/kontroler finansowy specjalizujący się w branży Horeca i efektywnością finansową inwestycji od 10 lat, przedsiębiorca.
W 2021 roku została wybrana przewodniczącą struktur PO w powiecie oraz wiceprzewodniczącą partii w województwie małopolskim.
W 2023 roku po raz pierwszy kandydowała do Sejmu. Po zdobyciu mandatu zasiadła w Komisjach oraz podkomisjach:
Jest również przewodniczącą zespołu parlamentarnego ds. zrównoważonego rozwoju turystyki na terenach górskich.
Mentor, pisarz, wykładowca, podróżnik, spin doctor
Co-founder GAIA (Global Artifficial Intelligence Alliance, zajmującej się tworzeniem globalnej compassion AI) i co-founder WORLD GROWTH.
Doradzał 3 premierom, kilku ministrom i marszałkowi sejmu oraz prof. Relidze w czasie jego kampanii prezydenckiej. Pracował po 9.11 jako negocjator pokojowy pomiedzy szefami afgańskich plemion.
Szkolił ludzi z listy najbogatszych Forbesa i opozycje białoruską. Doradzał członkom tajskiej rodzinny królewskiej.
Współtwóca kilkunastu kampanii wyborczych i doradzca marketingowy dla największych firm w Polsce.
Twórca metody budowania marek w oparciu o religie – “religia marki”.
Współtwórca terapii opartej o Peak Experience – Peak State Technology nastawionej na zwiększenie potencjału człowieka z wykorzystaniem technologii i neuronauki.
Od ponad 30 lat zajmuje się procesami transformacji i inicjacji. Prowadził badania uczestniczące w kulturach tradycyjnych, u indian ameryki północnej, szamanów syberyskich, sangoma afrykańskich, Druidów, Sufi, oraz w kalsztorach chrześcijańskich i buddysjkich. Tancerz Słońca zaadoptowany przez kanadyjskie plemię Czarnych Stóp i członek Sacred Piercing Society w Blood Reserve.
Autor 10 książek (min. dla National Geographic), seriali dla Discovery, autor sztuk teatralnych i scenariuszy filmów dokumentalnych. Dziennikarz, szef reportażu w dwóch pismach, wspólpracownik National Geographic. Wykładowca SWPS, były dziekan psychologii, mówca motywacyjny, trzykrotny prezenter na TEDX-ach.
Ostatnio koncentruje się na badaniu zdecentralizowanej AIi możliwości stworzenia compassion AI oraz badaniu możliwości rozwoju hyper human. Większość swojego życia stara się spędzić we flow.
CEO, Thinktank
Jest absolwentką studiów magisterskich na prowadzonej w trzech językach specjalności “Global security and analysis” w Universite de Bordeaux (Francja). Studiowała również na kierunku nauki polityczne oraz filologię portugalską na Universite Michel de Montaigne Bordeaux 3. Posługuje się płynnie językami angielskim, francuskim i portugalskim. W Centrum Stosunków Międzynarodowych zajmuje się przygotowywaniem publikacji, bierze również udział w konferencjach o tematyce międzynarodowej w kraju i za granicą. Interesuje się bezpieczeństwem międzynarodowych oraz krajami Azji Południowo-Wschodniej.
JM Rektor, Politechnika Częstochowska
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, JM Rektor Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej, w latach 2020-2024 pełnił funkcję Prorektora ds. rozwoju, w latach 2016 – 2020 prodziekana ds. innowacji i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, a w latach 2020 – 2023 Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Swoje zainteresowania naukowo-badawcze skoncentrował na zagadnieniach metalurgii pozapiecowej oraz ciągłego odlewania stali.
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PCz, następnie, już jako asystent, studium pedagogiczne dla nauczycieli akademickich na PCz, oraz 3-semestralne studia podyplomowe z zakresu inżynierii oprogramowania w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W trakcie trwania studiów doktoranckich odbył 3-miesięczny staż naukowy w von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii, 2-tygodniowy staż w Groupe Belgedu College Europeen de Technologie we Francji, półroczny staż przemysłowy w Hucie "Zawiercie” S.A. oraz roczny w "Hucie Stali” ISD Częstochowa.
W 2005 roku obronił z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt.: "Mieszanie gazem i homogenizacja chemiczna stali w piecu kadziowym”, za którą otrzymał indywidualną nagrodę rektora Politechniki Częstochowskiej. Uczestniczył w 5 projektach badawczych z zakresu metalurgii stali finansowanych głównie przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Od lipca 2007 r. do lutego 2010 r. pracował jako pracownik naukowy w Institut fur Industrieofenbau und Warmetechnik na Uniwersytecie RWTH Aachen w Niemczech. Będąc pracownikiem Uniwersytetu RWTH Aachen, był głównym wykonawcą projektu badawczego finansowanego przez Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG (Niemiecka Fundacja Badań Naukowych) oraz dwóch projektów przemysłowych realizowanych dla ThyssenKrupp Nirosta GmbH.
Ponadto był współwykonawcą projektu przemysłowego realizowanego dla ThyssenKrupp Steel AG.
Wyniki przeprowadzonych przez niego badań opublikowane zostały w międzynarodowych czasopismach z branży metalurgicznej (Steel Research Int., Metallurgical and Materials Transactions B, Metallurgy) oraz prezentowane na wielu międzynarodowych konferencjach.
Marek Warzecha za osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej otrzymał czterokrotnie zespołowe i indywidualne nagrody rektora Politechniki Częstochowskiej.
23 lutego 2012 r. na Wydziale Inżynierii Procesowej, Materiałowej i Fizyki Stosowanej odbyło się kolokwium habilitacyjne dra inż. Marka Warzechy.
Tytuł rozprawy habilitacyjnej:
"Hydrodynamiczne warunki usuwania wtrąceń niemetalicznych w kadzi pośredniej urządzenia COS”. Na podstawie przeprowadzonego kolokwium Rada Wydziału nadała mu jednogłośnie stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk technicznych w dyscyplinie metalurgia.
Od grudnia 2013 roku zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego Politechniki Częstochowskiej. Od 2018 do 2019 Kierownik Katedry Ekstrakcji i Recyrkulacji Metali.
Prodziekan ds. Innowacji i Rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej w latach 2016-2019.
Od grudnia 2019 roku Dyrektor Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
CEO Fundacji Włączeni PLUS i Sukces Pisany Szminką
Bizneswoman, dziennikarka, działaczka społeczna, trenerka i mentorka. Założycielka pierwszej w Polsce organizacji działającej na rzecz przedsiębiorczości kobiet, promocji ich sukcesów oraz Diversity&Inclusion pod nazwą Sukces Pisany Szminką.
Absolwentka University of Plymouth i Amsterdam School of Business. Do 2009 roku związana m.in. z międzynarodowymi korporacjami: KLM, Unilever, DPD i GeoPost.
Prowadzi autorskie audycje Sukces pisany szminką i Stand up Start up na antenie Radio Chilli ZET oraz podcast UPDATE na audioteka.pl
Mentorka w programach Vital Voices, Startup Hub Poland i Lean in STEM. Jest certyfikowanym trenerem POINTS of YOU.
Autorka książek: Mój przyjaciel Kryzys, Power Podręcznik i Sukces Pisany Szminką oraz audiobooka 21 Dni Przebudzenie.
Laureatka wielu prestiżowych nagród, m.in.: Przedsiębiorca Roku UW Warszawa 2018, Women’s Tertiary European Award Mediolan 2018, Innowatorzy Biznesu 2017, Women of Consequence Birmingham 2013.
Trafiła do grona 25 liderów Polski na przyszłe 25 lat!
Aktorka i trener
Z wykształcenia jestem Aktorką, z doświadczenia Dziennikarką, z zamiłowania Trenerką i Mentorką.
Mam ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy zawodowej na scenie oraz w telewizji. Pracując w zespołach teatralnych czy telewizyjnych nauczyłam się jak ważna jest dyscyplina wewnętrzna, oraz szacunek do widza. Improwizacja, Interpretacja, szukanie kontekstu czy ćwiczenie pamięci to tylko niektóre z technik, które wykorzystuję w pracy podczas warsztatów.
Współtworzyłam projekty autorskie dla stacji telewizyjnych, prowadziłam programy na żywo, przygotowywałam reportaże.
Znam mechanizm tworzenia treści od podszewki. Najbliższy był mi zawsze drugi człowiek, ciekawość Kim jest?
W pracy dziennikarskiej najbardziej interesował mnie proces dochodzenia do przyczyny, dlatego tak bardzo lubiłam prowadzić wywiady z gośćmi na antenie.Ta ciekawość ludzi i ich wyborów życiowych tworzyła niezwykłą historię. Umiejętności słuchania to mój dar, ciekawość świata i ludzi doprowadziła mnie do momentu w moim życiu zawodowym, w którym zdecydowałam się na zmianę i postawiłam na wartości : Autentyczność, Wiarygodność, Radość, Kreatywność.
Opracowałam autorski projekt szkoleniowy z Wystąpień Publicznych i Autoprezentacji, oparty na technikach aktorskich stworzonych przez Lee Strasberga i Konstantina Stanisławskiego.
Wokalistka i autorka tekstów
Z wykształcenia muzykoterapeutka. Była solistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała cztery albumy.
Jej świetnie rozwijającą się karierę przerwał w 2006 roku dramatyczny w skutkach wypadek samochodowy, w wyniku którego wylądowała na wózku inwalidzkim. Jak sama mówi, w tamtym momencie skończyło się jej pierwsze życie. Jednak dzięki determinacji, walce oraz niezłomnemu dążeniu do celu, udało jej się odbudować swój świat na nowo i osiągnąć kolejne, duże sukcesy, udowadniając, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jedyne ograniczenia kryją się w naszych głowach.
W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym muzycznym show pt. Bitwa na głosy. W tym samym roku wystąpiła na festiwalu w Opolu i wydała debiutancki solowy album Ocalona. W 2015 roku reprezentowała Polskę na 80- tym Konkursie Eurowizji w Wiedniu, jako pierwsza w historii artystka na wózku. W tym samym roku otrzymała opolską Superjedynkę dla artysty bez granic oraz wydała autobiograficzną książkę Drugie życie.
Oprócz licznych koncertów i przedsięwzięć muzycznych, Monika angażuje się w działalność charytatywną, za którą jest wielokrotnie nagradzana. Między innymi, w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi, nadanym przez Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego czy Medalem św. Brata Alberta w 2016 roku.
Podczas swoich wystąpień, Monika inspiruje publiczność pozytywną energią i napełnia motywacją do osiągania postawionych sobie celów, niezależnie od trudności piętrzących się na drodze.
Ekspertka BCC ds. rynku pracy, członkini zarządu BizYou i prezes zarządu Lu-Bi Outsorcingu HR
Katarzyna Lorenc – ekspertka BCC ds. rynku pracy, członkini zarządu BizYou i prezes zarządu Lu-Bi Outsorcingu HR, autorka książki „Moje Camino – podróż do siebie”. Wcześniej Wiceprezes Business Center Club, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, Przewodnicząca Kapituły Konkursu Pracownik Roku. Ekonomistka o specjalizacji polityka gospodarcza i strategia przedsiębiorczości na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia z filozofii współczesnej w Collegium Civitas.
Jest Master Trenerem na Polskę badań odporności psychicznej oraz efektywności i stylów przywództwa. Kształci i certyfikuje HR-owców, trenerów i coachów. Przeprowadziła pierwsze w Polsce badania odporności i stylu przywództwa. Usługi stworzone przez Katarzynę były kilkunastokrotnie nagradzane przez Komitet Społeczno-Ekonomiczny Unii Europejskiej za wysoką jakość usług m.in. w zarządzaniu zmianą i diagnozie kompetencji.
Prowadzi projekty B+R skoncentrowane na prawdzie, fałszu i samooszukiwaniu w kontekstach biznesowych. Wprowadza rozwiązania technologiczne wpierające pozyskiwanie rzetelnych danych i wnikliwej diagnozy.
Profesor, innowator, Uniwersytet na rzecz Pokoju (UPEACE)
Badacz specjalizujący się w tematyce związanej ze sztuczną inteligencją i procesami transformacji biznesowej. Konsultant odkrywający nowe cyfrowe horyzonty. Magister inżynier nauk przyrodniczych, doktor nauk ekonomicznych; habilitację uzyskał w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Doświadczenie zdobywał w różnorodnych organizacjach na całym świecie. Zajmuje się wytyczaniem optymalnych ścieżek integracji przełomowych technologii, takich jak automatyzacja procesów, analityka danych i sztuczna inteligencja. Z odwagą i kreatywnością przekracza granice w przemyśle i nauce. Realizuje projekty, które usprawniają procesy oraz wykorzystują sztuczną inteligencję i metody zarządzania procesami biznesowymi (BPM) do przyspieszania rozwoju organizacji. Transformację cyfrową wykorzystuje do zwiększania możliwości organizacji i jednostek. Jest członkiem prestiżowego Towarzystwa Badań Naukowych Sigma Xi – organizacji słynącej z tego, że ponad 200 jej członków otrzymało Nagrodę Nobla. Został uhonorowany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych nagrodą „President's Lifetime Achievement Award” za całokształt dokonań, ale jak sam twierdzi, to dopiero początek jego pionierskiej działalności.
Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany, Doctor Honoris Causa mult. Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych, pełnomocnik Rektora ds. Społecznej Odpowiedzialności Politechniki Śląskiej, Prezes Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, wiceprzewodnicząca prezydium Sektorowej Rady do spraw Kompetencji w Sektorze Nowoczesnych Usług Biznesowych przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
Prof. Aleksandra Kuzior to autorka prawie 300 publikacji naukowych, zarówno monografii, jak też artykułów w prestiżowych zagranicznych czasopismach.
Rozwija działalność naukową w kraju i zagranicą.
Pozyskuje i kieruje projektami z EFS, NCBR i NAWA, m.in.:
Za swoja działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody:
Oprócz funkcji uczelnianych udziela się także jako:
Zainteresowania naukowe:
zrównoważony rozwój, etyka normatywna i etyka stosowana, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne, Technology Assessment, Przemysł 4.0 i społeczeństwo 4.0, filozofia techniki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie środowiskiem.
Pionier networkingu w Polsce, mentor i strateg biznesowy
Jeden z najbardziej doświadczonych ekspertów networkingu w Polsce, mentor, strateg i mówca. Od ponad 20 lat uczy liderów biznesu, jak budować wartościowe relacje i rozwijać swoje kariery. Wprowadził do Polski organizację BNI, rozbudowując sieć 19 grup biznesowych w 10 miastach. Twórca modelu 5P, który stał się fundamentem skutecznego networkingu. Autor 6 książek, m.in. „Profesjonalny networking” oraz „Nigdy nie stój sam”. Wykładowca na SGH, Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej. Założyciel Networking Concierge Club, gdzie uczy właścicieli firm, prezesów i menedżerów, jak strategicznie budować relacje w celu rozwoju biznesu, zdobycia nowej pracy i pozyskiwania partnerów. Wybrany jednym z „10 Top Głosów Polskiego LinkedIn” w latach 2018-2020. Występował na TEDx i Festiwalu Inspiracji.
Prezes Zarządu, Fundacja Invest Cuffs
Prezes Fundacji Invest Cuffs – Edukacja i Rozwój Rynków Finansowych, wiceprezes Fundacji Trampki na Giełdzie,założyciel Comparic.pl oraz Telewizji Biznesowej.
Z rynkiem finansowym związany do 2006 roku, jest autorem wielu artykułów, publikacji oraz wywiadów na łamach wiodących mediów w Polsce i na świecie. Od lat występuje jako prelegent na spotkaniach i konferencjach dla inwestorów. Marcin jest również organizatorem wielu wydarzeń edukacyjnych w Polsce w tym Kongresu Invest Cuffs, który w 2025 roku zgromadził ponad 8000 inwestorów offline, największej konferencji inwestycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Dyrektor Generalny, Centrum Inteligentnego Rozwoju, Prezes, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju
Współzałożyciel i Dyrektor Generalny Centrum Inteligentnego Rozwoju
Z wykształcenia politolog. Ukończył studia magisterskie o specjalizacji „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” na Uniwersytecie Śląskim. Pracował jako dziennikarz, między innymi w największym dzienniku regionalnym w kraju, czyli „Dzienniku Zachodnim”. Od dekady zajmuje się współpracą z innowatorami w ramach promocji ich działalności B+R. Ma wieloletnie doświadczenie w efektywnej komunikacji i popularyzacji innowacyjnych projektów.
Od 2016 r. zaangażowany w działalność w Centrum Inteligentnego Rozwoju. Jest jednym z inicjatorów powstania kongresu technologicznego Forum Inteligentnego Rozwoju, a także przyznawanych na wydarzeniu nagród. Zwolennik idei związanej z jak najszerszą promocją badań i innowacji w ramach mediów i wydarzeń ogólnopolskich.
Jest również współzałożycielem i wiceprezesem pierwszej na polskim rynku agencji interaktywnej „R&D Promotion”, specjalizującej się głównie we współpracy z innowatorami z sektora nauki i biznesu.
Jeden z fundatorów Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju, powołanej do życia pod koniec 2021 r. Fundacja ma za zadanie wspierać innowatorów w komunikacji na linii nauka-biznes.
Commercialization Manager, J.Dauman Group London
Menedżer, przedsiębiorca i wykładowca akademicki, specjalizujący się w komercjalizacji, zarządzaniu strategicznym oraz komunikacji. Jest współtwórcą pierwszej globalnej metodyki komercjalizacji, dzięki której wdraża innowacyjne projekty biznesowe w sektorach takich jak handel, technologia, media, reklama i energetyka.
Specjalizuje się we wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług oraz projektach inwestycyjnych i zarządzaniu zmianą, skutecznie wspierając firmy w kryzysie lub procesie adaptacji i wzrostu.
Posiada niemal 20-letnie doświadczenie w mediach jako dziennikarz telewizyjny i producent, co daje mu wyjątkową perspektywę na zarządzanie oraz procesy marketingowe i społeczne.
Obecnie, w ramach mojej działalności w J.Dauman Group w Londynie, koncentruje się na wprowadzaniu polskich firm na rynek brytyjski. Wspiera strategicznie, opracowuje modele biznesowe oraz przeprowadza dogłębne analizy rynkowe. Celem jest pomoc polskim przedsiębiorstwom w dostosowaniu się do specyfiki rynku brytyjskiego, co umożliwia im osiągnięcie sukcesu i rozwój na arenie międzynarodowej.
Pedagog, wiceprezes zarządu Fundacji EdTech Poland
Ekspert w obszarze edukacji i innowacji, absolwent UW i studiów doktoranckich APS, kursu Top Public Executive IESE Business School w Barcelonie, do maja 2025 delegat MEN do Globalnego Forum OECD Edukacja 2040, ekspert Agencji Komisji Europejskiej: Research Executive Agency oraz Innovation and Networks Executive Agency, członek Zespołu ekspertów ds. Rozwoju Kompetencji Cyfrowych KPRM. Przez członków kapituły SPRUC uznany za jedną ze 100 osób, które w największy sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych w Polsce.
Dyrektor Zarządzający Klaster LifeScience Kraków
Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego. Członek Rady Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.
Jest animatorem współpracy w ramach klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz transferem wiedzy i technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia.
Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami. Ekspert w dziedzinie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się.
Wykształcenie:
Publikacje:
Doradca Zarządu Business Centre Club
Doradca Zarządu Business Centre Club, największej organizacji pracodawców i przedsiębiorców w Polsce, odpowiedzialny za obszary strategiczne. Ekspert w dziedzinie budowania partnerskich relacji biznesowych, kreowania marek i zwiększania ich wartości, facylitator i negocjator w procesach inwestycyjnych, akwizycyjnych oraz akceleracyjnych w firmach. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wyższej Szkoły Handlowej w Warszawie, Haute Etudes de Commerce Paris, ICAN Institute. Posiadający dwudziestoletnie doświadczenie na rynku usług B2B – pracował między innymi dla grupy Accor Orbis, Benefit Systems, czy Polskiego Funduszu Rozwoju odpowiadając za obszary business development. Entuzjasta budowy wartości firm i ich liderów poprzez tworzenie relacji biznesowych.
Prekursorka wellbeingu korporacyjnego w Polsce, Ceo Prodialog
Od ponad 20 lat wyznacza standardy w obszarze wellbeingowej transformacji organizacji. To właśnie ona jako jedna z pierwszych w Polsce mówiła o potrzebie dbania o dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny pracowników — zanim stało się to trendem.
Dziś jej głos jest jednym z najważniejszych w tej dziedzinie.Jest założycielką i prezeską Grupy Szkoleniowej Prodialog, działającej nieprzerwanie od 2002 roku, która wspiera największe międzynarodowe firmy w budowaniu kultury nowoczesnego przywództwa, empatii i zrównoważonego rozwoju. Jako trenerka i psycholożka biznesu prowadzi procesowe projekty rozwojowe, tworzy autorskie programy, realizuje szkolenia i warsztaty, z których skorzystały już tysiące osób i setki organizacji.
Autorka wielu publikacji, artykułów oraz wystąpień medialnych, w tym w programach telewizyjnych. Regularnie zapraszana jako ekspertka na konferencje, kongresy i do debat o przyszłości pracy. Jej wypowiedzi inspirują liderów i firmy do odważnych zmian i działania z troską o ludzi.
Twórczyni innowacyjnej Szkoły Wellbeingu w Organizacji, która wspiera firmy we wdrażaniu strategii dobrostanu — także w wymagających, dynamicznych środowiskach biznesowych.
Jest również nauczycielką Świadomej Obecności – praktyki, która wspiera rozwój uważności w biznesie i życiu osobistym. Pokazuje, jak radzić sobie ze stresem, presją i wypaleniem, odzyskiwać energię i kontakt ze sobą w świecie pełnym wyzwań i nieprzewidywalności.
Laureatka 2 nagród Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju : MARKA PRZYSZŁOŚCI 2024 dla Prodialog oraz LIDER INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2024 za za wieloletnią działalność na polu edukacji i promocji zdrowia psychicznego i dobrostanu osobistego.
Prezes Zarządu, Fundacja GAIA
Prezes Fundacji GAIA (Global Artificial Intelligence Alliance). Obecnie jest doktorantem na Politechnice Gdańskiej, gdzie jego badania koncentrują się na zrównoważonej technologii cyfrowej. To przedsięwzięcie badawcze odzwierciedla jego zaangażowanie w przyczynianie się do wiedzy i rozwiązań, które są nie tylko technologicznie zaawansowane, ale także zrównoważone i odpowiedzialne w dłuższej perspektywie. Jego drogi akademickie i zawodowe przeplatają się, tworząc unikalne połączenie doświadczenia praktycznego i wiedzy teoretycznej, co pozwala mu podchodzić do wyzwań z holistyczną i świadomą perspektywą. Odpowiedzialny za procesy transformacji cyfrowej z użyciem AI i prace badawcze nad zdecentralizowaną i opartą o compassion sztuczną inteligencją w Fundacji GAIA.
Prezes Koalicji na rzecz Polskich Innowacji
Absolwent studiów I i II stopnia Wirtschaftsuniversität Wien (Vienna University of Economics and Business) na kierunku administracji gospodarczej oraz studiów I stopnia z zakresu prawa gospodarczego.
W latach 2020-2021 pełnił funkcję Wiceprezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), instytucji odpowiedzialnej za wdrażanie krajowych i międzynarodowych programów finansowanych ze środków strukturalnych UE, budżetu państwa oraz wieloletnich programów Komisji Europejskiej.
W latach 2019-2020 był Wiceprezesem Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. W tej roli reprezentował spółkę, nadzorował jej działalność oraz odpowiadał za wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) zarówno z polskim, jak i zagranicznym kapitałem, wybierających Strefę jako bazę swojej działalności.
Przez kilka lat związany z branżą energetyczną i finansową, szczególnie w obszarach zielonej energii, redukcji emisji CO₂ i efektywności energetycznej. W latach 2014–2017 był członkiem zarządu CEZ-MOL European Power International B.V., spółki joint venture czeskiej firmy energetycznej ČEZ i węgierskiego konglomeratu paliwowego MOL, utworzonej w celu rozwijania elektrowni kogeneracyjnych na Słowacji i Węgrzech. Jednocześnie w latach 2015–2017 pracował w ACT Commodities, gdzie zarządzał transakcjami na rynkach uprawnień do emisji CO₂, zielonych certyfikatów i certyfikatów energetycznych.
Posiada prawie dziesięcioletnie doświadczenie w zarządzaniu w środowisku międzynarodowym, w tym we wdrażaniu nowoczesnych technologii.
Brał udział w międzynarodowej dyskusji na temat zmian rynku pracy po Brexicie, udzielając wywiadów takim mediom, jak BBC, The Financial Times, Die Zeit i The Independent. Jest pomysłodawcą i realizatorem projektu skupiającego się na rekrutacji profesjonalistów do pracy poza Wielką Brytanią.
Obecnie Prezes Koalicji na rzecz Polskich Innowacji - platformy współpracy łączącej biznes, naukę i administrację na rzecz rozwoju ekosystemu innowacji w Polsce.
Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Uczestnik podyplomowych studiów z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem (SGH w Warszawie) oraz Zarządzania Finansami MSP (AE we Wrocławiu). Inicjator i pierwszy prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Od 2000 roku stypendysta i członek amerykańskiej organizacji Ashoka - Innovators for the Public. Specjalizuje się w tematyce klubów inwestorskich i komunikacji finansowej. Od 2000 r. przedstawiciel krajowych organizacji inwestorskich w World Federation of Innvestors Corp.
Od lipca 2011 członek stałej grupy doradczej (Securities and Markets Stakeholder Group) przy ESMA-European Securities and Markets Authority w Paryżu. Członek wielu gremiów środowiskowych oraz rad konsultacyjnych powoływanych przez Ministra Finansów oraz Ministra Skarbu Państwa (m.in. Rada Rozwoju Rynku Finansowego, Rada ds. prywatyzacji GPW w Warszawie, Rada Akcjonariatu Obywatelskiego przy Ministrze Skarbu Państwa), członek zespołu konsultacyjnego utworzonego w ramach prac nad projektem Kodeksu Nadzoru Korporacyjnego Polskiego Forum Corporate Governance, członek jury konkursu na najlepszą stronę internetową spółki giełdowej oraz członek kapituły na najlepszy raport roczny spółki giełdowej. Od 2007 sędzia Sądu Giełdowego przy GPW. W latach 2009-2011 członek zarządu organizacji Euroshareholders w Brukseli, od 2013 roku członek zarządu organizacji EuroFinuse w Brukseli opiniującej m.in. akty prawne z zakresu rynku kapitałowego dla Komisji Europejskiej. Wykładowca na studiach podyplomowych relacji inwestorskich i komunikacji finansowej – SGH w Warszawie. Prelegent podczas licznych szkoleń i konferencji z dziedziny rynku kapitałowego oraz autor kilkuset komentarzy i artykułów w mediach finansowych. Członek rad nadzorczych spółek publicznych (obecnie członek RN DGA SA w tym członek komitetu audytu RN DGA SA, RN IMS, RN Grupa Trinity SA).
Zainteresowania: miłośnik i czynnie uprawiający kolarstwo szosowe i narciarstwo biegowe, Ameryka Południowa.
Ekspertka kluczowa ds. wdrażania usług cyfrowych w projekcie „Mikropoświadczenia – pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie”
Z Instytutem Badań Edukacyjnych związana od 2018 roku, specjalizuje się w promowaniu idei uczenia się przez całe życie oraz rozwoju kompetencji cyfrowych, które stanowią fundament w dynamicznie zmieniającym się środowisku edukacyjnym i zawodowym. Jej doświadczenie obejmuje zarządzanie zespołami rozproszonymi oraz efektywne prowadzenie projektów, szczególnie tych finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Specjalizuje się w planowaniu, koordynacji i wdrażaniu projektów unijnych. Jest absolwentką Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie ukończyła studia na kierunku Administracja. Przez 10 lat pracowała na Uczelni Łazarskiego, zdobywając wszechstronne doświadczenie w rozwoju współpracy międzynarodowej uczelni, zwłaszcza w obszarze wsparcia studentów zagranicznych. Utrzymywała relacje z instytucjami rządowymi oraz konsulatami. Swoje umiejętności organizacyjne i zarządcze rozwijała także w obszarze korporacyjnym, co umożliwia jej skuteczne łączenie podejścia akademickiego z biznesowym. Prywatnie interesuje się literaturą, podróżami oraz cukiernictwem.
Twarz nowoczesnej stomatologii i medycyny estetycznej
Lekarka z misją. Wizjonerka. Kobieta, która łączy naukę z wrażliwością, precyzję z pasją, a technologię z empatią.
