
dr inż. Barbara Romelczyk-Baishya
Jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2022 roku obroniła rozprawę doktorską pt. „Zastosowanie próby zginania zminiaturyzowanych próbek do wyznaczania właściwości mechanicznych materiałów”.
Ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie projektami badawczymi i pracami rozwojowymi” prowadzone przez WSEI w Lublinie oraz „Menedżer Innowacji” w SGH w Warszawie.
Zawodowo odbyła praktyki krajowe i staże zagraniczne (Czechy, Wielka Brytania). Obecnie pracuje, jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej. Jest współautorem ponad 40 publikacji naukowych. Zajmuje się wyznaczaniem właściwości mechanicznych materiałów.
Była kierownikiem projektu badawczego realizowanego ze środków NCN. Obecnie jest beneficjentem projektu „Opracowanie metodyki monitorowania właściwości mechanicznych materiałów pobranych z instalacji przemysłowych z wykorzystaniem zminiaturyzowanych próbek” finansowanego w ramach konkursu Lider XIII przez NCBiR.
Przemysł 5.0 – ekologia, człowiek, odporność na kryzys
Odkryj, jak Przemysł 5.0 zmienia sposób, w jaki ludzie i maszyny współpracują, tworząc ekologiczną i odporną na kryzysy przyszłość!