
Dominika Szołdrowska
Absolwentka Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Ukończyła studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Inżynieria Środowiska, ze specjalnością Inżynieria Wodna. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. podczas stażu w Centralnym Laboratorium WMK S.A. Od 2019 roku związana z Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk, gdzie pracuje w Pracowni Surowców Biogenicznych – początkowo jako referentka, a od grudnia 2020 roku jako asystentka naukowa.
Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie inżynierii środowiska, czego potwierdzeniem jest współautorstwo 14 publikacji naukowych dotyczących gospodarki odpadowej oraz wodno-ściekowej. Aktywnie uczestniczy w realizacji licznych projektów krajowych i międzynarodowych (m.in. MNiSW, Horyzont 2020, Horyzont Europa, NAWA, granty norweskie, Interreg, EIT RawMaterials). Koordynuje również organizację wielu międzynarodowych wydarzeń naukowych, dostosowanych do potrzeb różnych grup odbiorców.
Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz gospodarką o obiegu zamkniętym, ze szczególnym uwzględnieniem odzysku wody. Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach naukowych w kraju i za granicą.
Gospodarka obiegu zamkniętego: Przyszłość zrównoważonego rozwoju
Odkryj, jak gospodarka obiegu zamkniętego zmienia przyszłość naszej planety i gospodarki – dołącz do dyskusji o innowacjach, które kształtują zrównoważony rozwój!