Dr Ewa Abramowicz to jedno z najważniejszych nazwisk w świecie polskiej i europejskiej stomatologii estetycznej oraz medycyny estetycznej. Jej kariera to historia nie tylko spektakularnego sukcesu klinicznego, ale przede wszystkim konsekwentnego budowania jakości, wartości i nowoczesnego podejścia do piękna.
Jako założycielka Medicus Clinic w Słupsku, stworzyła jedno z najbardziej innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie centrów stomatologii w Polsce. Klinika, której przewodzi, zatrudnia zespół kilkunastu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu stomatologii estetycznej, implantologii, ortodoncji, protetyki, chirurgii i endodoncji. Dzięki kompleksowej diagnostyce cyfrowej, laseroterapii oraz indywidualnemu podejściu do pacjenta, Medicus Clinic obsłużyła już ponad 3 miliony wizyt, stając się symbolem jakości, zaufania i skuteczności.
Z doświadczenia klinicznego i wieloletniej pracy z twarzą oraz proporcjami, zrodził się nowy, autorski projekt dr Abramowicz: Dental Lift – butikowy koncept premium, który redefiniuje pojęcie stomatologii estetycznej. To unikalne połączenie technologii, nauki i artystycznej wrażliwości, w którym każdy uśmiech projektowany jest jak dzieło sztuki – z chirurgiczną precyzją i głębokim zrozumieniem dla indywidualnych potrzeb pacjenta.
Dental Lift to nie tylko estetyka zębów – to nowa jakość myślenia o twarzy jako całości – mówi dr Abramowicz. – Bazuję na analizie rysów twarzy, pracy z miękkimi i twardymi tkankami, cyfrowym projektowaniu uśmiechu i metodach z zakresu medycyny estetycznej, aby przywrócić ludziom ich naturalne piękno i wewnętrzną pewność siebie.
Projekt powstał m.in. w oparciu o prestiżowe studia Master of Science in Digital Esthetic Dentistry and Implantoprosthetics na Uniwersytecie w Sienie oraz wieloletnie doświadczenie kliniczne i międzynarodowe szkolenia. Dental Lift łączy estetyczną protetykę, implantologię, liftingi wolumetryczne, biostymulację, zabiegi anti-aging i regeneracyjne, tworząc spójną wizję nowoczesnej terapii twarzy.
Dr Abramowicz wielokrotnie zdobywała tytuł Dentystki Roku w plebiscycie "Hipokrates", a Medicus Clinic uznawana jest za jedną z najlepszych klinik w Polsce. Posiada certyfikat ISO 9001:2015 z oceną doskonałą, co czyni ją liderką nie tylko pod względem jakości leczenia, ale i zarządzania oraz etyki pracy. Lekarka z sercem.
Mimo sukcesu, dr Abramowicz nie zapomina o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia. Jej zespół codziennie przyjmuje dzieci, osoby starsze, pacjentów z niepełnosprawnościami i tych korzystających z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kieruje się zasadą, że nowoczesna medycyna nie może istnieć bez empatii – dlatego klinika nie tylko leczy, ale wspiera i towarzyszy.
Zaangażowana w rozwój regionu, dr Abramowicz jest aktywną mecenas kultury, edukacji i sportu. Wspiera młodzież, inicjatywy artystyczne, fundacje i lokalne kluby. Buduje społeczność, która wierzy, że piękno to nie luksus – to prawo każdego człowieka do godności, pewności siebie i zdrowia."
Radca prawny, partner zarządzający w Brillaw Kancelaria Radców Prawnych Mikulski & Partnerzy
Trener mentalny i praktyk podejścia "human touch" w biznesie. Prawnik z ponad 25 letnim doświadczeniem, jest współautorem wielu aktów prawnych oraz publikacji w mediach i serwisach branżowych z zakresu prawa zamówień publicznych, finansów publicznych, ubezpieczeń gospodarczych, ochrony własności intelektualnej i ochrony środowiska. Od 2006 roku zaangażowany w kluczowe projekty modernizacyjne w Polsce o wartości ponad 5 mld EUR. Przedsiębiorca i inwestor w biznesach w obszarze blockchain, IT, gier, reklamy oraz projektach rozwojowych w obszarze energetyki odnawialnej. Ekspert z zakresu prawnych subscription & circular economy, startupów (fintech), prawa finansowego. Były Prezes Związku Firm Biotechnologicznych BIOFORUM, Członek Zarządu Stowarzyszenia Polski Wodór, Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Warszawskiej Izby Gospodarczej, wykładowca na Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.
Przewodniczący Porozumienia Spółek Celowych
Przewodniczący Porozumienia Spółek Celowych (spółki celowe 36 uczelni i instytutów, łączne doświadczenie realizacji 3500+ projektów B+R dla rynku oraz powołania 241 technologicznych spółek spin-off). Menedżer ds. komercjalizacji w Instytucie Genetyki Człowieka PAN. Członek Rady ds. innowacji w szkolnictwie wyższym i nauce przy Ministrze Nauki.
Strateg, Mentor, enjoyGrowth!
Patrycja Kościołowska to ekspertka od strategicznego wzrostu biznesu. Od 2008 roku wspiera firmy w mądrym skalowaniu, świadomym marketingu i decyzjach, które mają sens. Ma doświadczenie we współpracy z klientami o różnej skali – od największych korporacji po startupy. Krótko mówiąc: zwiększa zyski, produktywność i poczucie dobrostanu.
Jest autorką platformy enjoyGrowth!, na której dzieli się praktyczną wiedzą i wskazówkami, jak rozwijać biznes w internecie, a przy tym zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jednocześnie już od kilku lat pro bono wspiera młode kobiety w fundacji Digital University.
Pracuje z uważnością na drugiego człowieka i działa przede wszystkim w oparciu o podejście “problem solving”, w którym kluczowe jest dobre zrozumienie problemu, zdefiniowanie rozwiązania i opracowanie skutecznego planu działania. Następnie ten plan trzeba po prostu realizować - bez wymówek 🙂 Wierzy także w to, że zdrowy biznes bazuje na autentycznych wartościach i tego uczy swoich klientów.
Prywatnie jest pasjonatką sportu, muzyki i tańca latino oraz świadomego życia, które praktykuje każdego dnia. Codziennie stara się też pamiętać o uważności i znajdowaniu radości we wszystkim, co robi.
Nieustannie powtarza “Growth in only possible when you do it and enjoy it!”
Założycielka marki Veni Vidi
Założycielka marki Veni Vidi – salonów optycznych w Tarnowie i Mielcu , specjalizującej się w zaawansowanej diagnostyce wzroku i kompleksowej opiece nad pacjentem.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu i indywidualnych soczewek okularowych, Veni Vidi gwarantuje najwyższą jakość usług.
Ewa Jędrzejewska, łącząc wiedzę z pasją do optyki, stworzyła markę wyróżniającą się indywidualnym podejściem i dbałością o komfort widzenia każdego klienta co zostało nagrodzone wielokrotnie na rynku Polskim i Międzynarodowym
Mentorka Liderek i Kobiet Biznesu
Business Mentorka & Coach Liderek i Kobiet biznesu, akredytowana przez EMCC. Jest również praktykiem biznesu z ponad 22 letnim doświadczeniem zarządczym w globalnych
organizacjach w zakresie rozwoju strategicznego ludzi i organizacji. Obecnie prowadzi własną markę z
zakresu rozwoju i inwestycji hps://jolantabujnowska.pl.
Współpracuje min. z Fundacją Liderek Biznesu oraz Siecią Przedsiębiorczych Kobiet w roli Mentorki,
gdzie wykorzystując swoje doświadczenie wspiera w rozwoju zawodowym oraz budowaniu własnego
biznesu i świadomej marki osobistej.
Jako trener rozwoju i biznesu, oraz certyfikowanych narzędzi psychometrycznych w zakresie diagnostyki
odporności psychicznej oraz profili osobowości, a także metody terapii skoncentrowanej na
rozwiązaniach TSR i terapii skoncentrowanej na zachowaniu RTZ, zajmuje się promocją zdrowia
psychicznego oraz wspiera w świadomym korzystaniu ze swojego potencjału.
Posiadając wiele dyplomów Uczelni Wyższych w tym kompetencji psychologicznych w biznesie oraz
coaching w biznesie, dzieli się swoją wiedzą wykładając na Uniwersytecie MERITO WSB we Wrocławiu,
występując w roli prelegentki na konferencjach, pisząc artykuły oraz prowadząc własny blog o tematyce
rozwojowej. Działa w intencji budowania dobrostanu osobistego i poznawaniu siebie lepiej.
Wierzy w doświadczanie. To, co ją ukształtowało, to jej własne życiowe i zawodowe wybory i właśnie
tymi doświadczeniami się dzieli, aby innym służyło w odkrywaniu potencjału, budowaniu odwagi w
działaniu oraz rozwoju samoświadomości.
CEO Power For Change
Twórczyni przestrzeni rozwoju opartego na prawdzie, obecności i świadomości.
Wizjonerka, Ekspertka przywództwa nowej ery, transformacji osobistej oraz komunikacji z poziomu obecności i głębokiego zrozumienia. Praktyk biznesu z 24-letnim doświadczeniem we wspieraniu liderów, firm i zespołów w procesach zmiany, budowania kultury współpracy i zarządzania różnorodnością.
Właścicielka filmu „EGO” z 2008 roku w reżyserii Krzysztofa Jankowskiego – nagrodzonego na festiwalu filmowym w Nowym Jorku i nominowanego do trzech międzynarodowych wyróżnień – oraz autorka platformy edukacyjnej PlatformaEGO.pl, która łączy sztukę filmową z rozwojem osobistym, innowacyjnymi narzędziami i teorią.
W swojej pracy pokazuje, jak zrozumieć EGO, nie wykluczać go, ale zarządzać nim świadomie – rozpoznając cienie cnót i cnoty wad.
Certyfikowana ekspertka i masterka narzędzi psychometrycznych: FRIS®, RMP®, BELBIN®, a także jedna z nielicznych Masterek światowej metody Points of You® w Polsce. Łączy wiedzę naukową z praktyką, budując mosty pomiędzy świadomością a strategią, biznesem a rozwojem, nauką a intuicją.
CEO pierwszego w Polsce Banku Pomysłów – przestrzeni doradczej i transformacyjnej dla przedsiębiorców, liderów i organizacji.
Humanitarystka zaangażowana w działania społeczne na rzecz kobiet i dzieci.
Uhonorowana wpisem do Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej – Britishpedia, za istotny wkład w rozwój społeczny i edukacyjny.
Jej misją jest pokazanie, że EGO nie trzeba tłumić ani zwalczać – wystarczy je rozpoznać, zrozumieć i nauczyć nowej roli.
Founder & CEO, System Emovere - innowacyjne rozwiązanie dla psychiatrii w aspekcie całego procesu leczenia, diagnozy i prowadzenia dokumentacji medycznej, administracyjnej i prawnej
Marzena Zięba jest doświadczonym psychoterapeutą, mediatorem i koordynatorem merytorycznym z ponad 28-letnim doświadczeniem zawodowym. Obecnie pełni funkcję Product Ownera oraz Koordynatora merytorycznego w zakresie psychiatrii w firmie Emovere Sp. z o.o., gdzie odpowiada za wprowadzanie i wdrażanie narzędzi diagnostycznych oraz terapeutycznych opartych na autorskich wykładach i standaryzowanych narzędziach, wykorzystywanych w procesie leczenia. Współpracuje z zespołem specjalistów, w tym psychiatrami, psychologami i psychoterapeutami, nad przekształcaniem tradycyjnych metod w formę cyfrową.
Od 2016 roku jest właścicielem oraz kierownikiem Centrum Psychoterapii Diagnozy i Mediacji „Emovere” w Stargardzie, które jest wpisane do rejestru podmiotów leczniczych. Posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w nurcie integratywnym, prowadząc terapię indywidualną i grupową, w tym terapię par oraz rodzin.
Przez 14 lat była zaangażowana w pracę na oddziałach dziennych i całodobowych SPS ZOZ Zdroje oraz w Centrum Psychiatrycznym w Szczecinie, a także prowadziła wykłady na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie, gdzie uzyskała najwyższe oceny od studentów.
Certyfikowana w zakresie Grupowego Treningu Zastępowania Agresji (ART), prowadziła autorskie projekty w szkołach gimnazjalnych w Stargardzie, współpracując z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Jest również mediatorem sądowym, specjalizującym się w sprawach rodzinnych, cywilnych i gospodarczych, a także w sprawach dotyczących nieletnich.
Pasjonuje się muzyką fortepianową oraz dogoterapią, której praktykowanie wspiera dzięki swojej dobermance Lixie.
Prezes zarządu, Yellow House Education SA
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Od 2011 roku pełni funkcję prezesa zarządu Yellow House English SA, w której to spółce realizowane są obecnie liczne projekty badawczo-rozwojowe z obszaru EdTech. W 2012 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / „Bilingual Future”. (www.dwujezycznedzieci.pl, www.bilingualfuture.com).
Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami w Grupie Maspex
Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami w Grupie Maspex, jednej z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych; członkini Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „GOZ” (MRPiT); Członkini Komitetu Żywności i Żywienia Polskiej Akademii Nauk; wiceprezeska Stowarzyszenia Klaster Biogospodarki; członkini rady uczelni Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie; posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze przetwórstwa żywności, a także ekonomii i finansów, koordynacji i realizacji projektów badawczych w krajowych i międzynarodowych konsorcjach naukowo-badawczych; aktywnie bierze udział w obszarze budowania ekosystemu innowacji oraz zrównoważonego rozwoju, także w oparciu o współpracę ze start-upami, klastrami, sektorem nauki i administracji.
CEO, Inspire EDU Sp z o.o.
Ukończyła Uniwersytet Warszawski na Wydziale Prawa –specjalizując się w prawie spółek oraz na Wydziale Psychologii – wybierając specjalizację – psychologia procesów grupowych. Doświadczony menedżer od 22 lat. Pełniła funkcję dyrektora ds. controllingu oraz KKM menedżera w korporacji.
Rozwojem pracowników zajmuje się od 2000 roku. W ciągu 23 letniej pracy trenerskiej zrealizowała ponad 1 500 dni szkoleniowych. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji menadżerskich i przywódczych, budowaniu efektywnych zespołów i indywidualnego stylu przywódczego.
Jest stałym dostawcą rozwiązań rozwojowych dla takich firm jak: Accenture, TVN, Whirlpool czy IAG GBS (British Airways). Specjalizuje się w szkoleniach dla średniej i wyższej kadry kierowniczej.
Autorka podcastu "Szkoła Menedżerów", który zyskał już ponad 100 000 odsłuchań na Spotify i Apple Podcasts, oferując praktyczne wskazówki oraz inspiracje dla liderów w nowoczesnym biznesie.
Ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego
Certyfikowany Doradca Rodziny Biznesowej wg metodyki Diamentu Sukcesyjnego©. Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, w Instytucie Gospodarki Międzynarodowej, ekonomista. Visiting Professor at Lethbridge University w Kanadzie. Ekspert Unii Europejskiej, Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Instytutu Biznesu Rodzinnego. Certyfikowany doradca sukcesyjny. Certyfikowany Coach Innowacji. Współpracuje z przedsiębiorstwami w zakresie umiędzynarodowienia w tym projektowania modeli biznesowych oraz różnorodnych kultur organizacyjnych i przywództwa. Członek międzynarodowej organizacji IFERA (International Family Enterprises Research Academy) zrzeszającej badaczy i przedsiębiorstwa rodzinne z całego świata, The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB) oraz organizacji Klub Kobiet Przedsiębiorczych. Autorka wielu publikacji m.in. na temat sytuacji i znaczenia kobiet w przedsiębiorstwach, w tym kobiecego przywództwa i kobiecej sukcesji. Obecnie Kierownik projektu: „Kobiety na stanowiskach kierowniczych a zwinność, odporność i efektywność przedsiębiorstw”.
Mentorka, przedsiębiorczymi i liderka transformacji
Mentorka, przedsiębiorczymi i liderka transformacji, która z pasją wspiera kobiety w rozwoju osobistym i zawodowym. Twórczyni szkoleń online, warsztatów oraz konsultacji indywidualnych, w których uczy, jak z odwagą manifestować swoje życie marzeń – na własnych zasadach.
Autorka bestsellerowych programów, takich jak „Mistrzowski Self Concept & Self Love” oraz
„Jestem Milionerką”, cenionych za autentyczne podejście do budowania pewności siebie i miłości własnej.
Mentorka regularnie gości na łamach prestiżowych magazynów, takich jak Forbes, Forbes Women czy Business Woman & Life. Jej praca została doceniona również na arenie międzynarodowej –
otrzymała wyróżnienia na kongresie MADE IN POLAND w Berlinie, International Business Woman Awards w Rzymie, a także tytuł Mistrzyni Transformacji Życia Kobiet przyznany przez redakcję magazynu Businesswoman & Life. W tym roku została uhonorowana również na gali Woman Power i to w dwóch kategoriach. Otrzymała również nominację do Nagrody Liderki Inteligentnego rozwoju w jubileuszowej, 10. Edycji Nagród Gospodarczych Forum Inteligentnego Rozwoju.
Jest też autorką książki „To działa” ; – krótkiego, praktycznego przewodnika po manifestacji, napisanego z myślą o kobietach, które chcą więcej i są gotowe po to sięgnąć.
Dziś Monika inspiruje tysiące kobiet w Polsce i za granicą, pokazując, że prawdziwa zmiana zaczyna się od wewnętrznej decyzji. Jej misją jest wspierać kobiety w tworzeniu życia, które pokochają – w zgodzie ze sobą i swoją energią.
Head of Business Development odpowiedzialna za sprzedaż i rozwój produktu Multi.Life, Benefit Systems
Head of Business Development odpowiedzialna za sprzedaż i rozwój produktu Multi.Life w Benefit Systems. Wcześniej członek zarządu, współzałożyciel firmy YesIndeed sp. z o.o. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w sprzedaży oraz wsparciu sprzedaży w firmach z branży telekomunikacyjnej oraz finansowo-ubezpieczeniowej. Specjalizuje się w tworzeniu strategii dla programów zakładających wzrost sprzedaży i poprawę jakości obsługi klienta. Prowadzone projekty dla Nationale Nederlanden, Coca Cola i Grupa Żywiec zdobyły prestiżową nagrodę MP Power dla najlepszego programu motywacyjnego. Dodatkowo występuję w roli wykładowcy przekazując studentom praktyczną wiedzę z zakresu tworzenia i rozwoju biznesów.
CEO, BIOVALLEY RESEARCH Venture Builder
Małgorzata Haller de Hallenburg to innowatorka i niezależna naukowczyni z wielokierunkowym wykształceniem akademickim (AGH, Uniwersytet Rolniczy we Wrocławiu, ALK, UW, LBS) oraz doświadczeniem biznesowym. Jako prezes zarządu Biovalley i liderka konsorcjum z Politechniką Łódzką, skutecznie łączy naukę z rynkiem, przekształcając wyniki badań w produkty gotowe do internacjonalizacji. Specjalizuje się w projektach z zakresu biofizyki, biotechnologii, gospodarki obiegu zamkniętego i nanotechnologii, takich jak biobójcze biodegradowalne włókniny czy funkcjonalna żywność wspierająca osoby z autyzmem.
Prezes Zarządu, Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.
Wykształcenie:
Jest absolwentem Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył studia podyplomowe w zakresie działania banków komercyjnych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz studia menadżerskie oparte na strukturze programu MBA
w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Ukończył liczne kursy specjalistyczne, szkolenia i seminaria, uzyskując m.in. licencję zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Kariera zawodowa
Karierę zawodową rozpoczął w Urzędzie Miejskim Rudy Śląskiej. Pracował w Wydziale Inwestycji
i w Wydziale Spraw Lokalowych, gdzie awansował do stanowiska zastępcy naczelnika. Potem był przewodniczącym Rady Miasta.
W latach 2004-2007 zatrudniony był w Urzędzie Miejskim Zabrza, ostatnio na stanowisku naczelnika Wydziału Zarządzania Nieruchomościami.
W latach 2007-2009 pracował w Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Katowicach, najpierw jako Prezes Zarządu, a później na stanowisku Wiceprezesa Zarządu.
Następnie był zatrudniony w Biurze Zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. w Katowicach, gdzie nadzorował spółki mieszkaniowe.
W latach 2010-2012 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Mysłowicach.
W latach 2012-2016 był Wiceprezesem Zarządu – Dyrektorem ds. Ekonomiki, Restrukturyzacji
i Rozwoju Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej w Katowicach.
Doświadczenie w zakresie restrukturyzacji majątku wykorzystywał m.in. na stanowisku członka rady nadzorczej PBSZ Inwestycje Sp. z o.o. w Bytomiu w latach 2011-2016. Jako ekspert w zakresie gospodarowania majątkiem rekomendowany do rady nadzorczej Mostostalu Zabrze S.A.
Ekspercką wiedzę, wspartą wieloletnim doświadczeniem w gospodarce mieniem wykorzystuje
w pracy dydaktycznej. Od 2005 roku współpracuje z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytetem WSB Merito w Poznaniu oraz Akademią Górnośląską w Katowicach. Jest ekspertem Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach.
Przez ostatnie lata był związany z sektorem ochrony zdrowia. W latach 2017-2021 pełnił funkcję prezesa Zarządu Śląskiego Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego w Rabce-Zdroju Sp. z o.o.,
w latach 2019-2024 był przewodniczącym Rady Nadzorczej Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju
Sp. z o.o., a w latach 2021-2024 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój
Sp. z o.o. w Goczałkowicach-Zdroju.
Od 2 kwietnia 2024 roku jest Prezesem Zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu. Zasiada także w Radzie Nadzorczej Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Założyciel i współtwórca marki Anter System
Założyciel i współtwórca marki Anter System, producenta innowacyjnych elastycznych barier ochronnych. Od ponad 14 lat związany z branżą systemów bezpieczeństwa, od 2014 roku rozwija rozwiązania, które skutecznie zabezpieczają przestrzenie przemysłowe, zmniejszają liczbę wypadków i ograniczają kosztowne przestoje. Wynalazca pierwszej na świecie linii automatycznych barier ochronnych. Jako Product Manager w Anter System odpowiada za strategię eksportową oraz współpracę z kluczowymi klientami, wspierając ich w tworzeniu bezpiecznych i stabilnych środowisk pracy poprzez innowacyjne rozwiązania.
Prezes Zarządu, Stacjomat.pl Piotr Szymczak
Założyciel marki Stacjomat.pl i jeden z najbardziej doświadczonych oraz rozpoznawalnych Ekspertów rynku elektromobilności w Polsce. Operator ogólnodostępnych stacji ładowania, od ponad 8 lat aktywnie rozwijający infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych – zarówno jako doradca, integrator technologii, jak i strateg wspierający firmy oraz samorządy w przejściu na zielony transport.
Współpracował z największymi topowymi markami rynku min. : Enea, Tauron, Noxo, Zalando, Mondelez, Q Hotel, a także z licznymi jednostkami samorządu terytorialnego, dla których elektromobilność to nie tylko obowiązek, ale i szansa na rozwój lokalny.
Laureat Nagrody Gospodarczej Marszałka Województwa Lubuskiego 2024 za innowacyjne usługi oraz Nagrody Publiczności, przyznanej przez społeczność jako wyraz uznania dla wkładu w rozwój regionu.
Laureat nagrody Gazety Lubuskiej „Osobowość Roku 2024" w kategorii
"Biznes i Przedsiębiorczość”.
Strategiczny Partner EVB Sp. z o.o. oraz PRE Biel
Stacjomat.pl - to więcej niż praca – to kierunek, który nadaję przyszłości transportu i energetyki. Przyłącz Się!
Motto zawodowe:
„Zmieniam miejsca parkingowe w źródła przychodu. Rozwijam sieć stacji ładowania EV. Działam, edukuję, wdrażam.”
Prezes Zarządu, KS Norwid Częstochowa, Członek Rady Nadzorczej grupy kapitałowej Exact x Forestall
Przedsiębiorca, menedżer i mecenas sportu. Współzałożyciel, współwłaściciel i członek rady nadzorczej międzynarodowej grupy Exact x Forestall, oferującej usługi z zakresu kontroli jakości, wsparcia produkcji i obsługi logistyki.
Od 2012 roku aktywnie wspiera częstochowską siatkówkę jako sponsor KS Norwid Częstochowa. W 2020 roku dołączył do zarządu Stowarzyszenia Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002”, a od 2023 pełni funkcję prezesa drużyny PlusLigi – Steam Hemarpol Norwid Częstochowa.
Jego zaangażowanie w sport to nie tylko filantropia, lecz strategiczne partnerstwo i długofalowa inwestycja w rozwój lokalnej społeczności.
Lider i właściciel Kancelarii Adwokackiej Łukasz Kwiatkowski w Łodzi
Ukończył aplikację adwokacją w Izbie Adwokackiej w Łodzi, uzyskując pozytywny wynik z egzaminu zawodowego. W ramach prowadzonej indywidualnej kancelarii adwokackiej kieruję się przede wszystkim kanonem zasad etycznych, gwarantujących rzetelną i profesjonalną pomoc prawną. Swym zaangażowaniem w zakresie prowadzonych spraw rozwija życiową pasję, jaką jest pomoc w zakresie procesu wykładni i stosowania prawa. Wielokrotnie nagradzany nagrodami Orły Prawa, Oferteo - Najlepsi, jeden z bohaterów książki "50 Osobistości Biznesu” na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi.
Pedagożka, przedsiębiorczyni, edukatorka, właścicielka ogólnopolskiej sieci butikowych placówek NajPrzedszkole
Pedagożka, przedsiębiorczyni, edukatorka, właścicielka ogólnopolskiej sieci butikowych placówek NajPrzedszkole, ekspertka w dziedzinie edukacji- specjalizacja żłobkowa i przedszkolna, promotorka inkluzywności i wellbeingu rodzinnego. Od 2011 roku dynamicznie rozwija własny biznes - ogólnopolską sieć butikowych, dwujęzycznych, inkluzywnych przedszkoli najprzedszkole.pl, z autorskim programem opartym na edukacji w zakresie umiejętności miękkich.
Ekspertka w dziedzinie edukacji wczesnoszkolnej, wspierająca swój zespól, ale również rodziców w zapewnieniu jak najlepszego rozwoju ich dzieci, umożliwiająca dostęp do wiedzy i dzieląca się najnowszymi światowymi praktykami z zakresu psychologii, socjologii i humanocentryczności.
Prowadzi szkolenia i kursy dla przyszłych i obecnych przedsiębiorców w aspekcie tworzenia i zarządzania placówkami: żłobkami, przedszkolami i szkołami, a także pozyskiwania właściwej kadry i funduszy na rozwój. Aktywizuje środowiska biznesowe, akademickie i sportowe do podejmowania działań anty-wykluczających; promuje edukację w zakresie umiejętności miękkich. Działa na rzecz rozwiązywania problemów społecznych związanych z wychowaniem i nauką dzieci, współpracując w tym zakresie tak z rodzicami, jak i organizacjami pozarządowymi oraz przedstawicielami nauki oraz biznesu. Wspiera edukację dzieci i dorosłych w zakresie mądrego korzystania z technologii i przeciwdziałając uzależnieniom od niej, współpracując z Fundacją International Leaders Forum. Wspiera dzieci pochodzenia ukraińskiego – przeciwdziałając ich wykluczeniu - działając m. in z Omenaa Foundation czy L`arche.
Ekspertka w mediach z zakresu rozwiązywania problemów społecznych dotyczących wychowywania i edukacji dzieci, a także z zakresu prowadzenia własnego biznesu i przedsiębiorczości kobiet.( m.in. na łamach Forbes, Przedszkole i inne).
Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in Sukces w Szpilkach, Diamenty Biznesu Roku, Orły Edukacji i inne. Ukończyła studia wyższe oraz podyplomowe z zakresu pedagogiki i zarządzania w Dolnośląskiej Szkole, na Uniwersytecie Wyższej Szkoły Bankowości Merito oraz w Akademii Leona Kożmińskiego.
Prywatnie, szczęśliwa żona i dumna matka dwójki dzieci. W życiu kieruje się wartościami miłości, humanizmu, sprawczości, charyzmy i radości. W wolnym czasie śpiewa i podróżuje, jest pasjonatką muzyki i golfa. Poza pracą ważny jest dla niej wartościowy czas spędzony z rodziną oraz budowanie głębokich relacji z bliskimi ludżmi.
Moje motto: „ Wyobrażnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona” Albert Einstein
COO Traficar sp. z o.o.
Związany z Grupą Express od 2010 roku rozwijał projekty wynajmu pojazdów przez międzynarodowe platformy rezerwacyjne oraz samochodów z OC Sprawcy z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
W roku 2013 rozpoczął prace nad wdrożeniem pierwszej usługi carsharingowej w Polsce, która została ostatecznie wdrożona w 2016 roku. W swojej pracy stawia na rozwiązania innowacyjne i nowoczesne, poszukując możliwości wykorzystania najnowszych technologii wspierających procesy obsługi klientów firmy. Wyznaje zasadę, że wszelkie trudności i problemy da się przekuć w sukces, czego dowodem jest wdrożenie usługi Traficar w 28 polskich miastach, a także ich okolicach.
