Kamil Matolicz

Kamil Matolicz

Prezes Zarządu, ECO Jelenia Góra

Prezes Zarządu – Dyrektor Operacyjny, w pełni odpowiedzialny za kompleksową restrukturyzację spółki ciepłowniczej oraz uruchomienie działalności w nowej spółce elektroenergetycznej, wdrożenie wysoko efektywnych energetycznie i ekologicznych rozwiązań i technologii. Zaangażowany w stałe udoskonalanie działalności firm oraz racjonalizację kosztów produkcji oraz dystrybucji energii. Od 2009 przeprowadził ponad 150 procesów inwestycyjnych infrastrukturalnych o wartościach sięgających 22 mln PLN.

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Śląskiej, Georgia State University i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Posiada wysokie umiejętności menedżerskie w kontekście strategicznym i operacyjnym, a także techniczne w szeroko pojętej energetyce. Potrafi w łatwy sposób dostrzegać i łączyć zagadnienia efektywności energetycznej i finansowej. Doświadczony we wdrażaniu standardów korporacyjnych.  Utrzymuje doskonałe relacje z otoczeniem firmy i klientami, które są oparte na transparentności, wzajemnym szacunku i zaufaniu.

Uniejów i Grindavik – jak wykorzystujemy energię geotermalną

Sala 1

Uniejów zacieśnia współpracę z islandzkim Grindavik, typowo portowym miastem wykorzystującym gorące źródła do produkcji prądu. Słuchacze panelu dowiedzą się wielu ciekawostek na temat geografii, gospodarki Islandii i wykorzystania wody geotermalnej w tym kraju. Odbędą się także wystąpienia pt. „Grindavik: z czego jesteśmy znani?” oraz „Synchronizacja zadań własnych Gminy drogą do optymalizacji wytwarzania energii”.

READ MORE