speaker-photo

Jacek Kubrak

Prezes Zarządu, Podkarpackie Centrum Innowacji

Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii.

Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.

Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.

Prezentacje moich tematów na tegorocznym Forum Inteligentnego Rozwoju
18:50–19:50

Uciekające innowacje. Czy uczelnie naprawdę przegrywają z biznesem w wyścigu o technologię? - Podkarpackie Centrum Innowacji

Sednem czwartej rewolucji przemysłowej i gospodarki opartej na wiedzy są innowacje. W wyścigu o zasoby wygrywają podmioty, które swoją działalność opierają na własności intelektualnej.

 

Ideą panelu jest omówienie różnic w podejściu do innowacji, patentowania i wdrażania wynalazków przez uczelnie i przedsiębiorstwa. Jednostki naukowe składają bardzo dużo zgłoszeń patentowych, ale czy przekłada się to na transfer technologii do przemysłu? Wydaje się, że wdrożenia są z kolei domeną przedsiębiorstw, które patentują wynalazki z myślą o osiągnięciu konkretnych celów biznesowych.

 

Uczelnie posiadają ogromne zasoby intelektualne i sprzętowe. Czy przekłada się to na poziom innowacyjności? W jakim stopniu wyniki badań naukowych zawarte w publikacjach są powtarzalne? Jaki mają wpływ na rozwój innowacyjności gospodarki?

 

Udział wezmą:

 

Dr Piotr Zakrzewski, Zastępca Prezesa, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej
Dr hab. Piotr Sankowski, prof. UW., Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytet Warszawski, Prezes, IDEAS, NCBR, Założyciel MIM
Solutions
Katarzyna Wszoła, Dyrektor ds. Innowacji, Veolia w Polsce
Jacek Kubrak, Prezes Zarządu, Podkarpackie Centrum Innowacji

 

Moderator:

 

Timea Sulenta-Pluta, Dyrektor Zarządzający ds. Komercjalizacji Badań, Podkarpackie Centrum Innowacji