Pomysłodawca projektu Debster.ai, Prezes Zarządu mKomornik
Doświadczony menedżer z bogatym doświadczeniem w zarządzaniu projektami IT i transformacji cyfrowej. Ukończył studia na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie Warszawskim, a także studia podyplomowe na SGH. Posiada tytuł MBA uzyskany na Politechnice Lubelskiej. Przez wiele lat związany z Grupą PZU, gdzie odpowiadał za kluczowe inicjatywy transformacyjne. Obecnie jest Prezesem Zarządu w firmie mKomornik, która specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnego oprogramowania dla komorników sądowych, ułatwiającego zarządzanie sprawami egzekucyjnymi. Jest również pomysłodawcą projektu Debster.ai, realizowanego w ramach programu Bridge Alfa, który koncentruje się na rozwijaniu zaawansowanych rozwiązań w zakresie sztucznej inteligencji, wspierających analizę danych i automatyzację procesów biznesowych.
Starszy specjalista w Departamencie Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej
Starszy specjalista w Departamencie Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej w Urzędzie Patentowym RP.
Od 2014 r. zaangażowany w rozwój Centrum Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej, gdzie obecnie koordynuje pracę zespołu ds. ePowiadomień i stanowi wsparcie techniczne.
Specjalizuje się w dziedzinie ochrony własności intelektualnej ze szczególnym naciskiem na własność przemysłową.
Na co dzień udziela informacji ogólnych z zakresu ochrony własności intelektualnej i działalności Urzędu Patentowego RP, z wykorzystaniem różnych kanałów komunikacji takich jak telefon, live-chat czy wirtualne okno obsługi.
Reprezentuje Urząd podczas wydarzeń i konferencji, gdzie prowadzi szkolenia oraz indywidualne spotkania konsultacyjno-informacyjne dedykowane przedsiębiorcom.
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności, Urząd Patentowy RP
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Z wykształcenia germanista, dziennikarz i filmoznawca. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Wolnego Uniwersytetu w Berlinie.
Przez wiele lat pracował jako dziennikarz zajmując się tematyką rynku mediów.
Od 14 lat działa już po drugiej stronie barykady jako pracownik departamentów komunikacji, najpierw w Ministerstwie Skarbu Państwa, a później w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.
Pierwsze szlify w prowadzeniu działań edukacyjnych zbierał w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie prowadził różne projekty promujące m.in. inwestowanie na giełdzie.
W Urzędzie Patentowym RP od kilku lat wprowadza w świat ochrony własności intelektualnej nie tylko przedsiębiorców i naukowców, ale także studentów, uczniów i nauczycieli.
Zastępca Dyrektora, Departament Innowacyjności i Komunikacji, Urząd Patentowy RP
Od 2012 r. zatrudniona w Urzędzie Patentowym RP, aktualnie jako zastępca dyrektora Departamentu Innowacyjności i Komunikacji.
Prelegent na spotkaniach, konferencjach, seminariach dotyczących ochrony własności intelektualnej, skierowanych do różnych grup odbiorców (w tym: młodzieży, przedsiębiorców, naukowców).
Koordynator przedsięwzięć edukacyjnych w ramach projektów krajowych i międzynarodowych.
Kierownik projektów: Wsparcie efektywnego wykorzystania własności przemysłowej w innowacyjnej gospodarce (POIG) oraz Własność intelektualna w Twojej firmie (POIR).
W latach 1999-2011 pracownik instytucji zajmujących się świadczeniem usług na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz projektami UE.
Główny Specjalista w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego RP
Główny Specjalista w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego RP.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze handlu międzynarodowego oraz krajowego, branży retali, obsłudze klienta oraz administracji publicznej.
Absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.
W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej skierowanych do różnych grup słuchaczy, organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania do nowych zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej w ramach programu SME Fund skierowanymi do przedsiębiorców, a także śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej.
Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej
Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzania aktywami materialnymi i niematerialnymi.
Swoją karierę rozpoczął jako pracownik Urzędu Miasta Łodzi (2012-2014), po czym objął stanowisko Specjalisty w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej (2014-2018). Następnie pracował jako Specjalista w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (2018-2022), gdzie zdobył cenne doświadczenie w planowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych oraz przemysłowym wdrażaniu innowacji.
Obecnie Konsultant Urzędu Unii Europejskiej ds. Ochrony Własności Intelektualnej, oddelegowanym do wsparcia Urzędu Patentowego RP oraz przedsiębiorca w branży doradztwa biznesowego.
Współpracuje z pełną skalą przedsiębiorców – od startupów po duże przedsiębiorstwa, angażując się w liczne projekty promujące ochronę własności przemysłowej zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Współwłaścicielka i członkini zarządu Grupy Medycznej Vertimed+
Od 7 lat związana z branżą medyczną. Kieruje pracą 10 poradni działających w ramach NFZ oraz zespołem liczącym 100 specjalistów. Odpowiada za rozwój oferty komercyjnej, rozbudowę segmentu usług refundowanych oraz współtworzy strategię marketingową spółki.
Jej misją jest świadczenie usług NFZ w standardzie premium oraz przełamywanie tabu wokół zdrowia psychicznego. Absolwentka zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, gdzie kontynuuje studia z psychologii klinicznej. Ukończyła administrację w WSB i studiowała psychologię biznesu w ALK. Aktywnie uczestniczy w konferencjach, debatach eksperckich oraz jest autorką artykułów branżowych poświęconych systemowi ochrony zdrowia, zarządzaniu oraz innowacjom w medycynie.
Prezes Zarządu, In Posterum Non-profit Sp. z o.o.
Oligofrenopedagog, terapeuta integracji sensorycznej, konsultant metody Alfreda Tomatisa, terapeuta metody EEG Biofeedback, metody Warnkego. Właściciel sieci Żłobków Terapeutycznych Misiaczkowo, prezes zarządu In Posterum Non-Profit sp. z o.o., dyrektor Innowacyjnego Przedszkola Sensorycznego PLASTYNKA, zastępca prezesa In Futurum Non – Profit sp. z o.o.
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu. Nauczyciel i terapeuta
z powołania, dla którego dobro dziecka jest najważniejsze. Od 2008 roku dynamicznie rozwija własny biznes – sieć gabinetów oraz żłobków terapeutycznych Misiaczkowo. Od stycznia 2021 roku prezes Zarządu In Posterum Non-Profit spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i dyrektor Innowacyjnego Przedszkola Sensorycznego PLASTYNKA – przedszkola pracującego w nurcie edukacji włączającej. W swojej działalności koncentruje się szczególnie na efektywnej edukacji dzieci z niepełnosprawnością oraz dzieci neurotypowych, stosowaniu innowacyjnych metod terapeutycznych oraz włączaniu rodziców w te procesy. Współpracuje z wieloma instytucjami celem niesienia pomocy rodzinom w zakresie edukacji i wychowania dzieci. Tworzy i zarządza zespołem ludzkim oraz koordynuje działania w kierunku zatrudniania osób
z niepełnosprawnością. Absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Łódzkim między in. zarządzania oświatą. Związana z realizacją projektów na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów. Realizuje politykę szeroko pojętej pomocy społecznej i osobom wykluczonym.
Prywatnie szczęśliwa żona i matka czwórki dzieci. W życiu kieruje się przede wszystkim szczerością, lojalnością i praworządnością. Wolny czas uwielbia spędzać z rodziną gdzie priorytet stanowią dobra komunikacja i zaufanie wśród najbliższych. Pasjonuje się zwiedzaniem nowych krajów, poznawaniem różnorodnych kultur oraz zwyczajów, które realizuje wraz z najbliższymi.
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Pasjonatka medycyny i nauki od najmłodszych lat, wpisująca się w sentencję, że „praca to moje hobby, więc ja de facto nie pracuję”. Absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu oraz University of Oxford. Naukowiec i lekarz praktyk, specjalista w obszarze chorób wewnętrznych, kardiologii i geriatrii. Autorka ponad 700 publikacji, łączny IF >2 500, liczba cytowań >40 000, wskaźnik Hirscha 64. Profesor w Instytucie Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Obszar zainteresowań naukowych i klinicznych to: leczenie niewydolności serca, niedoboru żelaza, dysfunkcji mięśni szkieletowych, zespołu kruchości. Obecnie m.in. kieruje projektami, które oceniają skuteczność i bezpieczeństwo pewnych form terapii u osób starszych w kontekście poprawy ich funkcjonowania, jakości życia, zapobiegania niepełnosprawności. Jej naukowym marzeniem jest znalezienie skutecznego leku na zespół kruchości u osób starszych i osób z wielochorobowością.
Propagatorka nauki wśród młodych osób, członek Akademii Młodych Uczonych
i Artystów we Wrocławiu, inicjatorka młodych grup „Cardiologists of Tommorow” oraz „Heart Failure Specialists of Tomorrow” w Europejskim Towarzystwie Kardiologicznym. Działa charytatywnie i społecznie, jest fundatorką Fundacji Wspierajmy Seniorów. Nagrodzona wielokrotnie w Polsce i na świecie, w tym wygrała plebiscyt Osobowość Roku Nauka 2024 i dwukrotnie otrzymała nagrodę naukową z rąk Pana Premiera RP Donalda Tuska.
Dziennikarka radiowa, autorka kanału Kulisy Sukcesu
Dziennikarka radiowa, autorka kanału Kulisy Sukcesu na YouTube, konferansjerka, autorka książki "Kulisy Sukcesu wystąpień publicznych", organizatorka konferencji "Diamenty Europy"
Prezes Zarządu, Fundacja Medora
Wulkan energii, ocean optymizmu i kobieta, dla której niemożliwe nie istnieje. Matka, żona, wizjonerka, a przede wszystkim artystka – zarówno w biznesie, jak i w sztuce. Prezes Zarządu spółki MEDORA, która odmieniła oblicze odzieży medycznej w Polsce, wprowadzając do szpitali i klinik elegancję, styl i komfort. Nazywana Pierwszą Damą odzieży medycznej, współpracowała z ikonami – Ewą Minge, Sławomirem Łosowskim, legendarnym założycielem i klawiszowcem zespołu KOMBI oraz wieloma innymi twórcami. Każdy jej projekt to sukces, a dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia.
Od 2024 roku stoi na czele Fundacji MEDORA, dając siłę i wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Twórczyni wyjątkowych projektów charytatywnych: „Kobieta Taka Jak Ja POMAGA” – inicjatywy wspierającej kobiety w trudnych relacjach, realizowany we współpracy z Joanną Racewicz, oraz „Ten Typ Tak Ma, że POMAGA”, którego misją jest pomoc Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii.
Jednak prawdziwą pasją Ewy jest fotografia. Kobiecy portret to jej magia i misja. Aparat w jej rękach nie tylko uchwyca piękno, ale i odkrywa duszę. Każda kobieta, którą fotografuje, staje się bohaterką własnej historii – silną, niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju. Często mówi: „Opowiedz mi swoją historię, a ja pokażę Ci, jaka jesteś piękna.”
Bo piękno to nie tylko wygląd – to emocje, światło w oczach, to historia zapisana w spojrzeniu.
Bo sesja fotograficzna - to terapia dla duszy i ciała!
Coach i Mentor, Sztuka Komunikacji
Coach i Mentor, Certyfikowany Trener NLP, wykładowca akademicki oraz założycielka firmy szkoleniowej Sztuka Komunikacji. Doktor nauk społecznych w dziedzinie nauk o bezpieczeństwie, absolwentka pedagogiki, psychotraumatologii, filozofii oraz studiów podyplomowych z mediacji i coachingu. Uznana ekspertka w zakresie komunikacji interpersonalnej, języka perswazji i manipulacji, z pasją prowadzi autorskie szkolenia oraz warsztaty dla dzieci, nauczycieli, służb bezpieczeństwa i przedsiębiorców.
Autorka licznych artykułów naukowych i książek, uczestniczka międzynarodowych konferencji naukowych, z sukcesami łączy praktykę z teorią, przekazując wiedzę o budowaniu relacji, mediacji i wartości moralnych. Laureatka prestiżowych nagród, m.in. Leader of Mental and Businesswoman Awards, Medalu Przedsiębiorczości oraz wyróżnień „Super Woman” i „Sukces w szpilkach”. Swoją misję realizuje, wspierając rozwój jednostek i zespołów, organizując konferencje naukowe oraz inspirując do przekraczania granic w pracy i życiu.
Prezes Zarządu, Highline Sp. z o.o.
Aleksandra Bacańska – jest wieloletnim praktykiem biznesu, lingwistką, nauczycielką i tłumaczką języka angielskiego. Rozwój zarówno własny, jak i spółki wspiera uczestnicząc w światowych konferencjach dla przedsiębiorców w Los Angeles, Miami, Lizbonie, Warszawie czy Krakowie, zarządzając wieloma zespołami, tworząc struktury firmy, współpracujących i pełniąc funkcję Prezeski i Dyrektorki grup przedsiębiorców. Była także prelegentem na konferencjach z zakresu metodologii nauczania i aktywizacji zawodowej kobiet. Prowadzi własne konto na Instagramie i Youtube, a swego czasu również była aktorką telewizyjną w stacji TVN.
Dyrektor Operacyjna, Highline Sp. z o.o.
Z wykształcenia psycholożka z pasją do psychologii organizacji i reklamy. Uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Psychologia, a w pracy magisterskiej skupiła się na kobietach i ich postrzeganiu przez siebie. Przeprowadzała wywiady z kobietami, które pełnią rolę przedsiębiorczyni. Aktualnie zajmuje stanowisko Dyrektorki Operacyjnej w Highline. Z zespołem ekspertów dobiera odpowiednie dofinansowania unijne dla Klientów. Miała przyjemność uczestniczyć w audycji radiowej, gdzie dzieliła się wiedzą o dofinansowaniach unijnych.
Zastępczyni Dyrektora, Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Doktor nauk ekonomicznych, zastępczyni dyrektora Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Posiada 18-letnie doświadczenie we wspieraniu współpracy biznesu ze środowiskiem akademickim w zakresie wdrażania innowacji. Specjalistka w dziedzinie marketingu, nowoczesnej komunikacji, zarządzania i pozyskiwania środków z funduszy europejskich. Koordynatorka i współrealizatorka wielu krajowych i międzynarodowych projektów związanych z rozwojem ośrodków innowacji i przedsiębiorczości. Autorka i współautorka publikacji dotyczących innowacji i instytucji otoczenia biznesu.
Członkini Zarządu, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Profesor uczelniany zatrudniony w Zakładzie Dziennikarstwa Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkini Zarządu Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a zarazem menedżer ds. relacji z otoczeniem w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym będącym częścią FUAM. Stworzyła i jest kierownikiem studiów „Produkcja audiowizualna” (II stopień studiów) prowadzonym na UAM. W latach 2004-2010 współpracowała z TVP S.A. a następnie do 2017 roku pełniła funkcję rzecznika prasowego UAM. Kierowała także Biurem Prasowym tej uczelni. Autorka licznych publikacji z zakresu dziennikarstwa i media relations. Trener i doradca w zakresie kreowania wizerunku i polityki informacyjnej. Pasjonuje się muzyką (komponuje utwory i realizuje się wokalnie). W 2023 roku wyróżniona w plebiscycie „WielkoPolka” w kategorii „Przedsiębiorczość”.
CEO, Akademia Przedsiębiorczości Mentor
Doświadczony ekspert z obszaru zarządzania. Ukończyła studia MBA, Szkołę Główną Handlową, Kaizen Institute, a także SWPS na kierunku Job Coaching, doradztwo zawodowe i edukacyjne. W swojej pracy wdraża narzędzia holistyczne wspierające rozwój menedżerów. Specjalizuje się w zarządzaniu zasobami ludzkimi, zarządzaniu procesowym, a także poprawie efektywności operacyjnej. Doradza prezesom i zarządom spółek, osiągając liczne sukcesy w poprawie efektywności prowadząc procesy transformacji przedsiębiorstw i start upów. Chętnie podejmuje nowe wyzwania, a jej doświadczenie obejmuje zarządzanie talentami, opracowywanie standardów, regulaminów oraz wprowadzanie zmian prowadzących do długotrwałych usprawnień.
Dyrektor ds. Komercyjnych, Bioseco S.A.
Absolwentka Politechniki Gdańskiej, menedżerka projektów z ponad 15-letnim doświadczeniem zawodowym. Od początku związana z pozyskiwaniem finansowania i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla biznesu. Z firmą Bioseco współpracuje od 2018 roku, wspierała procesy związane z aplikowaniem i rozliczaniem funduszy unijnych dedykowanych pracom badawczo-rozwojowym na rzecz rozwóju technologii ochrony ptaków. Od 2022 odpowiedzialna za komercjalizację rozwiązania na rynkach międzynarodowych. Pasjonatka psychologii i jej praktycznego zastosowania w praktyce biznesowej.
Dyplomowany Księgowy, Certyfikowany Ekspert Usług Księgowych
Agnieszka jest Certyfikowanym Ekspertem Usług Księgowych. Z zawodem związana od 15 lat, doświadczenie w księgowości zdobywała pracując w Międzynarodowej firmie. Obecnie właściciel biura rachunkowego Rachunkowość 4 You wspierającego w zakresie księgowym przedsiębiorców głównie z sektora MŚP. W swojej pracy stawia na rzetelność, terminowość oraz dobre relacje z klientami. Podstawą jej działalności jest ciągły rozwój osobisty i zawodowy. Jej pasja do zawodu sprawia, że księgowość w jej wydaniu jest przyjemna dla Twojej firmy. Na co dzień uśmiechnięta i energiczna. W wolnych chwilach Agnieszka lubi podróżować i poznawać inne kultury.
Brain Architects.co founder, Badaczka nauk społecznych współpracująca z Contrain S.A.
Badaczka nauk społecznych (Uniwersytet Warszawski /Northeastern Illinois University /Universidad Complutense)
Trenerka specjalizująca się w neuronauce społecznej, metodach pracy opartych na mózgu i ich zastosowaniu w biznesie i samorozwoju. Certyfikowana w Neurocolor i Neuroleadership Institute Brain-Based Coaching.
Posiada certyfikaty Scrum Mastera i Asesora. Doktorantka badająca podstawy neurobiologiczno-społeczne przywództwa neutralnego płciowo.
Psycholożka, Contrain Group S.A.
Psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Łódzkiego i wykładowczyni.
Na co dzień pełni rolę psycholożki w Contrain, gdzie dba o dobrostan pracowników prowadząc treningi uważności, relaksacje i webinary oraz prowadzi praktykę kliniczną pracując z osobami z zaburzeniami psychicznymi w NZOZ MediPsyche Centrum Medyczne.
Prowadzi zajęcia dla studentów z zakresu psychologii m.in. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Od 2015 roku certyfikowana facylitatorka metody Horse Assisted Education, a od 2023 roku członkini międzynarodowego stowarzyszenia EAGALA zrzeszającego specjalistów z zakresu psychoterapii z udziałem koni. Aktualnie w trakcie opracowywania własnych badań dotyczących oddziaływania terapii z udziałem koni na osoby z zaburzeniami depresyjnymi.
Nieustannie pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach. Pasjonatka zwierząt i psychologii.
Zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji i Marketingu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Z funduszami UE związana od 2006 roku. Obecnie zastępca dyrektora w Departamencie Komunikacji i Marketingu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Koordynuje proces obsługi klienta, współpracę z mediami, prowadzi spotkania, szkolenia, warsztaty, webinaria dla wnioskodawców PARP w zakresie oferty produktowej Agencji.
Prezes Kongresu 60 Milionów, Prezes G2A Arena - Centrum Wystawienniczo - Kongresowego Województwa Podkarpackiego, Prezes World For Ukraine Summit Foundation
Kamil Szymański jest managerem z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję Prezesa G2A Arena - Centrum Wystawienniczo - Kongresowego Województwa Podkarpackiego, Prezesa Fundacji World For Ukraine Summit Foundation oraz Prezesa Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Wcześniej zajmował stanowisko prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu w Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., zarządzającej Stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk. Ukończył studia MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Stypendysta programu rządu duńskiego Cirius. Odbył staże m.in. na Wydziale Prawa Publicznego Konstytucyjnego i Administracyjnego Uniwersytetu w Innsbrucku oraz w Trybunale Konstytucyjnym. Jako wiceprezes ELSA Poland - Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz ELSA International - European Law Students’ Association w Brukseli, koordynował realizację licznych projektów w ponad 40 krajach. Był również odpowiedzialny za kontakty instytucjonalne z Radą Europy, UNESCO, UN ECOSOC, UNICTAL, WIPO, INTA, HRC.
Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Związany z administracją publiczną oraz zarządzaniem projektami od ponad dekady.
Ekspert zewnętrzny w programach regionalnych w dziedzinach: rewitalizacja, infrastruktura edukacyjna, cyfryzacja, odnawialne źródła energii, dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie zarządzania projektami (PRINCE2 Foundation, AgilePM Foundation, IPMA-D) oraz audytora wiodącego ISO/IEC 27001.
Zwycięzca XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu Project Master (2023) w kategorii praca podyplomowa za pracę pt. „Kompetencje kierownika projektu jako czynnik sukcesu w zarządzaniu projektami”.
W latach 2019–2025 kierownik Biura Strategii i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Krakowie, odpowiedzialny za opracowywanie dokumentów strategicznych, realizację projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz współpracę z partnerami zewnętrznymi – samorządami, przedsiębiorcami i instytucjami publicznymi.
Obecnie jako Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Regionu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego nadzoruje m.in. realizację projektu SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy.
Absolwent historii, politologii i ekonomii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami, zamówień publicznych, prawa umów, bezpieczeństwa informacji i danych osobowych, zarządzania zasobami ludzkimi oraz zarządzania i audytu.
Dyrektor, Szkoła w Chmurze
Certyfikowany trener metody Biegun Marka Kamińskiego, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pracy resocjalizacyjnej i wsparciu osób z niepełnosprawnościami. Ekspert w zakresie motywacji, edukacji alternatywnej i budowania sprawczości w trudnych warunkach. Zawodowo związany z organizacjami działającymi na rzecz rozwoju i inkluzji społecznej.
Prezes Zarządu, Fundacja Polska Innowacyjna i Deep Tech CEE PSA
Przedsiębiorca, doradca startupów i MŚP oraz pośrednik w transakcjach inwestycyjnych pomiędzy startupami a inwestorami. Ekspert Business Centre Club ds. rozwoju ekosystemu deep tech w Polsce oraz przedstawiciel Hello Tomorrow Global Summit na region CEE. Członek Rady Nadzorczej giełdowej spółki Nexity Global S.A. Były Dyrektor ds. Rozwoju Podkarpackiego Centrum Innowacji.
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN)
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Zastępca Dyrektora Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej (KISD) w IGSMiE PAN
Zastępczymi Przewodniczącego Akademii Młodych Uczonych PAN
Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska (Politechnika Częstochowska). Doktor habilitowana nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (Politechnika Śląska). Ekspert z zakresu odzysku wody i surowców ze ścieków i odpadów w licznych projektach międzynarodowych (H2020; Horyzont Europa; NAWA; Granty norweskie, Granty wyszehradzkie, Interreg; EIT RawMaterials i in.) w kontekście wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz Zielonego Ładu. Założycielka Pracowni Surowców Biogenicznych IGSMiE PAN. Brała udział w pracach nad przygotowaniem Mapy drogowej Transformacja w kierunku GOZ w Polsce. Stypendystka Stypendium Ministra dla wybitnych Młodych Naukowców, Fundacji Kościuszkowskiej, NAWA (stypendium Bekkera), UE. Laureatka wyróżnienia za działalność naukową na rzecz GOZ przez Springer Nature w kategorii „Woda”. Odznaczona Brązowym Krzyżem Prezydenta RP za działalność naukową. Członkini największej na świcie platformy fosforowej ESPP oraz Rady Naukowej IGSMiE PAN
Profesor Instytutu Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu
Dagmara Stefańska uzyskała stopień naukowy doktora nauk chemicznych w 2017 roku, a w roku 2023 stopień doktora habilitowanego nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie chemia w Instytucie Niskich Temperatur i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu. Z początkiem 2024 roku objęła stanowisko Profesora w tej samej Jednostce.
Jej działalność badawcza skupia się na projektowaniu i otrzymywaniu nowych materiałów luminescencyjnych do zastosowania w oświetleniu LED, bezkontaktowej termometrii optycznej i fotowoltaiki. Prowadzi badania zarówno na materiałach nieorganicznych jak i hybrydowych organiczno-nieorganicznych związkach o strukturze perowskitu. Obecnie jest kierownikiem dwóch projektów badawczych tj. SONATA i LIDER, finansowanych odpowiednio przez NCN i NCBiR. Laureatka prestiżowego Stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców.
Wiceprezes Zarządu, Eurokreator T&C Sp. z o. o.
Ekspert ds. edukacji i rynku pracy, współwłaściciel firm rodzinnych Eurokreator sc i Eurokreator T&C, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundator Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju i Klaster Life Science, Prezes Małopolskiego Oddziału Firm Rodzinnych, moderator debat, innowator, przedsiębiorca.
Kreował i zrealizował kilkadziesiąt projektów rozwojowych w kraju i zagranicą m.in. dla Rządu Chorwackiego, pracował dla ONZ, Komisji Europejskiej i Rady Europy, współpracował z dużymi firmami consultingowymi w kraju i za granicą, m.in.: WYG International, BoozHamilton, LRDP Kantor, PwCitp.
Obecnie zarządza dynamicznie rozwijającą się grupą firm działających w obszarze edukacji i innowacji, prowadzi debaty z udziałem polityków, przedsiębiorców, samorządowców i organizacji pozarządowych.
Przeszkolił w ciągu 20-lat kilkanaście tysięcy osób w kraju i zagranicą.
CEO, BK Logistyka
CEO i współzałożycielka BK Logistyka – firmy transportowo-spedycyjnej,
która z powodzeniem rozwija swoją działalność w transporcie drogowym i intermodalnym. Ekspertka branży TSL, przedsiębiorczyni i liderka, która zaczęła swoją zawodową przygodę w logistyce już w wieku 19 lat, łącząc pracę z edukacją. Dziś, po 17 latach w branży, nieustannie rozwija swoją firmę, budując trwałe relacje z klientami i wdrażając nowe kierunki transportu, w tym przewóz kontenerów z Chin i ekspansję w Europie.
Jej filozofia opiera się na ludziach – to ich potrzeby i wyzwania napędzają jej działania.
Nie skupia się na problemach, lecz na rozwiązaniach. Kreatywne podejście i opanowanie w skrajnie stresujących sytuacjach to jej znaki rozpoznawcze. Nie boi się zmian, bo to one napędzają rozwój – zarówno jej firmy, jak i całej branży.
Obecnie poszerza swoją wiedzę na studiach podyplomowych na SGH, gdzie zgłębia temat zielonej i cyfrowej transformacji transportu. Jest aktywną promotorką branży logistycznej w mediach społecznościowych – na Instagramie jako @kobietawlogistyce zaraża swoją pasją i pokazuje, że logistyka to przyszłość.
Nie uważa, że osiągnęła sukces – bo sukces to proces, a ona ciągle idzie naprzód. Dla niej kluczowe jest budowanie długofalowych relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i profesjonalizmie. Wiele z tych znajomości przekształciło się w partnerskie relacje, które trwają latami. Zaufanie to dla niej największa wartość.
Na 10. Forum Inteligentnego Rozwoju dzieli się swoją wiedzą doświadczeniem, inspirując do rozwoju w logistyce i pokazując, że transport to nie tylko biznes – to sztuka znajdowania najlepszych rozwiązań w świecie pełnym dynamiki.
Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia KUPS od 2004 roku. Obroniła pracę doktorską w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Technologii i Żywienia Człowieka, Biotechnologia oraz Wyższej Szkoły Biznesu NCU w Nowym Sączu. Członek Rady Programowej DQS, Zespołu Technicznego DSK KUPS, Komitetu Technicznego AIJN oraz Porozumienia Rolniczego przy MRiRW. Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.
#FunduszePromocji
Since 2004 she is the Polish Association of Juice Producers (KUPS) General Secretary. She defended her doctoral thesis at the Warsaw University of Life Sciences at the Faculty of Human Nutrition and Consumer Sciences. A graduate of the University of Agriculture in Krakow, Faculty of Technology and Human Nutrition, Biotechnology Department and NCU School of Business in Nowy Sącz. Member of the DQS Program Council, the DSK KUPS Technical Team, the AIJN Technical Committee and of the Agricultural Agreement at the Ministry of Agriculture and Rural Development. Member of the Management Committee of the Fruit and Vegetable Promotion Fund.
