Timea Sulenta-Pluta
Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji. Lider w obszarze projektów B+R, posiadająca wieloletnie doświadczenie w przemyśle, zarówno w przedsiębiorstwach krajowych jak i zagranicznych. Od lat związana również ze środowiskiem naukowym jako nauczyciel akademicki, a także osoba odpowiedzialna za sprzedaż usług badawczych oferowanych dla przemysłu.
Uciekające innowacje. Czy uczelnie naprawdę przegrywają z biznesem w wyścigu o technologię? - Podkarpackie Centrum Innowacji
Sednem czwartej rewolucji przemysłowej i gospodarki opartej na wiedzy są innowacje. W wyścigu o zasoby wygrywają podmioty, które swoją działalność opierają na własności intelektualnej.
Ideą panelu jest omówienie różnic w podejściu do innowacji, patentowania i wdrażania wynalazków przez uczelnie i przedsiębiorstwa. Jednostki naukowe składają bardzo dużo zgłoszeń patentowych, ale czy przekłada się to na transfer technologii do przemysłu? Wydaje się, że wdrożenia są z kolei domeną przedsiębiorstw, które patentują wynalazki z myślą o osiągnięciu konkretnych celów biznesowych.
Uczelnie posiadają ogromne zasoby intelektualne i sprzętowe. Czy przekłada się to na poziom innowacyjności? W jakim stopniu wyniki badań naukowych zawarte w publikacjach są powtarzalne? Jaki mają wpływ na rozwój innowacyjności gospodarki?
Udział wezmą:
Dr Piotr Zakrzewski, Zastępca Prezesa, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW., Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytet Warszawski, Prezes, IDEAS, NCBR, Założyciel MIM
Solutions
Katarzyna Wszoła, Dyrektor ds. Innowacji, Veolia w Polsce
Jacek Kubrak, Prezes Zarządu, Podkarpackie Centrum Innowacji
Moderator:
Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań, Podkarpackie Centrum Innowacji