Roland Krause

Roland Krause

Wiceprezes Zarządu, MM Systemy Sp. z o.o.

Absolwent MBA w St. Galler Business School, specjalista branży grzewczej, motoryzacyjnej z wieloletnią wiedzą teoretyczna i praktyczną. Pasjonat nowych technologii OZE, zaawansowanych i śmiałych rozwiązań architektonicznych w budownictwie i transporcie. Człowiek o szerokim spojrzeniu na rynek i aspekty ekologiczne. Aktywnie popularyzuje rozwój rynku motoryzacji i innych innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa i techniki grzewczej.

Od ponad 20 lat związany był z firmą VIESSMANN. W latach  2006 do  2011 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Viessmann Sp. z o.o.

Od początku swojego życia zawodowego jest ściśle związany z branżą grzewczą. Bogate doświadczenie i gruntowna wiedza z zakresu nowoczesnych technik grzewczych, szeroko wybiegająca poza ścisłe ramy teoretyczne sprawiła, że wielokrotnie zostały zauważane i doceniane zarówno przez partnerów biznesowych jak i media.

Kierunki rozwoju branży grzewczej upatruje w odnawialnych źródłach energii, których jest propagatorem.

Dwukrotnie odbierał nagrodę TERAZ POLSKA. W roku 2009 za zorganizowanie i utworzenie Policealnej Szkoły Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann  w kategorii innowacje. Innowacyjny program oraz profil szkoły, specyficzne przedmioty, a przede wszystkim jakość kształcenia, zostały zauważone i docenione przez kapitułę konkursu. W kolejnym roku za 24-godzinny program opieki technicznej firmy Viessmann, nowoczesny sposób podejścia do obsługi klienta, dbałość o komfort i bezpieczeństwo użytkowników systemów grzewczych Viessmann, a przede wszystkim kompleksowość usługi.

Kapituła konkursu Buildera – „Budowlana Firma Roku”, dwukrotnie doceniła zdolności menadżerskie Rolanda Krause. Pracowitość, uczciwość oraz podążanie z duchem czasu w poszukiwaniu nowych, lepszych rozwiązań.

Obecne jest współwłaścicielem i pomysłodawcą powstania firmy MM Systemy Sp. z o.o., która działa w branży automotive. Średnia wieku pracowników to 30 lat.

Kierunek rozwoju to technologie i innowacje w zakresie obniżenia ciężaru samochodu. W roku 2014 rozpoczęto produkcję 5 podzespołów dla nowego Audi Q7 z aluminium. Obecnie firma MM Systemy jest bezpośrednim dostawcą do BMW i liczba planowanych projektów do 2019 to 39.

Prywatnie pasjonuje się wszelkimi nowinkami technologicznymi, zwłaszcza w zakresie motoryzacji. W czasie wolnym chętnie je testuje i czerpie z nich inspirację do działań.

Eksporterzy zarabiają więcej – jak osiągnąć globalny sukces?

Sala 3

Wiele segmentów polskiego rynku uległo już nasyceniu. Receptą na silne ograniczenia wzrostu na rodzimym rynku jest wyjście w świat, co nierzadko wymaga dostosowania modelu biznesowego. Jak brzmi więc recepta na sukces międzynarodowy?

READ MORE