Prezes Izby, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań
Konsultant i trener w dziedzinie ochrony środowiska, z doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami, w tym m.in. w usługach i outsourcingu środowiskowym (kompleksowa obsługa firm w zakresie ochrony środowiska). Posiada duże doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Członek komisji konkursowych m.in. Teraz Polska. Członek Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych ds. zrównoważonej produkcji i konsumpcji, odpadów, CSR oraz Gospodarki w Obiegu Zamkniętym przy Ministerstwie Rozwoju. Posiada doświadczenie w obszarze ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego oraz węglowego. Specjalizuje się w technologiach recyklingu, projektowaniu systemów pakowania oraz ocen „ekologicznych” opakowań. Współpracuje z przemysłem związanym z wprowadzaniem produktów w opakowaniach na rynek jak również z praktyczną organizacją systemu zbiórki i odzysku odpadów opakowaniowych. Wieloletni Główny Specjalista ds. Ekologii opakowań w Instytucie Badawczym Opakowań COBRO oraz prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań na co dzień realizujący zadania dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności przedsiębiorstw za opakowania produktów wprowadzane na rynek.
Prezes Zarządu, Izba Gospodarczo Handlowa
Od 2019 r. Prezes Zarządu Izby Gospodarczo Handlowej. Od 2023 r. członek Rady Prawno-Gospodarczej w Instytucie Prawa i Administracji Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Ponadto Prezes Zarządu stowarzyszenia MYGDAŃSK.PL, członek Rady Fundacji Tożsamość, a także ambasador Gazety morskiej. Ukończył studia z etnologii i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu, studia doktoranckie z zakresu politologii na UKSW w Warszawie, studia podyplomowe Polityka gospodarcza, finanse i bankowość na AKSiM w Toruniu, a także Zarządzanie innowacjami i projektami w WSHiU w Poznaniu oraz studia podyplomowe Executive MBA na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Dreźnie i WSHiU w Poznaniu. Absolwent studiów DBA na Uczelni Łukaszewski.
Od 1996 r. do 1997 r. kierował Bałtycką Fundacją Kultury. W latach 1998-1999 był zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Nasza Wspólnota”. Członek rady nadzorczej PKP Intercity i rady programowej TVP3. W maju 2006 został przewodniczącym rady nadzorczej Koncernu Energetycznego Energa, w tym samym roku objął również stanowisko prezesa Stoczni Gdańsk. Zasiadał w radzie Polskiej Organizacji Turystycznej oraz radzie Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji (2009–2016). Przewodniczący Komisji Finansów Publicznych (2015-2016), Wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa (2015-2016), członek Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej S.A. (2017-2018). W 2016 r. dołączył do Grupy PZU w roli członka Zarządu PZU S.A., a w latach 2022-2024 był Prezesem Zarządu PZU Zdrowie SA, członkiem Zarządu PZU Życie S.A. oraz członkiem Rady Nadzorczej PTE PZU S.A. i PZU Ukraina. W latach 2022-2023 członek Rady Nadzorczej Pekao Investment Banking S.A. W latach 2020-2021 pełnił funkcję Prezesa Zarządu przedsiębiorstwa VRG S.A., posiadającego marki odzieżowe Vistula, Wólczanka, Bytom i Deni Cler oraz markę W. Kruk z branży jubilerskiej. W latach 2020-2024 członek Rady Nadzorczej W. Kruk SA.
Dyrektor, Centrum Biogospodarki i Ekoinnowacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Technologii Eksploatacji
Dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria chemiczna. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół wykorzystania zaawansowanych metod badawczych i procesowych do projektowania innowacyjnych zagadnień w obszarach zrównoważonej gospodarki wodno-ściekowej oraz efektywnego zagospodarowania biomasy odpadowej. Posiada doświadczenie w kierowaniu realizacją projektów B+R o różnych źródłach finansowania (NCN, NCBiR, MEiN). Jest współautorką 45 artykułów naukowych, 8 rozdziałów w monografiach, 2 patentów krajowych oraz ponad 50 referatów wygłoszonych na międzynarodowych i krajowych konferencjach naukowych. Za swoją dotychczasową działalność B+R została wyróżniona w II edycji konkursu Polka XXI w. Fundacji Projekt PL. Jest czynnym Członkiem Grupy Roboczej ds. KIS "Zrównoważone bioprodukty, bioprocesy i środowisko”, Polskiego Towarzystwa Membranowego oraz Redaktorem tematycznym czasopisma Membranes.
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Polska Federacja Szpitali
Były menedżer sieci klinik z 15-letnim doświadczeniem w realizacji operacji zrównoważonego wzrostu, inżynier IcT, certyfikowany w Enhanced Business Administration, właściciel międzynarodowych projektów lotniczych w zakresie zrównoważonego wzrostu, dostawca usług inwestycyjnych w ramach funduszy celowych, ekspert ds. sztucznej inteligencji w Grupie Roboczej ds. Cyfryzacji KPRM w Polsce. Założyciel i koordynator Warsaw Cluster Collaboration Network, dyrektor zarządzający Dybowski P.S.A., prezes Fundacji Nowej Nauki Technologii Telemedycyny i Cyfryzacji, wykładowca akademicki w dziedzinie sztucznej inteligencji i AI Regulatory Sandboxes.
https://www.linkedin.com/in/michaldybowski/
Dyrektor Sprzedaży, Intense Group Sp. z o.o.
Doświadczony i profesjonalny doradca klienta, związany z INTENSE Group i branżą IT już od prawie dekady. Konkretny i rzetelny partner do rozmów handlowych, stawiający klienta na pierwszym miejscu.
Doskonały mówca i prezenter, prelegent i reprezentant INTENSE Group na wielu branżowych konferencjach, a także lektor w pokaźnej liczbie filmów promocyjnych i instruktażowych.
INTENSE Group to producent nowoczesnego oprogramowania dla firm do cyfryzacji, optymalizacji i robotyzacji procesów biznesowych - INTENSE Platform. System ten jest najbardziej kompleksową i w pełni elastyczną platformą typu low-code/no-code, dając znacznie więcej niż ERP, BI, CRM, WMS, EOD razem wzięte. Dzięki kilkunastu modułom Platformy INTENSE można w pełni cyfrowo zarządzać firmą, zwiększać efektywność działań, zwinnie zarządzać projektami, integrować dane oraz tworzyć zaawansowane raporty i modele dzięki wbudowanym narzędziom controllingowym takim jak: budżetowanie, analiza odchyleń, BSC czy raporty wielowymiarowe.
Prezes Zarządu Ramoco
Prezes Zarządu Ramoco, swoje doświadczenie przy zarządzaniu organizacjami technologicznymi zaczął kształtować 20 lat temu jako kierownik projektów badawczo-rozwojowych dofinansowanych ze środków UE. Zajmuje się również merytoryczną oceną wniosków realizowanych w ramach konkursów na działania badawczo-rozwojowe jako ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Ramoco to doświadczony zespół ekspertów, specjalizujących się w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi oraz pozyskiwaniu na nie odpowiednich form wsparcia finansowego. W naszym zespole znajdują się zarówno eksperci technologiczni, osoby z tytułami naukowymi, jak i specjaliści z długoletnim doświadczeniem w pozyskiwaniu dotacji i zarządzaniu projektami dofinansowanymi.
Founder & CEO Hr2 Face | Talent Architect | Change Maker | Ekspert HR & Zarządzania Operacyjnego
Liderka z ponad 17-letnim doświadczeniem w HR, zarządzaniu operacyjnym i strategii biznesowej. Specjalizuje się w innowacyjnym podejściu do zarządzania talentami, tworzeniu organizacji przyszłości oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój i skalowanie biznesu.
HR jako motor innowacji i wzrostu – projektuje strategie zarządzania talentami, transformuje kulturę organizacyjną i wdraża modele kompetencyjne, które zwiększają konkurencyjność firm w dobie cyfryzacji.
Globalne spojrzenie, lokalne wdrożenia – realizuje międzynarodowe projekty HR i operacyjne, dostosowując strategie do dynamicznych zmian rynkowych i wyzwań Przemysłu 4.0.
HR + operacje = sukces biznesowy – łączy zarządzanie talentami z efektywnością operacyjną, budując odporność organizacji na zmiany i wspierając jej długofalowy rozwój.
Rekrutacja przyszłości – redefiniuje procesy selekcji i rozwoju pracowników, wykorzystując psychologię decyzji, numerologię biznesu oraz nowoczesne technologie, w tym AI.
Ekspertyza: Zarządzanie talentami | HR Business Partnering | Organizacje hybrydowe | Strategie rekrutacyjne | Rozwój kompetencji | Zarządzanie operacyjne | Transformacja cyfrowa
Doradca Zarządu, Emka S.A. Menedżer, Trener, Coach
Studiował Socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczynał w branży FMCG, a następnie zdobywał doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie przez wiele lat pracował w CitiBanku. Z pasją prowadził szkolenia, warsztaty oraz coaching, zarządzał zespołami doradców klienta oraz realizatorów. Kierował wieloma placówkami bankowymi oraz biurem sprzedaży w departamencie klientów detalicznych. Rozwijał ogólnopolską sieć sprzedaży związaną ze środkami pomocowymi z Unii Europejskiej. Praktyk, który umiejętnie porusza się w polu zarządzania zasobami ludzkimi. Przez wiele lat aktywnie tworzył i rozwijał sieć zrzeszającą pośredników finansowych, rozszerzając w ten sposób kanały sprzedaży w bankach. W ostatnich latach zaangażowany w optymalizację oraz wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z obszaru zarządzania gospodarką odpadami. Obecnie jest jedną z osób odpowiedzialnych za wdrożenie innowacyjnego Ogólnopolskiego Programu Zbiórki UCO z gospodarstw domowych.
Współwłaścicielka, Blue Skyline
Od ponad 30 lat mieszkam na Krecie. Jestem współwłaścicielką firmy deweloperskiej i agencji nieruchomości Blue Skyline OE. Od 15 lat z sukcesem działam w branży, zrealizowałam ponad 120 projektów i przeprowadziłam 1.500 transakcji.
Moja praca to pasja – cechuje mnie profesjonalizm, rzetelność i wyczucie rynku. Wcześniej prowadziłam działalność w turystyce i handlu między Grecją a Polską. Organizowałam turnusy wypoczynkowe dla Polaków i wyjazdy dla Greków do Polski. Założyłam Stowarzyszenie Polaków na Krecie i Polską Szkołę, która działa od 17 lat.
Od lat promuję kulturę i przedsiębiorczość obu krajów, organizując wydarzenia biznesowe i kulturalne. Kreta to dla mnie nie tylko dom – to filozofia życia i oaza wartości, które dziś trudno znaleźć.
Psycholog Przyszłości, Profesor Politechniki Śląskiej
Psycholog biznesu, profesor Politechniki Śląskiej, prezes spółki spin off Politechniki Śląskiej Pro-Lab oraz Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej Pro-Inwest. Doradza organizacjom i ich liderom w procesie wprowadzania innowacji i adaptacji do zmieniającego się świata, zwracając szczególną uwagę na ludzki aspekt zmian technologicznych. Posiada doktorat i habilitację w obszarze postępu technologicznego i społecznego, a także tytuł MBA. Jej główne zainteresowania naukowe i wdrożeniowe związane są z czynnikiem ludzkim w transformacjach przyszłości – transformacji cyfrowej i energetycznej. Obecnie Przewodnicząca Rady Nadzorczej Węglokoks Energia sp. z o.o.
Jest psychoterapeutką, trenerem treningu i warsztatu psychologicznego, supervisorem trenerów oraz autorką 19 książek (monografii i pod redakcją) i ponad 150 artykułów. Ma na swoim koncie ponad 50 tysięcy godzin spędzonych w roli trenera i mówcy.
Jest dyrektorem Szkoły Biznesu Politechniki Śląskiej oraz kierownikiem Studiów w MBA Politechniki Śląskiej. Jest także twórczynią i koordynatorką inicjatywy TalentHUB, którą prowadzi wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną.
Jest również członkiem rady naukowej i współpracownikiem Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, gdzie zajmuje się diagnostyką potencjału człowieka w branży lotniczo-kosmicznej. Współpracuje też z Nyenrode Business University, organizując tematyczne warsztaty z nowoczesnego biznesu dla menedżerów na poziomie C-level.
Jako członek Komitetu ds. rozwoju gospodarki Regionalnej Izby Przemysłowo Handlowej w Gliwicach, Małgorzata Dobrowolska odgrywa ważną rolę w kształtowaniu polityki gospodarczej regionu. Przewodniczy Międzynarodowemu Zespołowi Doradczemu ds. Zrównoważonego Rozwoju, Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, Ładu Korporacyjnego i Etyki Biznesu, a także zarządza Zespołem ds. Innowacyjności, Rozwoju Przedsiębiorczości, Zatrudnialności Absolwentów i Wspomagania Karier. Kierowała realizacją ponad 30 projektów pomocowych związanych z integracją społeczno-zawodową, współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jest także współautorką 10 zgłoszeń patentowych krajowych oraz 5 zgłoszeń patentowych europejskich, skoncentrowanych na technologiach 4.0, w tym na urządzeniach wspierających badania psychologiczne i poprawę bezpieczeństwa w miejscu pracy.
Jej wyjątkowa działalność została wielokrotnie nagrodzona za wkład w rozwijanie wiedzy i praktyk w obszarach psychologii, technologii oraz zarządzania zasobami ludzkimi, z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.
CEO, Sunly Polska
W Sunly odpowiada za przyspieszenie transformacji w kierunku odnawialnych źródeł energii, kierując polską częścią operacji firmy. Poprzez wspieranie innowacji i budowanie strategicznych partnerstw, aktywnie dąży do tego, aby Sunly umacniało swoją pozycję w obszarze zielonej rewolucji energetycznej
Założycielka marek Black Cat Beauty oraz SkinLight Esthetical
Kosmetolog oraz szkoleniowiec z ponad 15 letnim doświadczeniem w branży beauty. Dyrektor ds. jakości firmy Skin Light Esthetical – urządzenia medyczne i kosmetologiczne, oraz właścicielka sieci salonów Black Cat Beauty & Spa.
Pani Elżbieta jest Absolwentką Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia na kierunku kosmetologia bioestetyczna. Swoją pracę magisterską oparła o badania nad skutecznością zabiegów karboksyterapii w protokołach łączonych.
Stoi na straży jakości świadczonych usług, organizuje pracę instruktorek marki Skin Light Esthetical, prowadzi szkolenia, testuje oraz wprowadza nowe zabiegi i urządzenia w myśl motta ,,Zostań Lepszą Wersją Siebie’’.
Praca z klientami sprawia jej ogromną przyjemność, uwielbia zabiegi HiTech, łączy protokoły zabiegowe w skuteczne terapie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Obecnie przygotowuje książkę o preparatach, które mają zastosowanie w kosmetologii bioestetycznej.
Założyciel marek Black Cat Beauty oraz SkinLight Esthetical
Strateg i dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za rozwój technologiczny i skalowanie rozwiązań SkinLight w skali ogólnopolskiej. Wspólnie łączą praktykę gabinetową z nowoczesnym podejściem do estetyki i edukacji branżowej. Ich misją jest tworzenie skutecznych, bezpiecznych i przyszłościowych narzędzi dla klinik beauty oraz wsparcie merytoryczne w ich wdrożeniu.
Właścicielka, Oring Gumy
Zawodowo od 1997 r. związana z rodzinną firmą, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie w branży. Od 2006 r. prowadzi własną firmę Oring Gumy, która specjalizuje się w produkcji uszczelnień technicznych oraz w obróbce gum i tworzyw konstrukcyjnych. Mówiąc w skrócie uszczelnia świat przed szkodliwymi dla środowiska wyciekami.
Osobiście bardzo zaangażowana w działania na rzecz walki o środowisko naturalne, dlatego los planety jest również bardzo bliski jej firmie. Świadomość budowania czegoś, co ma większe znaczenie powoduje, że aktualnie pracuje nad złożeniem kolejnego projektu, tym razem związanego z globalnym dążeniem do ochrony klimatu, zakładającym powstanie uszczelnień dostosowanych do potrzeb nowo opracowywanych ekopaliw.
Właśnie zakończyła projekt badawczo-rozwojowy realizowany wraz z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, w wyniku którego powstała rodzina wytłaczarek do betonu działających na bazie drukarek 3D. Urządzenie pozwala na produkcję małej architektury bez użycia form czy szalunków.
Aktywnie włącza się w lokalne inicjatywy charytatywne i działania na rzecz praw kobiet. Jest autorką i organizatorką cyklu debat pod hasłem "Porozmawiajmy o…", gdzie rozmawiano o budzących kontrowersje tematach, jak aborcja, in vitro, czy niealimentacji w Polsce. Współorganizatorka projektu ALPaKa - Akademia Liderek Praw Kobiet.
Prywatnie górołaz i entuzjastka natury.
Profesor, Uniwersytet Zielonogórski
Uznany naukowiec, specjalista w dziedzinie inżynierii mechanicznej i budowy maszyn, autor lub współautor blisko 170 publikacji naukowych, w tym 7 monografii oraz 7 podręczników akademickich. Jego dorobek obejmuje liczne artykuły publikowane w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak Metals, Materials, Energies, Coatings, Robotics czy International Journal of Advanced Robotic Systems. Od października 2020 roku pełni funkcję kierownika Katedry Budowy Maszyn i Bezpieczeństwa w Instytucie Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Jest członkiem zwyczajnym Polskiej Akademii Inżynierskiej oraz aktywnie działa w strukturach Polskiej Akademii Nauk, jako obecny członek Komisji Inżynierii Powierzchni i były członek Komisji Budowy Maszyn PAN w Poznaniu. Pełni funkcję eksperta Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także eksperta międzynarodowego Słowackiej Agencji Badań i Rozwoju (Slovak Research and Development Agency). Równolegle pracuje jako kierownik ds. badań i rozwoju w firmie Industrial Support Group w Legnicy.
Należy do Polskiego Towarzystwa Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej (PTMTiS) oraz Towarzystwa Zarządzania Produkcją (TZP). Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół nowoczesnych technologii, w szczególności: optymalizacji parametrów druku 3D w technologiach przyrostowych, wykorzystania kompozytów metalowych w druku 3D, automatyzacji i optymalizacji procesów produkcyjnych oraz projektowania procesów technologicznych.
Dr hab. inż. Piotr Kuryło jest współautorem pięciu wynalazków oraz współautorem jednego zgłoszenia patentowego na wynalazek europejski. Brał udział w realizacji wielu projektów badawczych, w tym m.in. jako główny konsultant w projekcie w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (2007–2013), którego dofinansowanie wyniosło blisko 9,6 mln zł, oraz jako współautor i kierownik zespołu badawczego w projekcie „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” (2019–2022), którego wartość przekroczyła 11,9 mln zł. Jego działalność naukowa i wdrożeniowa przyczynia się do rozwoju innowacyjnych technologii i wspiera współpracę nauki z przemysłem.
Właściciel sieci kantorów kryptowalut Cashify
Innowator i eksplorator zarówno w świecie biznesu, jak i nowych technologii. Przedsiębiorca od 2013 roku. Swoje doświadczenie w branży blockchain i Web3 zdobywał, budując serwerownie wysokiej mocy obliczeniowej w Polsce, Iranie, Ukrainie i na Syberii.
Obecnie rozwija markę Cashify – sieć kantorów kryptowalut i metali szlachetnych, a także Cashify Gold – sklep internetowy oferujący metale szlachetne. Misją tych przedsięwzięć jest upowszechnienie dostępu do nowoczesnych form inwestycji. Cashify umożliwia swobodną i bezpieczną wymianę kryptowalut na gotówkę, zapewniając przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa.
Równocześnie aktywnie prowadzi projekt "Kryptoscamy: nie daj się oszustom!", w ramach którego edukuje społeczeństwo na temat zagrożeń związanych z oszustwami internetowymi. Pojawia w mediach, gdzie nagłaśnia przypadki cyberprzestępczości.
Prezes Zarządu Innteo, Przewodniczący Komisji Innowacji PZPN
Przez ostatnie lata związany z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, gdzie pełnił funkcje Dyrektora działu prawnego. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnych finansowania badań naukowych i prac rozwojowych, a także praw własności intelektualnej. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz renomowanych warszawskich kancelarii. Twórca Innteo. Na przestrzeni ostatnich lat uczestniczył w kilkudziesięciu procesach legislacyjnych związanych z finansowaniem B+R oraz współtworzył modele wsparcia publicznego dla innowacji. Ekspert Banku Światowego w zakresie transferu technologii. Laureat rankingu „Rising Stars Prawnicy-Liderzy jutra” organizowanego przez Lexis Nexis i Dziennik Gazetę Prawną.
Kierownik Pracowni Modelowania Procesów Ekohydrodynamicznych, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
Prof. dr hab. Lidia Dzierzbicka-Głowacka pracownik Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, kierownik Pracowni Modelowania Procesów Ekohydrodynamicznych, matematyk, programista, specjalista w programowaniu numerycznym procesów biologicznych i chemicznych zachodzących w środowisku morskim i przyrodniczym. Laureatka wielu nagród naukowych, w tym Nagrody Prezesa PAN w 2020 roku za zastosowanie modeli matematycznych i symulacji komputerowych jako nowych metod rozpoznania procesów zachodzących w środowisku morskim. Autorka/współautorka ponad 100 publikacji naukowych z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Współautorka patentu na wynalazek „Zintegrowany układ do oceny stanu środowiska, zwłaszcza wód akwenów ograniczonych, od wymuszeń biochemicznych środowiskowych”. Kierownik i/lub główny wykonawca wielu projektów naukowych i badawczo-rozwojowych. Tematyka obecnie prowadzonych badań dotyczy prac numerycznych w zakresie rolnictwa, rybołówstwa i gospodarki morskiej, w ramach projektów wdrożeniowych: WaterPUCK, FindFish, CSI-POM i EnviAgri, których jest twórcą i koordynatorem
Specjalistka w dziedzinie pediatrii i gastroenterologii dziecięcej, Warszawski Uniwersytet Medyczny
Specjalistka w pediatrii i gastroenterologii dziecięcej. Jej zainteresowania zawodowe obejmują choroby dietozależne, takie jak alergia pokarmowa, trudności w karmieniu, zaburzenia odżywienia oraz czynnościowe bóle brzucha u dzieci. Od 15 lat kieruje zespołem żywieniowym w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przez ostatnie 10 lat przewodniczyła Sekcji Alergii na Pokarmy Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.
Dr Horvath ceniona jest za zaangażowanie w medycynę opartą na dowodach naukowych. Karierę zawodową rozwijała pod kierunkiem Prof. Hanny Szajewskiej. Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz współtwórczynią krajowych i międzynarodowych wytycznych w zakresie żywienia dzieci i alergii. Kieruje grantem 2023/ABM/01/00037 – 00 dot. wczesnej suplementacji niemowląt w profilaktyce alergii na mleko.
Prezes zarządu, Smart Accessibility Technologies Sp. z o.o.
Przedsiębiorca, prezes zarządu Grupa WW Sp. z o.o., Grupa WW GovTech Sp. z o.o. oraz Smart Accessibility Technologies Sp. z o.o. Platforma Dostępności Cyfrowej GovTech. Specjalizuje się w transformacji cyfrowej przedsiębiorstw oraz dostępności cyfrowej stron i aplikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie audytowania serwisów internetowych pod kątem WCAG, projektowania stron internetowych oraz dostosowania serwisu do standardów WCAG 2.2, ADA oraz EAA. Doskonale zna potrzeby rynku i narzędzi na nim obecnych.
Współtworzy audyty bezpieczeństwa. Posiada certyfikat Web Accessibility Specialist – certyfikat audytora dostępności cyfrowej – audytora WCAG oraz certyfikat audytora wiodącego systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji według normy PN-EN ISO/IEC 27001
W spółce odpowiedzialny jest m.in. za zarządzaniem zespołem specjalistów programujących w językach webowych. Posiada podejście projektowe, w którym wykorzystuje koncepcję lean management. Ukończył szkolenia z zarządzania projektami wg SIX SIGMA. W codziennej pracy wykorzystuje umiejętność budowania relacji przy jednoczesnym osiąganiu własnych celów biznesowych.
CEO, Enreco Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, ekspert w efektywności energetycznej i chłodnictwie. Jako lider Enreco wdraża innowacyjne rozwiązania w optymalizacji systemów chłodniczych, odzysku ciepła odpadowego i zarządzaniu energią elektryczną, pomagając firmom zmniejszyć zużycie energii i koszty operacyjne. Posiada doświadczenie w branżach spożywczej, farmaceutycznej, logistycznej i metalowej. Jego działalność wspiera zrównoważony rozwój poprzez redukcję emisji CO₂ i wdrażanie naturalnych czynników chłodniczych. Łączy wiedzę techniczną z umiejętnościami zarządczymi, realizując projekty na rzecz transformacji energetycznej i ochrony środowiska.
CEO, JKB Konsulting Sp. z o.o.
Jest ekspertem w zarządzaniu strategicznym i rozwoju biznesu w środowisku międzynarodowym. Odniosła udokumentowane sukcesy w restrukturyzacji firm oraz na polu przejęć i akwizycji (M&A) w sektorach technologicznych i usługowych. Jest osobą skoncentrowaną na osiąganiu celów, specjalistą w obszarze negocjacji biznesowych, strategii sprzedażowych i marketingu oraz standardów i norm jakościowych. W latach 2008-2016 była Dyrektorem Zarządzającym BSI Group Polska (British Standards Institution) odpowiadając za 8 krajów w regionie. Wprowadziła na rynek polski takie standardy jak: Zarządzanie ciągłością działania, Zarzadzanie energią, Antykorupcję i Zarządzanie ryzykiem. W swojej karierze współpracowała z sektorami IT i Telekomunikacji ,Bankowości, Publicznym, Zdrowia, Energetyki i Gazu, Motoryzacyjnym oraz branży spożywczej, dostarczając usługi doradczo–konsultingowe, systemy informatyczne i infrastrukturalne oraz usługi certyfikacyjno-szkoleniowe. Jest również wykładowcą akademickim i specjalistą z dziedziny ESG/Zrównoważony rozwój. Wykładowca akademicki, członek Zarządu Warszawskiego Klubu Rotariańskiego. Właściciel JKB Konsulting Sp. z o.o.
Dyrektor Sprzedaży, FlexiPower Group
Doświadczony menedżer sprzedaży, od lat związany z sektorem odnawialnych źródeł energii. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży w FlexiPower Group, jednej z czołowych firm w Polsce specjalizujących się w instalacjach fotowoltaicznych, pompach ciepła oraz magazynach energii. W swojej roli odpowiada za rozwój strategii sprzedażowych oraz budowanie efektywnych zespołów handlowych, wspierając transformację energetyczną kraju.
Wcześniej przez osiem lat kierował sprzedażą flotową w firmie Krotoski-Cichy Łódź, zdobywając cenne doświadczenie w branży motoryzacyjnej.
Prywatnie pasjonat sportu – regularnie biega i jeździ na rowerze. Jest także aktywnym fanem jednego z łódzkich klubów sportowych, z zaangażowaniem śledząc rozgrywki piłkarskie. Aktywność fizyczna stanowi dla niego nie tylko sposób na utrzymanie dobrej kondycji, ale także źródło energii i inspiracji w życiu zawodowym.
Dyrektor Zarządzający, Columbus ONE
Obecnie Dyrektor Zarządzający Columbus ONE. Jego codzienną motywacją są ludzie oraz ich sukcesy – zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Ceni pracę w Columbus za wyjątkowe środowisko praktyków, którzy aktywnie reagują na zmiany rynkowe i skutecznie wykorzystują szanse. To dynamiczne miejsce, sprzyja rozwojowi zawodowemu każdego, niezależnie od poziomu kompetencji. Posiada 16-letnie doświadczenie w branżach opartych na bezpośrednim kontakcie z klientem. Jego pasją stała się psychologia sprzedaży oraz dbanie o jej praktyczną jakość na rynku OZE. Wierzy, że kluczem do skutecznych negocjacji i efektywnej sprzedaży jest zrozumienie rozmówców oraz umiejętne zarządzanie ich emocjami.
Prezes Zarządu, Prestige Office Sp. z o.o
Barbara Hadam-Toczek to doświadczona ekspertka w dziedzinie finansów i zarządzania. Jako Prezes Zarządu Prestige Office Sp. z o.o., zarządza firmą, która obecnie zatrudnia 40 pracowników i świadczy kompleksowe usługi księgowe i podatkowe dla ponad 450 firm z Polski oraz zagranicy, specjalizując się w obsłudze spółek i fundacji.
