speaker-photo

Dr Marta Natalia Wróblewska

Adiunkt w Katedrze Anglistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie

Moje badania dotyczą ewaluacji jakości działalności naukowej, a w szczególności oceny wpływu społecznego badań (wpływu pracy naukowej na „świat poza-akademicki”, w Polsce tzw. "trzecie kryterium"). Od dziesięciu lat badam systemy ewaluacji wpływu społecznego oraz ich efekty w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Polsce. Jako językoznawczynię szczególnie interesują mnie zmiany w dyskursie akademickim spowodowane wprowadzeniem nowych kryteriów oceny. Tematyką tą zajmuję się w aspekcie teoretycznym, jak i aplikowanym. Jako „Impact Ninja” wsparłam wiele uczelni w przygotowaniu do ewaluacji i dostosowaniu strategii do nowych wymogów. Regularnie publikuję na tematy związane z ewaluacją w periodykach naukowych (np. Research Evaluation) i w mediach branżowych (np. Research Professional News).

 

Obecnie jestem adiunktem w Katedrze Anglistyki Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Doktorat w zakresie lingwistyki stosowanej otrzymałam w 2019 na Warwick University.

Prezentacje moich tematów na poprzednich edycjach
10.30-12.00 Agenda Olivia Star SALA GDAŃSK

„Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiadają na potrzeby społeczeństwa” – część I

Dyskusja o tym co tu i teraz, ale także stawienie czoła wyzwaniom bliższej i dalszej przyszłości.

Miejsce do wymiany spostrzeżeń i utorowania ścieżki do dzielenia się wizjami i spostrzeżeniami przez Liderów Inteligentnego Rozwoju – osoby, których nietuzinkowe i często niekonwencjonalne rozwiązania zmieniają nasze życie na lepsze.