speaker-photo

Prof. Piotr Moncarz

Założyciel i wice-przewodniczący oraz główny technolog firmy XGS Energy, Inc

Z Technikum Geodezyjno-Drogowego w Poznaniu poprzez peregrynację edukacyjną do doktoratu w inżynierii trzęsień ziemi na Uniwersytecie Stanforda. Przez ponad 40 lat związany z firmą Exponent, Inc. z korzeniami na Uniwersytecie Stanforda, dziś światowym liderem badań katastrof o źródle naukowym lub technicznym i ich zapobieganiu. Założyciel i wice-przewodniczący oraz główny technolog firmy XGS Energy, Inc. wprowadzającej na rynek rewolucyjne rozwiązanie pozyskiwania energii cieplnej z głębokich warstw skalnych skorupy ziemskiej.Współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council, organizacji budowy mostów między naukowymi i technologicznymi elitami twórczymi Polski i Stanów Zjednoczonych.
Współtwórca programu Top 500 Innovators. Adjunct Professor uniwersytetu Stanforda, członek amerykańskiej National Academy of Engineering.

Prezentacje moich tematów na tegorocznym Forum Inteligentnego Rozwoju
19.00-19.45 Agenda Olivia Star SALA GDAŃSK

Globalne problemy okiem wizjonerów

Debata z udziałem Liderów Inteligentnego Rozwoju, w trakcie której speakerzy poruszą gospodarczo-społeczne problemy współczesnego świata. Będziemy szukać odpowiedzi na liczne pytania.

Spytamy jakie rozwiązania mogą zaoferować nam wizjonerzy i czy jesteśmy na nie gotowi oraz jak ważną rolę w osiąganiu zamierzonych celów pełnią unijne środki?