Dzięki indywidualnemu podejściu i profesjonalizmowi, Prestige Office wspiera przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju, oferując rozwiązania optymalizujące finanse i pomagające w realizacji biznesowych celów. Barbara jest także założycielką Prestige HR, firmy dedykowanej wspieraniu przedsiębiorców w zarządzaniu zasobami ludzkimi, rekrutacji oraz budowaniu silnych, efektywnych zespołów. Jako Prezes Fundacji Prestige Care i Wiceprezes Akademii Rozwoju Progress, łączy pasję do rozwoju biznesów z praktycznym doświadczeniem, które zdobyła przez ponad 19 lat działalności zawodowej.
Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, PAGED Plywood oraz CEO PAGED LabTech
Ewelina Depczyńska, doktor nauk, Dyrektorka R&D i Prezeska Paged LabTech, ukończyła chemię na Uniwersytecie Jagiellońskim i inżynierię na Politechnice Wrocławskiej. Doktorat uzyskała na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, habilitację w 2022 r. Od 2019 r. kieruje R&D w Paged LabTech, rozwijając m.in. Paged GreenPly i DryGuard FR. Ukończyła podyplomowe studia z budownictwa drewnianego na SGGW.
Prezes Zarządu, Rampol Engineering Sp. z o.o.
Absolwentka Prawa, Założycielka i Prezes Zarządu RAMPOL Engineering Sp. z o.o., firmy zajmującej się produkcja wielkogabarytowych zsypów stalowych, służących do magazynowania suchej żywności, czy wody, które w czasach częstych klęsk żywiołowych niejednokrotnie ratują ludzkie życie.
W pracy wspierana przez męża Andrzeja, który towarzyszy jej w biznesie od pierwszego dnia.
Jest osobą charyzmatyczną. Zawsze mówi to co myśli i robi to co uważa, kierując się wewnętrzną siłą, nie zważając na rady innych.
Jej nieustępliwość, nieugiętość, ambitne plany oraz konsekwencja w dążeniu do celu, sprawia, że firma rośnie w zdumiewającym tempie.
Obecnie RAMPOL jest w trakcie inwestycji o wartości 24 mln zł, jaką jest własna wytwórnia konstrukcji stalowych, wyposażona w najnowocześniejszą w Europie linię produkcyjną.
Marzeniem Marty Ramut jest trafić na listę 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” – cel bardzo ambitny, ale biorąc pod uwagę jej niesamowitą determinację, wydaje się jak najbardziej realny.
Prodziekan ds. Nauki, Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Katedra Inżynierii Materiałowej
Profesor nauk inżynieryjno-technicznych, redaktor naczelny czasopisma „Inżynieria Materiałowa” wyd. SIGMA-NOT oraz członek Komitetu Polityki Naukowej przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Obecnie jest kierownikiem projektu OPUS „Hierarchiczne podejście do inżynierii tkanki kostno-chrzęstnej „OsteoHierarch” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.
Kierownik oraz wykonawca kilkunastu projektów badawczych, w tym finansowanych ze środków NCN, NCBR, MNiSzW, FNP. Jest autorem ponad 150 publikacji (w tym ponad 100 JCR), 15 przyznanych patentów, 12 opracowań dla przemysłu. Ekspert branżowy w MFiPR MCP, NCBR, NAWA, KE, PARP, BGK.
Odbyła liczne staże naukowe oraz przemysłowe, m.in. na UC Berkeley USA, University of Strathclyde, French National Institute for Nuclear Science and Technology oraz French Atomic Energy and Alternative Energies Commission CEA. Jest członkiem licznych gremiów doradczych: Zespół ds. Doktoratów Wdrożeniowych (MNiSzW), Grupy Roboczej ds. Regionalnej Strategii Innowacji (Małopolska).
Została wielokrotnie nagrodzona za działalność naukowo-badawczą i wynalazczą, m.in. Odznaczenie honorowe Prezesa Rady Ministrów „Za zasługi dla wynalazczości”, “Wynalazczyni 2017”, który przyznany jest w plebiscycie zorganizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT (FSNT-NOT) oraz Urzędu Patentowego RP, wyróżnienie w 9. edycji konkursu o tytuł „Bizneswoman Roku” w ramach Sukcesu Pisanego Szminką w kategorii Nauka i biznes, Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym otrzymując szereg medali i wyróżnień na najwyższej rangi międzynarodowych targach i wystawach m.in. w Paryżu, Brukseli, Warszawie, Taipei, Kuala Lumpur, Seulu, Pradze, Moskwie, Norymberdze, Zagrzebiu i innych (łącznie otrzymała ponad 150 Medali, Nagród i Wyróżnień).
Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy
Naukowczyni, która prowadzi prace badawczo-rozwojowe w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Radzikowie (IHAR-PIB).
Zawodową karierę związała głównie z genetyką roślin uprawnych, a jej zainteresowania skoncentrowane są na roślinach zbożowych. Głównym obszarem jej badań jest poznanie funkcji genów, które mają istotny wpływ na wielkość plonu oraz tolerancję roślin na niekorzystne czynniki środowiskowe.
Obecnie realizowany projekt LIDER XII, którego jest Kierowniczką, skupia się na istotnym problemie, jakim jest niski plon żyta uprawianego w Polsce.
W ramach tego projektu poszukuje markerów molekularnych, które przyspieszą proces selekcji roślin i pozwolą na znaczące zwiększenie plonu żyta.
Dr J. Groszyk aktywnie uczestniczy także w rozwoju zawodowym przyszłych pokoleń naukowców, pełniąc funkcję promotora pomocniczego prac doktorskich.
Jest autorką licznych publikacji naukowych oraz laureatką wielu konkursów grantowych.
Country Sales Manager Poland, Synology
W branży IT od ponad dwudziestu lat jako handlowiec, team leader, menadżer. Przez długi czas odpowiedzialny za produkty sieciowe oraz pamięci masowe NAS. Od ponad 6 lat związany z marką Synology, odpowiedzialny za jej rozwój oraz kanał dystrybucyjny. Prywatnie pasjonat fotografii i systemów z rodziny Unix.
Kierownik Pracowni Biotechnologii, Wydział Biologii UAM Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Profesor na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w zakresie biologii i biotechnologii roślin, kieruje Pracownią Biotechnologii w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii. jest członkiem Rady nadzorującej Uczelniane Centrum Transferu Technologii UAM. Jej zainteresowania badawcze obejmują ścieżki sygnałowe u roślin: projektowanie inhibitorów białek sygnałowych, inżynieria białek, sygnalizacja ABA, degradacja białek, odpowiedź i adaptacja roślin na stresy abiotyczne i biotyczne, biotechnologia roślin. Laureatka stypendium Marie Curie Training Site, Manchester University, Wyjazdy badawcze to między innymi pobyt na UMass Lowell, University of Padova, Kiel University. Jest doświadczonym kierownikiem projektów finansowanych przez NCN, EU COST, PO WER. W latach 2016-2024 roku pełniła funkcję kierownika studiów doktoranckich na Wydziale Biologii, UAM. W latach 2019-2024 roku kierowała Szkołą Doktorską Nauk Przyrodniczych.
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Dr inż. Maciej Gliniak jest profesorem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Kierownikiem akredytowanego Laboratorium Fizyko-Chemicznych i Mikrobiologicznych Analiz Odpadów. Od 2017 roku prowadzi działalność gospodarczą EnviroExpert Maciej Gliniak oraz kilka spółek celowych zajmujących się problemami różnych dziedzin środowiska. Jest absolwentem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Akademii Górniczo-Hutniczej. W swojej pracy naukowej stawia na interdyscyplinarność badań oraz aktywną współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym Uczelni. W swojej karierze kierował kilkoma grantami krajowymi, jest autorem ponad 36 opinii technologicznych oraz 20 wdrożeń. Za swoje zaangażowanie naukowe, umiejętności zarządcze oraz nieszablonowe myślenie został wpisany do Encyklopedii Osobistości RP. Jego zainteresowania naukowe dotyczą głównie innowacyjnych technologii w przemyśle chemicznym, zagospodarowania odpadów oraz kreowania produktów ubocznych w ramach działań upcyclingu. W pracy naukowej i biznesowej stawia na praktyczne wykorzystanie dostępnej wiedzy podstawowej w rozwiązywaniu złożonych problemów środowiskowych.
Kierowniczka i główna ekspertka merytoryczna projektu „Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą”, Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Kierowniczka i główna ekspertka merytoryczna projektu „Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą” realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Pedagożka z długim stażem zawodowym. Niezmiennie ciekawa świata i ludzi. Edukacja jest jej pasją, dlatego od lat poszukuje najlepszych dla szkół i uczniów rozwiązań. Specjalistka w zakresie doskonalenia, rozwoju zawodowego oraz budowania marki nauczyciela. Lubi być dobrze poinformowana, jest więc specjalistką w zarządzaniu informacją edukacyjną. Z doświadczenia, ale też inspiracji środowiska czerpie pomysły na projektowanie zmian. Autorka kilku modelowych rozwiązań, których wspólną osią jest integracja zasobów dla zwiększenia efektywności procesów edukacyjnych. „Model szkoły ćwiczeń” oraz „Model funkcjonowania Specjalistycznego Centrum Wspierania Edukacji Włączającej” to dwa innowacyjne rozwiązania – efekty projektów Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Przyświeca jej hasło „Nauczycielu nie jesteś sam!” i w ten sposób podkreśla powinność systemu wobec nauczycieli, których należy wspierać adekwatnie do wyzwań współczesnego świata. Podstawą efektywności szkoły jest korzystanie z potencjału nauczycieli, rozwijanie go, z jednoczesnym zapewnieniem nowoczesnego warsztatu metodycznego. Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest projektowanie edukacji otwartej na potrzeby wszystkich uczniów. Podstawę tych rozwiązań stanowią dobre relacje w lokalnych środowiskach edukacyjnych, efektywne wykorzystanie zasobów, a także wspieranie przywództwa edukacyjnego.
Katedra Inżynierii Materiałowej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Politechnika Krakowska
Absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Studia inżynierskie i magisterskie ukończyła na kierunku biotechnologia, realizując częściowo II stopień na Technische Universität Hamburg w Niemczech. W 2019 roku, po obronie pracy dyplomowej, rozpoczęła studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Politechniki Krakowskiej,
w dyscyplinie Inżynierii Materiałowej. Równolegle, rozpoczęła studia podyplomowe
"Biomateriały - materiały dla medycyny" na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Aktualnie jest na IV roku Szkoły Doktorskiej, a tematem pracy doktorskiej jest "Powłoka kompozytowa z kontrolowaną bioaktywnością, do zastosowań medycznych".
Jej zainteresowania naukowe skupiają się na tematyce szeroko pojętych biomateriałów,
ze szczególnym uwzględnieniem kompozytów przeznaczonych do regeneracji tanki kostnej
i chrzestnej. Modyfikując otrzymane materiały nadaje im charakter nośnika substancji aktywnych
do terapii celowanej. Opracowuje wielofunkcyjne materiały na implanty, które mogą być personalizowane do potrzeb danego pacjenta. Wyniki swoich badań zaprezentowała podczas ponad 30 konferencji naukowych o statusie zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym, jest również autorem jak i współautorem 18 publikacji naukowych, opublikowanych w czasopismach znajdujących się w wykazie czasopism naukowych i wydawnictw MNiSW i MEiN oraz liście JCR. Wyniki badań prezentowane podczas konferencji pięciokrotnie zostały wyróżnienie. Dotychczas opracowane kompozytowe materiały, zostały docenione również na forum międzynarodowym na targach i podczas wystaw wynalazków między innymi w Genewie, Zagrzebiu, Warszawie i Norymberdze (łącznie 8 medali i wyróżnień). Jest również współtwórcą 5 zgłoszeń patentowych.
Ukończyła 6 staży naukowych realizowanych zarówno w Polsce jak i zagranicą między innymi
w Comenius University, Faculty of Pharmacy na Słowacji czy Lancaster University, Materials Science Institute w Aglii.
W 2023 została Laureatką XIII Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca wygrywając nagrodę główną. Konkurs odbywał się pod patronatem między innymi Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Jest opiekunem naukowym sekcji BioMat Koła Naukowego SMART-MAT działającego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK. Zarządza zespołem studenckim w ramach projektu FutureLab
PK „Biomateriały kompozytowe do zastosowań medycznych” jak i realizuje projekt „Biomateriały polimerowe o charakterze nośnika substancji aktywnej do zastosowań w medycynie” finansowany
z programu MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Przez 3 lata była zaangażowana
w realizację projektu TEAM-NET "Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań
w medycynie regeneracyjnej układu kostnego" (POIR 04.04.00-00-16D7/18) w ramach którego realizowała badania do pracy doktorskiej. Aktualnie, zatrudniona jest w projekcie OPUS „Hierarchiczne podejście do inżynierii tkanki kostnochrzęstnej” (UMO-2022/45/B/ST8/02557). Aktywnie uczestniczy w życiu i promocji uczelni, organizowała pokazy na Noc Naukowców 2022 oraz pierwszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. Występowała podczas Dnia Otwartego Politechniki Krakowskiej w sekcji „Siła Kobiet – Studia techniczne są dla dziewczyn”, przekonując maturzystki do wyboru nauk ścisłych.
Non-finacial & SME | ESG | Business & Credit Information, CRIF Sp. z o.o.
Od 18 lat wspiera firmy z sektora MŚP dostarczając specjalistyczne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i umożliwiające rozwój biznesu. Jej doświadczenie obejmuje branże outsourcingu, finansów oraz wymiany informacji. W Grupie CRIF oraz biurach informacji gospodarczej ERIF i KBIG odpowiada za współpracę z klientami z obszaru pozafinansowego, koncentrując się zwłaszcza na produktach z zakresu zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz narzędziach wspierających procesy odzyskiwania należności i oceny ryzyka współpracy z podmiotami krajowymi i zagranicznymi.
Indywidualne i elastyczne spojrzenie na potrzeby klientów pozwala jej z sukcesem budować trwałe relacje biznesowe oparte na zasadzie win-win. Z kolei wszechstronność i pełne zaangażowanie w każdą podejmowaną współpracę – działać skutecznie zarówno w obszarze sprzedaży, jak i rozwoju produktu.
Autorka licznych publikacji z zakresu podnoszenia efektywności procesów odzyskiwania należności i oceny ryzyka z wykorzystaniem rozwiązań BIG.
Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.
Profesor, Politechnika Łódzka
Dr hab. inż. Anna Marzec, prof. PŁ jest absolwentem Wydziału Chemii na Politechnice Łódzkiej. Na Wydziale Chemicznym PŁ i Uniwersytecie Claude Bernard uzyskała podwójny dyplom doktora nauk technicznych „co-tutelle” (2014 r.), a następnie stopień doktora habilitowanego (2019 r.). W latach 2011-2012 obyła staż naukowy we Francji (Claude Bernard University, Ingénierie des Matériaux Polymères CNRS), natomiast w latach 2015-2016 odbyła staż przemysłowy w firmie Paradyż Sp. Z O.O. Była opiekunem i promotorem ponad 30 prac dyplomowych magisterskich i inżynierskich. Obecnie jest promotorem czterech doktorantów, w tym trzech doktoratów wdrożeniowych. Współpracuje z wieloma międzynarodowymi ośrodkami, m.in. z Tampere University w Finlandii, Claude Bernard University we Francji, czy Prince of Songkla University Tajlandii. Brała udział w projektach MEGAFON - MEGA FAJNE ODKRYCIA NAUKOWE i Ścieżki Młodych Odkrywców finansowany przez NCBiR, gdzie prowadziła autorskie zajęcia dotyczące otrzymywania „inteligentnej masy” i „piasku kinetycznego", dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym na międzynarodowych wystawach wynalazków w Genewie i Tajwanie. Zespół badawczy pod jej kierownictwem otrzymał również 2 miejsce, w XI edycji konkursu "EUREKA DGP 2024 - odkrywamy polskie wynalazki", organizowanym przez Dziennik Gazety Prawnej. Jej zespół badawczy zajmuje się szeroko pojętą tematyką badawczą związaną z otrzymywaniem, modyfikacją i aplikacją dodatków polimerowych stosowanych w technologii tworzyw sztucznych. Prace naukowe koncentrują się także na otrzymywaniu nowoczesnych materiałów inteligentnych oraz testowaniu ich reakcji na działanie czynników zewnętrznych takich jak temperatura, światło czy pH. Badania dotyczą również powłok polimerowych do otrzymywania specjalistycznych tekstyliów o właściwościach biostatycznych i zastosowań militarnych.
Lider rozwoju oprogramowania w projekcie "Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie", Instytut Badań Edukacyjnych
Instytut Badań Edukacyjnych, lider rozwoju oprogramowania w projekcie "Mikropoświadczenia - pilotaż nowego rozwiązania wspierającego uczenie się przez całe życie". Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim, studiował na Universidad da Coruna (Hiszpania). Specjalizuje się w rozwoju kompetencji w miejscu pracy, mikropoświadczeń i wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Od 10 lat prowadzi szkolenia nt. zarządzania, przywództwa i motywacji w miejscu pracy. Obecnie rozwija pierwszą polską aplikację do wydawania odznak cyfrowych w standardzie Open Badges (Odznaka+). Pracował jako menadżer i ekspert w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Członek Rady Programowej Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości oraz Zespołu ds. mikrokwalifikacji w obszarze szkolnictwa wyższego Ministra Edukacji i Nauki. W 2022 został wyróżniony przez Ministra Klimatu i Środowiska za wkład w rozwój gospodarki wodorowej w Polsce. Laureat Listy 100 Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce w edycji za 2023 rok. Mówi biegle po hiszpańsku. Prywatnie interesuje się teorią gier, archeologią i fizyką teoretyczną.
Prezes Zarządu, La Mare Sp. z o.o.
Przedsiębiorca i prezes zarządu La Mare Sp. z o.o., firmy specjalizującej się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych houseboatów. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od początku kariery związany z branżą budowlaną i rekreacyjną, swoje doświadczenie wykorzystywał przy rozwijaniu projektów nad wodą, łącząc wiedzę techniczną z pasją do żeglarstwa i innowacji. Dzięki jego wizji La Mare stała się rozpoznawalną marką w Europie, oferującą pływające domy o wysokim standardzie i unikalnym designie. Witkowski stawia na jakość, ekologię i niezależność, promując styl życia blisko natury.
Prezydent Miasta Starogard Gdański
Nauczyciel, samorządowiec, wiceprezes lokalnego Stowarzyszenia „Nasz Starogard”. Ukończył Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie Prezydent Miasta Starogard Gdański. Piastuje tę funkcję trzecią kadencję, nieprzerwanie od 2014 roku. Wcześniej przez 7 lat sprawował funkcję dyrektora Starogardzkiego Centrum Kultury.
Jako absolwent ekonomii i zarządzania doskonale radzi sobie jako menager miasta. Gospodarując ponad 300 milionowym budżetem, inwestuje w projekty korzystne dla poprawy warunków i komfortu życia mieszkańców oraz wizerunku miasta. Umiejętnie sięga po dotacje zewnętrzne, w tym fundusze europejskie. Stawia na innowacyjne rozwiązania, dialog społeczny oraz współpracę ze różnymi środowiskami, partnerami samorządowymi i organizacjami pozarządowymi. Jest otwarty na inwestorów, którzy mogą liczyć na korzystne warunki dla swojej działalności i przyszłościowych projektów.
W życiu prywatnym mąż, ojciec i dziadek. Uwielbia podróżować, choć najbliższe sercu jest jego rodzinne miasto Starogard Gdański.
CEO & Co-founder, Osmia Future Sp. z o.o.
Przemysław Kapka ukończył Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku Ogrodnictwo oraz Administracja Publiczna. Od lat prowadzi wraz z małżonką gospodarstwo sadownicze. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w hodowli pszczół samotnic (murarki ogrodowej i murarki rogatej). Wraz z bratem Damianem tworzą rozwiązania w zakresie hodowli dzikich pszczół i optymalizacji zapylenia. Za swoje produkty są wyróżniani nagrodami min. Polski Produkt Przyszłości przyznawany przez PARP i NCBiR czy zdobyli nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w kategorii STARTUP_PL pokonując ponad 200 innych startupów.
Indywidualnie Przemysław Kapka otrzymał wyróżnienie w kategorii Innowacyjny Farmer Roku 2023.
Obecnie skupiony na rozwoju firmy, którą prowadzi oraz na rozwoju kolejnych produktów.
Prezes zarządu, Chlordioxid Academic Polska Sp. z o.o.
Dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
Pełnomocnik Prezydenta Miasta Torunia ds. Rozwoju i Wsparcia Biznesu
Absolwent Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz samorządu terytorialnego. Od 2017 r. kieruje jednostką budżetową odpowiedzialną za promocję gospodarczą miasta Torunia.
Właściciel/Agent oddziału WGN Real Estate Śląsk i Podbeskidzie
Doświadczona specjalistka z Katowic, która od niemal 20 lat pasjonuje się rynkiem nieruchomości. Od 16 lat związana z Grupą WGN Nieruchomości, zdobyła ogromne doświadczenie w prowadzeniu biura i realizacji flipów, czyli zakupie, odnawianiu i sprzedaży nieruchomości.
Pomimo trudnych początków, Mariola konsekwentnie pokonywała wyzwania, osiągając sukcesy w branży. Jej praca została doceniona licznymi nagrodami, a jej biuro cieszy się świetną opinią na rynku. Stawia na jakość i profesjonalizm, wierząc, że kluczem do sukcesu jest zadowolenie klientów, którzy chętnie wracają i polecają jej usługi.
Jako ambitna osoba, nieustannie poszukuje nowych wyzwań, a jej najnowszym celem jest sprzedaż nieruchomości za granicą, zwłaszcza na południu Europy, gdzie dostrzega duży potencjał. Dzięki determinacji, rzetelności i zaangażowaniu, Mariola zdobyła zaufanie klientów i wyróżnia się na tle konkurencji.
Profesor uczelni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
W 2012 roku ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym (UPWr) we Wrocławiu na kierunku Weterynaria. W 2014 roku dołączyła do grupy badawczej prof. Macieja Ugorskiego w Katedrze Biochemii i Biologii Molekularnej UPWr. W 2018 roku rozpoczęła współpracę z prof. Veria Khosrawipour ze Szpitala Uniwersyteckiego w Düsseldorf (Niemcy), dotyczącym leczenia nowotworów otrzewnej. W 2022 r. obroniła pracę doktorską dotyczącą roli fimbrii typu I w patogenezie pałeczek Salmonella. W 2023 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego na podstawie osiągnięcia naukowego: „Eksperymentalne terapie nowotworów otrzewnej na modelach komórkowych oraz modelu zwierzęcym świni domowej (Sus scrofa domestica)” .W 2023 roku otrzymała grant badawczy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, LIDER XIII, pt. „Zastosowanie hipertermii i dehydratacji gazowej skojarzonej z wewnątrzotrzewnową podciśnieniową chemioterapią w aerozolu jako innowacyjna metoda terapii nowotworów otrzewnej. Optymalizacja procedury oraz konstrukcja prototypu urządzenia”, który realizowany jest od stycznia 2024 roku.
Doktor habilitowana, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN
Adiunkt w Pracowni Inżynierii Białek Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk (IMDiK PAN). Jej badania koncentrują się na właściwościach enzymów bakteriolitycznych oraz ich potencjalnym zastosowaniu jako nowoczesnych, nieantybiotykowych środków antybakteryjnych w medycynie, weterynarii i przemyśle. Współzałożycielka firmy Enzybiotx, zajmującej się komercjalizacją enzybiotyków. Aktywnie popularyzuje naukę, m.in. poprzez wykłady na temat antybiotykoporności i nowoczesnych metod eliminacji bakterii.
Kierownik Pracowni Inżynierii Białek, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN
Kierowniczka Pracowni Inżynierii Białek w Instytucie Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk (IMDiK PAN) . Ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia doktoranckie na Szwedzkim Uniwersytecie Nauk Rolniczych w Uppsali. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na badaniu enzymów o właściwościach antybakteryjnych, w szczególności hydrolaz peptydoglikanu i ich zastosowaniach. Jest współautorką licznych publikacji naukowych i patentów w dziedzinie biochemii i mikrobiologii. Współzałożycielka firmy Enzybiotx.
Dyrektor, Łukasiewicz – Instytut Chemii Przemysłowej
Absolwentka WIChiP PW. Ukończyła studia MBA Finance & Technology, POST MBA Digital Transformation i Akademię Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu PW. W 2007 r. uzyskała stopień doktora nauk technicznych w Instytucie Chemii Przemysłowej. Od 1998 r. zatrudniona w Łukasiewicz – IChP, przechodząc wszystkie szczeble kariery zawodowej, począwszy od specjalisty, pracownika naukowego, po funkcje menadżerskie. W latach 2015-2016 była Prezesem Zarządu ChemSpin sp. z o.o., powołanej przez Łukasiewicz – IChP do komercjalizacji wyników badań powstałych w Instytucie. Od 2017 r. do 2024 r. była członkiem (ostatnio przewodniczącą) Rady Nadzorczej Silikony Polskie sp. z o.o. a od 2019 r. do 2024 r. - przedstawicielem Ministra ds. nauki w Radzie Naukowej Instytutu Technologii Paliw i Energii. Od 2023 r. jest przedstawicielem Łukasiewicz – IChP w Radzie Pracodawców (kierunek chemia) w WSIiZ w Warszawie. W 2024 r. została członkiem Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz Kolegium Doradców działającym przy Prezesie Centrum Łukasiewicz. W latach 2018-V.2024 pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji w Łukasiewicz – IChP.
Prezes zarządu, Spółdzielnia Mieszkaniowa "Lazurowa"
Posiadacz uprawnień budowlanych i licencji zawodowej zarządcy nieruchomości. Przez ponad 15 lat pracował w MON zajmując się technicznym utrzymaniem budynków i infrastruktury na lotniskach wojskowych oraz prowadzeniem gospodarki mieszkaniowej na terenie garnizonów. Od 15 lat związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Lazurowa”.
Wykształcenie wyższe techniczno – ekonomiczne, bogate doświadczenie zawodowe
w realizacji projektów związanych z budownictwem mieszkaniowym oraz wysokie zaangażowanie sprawiło, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Lazurowa” nie ogranicza się jedynie do zarządzania istniejącymi nieruchomościami, a cechuje ją ciągły rozwój.
Inicjator i organizator inwestycji budownictwa mieszkaniowo-użytkowego, zarówno dla członków jak i osób nie posiadających członkostwa w SM „Lazurowa”. W swojej strategii zarządzania doskonale łączy zaspokajanie potrzeb mieszkańców i społeczności - m.in. modernizowanie starszych zasobów i poprawy estetyki otoczenia przy jednoczesnym prowadzeniu kolejnych inwestycji. Przyczynia się to do zapewnienia mieszkańcom komfortowych warunków lokalowych oraz stworzenia przyjaznej przestrzeni do codziennego życia, w którym funkcjonalność, bezpieczeństwo i harmonia grają główną role.
Aktualnie prowadzi realizację najnowszej inwestycji „Lazurowe Apartamenty” – budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wbudowanym garażem podziemnym oraz częścią usługową w parterze.
Pełniąc funkcję Prezesa Zarządu SM „Lazurowa” uczynił Spółdzielnię zdobywcą wielu prestiżowych wyróżnień na rynku nieruchomości.
Adiunkt, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny
Absolwentka Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Szczecińskiej, obecnie funkcjonującej jako Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Tytuł doktora nauk technicznych uzyskała w 2010 roku, a aktualnie jest w trakcie finalizacji procedury habilitacyjnej. W latach 2011–2012 odbyła staż naukowy w Niemczech, w Institute of Biomaterials na Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg. To doświadczenie stało się fundamentem owocnej współpracy projektowej realizowanej w ramach programu wymiany osobowej z Niemcami w latach 2014–2018. Jej działalność naukowa wykracza jednak poza granice Polski i Niemiec – współpracuje z takimi ośrodkami jak University of Oslo, University of Bologna czy Ohio State University. Zainteresowania badawcze dr Piegat koncentrują się na tworzeniu i projektowaniu materiałów polimerowych przeznaczonych do zastosowań medycznych. Prowadzone przez nią projekty obejmują zarówno stabilne polimery stosowane np. w zewnętrznych pompach serca, jak i biodegradowalne materiały, które mogą służyć jako nośniki leków. W duchu zrównoważonego rozwoju rozwija także badania nad biodegradowalnymi materiałami opakowaniowymi – od ich syntezy po kompleksową charakterystykę. Dr Piegat posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi finansowanymi z różnych źródeł, takich jak NCN, NCBiR czy MEiN. Jest autorką lub współautorką ponad 30 publikacji naukowych, dwóch patentów krajowych oraz ponad 20 wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jako członkini Polskiego Stowarzyszenia Biomateriałów oraz Stowarzyszenia Natureef, wspiera rozwój innowacyjnych materiałów oraz technologii w obszarze materiałów dla medycyny i branży opakowaniowej i recyklingu.
Profesor nadzwyczajny, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej
Specjalizuje się w zarządzaniu mobilnością, otwartych innowacjach i cyfrowej transformacji transportu. Znajduje się w gronie 2% najbardziej wpływowych naukowców na świecie według rankingu Uniwersytet Stanford. Jest autorką i współautorką ponad 150 publikacji naukowych. Za swoje osiągnięcia była wyróżniana m.in. Nagrodą Polskiej Akademii Nauk, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Śląską Specjalną Nagrodą Naukową, Stypendium Oksfordzkim czy Stypendium Wyszehradzkim. Odbyła liczne staże międzynarodowe w wiodących jednostkach akademickich na świecie m.in. Shanghai Jiao Tong University w Chinach czy Paris-Panthéon-Assas University we Francji. Obecnie pełni rolę kierownika projektu pt. „Wsparcie kadry w intensyfikacji działań naukowych w zakresie transformacji transportu w stronę zielonej i cyfrowej gospodarki”, o wartości 1 302 600,00 zł.
Instytut Budownictwa Wodnego PAN
1986 mgr inż., Politechnika Gdańska, Wydz. Hydrotechniki,
1993 dr inż., Instytut Budownictwa Wodnego PAN,
1994 Cambridge Certificate of Proficiency in English, British Council,
1994 Master of Environmental Management, Uniwersytet w Amsterdamie, Niderlandy,
2004 dr hab. inż. Politechnika Gdańska, Wydz. Inż. Lądowej i Środowiska,
2023 prof. dr hab. inż., mianowany przez Prezydenta RP.
Zainteresowania badawcze:
- Przetwarzanie sygnałów losowych generowanych w morskich strefach brzegowych
- Zintegrowane zarządzanie obszarami brzegowymi
- Wpływ zmian klimatycznych na funkcjonowanie stref brzegowych.
Doświadczenie:
- Autor i współautor więcej niż 40 artykułów naukowych, 1986-,
- Autor monografii naukowej o analizie dużych zbiorów danych generowanych w strefach
brzegowych (2004),
- Główny autor dwóch rozdziałów monografii o zrównoważonym zarządzaniu zalewami
morskimi (2014).
Pełnione funkcje:
- Członek Komitetu Badań Morza PAN, 2017-,
- Członek zarządu zintegrowanej inicjatywy programującej Joint Programming Initiative
Healthy and Sustainable Seas and Oceans (JPI Oceans, reprezentujący MEiN, 2012-.
Profesor, Politechnika Łódzka
W 2005 roku podjął pracę na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, gdzie obecnie pracuje na stanowisku profesora i prodziekana ds. rozwoju. Jego działalność naukowa obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu kształtowania technicznych struktur włókienniczych z przeznaczeniem na kompozyty, struktur tkanych z przeznaczeniem na taśmy transporterowe oraz dzianin z włókien stalowych wykorzystywane podczas formowania szyb samochodowych, haftu technicznego, tekstylnych barier akustycznych, tekstyliów medycznych oraz mikro-tomografii komputerowej wykorzystywanej do analiz struktur włókienniczych. Ponadto jest certyfikowanym Coachem „International Coaching Community”, posiada certyfikat International Project Management Association – IPMA, ukończył szkolenie Trenerów Zarządzania oraz Tutoringu. Obecnie jest koordynatorem projektu finansowanego ze środków UE Horizon Europa „Zrównoważone wzornictwo przemysłowe struktur tekstylnych dla kompozytów”
Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny
Doświadczony kierownik projektów badawczo-rozwojowych, specjalizujący się w innowacyjnych materiałach termoizolacyjnych oraz technologiach ich produkcji. Kierownik projektu POIR.04.01.04-00-0088/17 (2019-2022) dotyczącego prac badawczych nad innowacyjnym materiałem termoizolacyjnym oraz technologią jego produkcji. Prowadził projekty PARP 2.3.2 w ramach Bonów na innowacje dla MŚP, w tym „Opracowanie inteligentnych bloczków do budowy ścian działowych” (2017-2018), „Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji kompozytowego materiału termoizolacyjnego na bazie aerożeli krzemionkowych” (2016-2018) oraz „Opracowanie technologii przerobu odpadów poprodukcyjnych sztywnej pianki poliuretanowej PUR oraz nowego produktu - płyty termoizolacyjnej” (2016-2017). Zarządzał również projektami RPO WSL 2007-2013, mającymi na celu wyposażenie Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w nowoczesną aparaturę do pomiarów przewodności cieplnej oraz innowacyjną aparaturę naukowo-badawczą.
Ukończył szkolenie "Potencjał komercyjny projektu" organizowane przez INVESTIN w ramach Programu Zarządzania Talentami I w Sieci Badawczej Łukasiewicz (2020). Posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych „Menedżer Projektu Badawczo – Rozwojowego” (2014/2015) oraz „Zarządzanie w Firmie” (2012/2013) na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu - Wydział Zamiejscowy w Chorzowie.
Autor licznych publikacji naukowych, m.in.: „Properties of expanded graphite polystyrene damaged by the impact of solar radiation” w Journal of Building Engineering (2021), wyróżnionej w Top Ten of Journal of Architecture; „Aerogel insulation materials for industrial installation – Properties and structure of new factory-made products” w J Sol-Gel Sci Technol (2017), wyróżnionej jako jedna z najbardziej pobieranych prac w 2019 roku; „Experimental investigation of the rigid polyurethane foam granulates thermal properties” nagrodzonej „The Best Paper Award” na 4th World Congress on Mechanical, Chemical, and Material Engineering (2018); „Energy Efficiency of High-temperature Installations and Method of Determining Thermal Properties of Thermally Insulating Pipe Products” w Rocznik Ochrona Środowiska (2019) oraz współautorem pracy „The highest surface area derived via ambient pressure drying - synthesis and characterization of DMF-modified silica aerogel for thermal insulation” prezentowanej na Online Aerogel Seminar (2020).
Posiada indeks Hirscha 6 oraz 150 cytowań wg Web of Knowledge.
Pełnomocnik dyrektora Ośrodka Radioizotopów POLATOM ds. Naukowych oraz Współpracy Krajowej i Międzynarodowej, Narodowe Centrum Badań Jądrowych
Prof. dr hab. n. med. inż. Renata Mikołajczak – w Narodowym Centrum Badań Jądrowych pełni funkcję pełnomocnika dyrektora Ośrodka Radioizotopów POLATOM ds. Naukowych oraz Współpracy Krajowej i Międzynarodowej.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z otrzymywaniem radioizotopów do zastosowań medycznych, projektowaniem radiofarmaceutyków do obrazowania molekularnego i terapii m.in. schorzeń nowotworowych oraz ich wdrażaniem do praktyki medycznej. Posiada ogromną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie radiofarmacji.
Profesor Mikołajczak jest liderką w krajowych i europejskich projektach naukowo-badawczych i infrastrukturalnych. Jej wiedza i zdolności organizacyjne są doceniane zagranicą - od 2020 r. jest szefową jednej z grup roboczych Komisji Farmakopei Europejskiej.
Działa też społecznie – w komitecie doradczym Forum Kobiet w Naukach Radiofarmaceutycznych, upowszechniając wiedzę o roli i szansach kobiet w sektorze nuklearnym.
Ekspert w dziedzinie chemii organicznej, inżynierii materiałowej i elektroniki organicznej, Profesor Politechniki Łódzkiej
Ekspert w dziedzinie chemii organicznej, inżynierii materiałowej i elektroniki organicznej. Profesor Politechniki Łódzkiej, wcześniej związany z Politechniką Śląską i Uniwersytetem w Durham. Specjalizuje się w badaniach nad organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED), ogniwami fotowoltaicznymi (OPV) oraz nowoczesnymi materiałami optoelektronicznymi. Laureat prestiżowych nagród, w tym stypendium Marie Skłodowska-Curie i tytułu Innovators Under 35 przyznanego przez MIT Technology Review. Autor licznych publikacji oraz kierownik międzynarodowych projektów badawczych w ramach programu Horyzont 2020 oraz Horyzont Europe. Jego prace mają kluczowe znaczenie dla rozwoju innowacyjnych technologii w dziedzinie elektroniki organicznej, elastycznych wyświetlaczy i nowoczesnych źródeł światła.
Zastępca Dyrektora, Departament Promocji, Gospodarki i Sportu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Swoje ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, gdzie odpowiadała za kontakty z Polską Agencją Inwestycji i Handlu SA w Warszawie, samorządami województwa śląskiego oraz przedsiębiorcami zainteresowanymi inwestycjami w regionie oraz pozyskaniem nowych rynków eksportowych.
Ekspert z zakresie pozyskiwania funduszy europejskich. Od 2014 r. biegły sądowy w zakresie: fundusze europejskie. Od 2016 r. Prezes Zarządu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych „Tur Borówka”.
Obecnie na stanowisku Zastępcy Dyrektora Departamentu Promocji, Gospodarki i Sportu kieruje pracą zespołu zajmującego się obsługą inwestorów, internacjonalizacją MŚP i utrzymywaniem relacji międzynarodowych z regionami partnerskimi województwa śląskiego na świecie.
Prezydent Miasta Konina
Od 2018 roku Prezydent Miasta Konina. W 2019 roku powołany do zespołu ekspertów Komitetu Gospodarki Miejskiej Krajowej Izby Gospodarczej. Prezes zarządu Stowarzyszenia Aglomeracja Konińska, przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy w Koninie, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Marina”. W latach 2006-2018 radny Rady Miasta Konina.
Ukończył Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM na kierunku geografia, a także: studia podyplomowe z zakresu ubezpieczeń, organizacji i zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz Executive MBA.
Zawodowo aktywny od 1989 roku. Pracował w strukturach administracji rządowej, ma też wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnego biznesu. Przed wyborem na stanowisko Prezydenta Miasta Konina przez prawie 11 lat kierował Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Koninie.
Wielokrotnie wyróżniany i odznaczany, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa czy Odznaką „Przyjaciel Dziecka”.
Interesuje się: turystyką, podróżami, informatyką, polityką.
Prezes Zarządu, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.
Absolwent Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej w zakresie budownictwa wodnego oraz studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej w zakresie utrzymania, remontów i modernizacji obiektów budowlanych gospodarki wodnej. Członek Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz członek zwyczajny Towarzystwa Elektrowni Wodnych. Współautor monografii Zespół Zbiorników Wodnych Czorsztyn-Niedzica i Sromowce Wyżne.
Posiada 30-letnie doświadczenie w zarządzaniu firmami i w realizacji inwestycji w hydroenergetyce. Jest wiązany z Zespołem Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. od jej powstania (1997), a od roku 2017 pełni funkcję Prezesa Zarządu. W latach 2023-2024 ZEW Niedzica S.A. została laureatem rankingu Diamenty Forbesa, uzyskała też certyfikat Pracodawca przyjazny pracownikom 2023 oraz nagrodę Made in Poland 2023.
Wójt Gminy Koneck
Ryszard Borowski urodził się 16 września 1962 roku w Rożnie-Parcele. Jest pedagogiem, absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jako członek NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania, aktywnie angażował się w działalność społeczną.
W latach 1994–1998 pełnił funkcję radnego Gminy Zakrzewo, a w 1995 roku przez krótki czas był Wójtem Gminy Zakrzewo. W latach 1998–2002 był radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego z listy AWS. Równocześnie od 1998 roku pełnił funkcję wójta Gminy Koneck, gdzie zyskał uznanie za swoje zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności. Dodatkowo, w latach 2011–2024 pełnił funkcję Przewodniczącego Zarządu Związku Gmin Ziemi Kujawskiej, przyczyniając się do rozwoju regionu.
Jego osiągnięcia zostały docenione licznymi odznaczeniami, w tym srebrnym i złotym medalem „za zasługi dla pożarnictwa”, medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Krzyżem Zasługi. W 2017 roku otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy. Ryszard Borowski to człowiek o bogatym doświadczeniu samorządowym i społecznym, którego działania miały znaczący wpływ na rozwój gminy Koneck oraz regionu Kujaw.
Head of Sales, eGabinet
Head of Sales w eGabinet z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży, które zdobywał w branży finansowej, FMCG oraz farmaceutycznej. Pracował dla takich firm jak Eurobank, Unilever, GlaxoSmithKline, Viatris i Arthrex Polska, gdzie skutecznie rozwijał kompetencje sprzedażowe i zarządcze. Obecnie, wykorzystując zdobyte doświadczenie, wspiera rozwój eGabinet, oferując nowoczesne rozwiązania dla branży medycznej.
Prezes zarządu, IP System Manufacturing Sp. z o.o.
Polski przedsiębiorca i menadżer, współzałożyciel i współwłaściciel firm z sektora projektowania przemysłowego i nowoczesnych technologii dla przemysłu spożywczego i chemicznego. Absolwent robotyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej i MBA Atlanta na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2000 roku pełni funkcję prezesa zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością IP System Manufacturing z siedzibą w Szamotułach. Firma specjalizuje się w produkcji maszyn stosowanych w przetwórstwie żywności, tytoniu i produkcji napojów oraz kompleksowej realizacji projektów przemysłowych i technologicznych. Oferuje usługi projektowania, doradztwa i realizacji w zakresie instalacji technologicznych, linii produkcyjnych maszyn i urządzeń jak również realizacji kompleksowych obiektów przemysłowych na najwyższym poziomie. Firma zdobyła zaufanie klientów ceniących niestandardowe rozwiązania i indywidualne podejście do potrzeb klienta.
Główny Specjalista ds. Badawczych, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny
Dr inż. nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa. Karierę zawodową związała z pracą w Instytutach Badawczych. Prowadzi prace badawczo-rozwojowe w Obszarze Technik Spiekania Łukasiewicz-Krakowskiego Instytutu Technologicznego. Jej zainteresowania skupiają się na tematyce zaawansowanych materiałów ceramicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki ultrawysokotopliwej.
Jest autorką i współautorką licznych publikacji naukowych, patentów oraz wdrożeń. Opracowane technologie i materiały zostały również docenione na forum krajowym i międzynarodowym na targach i wystawach wynalazków. Odbyła kilka zagranicznych staży naukowych m.in. w University of Rostock (Niemcy), czy The National Institute of Materials Physics (Rumunia).
Obecnie kieruje projektem NCBR LIDER XIV, w którym opracowuje technologie wytwarzania ultrawysokotopliwych materiałów ceramicznych, z których zostaną wykonane i przetestowane prototypy targetów do nanoszenia powłok do ekstremalnych zastosowań.
Profesor Politechniki Krakowskiej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Politechnika Krakowska
Od 2019 roku pracuje na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Przedstawicielka dyscypliny Inżynieria Materiałowa w Radzie Szkoły Doktorskiej PK. Specjalizująca się w biomateriałach, nowoczesnych systemach dostarczania leków oraz materiałach funkcjonalnych. Autorka ponad 200 publikacji naukowych, w tym 90 indeksowanych w JCR, 14 patentów oraz 5 zgłoszeń patentowych. Kierownik oraz wykonawca kilkunastu projektów badawczych finansowanych przez FNP, NCBR, NCN oraz MNiSW.
Odbyła 12 staży przemysłowych i 11 naukowych, m.in. na Stanford University, University of Strathclyde w Glasgow, French Atomic Energy and Alternative Energies Commission (CEA) wspólnie z French National Institute for Nuclear Science and Technology (INSTN), University of Porto, University of Veterinary and Pharmaceutical Sciences Brno.
Członkini zespołów eksperckich m.in. w MRiT, MNiSW, KE, NCBR, FNP, NAWA, PARP, BGK, MCP, CPPC oraz Czech Science Foundation.
Wielokrotnie nagradzana, m.in. Medalem Honorowym Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów im. Tadeusza Sendzimira (2015), nagrodą Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) — „Medal for Inventors OMPI” (2016 r.) oraz odznaczeniem Prezesa Rady Ministrów „Za zasługi dla wynalazczości” (2018). Otrzymała ponad 250 nagród i wyróżnień w tym na międzynarodowych wystawach wynalazków i targach innowacji, m.in. w Paryżu, Brukseli, Pradze Kuala Lumpur i Seulu.
Prezes Zarządu i twórca ECL Tech Polska
Absolwent WSOWP w Poznaniu, oficer Wojska Polskiego w rezerwie. Od 1992 roku w biznesie. Autor wdrożeń innowacyjnych technologii na polskim rynku.
We współpracy z Centrum Laserowych Technologii Metali im. Henryka Frąckiewicz Politechnik Świętokrzyskiej i Polskiej Akademii Nauk w Kielcach oraz Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie inicjator szeroko zakrojonych badań z zakresu efektywności czyszczenia różnorodnych materiałów z wykorzystaniem ablacji laserowej. Prezes ECL Tech Polska.
President, OZE Rentier S.A.
Master of Engineering, graduate of the Warsaw University of Technology, where he worked for 7 years. A visionary oriented towards environmental protection. As a student, he organised an 18-month sailing expedition, circumnavigated Cape Horn, was in Antarctica, after a liver transplant he was a multiple marathon and ultramarathon runner. Worked as a coach and trainer for several years. Real estate investor.
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Dr Rafał Kukawka wykorzystuje swoje doświadczenie w zakresie chemii materiałowej do prowadzenia prac w obszarze alternatywnych metod ochrony roślin. W 2019 roku, uzyskał stopień doktora na Wydziale Chemii UAM, gdzie obronił doktorat dotyczący zielonej chemii. Uczestniczył jako wykonawca i stypendysta w wielu projektach badawczych. Jako kierownik projektu Preludium (NCN) otrzymał nowe substancje wspierające odporność roślin, które były bezpieczne dla pszczół. W trakcie realizacji projektu Team-Tech (FNP), pełnił funkcję CTO w Innosil Sp. z o.o., gdzie był odpowiedzialny za prace badawczo-wdrożeniowe. Obecnie jest kierownikiem projektu Lider (NCBR), który dotyczy zastosowania otrzymanych stymulatorów wzrostu i odporności roślin w zrównoważonym rolnictwie.
Założyciel start-up’u ATI Sp. z o.o., odpowiedzialnego komercjalizacje wyników badań we współpracy m.in. z Biostyma Sp. z o.o. oraz Agriport Sp. z o.o. Współautor 32 publikacji naukowych oraz 8 patentów, w tym 2 międzynarodowych.
Zastępca Dyrektora Instytutu Zarządzania, Uniwersytet Szczeciński
Doktor nauk ekonomicznych, Zastępca Dyrektora Instytutu Zarządzania ds. kształcenia Uniwersytetu Szczecińskiego oraz członek Rady Naukowej Instytutu Zarządzania US. Ekspertka w dziedzinie innowacyjnych modeli biznesowych, zarządzania oraz przedsiębiorczości.
Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych w języku polskim i angielskim z zakresu zarządzania, kapitału intelektualnego, innowacyjnych modeli biznesowych oraz wykorzystania technologii AI i ICT w procesach biznesowych. Prelegentka na krajowych i międzynarodowych konferencjach, zaangażowana w promowanie innowacyjnego podejścia do zarządzania oraz wspieranie kobiet w świecie nauki i biznesu.
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowej Konferencji Naukowej Economy, Management, Environment, w ramach której przedstawiciele ośrodków naukowych i biznesowych z całego świata podejmują kluczowe dyskusje na temat gospodarki, zarządzania i zrównoważonego rozwoju.
Aktywnie popularyzuje wiedzę w internecie i mediach społecznościowych. Jest właścicielką platformy wymiany wiedzy Create Your Business, w ramach której łączy działalność naukową z praktyką, tworząc materiały i treści edukacyjne wspierające młodych przedsiębiorców w rozwoju ich działalności.
Adiunkt w Zakładzie Projektowania Materiałów na Wydziale Inżynierii Materiałowej, Politechnika Warszawska
Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2022 roku obroniła rozprawę doktorską pt. „Zastosowanie próby zginania zminiaturyzowanych próbek do wyznaczania właściwości mechanicznych materiałów”.
Ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie projektami badawczymi i pracami rozwojowymi” prowadzone przez WSEI w Lublinie oraz „Menedżer Innowacji” w SGH w Warszawie.
Zawodowo odbyła praktyki krajowe i staże zagraniczne (Czechy, Wielka Brytania). Obecnie pracuje, jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej. Jest współautorem ponad 40 publikacji naukowych. Zajmuje się wyznaczaniem właściwości mechanicznych materiałów.
Była kierownikiem projektu badawczego realizowanego ze środków NCN. Obecnie jest beneficjentem projektu „Opracowanie metodyki monitorowania właściwości mechanicznych materiałów pobranych z instalacji przemysłowych z wykorzystaniem zminiaturyzowanych próbek” finansowanego w ramach konkursu Lider XIII przez NCBiR.
Prodziekan ds. nauki i współpracy, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej
Pracownik Wydziału Transportu i Inżynierii Lądowej Politechniki Śląskiej. Prace naukowe realizuje w dyscyplinie inżynieria lądowa i transport. W swoich badaniach koncentruje się na analizie i modelowaniu systemów transportowych, w szczególności z zastosowaniem metod matematycznych i interdyscyplinarnych rozwiązań (m.in. SNA, sztuczna inteligencja). Jego główny obszar zainteresowań stanowią współdzielone elektryczne środki transportu, które bada pod kątem optymalizacji i możliwości wdrażania w inteligentnych miastach. Jest laureatem Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2024. Andrzej Kubik aktywnie współpracuje z renomowanymi ośrodkami naukowymi na świecie (m.in. w Szanghaju, Budapeszcie i Paryżu). Od wielu lat angażuje się w prace z przemysłem automotive, realizując kluczowe projekty badawcze wdrażane w przedsiębiorstwach. Pełni role specjalisty, który czuwa nad budowaniem i rozwojem biznesu w sektorze automotive.
Adiunkt, Instytut Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk
Dr Kajetan Dąbrowa prowadzi badania z zakresu funkcjonalnej chemii supramolekularnej, koncentrując się na projektowaniu receptorów molekularnych oraz systemów responsywnych na światło. Absolwent Kolegium MISMaP Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk chemicznych (2013). Laureat grantów Narodowego Centrum Nauki (OPUS, SONATA) oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (Ventures). Od wielu lat współpracuje z przemysłem przy opracowywaniu innowacyjnych formulacji i wdrażaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Autor ponad 35 publikacji naukowych, licznych artykułów popularnonaukowych oraz międzynarodowych zgłoszeń patentowych.
Dyrektor Programowa, Fundacja Venture Café
Absolwentka Erasmus University w Rotterdamie ze specjalizacją Master of Science in Health Economics, Policy and Law, a także Uniwersytetu Śląskiego z tytułem licencjackim studiów Wydziału Politologii ze specjalizacją Polityki Społecznej i Ekonomii.
Była badaczka naukowa w Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA w Szczecinie, napisała dwa artykuły naukowe na podstawie badań nad starzeniem się społeczności europejskiej SHARE 50+. Od 2017 roku związana z holenderskim ekosystemem startupowym dzięki pracy w CIC Rotterdam, a od 2020 zaangażowana w budowanie Kampusu Innowacji CIC Warsaw i tworzenie warszawskiej społeczności innowatorów. Od marca 2023 zarządza programami Fundacji Venture Café: Thursday Gathering, Innovation Bridge i Innovate Health, w ramach których prowadzi cotygodniowe wydarzenia na rzecz krzewienia przedsiębiorczości dla średnio 300 odwiedzających.
p.o. dyrektor Instytutu, “Poltegor – Instytut” Instytut Górnictwa Odkrywkowego
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Od niemal dwudziestu lat związana z „Poltegor-Instytut” Instytut Górnictwa Odkrywkowego, w którym pełniła funkcje kierownika Pracowni Projektów Europejskich, kierownika Pracowni Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej, pełnomocnika Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej, a także zastępcy dyrektora. W chwili obecnej p.o. dyrektor Instytutu. Koordynator i członek zespołów badawczych kilkunastu projektów naukowych i badawczo-rozwojowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Autor i współautor ponad trzydziestu publikacji naukowych. W ramach działalności badawczej podejmuje zagadnienia dotyczące problematyki rekultywacji i rewitalizacji terenów pogórniczych, zrównoważonego zagospodarowania terenów peksploatacyjnych, ochrony środowiska, a także rozwoju odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej.
Dr inż. na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
W roku 2020 ukończył studia doktoranckie na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – specjalność Technologia Chemiczna Organiczna.
W 2013 uzyskał tytuł magistra na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Mechatroniki, ZUT w Szczecinie – specjalność Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych.
W 2012 uzyskał tytuł inżyniera na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – specjalność Technologia Chemiczna Polimerów.
Jest współautorem 52 udzielonych patentów krajowych, ponadto współautor ponad 90 publikacji naukowych (w tym 51 publikacji z IF) oraz 19 rozdziałów w monografiach (Polskich i zagranicznych) i 1 monografii.
Uczestniczył w 43 konferencjach naukowych. Aktualny h-index – 11, a sumaryczny Impact Factor (IF) – 76,119.
Za swoją działalność naukową został odznaczony brązowym medalem „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”.
Prezes Zarządu, FMHOFFER Sp. z o.o. Sp. K.
Przedsiębiorca, założyciel i właściciel firm działających w sektorze budownictwa oraz produkcji przemysłowej.
Absolwent Politechniki Gdańskiej. W 1997 roku rozpoczął działalność gospodarczą, koncentrując się na realizacji projektów budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów przemysłowych i handlowych. Od początku działalności kieruje się konsekwentną strategią rozwoju oraz dążeniem do wysokiej specjalizacji.
W 2009 roku rozszerzył profil działalności, przejmując fabrykę mebli dostarczanych dla dużych firm handlowych i dystrybutorów. Produkty firmy zyskały uznanie zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.
W 2019 roku, jako uzupełnienie oferty budowlanej, zainwestował w zakład produkcji prefabrykatów żelbetowych i stalowych. Dzięki temu firma znacząco zwiększyła swoją niezależność, zapewniając pełną kontrolę nad jakością i dostępnością kluczowych komponentów wykorzystywanych w procesie budowlanym.
Od początku swojej kariery zawodowej konsekwentnie stawia na innowacje, rozwój technologiczny oraz automatyzację procesów, dostosowując działalność firm do dynamicznie zmieniających się trendów rynkowych.
Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, PionEnergia Sp. z o.o.
Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w PIONEnergia, organizacji specjalizującej się w tworzeniu kompleksowych rozwiązań dla firm z sektora produkcyjnego. Ekspert w zakresie strategii zakupowych mediów energetycznych, zarządzania ryzykiem kosztowym oraz optymalizacji gospodarki energetycznej. Posiada szerokie doświadczenie w nawigowaniu przez skomplikowane kwestie prawne związane z rynkiem energii, w tym regulacjami dotyczącymi taryf, systemów wsparcia OZE, mechanizmów rynku mocy oraz wymagań unijnych i krajowych. Doskonale rozumie złożoność problemu, jakim jest energetyka – dynamicznie zmieniające się ceny energii, rosnące koszty jej wytwarzania i dystrybucji oraz wyzwania związane z transformacją energetyczną. Wspiera przedsiębiorstwa w podejmowaniu świadomych decyzji, minimalizując ryzyko i optymalizując wydatki w coraz bardziej wymagającym otoczeniu rynkowym.
Katedra Kognitywistyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Właścicielka, Progressus Expert
Manager, coach i ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami badawczo-rozwojowymi, w budowaniu strategii innowacji oraz w kierowaniu przedsięwzięciami poprawiającymi efektywność przedsiębiorstw. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Mukoid Institute’s Professional Coach Training Program zgodny ze standardami International Coach Federation. Prowadzi procesy rozwojowe dla osób, zespołów i organizacji, które chcą wzmacniać swoją efektywność i kreatywność.
Wiceprezes, Fundacja Innovations Hub
Prawnik specjalizujący się w doradztwie transakcyjnym i zarządzaniu projektami o zasięgu międzynarodowym. Wiceprezes Fundacji Innovations Hub, zajmującej się inkubacją biznesową oraz wsparciem młodych przedsiębiorców i founderów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Działania Fundacji obejmują edukację, ale także adaptację globalnych trendów i najlepszych praktyk do polskich warunków, umożliwiając efektywne wdrażanie innowacji na lokalnym rynku. Doradca dla funduszy, startupów i podmiotów technologicznych. Opracowuje rozprawę doktorską na temat europejskich standardów inwestycji w startupy na wczesnym etapie rozwoju.
CEO i założyciel WaterSense
Młody naukowiec, doktorant Politechniki Warszawskiej, innowator oraz CEO i założyciel startupu WaterSense, którego celem jest rewolucjonizowanie monitoringu jakości wód poprzez kompleksowy system dostosowany do środowisk śródlądowych. System ten dostarcza alerty w czasie rzeczywistym o zagrożeniach dla ekosystemu oraz prognozuje potencjalne skutki środowiskowe dzięki opracowanym modelom predykcyjnym opartym na sztucznej inteligencji, umożliwiając podejmowanie szybkich i świadomych działań zapobiegających katastrofom ekologicznym.
Jest laureatem ponad 20 prestiżowych nagród, takich jak Forbes 30 przed 30 oraz Nagroda Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia naukowe.
Architekt, założycielka Monos Design
Architekt, założycielka Monos Design, firmy specjalizującej się w kompleksowej realizacji projektów architektonicznych i wnętrzarskich w Polsce i Hiszpanii. W pracy wspierana przez męża Dariusza (wykonawca), z którym współpracuje od lat, dzieląc zadania i pasję do nowoczesnego projektowania.
Monos Design oferuje usługi „pod klucz” – od koncepcji po finalizację, zapewniając klientom pełną dyskrecję, indywidualne podejście oraz pełne dostosowanie do ich potrzeb. Firma zdobyła zaufanie klientów ceniących prestiż i wyjątkowe rozwiązania.
Każdy projekt charakteryzuje się wysokim standardem wykończenia, estetyką oraz dbałością o funkcjonalność. Monos Design stawia na materiały najwyższej jakości i dążenie do elegancji. Firma wdraża nowoczesne technologie oraz rozwiązania ekologiczne, takie jak budynki zeroenergetyczne.
Monos Design kreuje budynki i przestrzenie nowoczesne i komfortowe, dopasowane do globalnych trendów i najwyższych standardów branży architektonicznej.
Specjalista dermatolog, lek. med. estetycznej, Euroscalmed Sp. z o.o.
Ukończyła studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz studia podyplomowe Kosmetologia-Medycyna Estetyczna dla lekarzy w KWSzPZ. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie dermatologii i wenerologii odbywała w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie oraz w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD), Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Trichoskopii (ITS). Stale podnosi kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, konferencjach i kongresach naukowych.
Pełnomocnik Dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania ds. Komunikacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, Politechnika Śląska
Od 2024 roku pełni funkcję pełnomocnika Dziekana Wydziału Organizacji i Zarządzania ds. Komunikacji i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym na Politechnice Śląskiej, na kadencję 2024-2028. Od 2022 roku pracuje jako adiunkt w Katedrze Stosowanych Nauk Społecznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Jednocześnie, od 2009 roku prowadzi działalność doradczą i szkoleniową w zakresie zarządzania komunikacją społeczną.
Wcześniej, od 2007 do 2024 roku, pełnił funkcję naczelnika Wydziału Kontaktów Społecznych Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz (do 2016 roku) rzecznika prasowego Prezydenta Miasta. W latach 2018-2023 był biegłym sądowym w zakresie komunikacji społecznej i zarządzania (w tym: dziennikarstwo, public relations, reklama i marketing), ustanowionym w okręgu Sądu Okręgowego w Gliwicach.
Od 2012 do 2021 roku prowadził wykłady z zakresu komunikacji społecznej dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych w ramach współpracy z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej, wcześniej Instytut Politologii) oraz Politechniką Śląską w Gliwicach na Wydziale Organizacji i Zarządzania w Zabrzu (od 2019 roku). W latach 2010-2012 był adiunktem w Instytucie Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Wyższej Szkoły „Humanitas” w Sosnowcu.
W okresie od 2003 do 2007 roku prowadził działalność public relations na rzecz Południowego Koncernu Energetycznego S.A., w tym od 2004 roku jako doradca ds. public relations senatora Klemensa Ścierskiego, dyrektora Elektrowni „Łaziska”. Równolegle, od 2003 do 2007 roku, pracował jako kierownik ds. marketingu w agencji reklamowej „E-Media” w Łaziskach Górnych. Wcześniej, od 1998 do 2003 roku, pełnił funkcję dziennikarza Działu Publicystyki i Reportażu „Dziennika Zachodniego” w Katowicach, gdzie w 2002 roku został uhonorowany tytułem „Dziennikarza Roku”.
Karierę zawodową rozpoczynał jako rzecznik prasowy Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego S.A. w Gliwicach w latach 1995-1998. Wcześniej, w 1994 roku, pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika regionalnego „Siódemka” w Gliwicach oraz zastępcy redaktora naczelnego „Nowych Wiadomości Gliwickich”, współpracując jednocześnie z Katolickim Radiem „Puls” w Gliwicach. W latach 1992-1993 pracował jako dziennikarz tygodnika samorządowego „Wiadomości Gliwickie”.
Od 2019 roku jest członkiem Komisji Nauki Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk oddział w Katowicach oraz od 2016 roku członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej we Wrocławiu.
Prezes zarządu, DPM Doradztwo Personalne Menedżer Sp. z o.o.
Specjalista z zakresu Zarzadzania Kapitałem Ludzkim. Od ponad 26 lat prowadzi rodzinną firmę DPM Doradztwo Personalne sp. z o.o. ze specjalizacją w rekrutacji średniego i wyższego szczebla zarządzania. Doradza w aspektach HR wielu organizacjom.
Od 15 lat dzieli się wiedzą praktyczną jako wykładowca i współtwórca studiów podyplomowych z obszaru Zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz na poziomie studiów MBA w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu. Prelegent na wielu konferencjach poświęconych rynkowi pracy i rozwoju pracownika.
Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych a od 2014 roku Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet. Wiceprezes zarządu Fundacji Józefa Pietera. Członek fundacji Class Ladies.
Chętnie angażuje się w inicjatywy mające na celu usprawnienie funkcjonowania małej i średniej przedsiębiorczości. Mentor w międzynarodowych projektach startupowych.
Miłośniczka różnych kultur, podróży oraz literatury.
Influencerka, Koreanistka i nauczycielka języka koreańskiego
Koreanistka, nauczycielka języka koreańskiego i propagatorka kultury Korei Południowej w Polsce, zwyciężczyni 6. edycji Hotelu Paradise, w social mediach przedstawia najnowsze trendy beauty z Korei, pokazuje świat kontrastów i relacjonuje swoje podróże do kraju kimchi; kiedyś modelka high-fashion, dziś osoba znana medialnie.
V-ce Prezes Zarządu, Grupa GAL Sp. z o.o.
Rafał Anioł – doświadczony menedżer finansowy i strategiczny, od 2015 roku wiceprezes zarządu Grupy GAL Sp. z o.o., gdzie odpowiada za rozwój i zarządzanie operacyjne firmy. Posiada tytuł Fellow Member ACCA oraz dyplom z Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przez blisko dekadę pełnił funkcję Dyrektora Finansowego na region EMEA, wcześniej zdobywał doświadczenie jako konsultant w PwC i supervisor w EY. Jego specjalizacje obejmują zarządzanie finansami, audyt, controlling oraz budowanie efektywnych struktur korporacyjnych w środowisku międzynarodowym.
Właściciel, Volvox Consulting
Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych. Od 2010 roku zdobywa doświadczenie jako audytor bezpieczeństwa informacji, uczestnicząc w projektach realizowanych na terenie całej Polski, w tym dla instytucji rządowych, takich jak Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Jest właścicielem firmy Volvox Consulting, która specjalizuje się w audytach, doradztwie, wdrożeniach, szkoleniach oraz wykonywaniu obowiązków Inspektora Ochrony Danych (IOD) oraz Pełnomocnika SZBI.
Bartłomiej Czauderna jest również aktywnym wykładowcą i trenerem, dzieląc się swoją wiedzą z zakresu bezpieczeństwa informacji i ochrony danych osobowych. W swojej pracy łączy zagadnienia prawne, technologiczne oraz zarządcze w zakresie efektywnego zarządzania obszarem bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa.
Prorektor ds. nauczania w kadencji 2020-2024 oraz 2024-2028, Politechnika Częstochowska
W latach 2016-2020 Pełnomocnik Rektora ds. kształcenia odpłatnego oraz Pełnomocnik Rektora ds. Weryfikacji Obciążeń Dydaktycznych. Kierownik Katedry Mechaniki Technicznej i Grafiki Inżynierskiej w latach 2018/2019, Kierownik Zakładu Mechaniki Budowli w Katedrze Mechaniki Technicznej i Grafiki Inżynierskiej w latach 2016-2018, Kierownik Zakładu Mechaniki Budowli i Grafiki Inżynierskiej w Katedrze Mechaniki Technicznej i Grafiki Inżynierskiej w latach 2018-2020. Pracuje na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej od 1999 roku, obecnie w Katedrze Budownictwa Lądowego.
Ukończyła studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej na kierunku Budownictwo w specjalności Konstrukcje budowlane i inżynierskie w 1999 roku, a następnie w roku 2002 Studium Pedagogiczne dla asystentów. Stopień doktora uzyskała na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki PCz w 2005 roku w dyscyplinie Mechanika, natomiast doktora habilitowanego na Wydziale Budownictwa Uniwersytetu Żylińskiego w Żylinie w 2014 roku. Od 2019 roku jest członkiem Komisji Inżynierii Budowlanej O/PAN w Katowicach.
Badania naukowych skoncentrowane są na zagadnieniach materiałowo-konstrukcyjnych, w odniesieniu do nowatorskich rozwiązaniach w budownictwie. Jest autorem i współautorem 25 patentów i wzorów użytkowych oraz ponad 140 publikacji. Dodatkowymi obszarami pracy naukowo-badawczej jest analiza drgań w materiałach budowlanych oraz badania nieliniowych fal sprężystych słabych i silnych nieciągłości w materiałach hipersprężystych w szczególności dedykowanych do budownictwa, w tym ich numeryczne modelowanie, oparte na współczesnych metodach komputerowych.
Adwokat, Katarzyna Topczewska Kancelaria Adwokacka
Od 12 lat właścicielka własnej kancelarii adwokackiej, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w Ministerstwie Sprawiedliwości jako doradca Wiceministra, a następnie ekspert w Departamencie Prawa Karnego.
Przed założeniem własnej kancelarii współpracowała z wieloma renomowanymi kancelariami prawnymi. W spektrum jej praktyki znajdują się zagadnienia z prawa karnego oraz cywilnego, w tym rodzinnego i gospodarczego. Znana z ogromnego zaangażowania społecznego. W toku swojej działalności świadczy pomoc prawną organizacjom zajmującym się pomocą pokrzywdzonym przestępstwem oraz organizacjom, których statutowym celem jest ochrona zwierząt. Aktywnie walczy o prawa kobiet. Jest stałym gościem sejmowych oraz senackich komisji i zespołów w charakterze eksperta, autorka wielu projektów ustaw.
Ekspert, Regionalne Biuro Handlowe PAIH w Łodzi
Ekspert w Regionalnym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Łodzi. Z wykształcenia prawnik. Doświadczenie zdobywał, pracując na szczeblu rządowym w wielu podmiotach odpowiedzialnych za polską gospodarkę
polski arabista, urzędnik i dyplomata, przedstawiciel RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Doktor nauk humanistycznych w zakresie studiów arabistycznych, specjalizujący się w tematyce Półwyspu Arabskiego oraz świata arabskiego. Absolwent Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Wieloletni dyplomata z bogatym doświadczeniem w pracy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Pełnił funkcje na placówkach dyplomatycznych w Arabii Saudyjskiej, Algierii i Jemenie, a także były Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Autor licznych publikacji naukowych oraz popularnonaukowych poświęconych polityce, gospodarce oraz inwestycjom w krajach Zatoki Perskiej. Aktywnie uczestniczy w debacie publicznej i eksperckiej dotyczącej relacji międzynarodowych i geopolityki Zatoki.
Za zasługi na rzecz rozwoju stosunków polsko-emirackich odznaczony Medalem Niepodległości klasy I przez Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Wiceprezes Zarządu RKS Raków Częstochowa S.A.
Menadżer, trener, nauczyciel. Wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu edukacją i sportem. Całe życie związany z piłką nożną. Inicjator wielu projektów zarówno sportowych jak i marketingowych. Społecznik angażujący się w działania na rzecz społeczności lokalnej.
Prezes Zarządu, Regionalny Fundusz Gospodarczy
Prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A., a także prezes I Grupy Kapitałowej RFG oraz Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Częstochowskiej. Od 2020 do 2024 roku pełnił funkcję zastępcy prezydenta Częstochowy, nadzorując m.in. Wydziały Funduszy Europejskich i Rozwoju, Inwestycji i Zamówień Publicznych oraz Miejski Zarząd Dróg i Transportu. Wcześniej kierował Wydziałem Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta Częstochowy, a także pełnił obowiązki dyrektora MZDiT. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, transferze technologii i rozwoju regionalnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej oraz sektorze spółek Skarbu Państwa.
Prezes Zarządu i większościowy właściciel klubu sportowego Włókniarz Częstochowa S.A.
Menedżer, przedsiębiorca i lider lokalny, od lat skutecznie łączący świat sportu z realiami zarządzania nowoczesną organizacją. Jako prezes jednego z najbardziej utytułowanych klubów żużlowych w Polsce odpowiada za jego rozwój sportowy, organizacyjny i marketingowy. Konsekwentnie buduje trwałe relacje biznesowe, rozwija infrastrukturę i wdraża innowacyjne rozwiązania zarządcze. Zwolennik profesjonalizacji struktur sportowych oraz łączenia działalności klubu z wartościami edukacyjnymi i społecznymi.
Od zawsze pasjonat nowych technologii – swoją przygodę z komputerami rozpoczął w 1984 roku od ZX Spectrum. Do dziś w swojej kolekcji posiada m.in. Amstrada Schneidera z bursztynowym monitorem, Atari ST, Amigę 500, Commodore 64 i Atari 65XL.
Prezes Zarządu GWDA Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej ATR Bydgoszcz, posiada stopień naukowy doktora w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Inżynier, manager przedsiębiorstw komunalnych. Prezes Zarządu Spółki GWDA w Pile, Lidera Pilskiego Klastra Energetycznego. Dyrektor projektu „Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE przez GWDA Sp. z o. o. w Pile” w Konsorcjum. Specjalizuje się w tworzeniu w Polsce podwalin pod implementację pakietu Circular Economy. Stara się metodą małych kroków tworzyć rozwiązania na niwie lokalnej (pierwsze polskie Repair Cafe, Zoomy Fashion Circular). Pomysłodawca i założyciel inicjatywy Współdzielnia Piła. Członek Rady Programowej Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.
Z-ca Dyrektora, Centrum transferu Technologii Politechnik Częstochowskiej
Od 2021 roku jest pracownikiem Katedry Technologii i Automatyzacji Politechniki Częstochowskiej na stanowisku adiunkta. Ukończył 3 kierunki studiów: Zarządzanie i inżynieria produkcji (magister inżynier), Energetyka (inżynier) oraz Fizyka Techniczna (magister). Pracę doktorską obronił w dyscyplinie inżynieria materiałowa. Jego tematyka badawcza obejmuje technologię wytwarzania oraz badania materiałów amorficznych i nanokrystalicznych. Ponadto zajmuje się wytwarzaniem oraz badaniem struktury i właściwości stopów tytanu a także recyklingiem wiórów tytanu.
Jest autorem bądź współautorem ponad 90 prac naukowych (w tym ponad 70 indeksowanych w uznanych międzynarodowych bazach: Web of Science oraz Scopus). Ponadto jest współautorem 20 zgłoszeń patentowych – na 7 z nich przyznano prawa wyłączne. Został wielokrotnie nagrodzony za swoje wynalazki na międzynarodowych targach innowacji, w tym Dyplomami Ministra Nauki.
W 2024 roku dr inż. Bartłomiej Jeż został powołany na Zastępcę Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej. Jest współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Promocji Polskiej Nauki, Techniki i Innowacji. Ponadto, jest opiekunem robopsa Politechniki Częstochowskiej – Czestera.
Dziekan Wydziału Budownictwa, Politechnika Częstochowska
Po zdanych w 1988 r. egzaminach na Politechnikę Częstochowską podjął studia na Wydziale Budownictwa i tu rozpoczął pracę w 1994 r., początkowo na stanowisku asystenta w Katedrze Mechaniki Budowli i Wytrzymałości Materiałów, a następnie po obronie doktoratu w 2002 r., na stanowisku adiunkta w Katedrze Mechaniki Technicznej.
W 2016 r. uzyskał stopnień doktora habilitowanego i został profesorem uczelni. W tym samym roku został wybrany na Dziekana Wydziału Budownictwa i jest nim nadal.
Wypromował ponad 150 dyplomantów, jest autorem lub współautorem ponad 200 publikacji naukowych, autorem lub współautorem ponad 30 patentów i wzorów użytkowych. Był członkiem ponad 30 komitetów naukowych konferencji międzynarodowych i krajowych. Jest redaktorem naczelnym Zeszytów Naukowych Politechniki Częstochowskiej serii Budownictwo.
W badaniach naukowych podejmuje zagadnienia dotyczące nowatorskich rozwiązaniach w budownictwie w zakresie materiałowo-konstrukcyjnym i oddziaływań dynamicznych. Jest pomysłodawcą i współtwórcą kierunków „Budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM” oraz „Budownictwo z wykorzystaniem automatyki i robotyki”.
Jest członkiem Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oddział Częstochowa.
W 2012 r. otrzymał Medal brązowy za długoletnią służbę, w 2016 r. medal 40-lecia Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej za zasługi w rozwój Wydziału Budownictwa, w 2019 r. został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2021 r. otrzymał Medal Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz statuetkę „Autorytet Budownictwa i Gospodarki Śląskiej” przyznaną przez Śląską Izbę Budownictwa, a w 2023 r. otrzymał Honorową Złotą Odznakę PZiTB.
Kierownik Działu Promocji, Politechnika Częstochowska
Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, uczestnik licznych szkoleń z zakresu psychologii zarządzania, komunikacji i marketingu. Manager z blisko 20-letnim doświadczeniem w marketingu, sprzedaży i komunikacji, specjalizujący się w zarządzaniu zespołami, kampaniami B2B i B2C oraz projektami promocyjnymi.
Obecnie kieruje działaniami promocyjnymi Politechniki Częstochowskiej, skupiając się na rozwijaniu kampanii marketingowych, komunikacji w mediach społecznościowych oraz budowie i wzmacnianiu wizerunku uczelni. Wcześniej współpracował m.in. z E. Wedel S.A., Lambertz Polonia, Wydawnictwo Pascal (ITI) oraz Centrum Inteligentnego Rozwoju.
Jego zawodowe portfolio obejmuje także działalność redaktorską — publikował m.in. w Magazynie Forbes czy dzienniku Puls Biznesu, mediach internetowych. Specjalizuje się w skutecznej komunikacji, popularyzacji innowacyjnych projektów, zarządzaniu zespołami oraz wdrażaniu strategii rozwoju firm i instytucji.
Prywatnie od lat 90. związany z muzyką — wokalista, gitarzysta, kompozytor i aranżer, prowadzący kilka projektów muzycznych m.in. w serwisie YouTube.
Dziekan Wydziału Informatyki i Sztucznej Inteligencji, Politechnika Częstochowska
Ukończył w 2002 roku studia magisterskie na kierunku Informatyka na Politechnice Częstochowskiej, specjalizując się w technikach multimedialnych i metodach sztucznej inteligencji. W 2005 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych za pracę nad z rozpoznawaniem mowy polskiej, a w 2015 roku obronił pracę habilitacyjną, badając metody i systemy biometryczne. Od 2002 roku związany jest z zawodowo z Politechniką Częstochowską, gdzie obecnie pracuje jako profesor uczelni. W latach 2016–2024 pełnił funkcje Dyrektora Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej oraz Kierownika Katedry Informatyki, a od września 2024 roku jest Dziekanem Wydziału Informatyki i Sztucznej Inteligencji. W swojej działalności naukowo-badawczej koncentruje się na sztucznej inteligencji, systemach autonomicznych, rozpoznawaniu obrazów oraz inteligentnych systemach uwierzytelniania. Jest autorem ponad 80 prac naukowych, a także aktywnie uczestniczy w różnych projektach badawczych.
Dyrektor Centrum transferu Technologii, Politechnika Częstochowska
Od 2007 r. pracownik Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej obecnie zatrudniony na stanowisku profesora.
Od 2018r pełni funkcję głównego specjalisty do spraw dróg i mostów w Zarządzie Dróg i Gospodarki Komunalnej.
Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie: konstrukcyjno-budowlanym, hydrotechnicznym, melioracyjnym, drogowym i mostowym.
Nadzorował wiele projektów z zakresu budownictwa kubaturowego, hydrotechnicznego, drogowego i mostowego w województwie śląskim. Przez dwie kadencje pełnił funkcję biegłego sądowego z zakresu budownictwa przy Sądzie Okręgowym w Katowicach.
Autor lub współautor kilkudziesięciu artykułów naukowych, ekspertyz i opinii technicznych z branży budowlanej.
Współtwórca 2 patentów uzyskanych z Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej.
Zdobywca medalu Francuskiego Stowarzyszenia Wynalazców i Przedsiębiorców 2009 r. Concours Lepine oraz złotego medalu (Toronto, Canada) i brązowego (Warszawa, Polska) na targach i wystawie wynalazków "Inkubator Innowacyjności 2.0" 2019 r.
W okresie od 01 sierpnia 2021 r do lutego 2024r. powołany przez Ministra Infrastruktury na stanowisko dyrektora Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.
CEO i założyciel firmy HYDROTRON
Historia Sukcesu: Od Marzenia do Lidera
Droga do stworzenia projektu „Mój Nurek” to opowieść o pasji, determinacji i wizji, które przerodziły się w realną technologiczną zmianę. Tomasz Musielak, CEO i założyciel firmy HYDROTRON, od lat konsekwentnie buduje swoją pozycję w świecie nowoczesnych technologii, zdobywając uznanie nawet wśród najbardziej wymagających klientów. Dzięki strategicznemu podejściu i nieszablonowemu myśleniu z sukcesem wprowadzał innowacyjne rozwiązania tam, gdzie wcześniej dominował tylko jeden dostawca. Jedno z jego osiągnięć – spektakularna zmiana preferencji technologicznych dużej firmy – zostało nawet opisane w prestiżowych szwajcarskich publikacjach.
Ale Tomasz wie, że za każdą technologią stoi człowiek. To zaufanie, autentyczność i gotowość do rozwiązywania realnych problemów klientów stanowią o prawdziwej wartości. Ta filozofia przenika każdy projekt, którego się podejmuje – budując trwałe relacje biznesowe oparte na wzajemnym szacunku i partnerstwie.
Niemiecka Lekcja Doskonałości
Po imponujących sukcesach na rynku polskim, Tomasz postanowił sprawdzić się w jednej z najbardziej konkurencyjnych branż w Europie – motoryzacji. Przez 10 lat zdobywał doświadczenie w Niemczech, przechodząc ścieżkę zawodową aż po najwyższe stanowisko w dziale produkcji – jako pierwszy Polak w historii tej firmy. Odpowiadał za wdrażanie prototypów, organizację pracy, wybór technologii i szkolenie kadr. Te lata ukształtowały w nim perfekcyjne rozumienie jakości, procesów i odpowiedzialności – kluczowych elementów nowoczesnego przywództwa technologicznego.
Lider Nowoczesnych Rozwiązań
Po powrocie do Polski, Tomasz Musielak ponownie wkroczył na ścieżkę innowacji. W HYDROTRON rozwija technologie, które realnie wpływają na poprawę środowiska naturalnego. Flagowy projekt „Mój Nurek” odpowiada na rosnące potrzeby w zakresie monitoringu zapełnienia zbiorników, oferując jednocześnie nowoczesne rozwiązania solarne i laserowe.
Jego zaangażowanie zostało zauważone również na poziomie ogólnopolskim. Pod jego kierownictwem firma HYDROTRON zakwalifikowała się do pionierskiego programu Urban Tech Hub, prowadzonego przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, która łączy startupy technologiczne z miastami, umożliwiając testowanie innowacji w rzeczywistych warunkach. HYDROTRON jest jedną z nielicznych firm z całej Polski, która otrzymała możliwość współpracy z samorządami w ramach programu PFR dla Miast. To potwierdzenie nie tylko jakości technologii, ale też zdolności organizacyjnych i strategicznego potencjału spółki.
Technologia z Misją
Dla Tomasza technologia to nie tylko kod i hardware. To narzędzie zmiany – zmiany, która może służyć środowisku, ludziom i przyszłym pokoleniom. Jego podejście łączy innowacje z odpowiedzialnością społeczną, a strategię rozwoju z misją edukacji i popularyzacji świadomych rozwiązań.
Tomasz Musielak to nie tylko przedsiębiorca – to lider nowej generacji. Człowiek, który swoją historią udowadnia, że połączenie pasji, wiedzy i nieustannego doskonalenia prowadzi nie tylko do sukcesu, ale i do głębokiej przemiany podejścia do technologii i środowiska.
„Zmienić świat jest bardzo trudne i wymaga czasu – dlatego ja chcę zmienić myślenie, a świat zmieni się sam.”
Pracownik naukowy IITD PAN we Wrocławiu, Menadżer Biobanku PCM
Agnieszka Korzeniowska-Kowal jest biotechnologiem z tytułem doktora biologii.
Od ponad 15 lat zarządza zasobami biologicznymi zdeponowanymi w Biobanku PCM w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda PAN we Wrocławiu, z którym związana jest od początku swojej kariery.
Staż podyplomowy odbyła w National Institute of Health, Bethesda, USA, gdzie pracowała nad konstrukcją szczepionki przeciw enterotoksycznej E. coli (ETEC).
Jest współautorem 50 publikacji oryginalnych i 3 przeglądowych, dwóch patentów międzynarodowych i jednego krajowego oraz ponad 60 doniesień konferencyjnych.
Współpracuje z licznymi instytucjami naukowymi oraz z branżą biotechnologiczną, w realizacji prac B+R oraz w przeprowadzaniu depozytów patentowych.
Dr Agnieszka Korzeniowska-Kowal ma także duże doświadczenie w pozyskiwaniu i realizacji licznych grantów, w tym związanych z biobezpieczeństwem i z rozwojem Biobanku w Instytucie Hirszfelda.
Ekspertka ds. wizerunku i public relations, prezeska Rodzik Agency PR
Szkoleniowiec, ambasadorka Fundacji ART, która swoje działania koncentruje na profilaktyce przemocy i przeciwdziałaniu wykluczenia społecznego. Wyróżniona przez magazyn CEO World z Nowego York-u jako osobowość w mediach oraz Liderka Biznesu według redakcji Wprost. Pani Marcie zaufali między innymi raper Piotr Liroy Marzec, prezenter Adam Giza, oraz wielu przedsiębiorców. Pani Rodzik swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w mediach m.in. w TVP, TVN, Plotek, Fakt, Eska TV, Eska Rock, Wprost, Info Biznes i wiele innych.
Specjalista w Departamencie Wsparcia Przedsiębiorczości, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
Ukończył Studia Doktoranckie w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. w Katedrze Zarządzania Strategicznego. Autor wystąpień na Konferencjach naukowych w tym .in. referat pt.: „Technologie wprowadzające rozwiązania o charakterze innowacyjnym, jako determinanty pozyskania kapitału zewnętrznego” na XXI Międzynarodowej Konferencji Naukowej Zarządzanie Przedsiębiorstwem „Teoria i Praktyka”. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca magisterska pt.: „Pomoc publiczna a mali i średni przedsiębiorcy”.
Pełnomocnik Rektora ds. Współpracy międzynarodowej
Posiada dwudziestopięcioletni staż pracy na Politechnice Częstochowskiej, obecnie na stanowisku profesora uczelni. Twórca laboratorium Informatyki Śledczej na PCz, za co otrzymał nagrodę Rektora (2021). Promotor ponad 100 prac dyplomowych na kierunku informatyka.
Działalności naukowa: brał udział w 28 zagranicznych konferencjach, podczas których wygłosił referaty dotyczące swoich badań. Opublikował ponad siedemdziesiąt renomowanych prac i regularnie recenzuje artykuły dla zagranicznych czasopism oraz konferencji naukowych. Jest członkiem redakcji dziewięciu zagranicznych czasopism (m. in. Computer Science, Image Processing & Communication, Computers, Journal of Computer and Communications, Imaging Science Journal, Computers & Industrial Engineering), oraz pełnił funkcję członka 25 komitetów międzynarodowych konferencji. Jest koordynatorem dziesięcioosobowego zespołu badawczego zajmującego się technologiami związanymi z samochodami autonomicznymi w obszarze Computer Vision.
Działalnością organizacyjną. Obecnie pełni funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Członka Rady Dyscypliny Naukowej Informatyka Techniczna i Telekomunikacja (od 2020). W przeszłości zajmował stanowiska: Zastępca kierownika Katedry ds. nauki (2020-2024), Kierownik Zakładu Technik Multimedialnych, Modelowania i Symulacji Komputerowych (2018-2020). Jego najnowszym osiągnięciem jest opracowanie innowacyjnej metody segregacji odpadów plastikowych, za którą otrzymał Złoty Medal na wystawie Kachsiung International Invention & Design EXPO Taiwan 2024.
Niezależny konsultant ds. budowania biznesów międzynarodowych w branży edukacyjno-technologicznej (EdTech). Pracował z wieloma uznanymi markami takimi jak Pearson, Disney, National Geographic Learning, McGraw-Hill oraz Sanoma. Przez kilkanaście lat pracował w największym polskim wydawnictwie Nowa Era, gdzie był odpowiedzialny za budowanie nowych biznesów, strategię, relacje branżowe i rządowe. Marcin ma doświadczenie w rozwoju i skalowaniu biznesu na rynkach Europy, Ameryki Łacińskiej, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu oraz Azji. Prywatnie jest (wciąż aktywnym) miłośnikiem tenisa.
Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN
Absolwentka Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończyła studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Inżynieria Środowiska, ze specjalnością Inżynieria Wodna. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas stażu w Centralnym Laboratorium WMK S.A. Od 2019 roku związana z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, gdzie pracuje w Pracowni Surowców Biogenicznych – początkowo jako referentka, a od grudnia 2020 roku jako asystentka naukowa.
Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie inżynierii środowiska, czego potwierdzeniem jest współautorstwo 14 publikacji naukowych dotyczących gospodarki odpadowej oraz wodno-ściekowej. Aktywnie uczestniczy w realizacji licznych projektów krajowych i międzynarodowych (m.in. MNiSW, Horyzont 2020, Horyzont Europa, NAWA, granty norweskie, Interreg, EIT RawMaterials). Koordynuje również organizację wielu międzynarodowych wydarzeń naukowych, dostosowanych do potrzeb różnych grup odbiorców.
Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz gospodarką o obiegu zamkniętym, ze szczególnym uwzględnieniem odzysku wody. Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach naukowych w kraju i za granicą.
Kierownik ds badań i rozwoju, HAGMED Sp. z o. o. sp. k.
Od lat zaangażowany w rozwój innowacyjnych rozwiązań w obszarze jednorazowego sprzętu medycznego. Specjalizuje się w projektach z pogranicza technologii i medycyny, współpracując z ośrodkami naukowo-badawczymi oraz wdrażając nowoczesne technologie w produkcji wyrobów stosowanych m.in. w elektrofizjologii, chirurgii naczyniowej, urologii i genetyce. Dzięki jego pracy firma z siedzibą w Rawie Mazowieckiej skutecznie rozwija działalność zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym – na czterech kontynentach, dostarczając sprzęt medyczny najwyższej jakości do szpitali, klinik i pracowni diagnostycznych.
Trener spójnego wizerunku | Mistrzyni w zawodzie wizaż i stylizacja | Kolorystka | Mówczyni | Konferansjerka
Wizerunek to komunikat, który wysyłasz, zanim zdążysz coś powiedzieć.
Pomagam tworzyć wizerunki, które są spójne, autentyczne i wspierają cele osobiste oraz biznesowe.
Od 2007 roku prowadzę Atelier Wizerunku AWMA, gdzie łączę doświadczenie z zakresu stylizacji, psychologii koloru, neuroestetyki i komunikacji wizualnej.
Tworzę rozwiązania dopasowane do potrzeb:
* osób prywatnych – które chcą wyglądać i czuć się dobrze w zgodzie ze sobą,
* liderów i ekspertów – potrzebujących profesjonalnego wizerunku scenicznego i medialnego,
* firm i zespołów – które budują swoją markę poprzez ludzi, ich pewność siebie i prezencję.
Pomagam komponować marki osobiste i firmowe – od ubioru, kolorystyki, mowy ciała, aż po wzmocnienie wewnętrznej spójności. Wspieram zespoły HR, liderów oraz osoby występujące publicznie – prowadząc warsztaty, sesje wizerunkowe, konsultacje indywidualne i szkolenia.
🎤 Jako mówczyni i konferansjerka, wspieram wydarzenia firmowe i branżowe – z energią, klasą i inspirującą treścią. Występuję na scenie z tematami świadomego wizerunku, psychologii koloru, mowy ciała i poczucia własnej wartości.
Wierzę, że wizerunek nie jest tylko kwestią stylu – to świadome narzędzie komunikacji i budowania zaufania.
📚 Współtworzyłam publikacje:
„Diamenty kobiecego biznesu – kobiety, które zmieniają świat” (red. Ilona Adamska)
„Home staging” (Martyna Szczawińska)
🏆 Nagrody i wyróżnienia:
Lwica Biznesu 2020 – magazyn Law Business Quality
Mieszkanicznik Roku 2024 – Lider Inicjatywy, za rozwój działań charytatywnych w środowisku nieruchomości
🤝 Od 2018 r. – członkini i partnerka Stowarzyszenia Mieszkanicznik
💛 Od 2022 r. – pomysłodawczyni i koordynatorka ogólnopolskiej akcji #mieszkanicznicypomagają
Prezes zarządu DNA Medical Group
Prezes zarządu DNA Medical Group, której misją jest zwiększenie dostępności badań genetycznych dla Polaków oraz edukacji o korzyściach płynących z wykonywania testów genetycznych. Jej marzeniem, do którego uparcie dąży jest stworzenie oferty badań genetycznych w przystępnych cenach.
Dziennikarz, prezenter telewizyjny, felietonista, pisarz, publicysta i osobowość telewizyjna.
Dziennikarz, laureat nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.
Jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 400 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“). Dużym wydarzeniem było również wydanie w 2022 r. jedynej, autoryzowanej biografii Jana Borysewicza „Mniej obcy”, która przez kilka tygodni utrzymywała się na szczycie bestsellerów EMPIKu.
Marcin to jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich konferansjerów, mający
na koncie kilkaset poprowadzonych eventów dla największych międzynarodowych firm, w tym branżowe konferencje i kongresy, eleganckie gale, festiwale tematyczne, masowe koncerty i wiele innych.
Zwycięzca w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press, nr 9-10/2017.
Prywatnie Marcin jest pasjonatem nowych technologii – sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów autonomicznych, industry 4.0 oraz innych zagadnień, kształtujących nasze życie w najbliższej przyszłości. Potrafi o tym opowiadać kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście zagadnień bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.
Jest m.in. współtwórcą filmów dokumentalnych o tej tematyce, zrealizowanych dla TVN - m.in. Człowiek przyszłości, w którym jego rozmówcami są jedni z najwybitniejszych naukowców na świecie, profesorowie Harvardu i Massachusets Institute of Technology oraz Klonowanie. Sposób na nieśmiertelność., nakręconego w Korei Południowej i ukazującego możliwości współczesnej medycyny oraz genetyki.
Prezes Zarządu General Electric Company Polska Sp. z o.o oraz Dyrektor Zarządzający GE Engineering Design Center
Marian Lubieniecki ukończył Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Uniwersytetu Gdańskiego ze stopniem magistra inżyniera. Naukę kontynuował w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku zdobywając tytuł doktora nauk technicznych. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Philips Royal Electronics jako Kierownik Projektów Mechanicznych, pracował też w ABB/ALSTOM jako Inżynier Specjalista ds. Aerodynamiki w Dziale Projektów Badawczo-Rozwojowych Turbin Parowych.
Z warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center związany jest niemal od samego początku jego istnienia. Był jednym z pierwszych pracowników GE Aviation w Engineering Design Center, gdzie pracował jako Inżynier Konstruktor części przepływowych silników turbinowych. Przez siedem lat obejmował kolejne stanowiska kierownicze, po czym w 2007 roku założył w EDC zespół GE Oil & Gas zajmujący się technologiami wydobycia i przesyłu gazu i ropy, który rozwinął w kilkusetosobową organizację. Następnie objął stanowisko Dyrektora Wykonawczego zespołu zajmującego się technologiami podwodnymi.
W 2016 roku Marian Lubieniecki objął stanowisko Prezesa Zarządu General Electric Company Polska Sp. z o.o oraz Dyrektora Zarządzającego GE Engineering Design Center.
Dziennikarz
Dziennikarz, dla Widzów Telewizji Polskiej relacjonuje największe wydarzenia sportowe, takie jak Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie czempionaty, na skoczniach narciarskich całego świata towarzyszy naszym Orłom, w teleturnieju Giganci Historii szuka tęgich głów, a na YouTubie jest współautorem wideo podcastu ”Serio?”. Kocha jeść, ale dzięki bieganiu maratonów trzyma formę!
Podczas 9. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju galę prowadzi Maciej Kurzajewski, który wystąpi również na scenie ze swoim Power Speechem mającym na celu przybliżyć umiejętności skutecznej prezentacji i przemawiania przed publicznością.
Poseł Parlamentu Europejskiego
Prof. Jerzy Buzek – Premier RP w latach 1997-2001. Pierwszy przewodniczący Parlamentu Europejskiego z Europy Środkowo-Wschodniej. W Parlamencie nieprzerwanie od 2004 roku. Obecnie przewodniczy pracom Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Odpowiedzialny z ramienia Parlamentu za rozporządzenie o bezpieczeństwie dostaw gazu do Europy. Uznany przez ekspertów VoteWatch Europe za najbardziej wpływowego europosła ds. energetyki. Odznaczony Orderem Orła Białego za wkład w demokratyczną transformację Polski, osiągnięcia naukowe i dokonania polityczne w Polsce i na arenie międzynarodowej.
Izraelska krystalograf, laureatka Nagrody Nobla
Prof. Ada Yonath izraelska krystalograf. Studiowała na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, gdzie uzyskała bakalaureat w 1962 roku oraz tytuł magistra biochemii w 1964. Stopień doktora uzyskała w 1968 roku w Instytucie Naukowym Weizmana, jej praca doktorska dotyczyła krystalografii. Odbyła staże podoktorskie w Carnegie Mellon University (1969) oraz MIT (1970). Badania Jonath koncentrują się na mechanizmach molekularnych biosyntezy białek. Wyznaczyła ona z dużą rozdzielczością struktury krystaliczne jednostek rybosomów. W 2007 otrzymała Nagrodę Wolfa w dziedzinie chemii, w 2009 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów (wspólnie z Venkatramanem Ramakrishnanem i Thomasem Steitzem). Laureatka Medalu PTChem im. Marii Skłodowskiej-Curie, doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Izraelsko-arabski naukowiec i inżynier, pionier znany z wynalezienia Nano Sztucznego Nosa (NA-NOSE)
Prof. Hossam Haick jest izraelsko-arabskim naukowcem i inżynierem oraz aktualnym dziekanem studiów licencjackich w Israel Institute of Technology, urodzonym w 1975 roku. Jest pionierem znanym z wynalezienia Nano Sztucznego Nosa (NA-NOSE) do wykrywania chorób wydychanym powietrzu, (dzięki czemu został wyróżniony jako innowator MIT poniżej 35 lat), który jest szeroko stosowany do wykrywania biomarkerów chorób w laboratoriach i przemyśle. Prowadzi wiele wkładów w interdyscyplinarnych dziedzinach, takich jak nanotechnologia, nanoczujniki, lotne biomarkery i elektronika molekularna.
Zastępca przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej Polski, ekonomista i były rektor UE w Poznaniu
Prof. Marian Gorynia polski ekonomista, profesor i były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2019 zastępca przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej. Jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Wchodzi w skład Rad i Komitetów Redakcyjnych licznych specjalistycznych czasopism ekonomicznych. Ponadto, jest członkiem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Academy of International Business, European International Business Academy, a także International Management Development Association. Doktor honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie.
Dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego.
Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej. Ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii i zarządzania. Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw.
Karierę zawodową rozpoczął w sektorze biznesowym w WSK „PZL-Mielec” S.A., gdzie doprowadził do wyodrębnienia z jej struktur telekomunikacyjnej działalności operatorskiej oraz utworzenia spółki Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „Centrala” Sp. z o.o. (późniejsza: Multimedia Polska S.A. – Mielec Sp. z o.o.). Negocjator kształtów umów w zakresie sprzedaży, aktywizacji i łączenia spółek. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej (Multimedia Polska S.A., Nordisk Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A.) i fotowoltaicznej (Mielec PV S.A.). Ekspert w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili. Dyrektor Generalny największego w Europie projektu budowy regionalnej sieci szerokopasmowej (Internet dla Mazowsza).
W latach 2016-2018 Dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie współtworzył i kierował m.in. projektami utworzenia Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, połączenia NASK z Instytutem Maszyn Matematycznych. Pod jego kierownictwem NASK zyskał status Państwowego Instytutu Badawczego, a w Instytucie zaczął na mocy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa działać CSIRT poziomu krajowego.
W listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Finansów.
Od 30 lipca 2019 r. Dyrektor NCBR.
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Nadzoruje tematykę wdrażania funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój) oraz kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków należy także koordynacja przygotowania nowego okresu programowania na lata 2021-2027 oraz nadzór nad programem Dostępność Plus (była współautorką ustawy o dostępności). Pełni również funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w 2022 r. Od 15 listopada 2019 r. do 6 października 2020 r. pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej.
Dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Dr Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. Doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim.
Od 2020 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.
Przed objęciem pełniącego obowiązki dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590.
Powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego 2022 roku.
Dyrektor, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB).Pracę doktorską obronił w Instytucie Badań Systemowych PAN. Wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Warszawie. W OPI PIB przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych – największego w instytucie.
Jego kariera zawodowa od wielu lat jest związana z obszarem B+R. Wśród jego zainteresowań wymienić można sztuczną inteligencję, tworzenie oprogramowania, statystykę, prognozowanie szeregów czasowych, text i web mining. Obecnie zajmuje się zarządzaniem projektami z wykorzystaniem metodyk zwinnych, projektowaniem i rozwijaniem oprogramowania, jak również uczeniem maszynowym, bioinformatyką, oraz big data.
Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej
Na stanowisko Zastępcy Prezesa powołany 27 stycznia 2020 roku. Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii). Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Słuchacz kursu "Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej” na Wydziale Teologicznym UKSW. Interesuje się duchowością i życiem św. Ignacego Loyoli.
Prezes, Polska Izba Rzeczników Patentowych
Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych (PIRP) obecnej kadencji.
Pełniła też tę funkcję w latach 2017-2021. Wcześniej była również Dziekanem Okręgu Mazowieckiego PIRP.
Jest krajowym i europejskim rzecznikiem patentowym oraz radcą prawnym, a także mediatorem w sprawach własności intelektualnej oraz arbitrem polskich i europejskich sądów arbitrażowych ds. domen internetowych.
Od ponad 25 lat doradza polskim i zagranicznym klientom w sprawach z zakresu ochrony praw własności przemysłowej i intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomaga przedsiębiorcom efektywnie zarządzać prawami własności intelektualnej by rozwijać biznes i osiągać rynkowy sukces.
Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie rzecznika patentowego oraz radcy prawnego dzięki czemu z dużym powodzeniem prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe oraz odnośnie znaków towarowych czy praw autorskich.
Zajmuje się także tematyką ochrony praw własności intelektualnej w Internecie w odniesieniu do nazw domen internetowych a także szeroko w rozumianej działalności e-commerce. Wspiera też firmy w realizacji strategii biznesowych, świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę na temat ochrony praw własności intelektualnej podczas wielu konferencji, szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Jest autorką licznych krajowych i zagranicznych publikacji. Działa aktywnie także w międzynarodowych organizacjach prawa własności intelektualnej INTA oraz AIPPI.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest wspólnikiem zarządzającym Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi oraz JWP Kancelarii Prawnej, a także fundatorką Fundacji JWP Pomysł-Patent-Zysk.
Prezes, Główny Urząd Miar
Profesor nauk fizycznych. Absolwent studiów z zakresu fizyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.
Doktoryzował się w 1995 r. w Instytucie Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2002 r. na Uniwersytecie Warszawskim w oparciu o rozprawę Dissociative Recombination in Ion Storage Rings. Tytuł naukowy profesora nauk fizycznych otrzymał 3 lipca 2012 r. Jego działalność naukowa związana jest z badaniem zderzeń elektronów swobodnych z jonami molekularnymi w warunkach niskotemperaturowej plazmy oraz badaniem mechanizmów jonizacji i emisji charakterystycznego promieniowania rentgenowskiego w zderzeniach jonów z atomami.
Od 1988 roku zatrudniony w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (kierownik zakładu fizyki molekularnej, a następnie fizyki medycznej i biofizyki), w latach 1995-1998 odbył staże naukowe w Politechnice Sztokholmskiej i Uniwersytecie Sztokholmskim.
Pełnił funkcję prorektora ds. dydaktycznych i studenckich (2008–2012), prorektora ds. ogólnych (2012-2020) oraz rektora (2012-2020) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2020 roku jest członkiem Komitetu Polityki Naukowej.
Dyrektorka ds. Innowacji, Veolia Energia Polska S.A.
Dyrektorka ds. innowacji z ponad 12 letnim doświadczeniem w zakresie zarządzania innowacjami i pracami badawczo-rozwojowymi. Do tej pory współpracowała zarówno z korporacjami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami, a także organizacjami pozarządowymi, startupami i uczelniami technologicznymi.
Z Grupą Veolia związana od 2019 roku. W ramach swojej pracy odpowiada za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, realizację projektów pilotażowych, projektowanie procesów zarządzania innowacjami oraz budowanie kultury innowacyjności. Na co dzień zarządza zespołem składającym się z ponad 20 osób.
Przed rozpoczęciem pracy w Grupie Veolia pełniła funkcję szefowej instytucji zajmującej się rozwojem ekosystemu innowacji i R&D z ponad 60 wiodącymi korporacjami i MŚP w Polsce. Prowadzona przez nią inicjatywa skupiała ponad 160 dyrektorów i menedżerów z różnych branż. Wykonywała również obowiązki wiceprezeski Stowarzyszenia SIMS, utworzonego przez wielofunkcyjne zespoły składające się z naukowców z 60 uczelni i instytutów badawczych w Polsce. W ramach swojej pracy w Stowarzyszeniu zajmowała się zarządzaniem infrastrukturą naukowo-badawczą.
Ukończyła liczne szkolenia, a w tym m.in. z zakresu Zarządzania Infrastrukturą Badawczo-Rozwojową i Komercjalizacji w Instytucie Fraunhofera, Max Planck Gesellschaft, Politechnice Drezdeńskiej i IBM w Nowym Jorku. Jest także absolwentką programów Komercjalizacji i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Lund w Szwecji oraz Leadership Academy for Poland organizowanej przez Center for Leadership. W latach 2017-2022 r. dołączyła do grona członków Global Shapers Community powołanej do życia przez Światowe Forum Ekonomiczne.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w latach 2018-2019; Członek zarządu PKP S.A. w latach 2019-2020
Od 12 lipca 2019 roku pełni funkcję członka zarządu PKP S.A. Wcześniej zajmowała stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W strukturach resortu odpowiedzialna była za wdrażanie funduszy unijnych do największych inwestycji infrastrukturalnych (Program Infrastruktura i Środowisko), koordynacją Planu Junckera w Polsce oraz sprawy związane z partnerstwem publiczno-prywatnym. Wiceminister Zielińska od kwietnia 2016 roku pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Programów Infrastrukturalnych, najpierw w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zanim została zastępcą dyrektora w ministerstwie, była dyrektorem między innymi w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz w PKP S.A., gdzie zarządzała dworcami. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych i w spółkach skarbu państwa. Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała dyplom inżyniera mechanika. Ukończyła też Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.
Mam ogromną słabość do Forum Inteligentnego Rozwoju. Mam możliwość spotkać się z wyjątkową ekipą ludzi, którzy kochają innowacje, kochają rozwój – zarówno osobisty, jak i inwestycyjny. Dużo dyskutujemy, dużo omawiamy, poszukujemy rozwiązań
Połączenie na Forum nauki, merytoryki, ale także networkingu bardzo dobrze wpływa na rozwój naszej organizacji.
Dzięki Forum Inteligentnego Rozwoju możemy dotknąć rzeczy najważniejszych – tego, co się dzieje wokół konkretnych innowacji, tego, co dotyczy synergii, komplementarności oraz tego, w jaki sposób podmioty reprezentujące różne sektory – zarówno świat nauki, jak i biznesu czy organizacji pozarządowych, samorządu, administracji publicznej mogą budować całe środowisko dla innowacji, które będą skutecznie wdrażane w Polsce, a może i za granicą.
[...] świetny networking, na każdym wydarzeniu poznaje świetnych przedsiębiorców i naukowców, z którymi mogę prowadzić partnerskie i biznesowe rozmowy [...]
[...] Jak co roku, wszystkie debaty i panele pozwalają na pokazywanie oraz promowanie innowacji. Pozwalają na szukanie nowych partnerów. [...] wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Trudno bowiem przecenić wartość tematyki poruszanej w ramach proponowanych przez Państwa cyklicznie spotkań, zwłaszcza w kontekście korzyści płynących ze wspierania wynalazczości i młodych innowatorów w Polsce. Pragnę wyrazić uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że gdańskie spotkanie stanie się cenionym forum wymiany myśli przedstawicieli nauki, ekspertów oraz praktyków biznesu, a wnioski płynące z dyskusji będą służyć wzmocnieniu efektów współpracy tych środowisk. [...]
[...] Innowacyjność jest niewątpliwie fundamentem gospodarki. Oznacza postęp w przemyśle, medycynie, edukacji, obronności i wielu innych dziedzinach. O tym jak bardzo jest potrzebna nikogo już w obecnej chwili nie trzeba przekonywać.[...] Niezwykle ciekawy i ambitny program Forum Inteligentnego Rozwoju pokazuje, że doskonale rozumiecie Państwo wagę i skalę obecnych wyzwań.
[...] Bardzo dobrze przygotowany event. Niesamowite informacje, które można tu pozyskać. Wiele ciekawych kontaktów nawiązanych właśnie tutaj, na Forum Inteligentnego Rozwoju. [...]
Forum Inteligentnego Rozwoju jest znakomitym balansem pomiędzy nauką , a biznesem. Takie kongresy jak FIR są potrzebne z prostej przyczyny: całość biznesowo-naukowego zaufania jest oparta na ludzkich relacjach. Forum daje szansę na dialog i poznanie swoich możliwości oraz ograniczeń. Niezwykle ważne są rozmowy w kuluarach, uczestnictwo w panelach, dzięki którym budujemy przeświadczenie, że fundamentem są ludzie. Świat biznesu i nauki jest zupełnie inny, ale podczas Forum Inteligentnego Rozwoju łączy ich dialog i wspólne odnajdywanie kompromisów i pomysłów na lepsze jutro
Kluczową rolę w procesie kreowania i wdrażania innowacji odgrywa synergia nauki, biznesu i samorządu. Forum Inteligentnego Rozwoju to wyjątkowe miejsce inicjujące i wspierające prace na styku tych trzech obszarów. Liczne sesje panelowe, prezentacje przedstawicieli środowiska naukowego, biznesowego i instytucji publicznych oraz rozmowy b2b stanowią doskonałą przestrzeń do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.
Należy podkreślić, iż na uroczystej Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju statuetki zostały wręczone podmiotom, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, dając podstawę do zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Podczas IV Forum nagrodę przyznawano w dziewięciu kategoriach: naukowiec przyszłości, innowacyjne technologie przyszłości, samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, samorządowiec przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi, instytut przyszłości, dyrektor instytutu przyszłości, innowacje w edukacji, prezes wizjoner oraz rodzima uznana marka.
Forum Inteligentnego Rozwoju to znakomita inicjatywa. Łączy świat nauki, biznesu, samorządów. Duża liczba debat pozwala poznać szerokie spektrum poglądów na innowacje, na inteligentne podejście do naszej przyszłości. Unikatowa formuła, możliwość swobodnych dyskusji podnosi wartość Forum. Także miejsce - Uniejów - w którym od czasu zainwestowania w geotermię zmieniło się bardzo wiele, jest przykładem jako otwartość umysłu i odwaga mogą zmieniać rzeczywistość. Organizatorzy - Centrum Inteligentnego Rozwoju, Eurokreator i Uniejów robią to sprawnie i efektywnie. Tu naprawdę warto być!
Uczestnictwo w Forum Inteligentnego Rozwoju pozwoliło na spotkanie wielu osobistości ze świata nauki i biznesu. Wspólne rozmowy oraz uzyskanie nagrody stanowiły motywację do dalszej pracy naukowej. Forum dostarczyło informacji o tym, jak efektywnie współpracować z biznesem oraz budować skuteczne zespoły. Nam jako naukowcom umożliwiło bardziej wdrożeniowe spojrzenia na prace badawcze.
Serdecznie gratuluję Wszystkim Laureatom Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju (…). Dołączenie do tak szlachetnego grona zwycięzców jest powodem do dumy, daje osobistą satysfakcję i motywuje do dalszych działań
Składam gratulacje wszystkim tegorocznym Laureatom Polskich Nagród Inteligentnego Rozwoju 2018, będąc przekonana, że dzięki takim inicjatywom jak Forum Inteligentnego Rozwoju, oraz przedsięwzięciom, które zostały wyróżnione, Polska stanie się liderem innowacyjnej godpodarki.
Jestem przekonana, że przyznawanie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju przyczyni się w istotnym stopniu do podniesienia świadomości wielu środowisk naukowych, biznesowych i samorządowych w obszarze inteligentnych specjalizacji oraz komercjalizacji dokonań naukowo-technicznych. Inicjatywa ta niewątpliwie służy podkreśleniu kluczowej roli nowatorskich rozwiązań w życiu gospodarczym i społecznym.
Forum to kilkanaście konferencji, kilkudziesięciu prelegentów i wymiana opinii, doświadczeń fachowców ze świata biznesu, nauki i samorządu oraz instytucji rządowych. Chcemy aby współpraca na tych trzech płaszczyznach była jak najlepsza i myślę, że nasze forum znacznie się do tego przyczyni. Nie zabraknie paneli poświęconych innowacyjnej gospodarce i inteligentnemu rozwojowi, a także najważniejszym wyzwaniom stojącym przed polską gospodarką.
To prestiżowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do prezentacji wspólnych osiągnięć uczelni, biznesu i samorządu terytorialnego. Łącząc nasze wysiłki i wspierając transfer technologii razem wspomagamy rozwój polskiej gospodarki opartej o wiedzę, nowoczesne technologie i innowacyjność.
Wydarzenie to stwarza szansę na wymianę poglądów i doświadczeń różnorodnych środowisk oraz promocję dokonań naukowców i badaczy, innowacyjnych polskich firm, a także przedstawienie oferty terenów inwestycyjnych samorządów. Wyrażam nadzieję, że podjęte na Forum dyskusje przyniosą konkretne rezultaty i zainspirują zarówno świat nauki, przedsiębiorców, jak również decydentów do wprowadzania korzystnych zmian wpływających na budowanie przewagi konkurencyjnej kraju w oparciu o wiedzę oraz innowacyjne rozwiązania.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Forum Inteligentnego Rozwoju. Składam wyrazy uznania organizatorom konferencji, która służy konsolidowaniu polskiego potencjału. Państwa obrady, skupiające przedsiębiorców, naukowców i samorządowców, są bardzo cennym przedsięwzięciem. Pozwalają na wymianę doświadczeń i koncepcji, a przede wszystkim przyczyniają się do stworzenia efektu synergii we współpracy tych ważnych środowisk. Liczę, że również na tym Forum zawiąże się wiele ciekawych pomysłów i zostanie zainicjowanych wiele wartościowych projektów, służących polskiej innowacyjności i rozwojowi
Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju przyznawana jest od 2016 r. naukowcom, inwestorom i organizacjom, których działalność wpływa na zrównoważony rozwój gospodarki i społeczeństwa. Jest to, moim zdaniem, bardzo cenna inicjatywa, w której doceniana jest innowacyjność w różnych dziedzinach życia. Jest to również ogromne wyróżnienie i nobilitacja dla naukowców i organizacji, których praca, często po raz pierwszy, jest zauważona i nagrodzona, co mobilizuje do dalszej intensywnej pracy. Ogromną wartością Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jest popularyzacja i promocja aktualnych kierunków i wyników badań, co ma wyjątkowo duże znaczenie w czasach braku komunikacji między środowiskami naukowymi, sferą biznesu i społeczeństwem.
Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle cennym wydarzeniem. Dzięki Polskiej Nagrodzie Inteligentnego Rozwoju możemy dotrzeć do szerszego grona odbiorców z wynikami naszych badań. Forum Inteligentnego Rozwoju jest niezwykle istotnym wydarzeniem dla nauki ale także dla biznesu.
Jest to dla mnie niesamowicie ciekawe wydarzenie. Możemy na nim zaobserwować bardzo dużo trendów rozwojowych i zobaczyć jak ważne jest podkreślanie stosowanego charakteru nauki dla biznesu, gospodarki i rozwoju. Forum potwierdza, że erę tworzenia nauki dla nauki i do tzw. szuflady mamy już za sobą. Jest to fantastyczna okazja do nawiązaniu kontaktów biznesowych.
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2025
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl