
prof. UAM dr hab. Agnieszka Ludwików, MBA
Profesor na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w zakresie biologii i biotechnologii roślin, kieruje Pracownią Biotechnologii w Instytucie Biologii Molekularnej i Biotechnologii. jest członkiem Rady nadzorującej Uczelniane Centrum Transferu Technologii UAM. Jej zainteresowania badawcze obejmują ścieżki sygnałowe u roślin: projektowanie inhibitorów białek sygnałowych, inżynieria białek, sygnalizacja ABA, degradacja białek, odpowiedź i adaptacja roślin na stresy abiotyczne i biotyczne, biotechnologia roślin. Laureatka stypendium Marie Curie Training Site, Manchester University, Wyjazdy badawcze to między innymi pobyt na UMass Lowell, University of Padova, Kiel University. Jest doświadczonym kierownikiem projektów finansowanych przez NCN, EU COST, PO WER. W latach 2016-2024 roku pełniła funkcję kierownika studiów doktoranckich na Wydziale Biologii, UAM. W latach 2019-2024 roku kierowała Szkołą Doktorską Nauk Przyrodniczych.
Biotechnologia i chemia specjalistyczna
Poznaj sekrety przyszłości biotechnologii i chemii specjalistycznej – dołącz do panelu i odkryj, jak zainwestować w branże, które zdominują rynek!
Kompetencje przyszłości. Edukacja – biznes – rynek pracy
Czym są kompetencje przyszłości? Odpowiedź na to pytanie zmienia się wraz z rozwojem technologii i trendów. W czasach charakteryzujących się dynamicznymi zmianami i tempem ich wdrażania kluczowym zagadnieniem staje się zrozumienie stale rosnących potrzeb rynku. Analizy tych zagadnień i próby odnalezienia ścieżki prowadzącej do edukacji przyszłości podejmą się goście konferencji branżowej, która odbędzie się na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023.
Jakie kompetencje gwarantują sukces zawodowy na rynku pracy przyszłości? W jaki sposób kształcić przyszłych innowatorów? Na te pytania odpowiedzą biorący udział w debacie eksperci, m. in. dr hab. prof. UAM Agnieszka Ludwików, dr hab. prof. UŁ Łukasz Ardent.
Prelekcje wygłoszą:
Dr Jacek Stańdo, prof. uczelni, Politechnika Łódzka
„Digitalizacja procesu nauczania-uczenia się z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”
Agnieszka Blanka Snarska, Kierownik Projektu, ARP SA
„BiznesPortal – nowe narzędzie ARP dla przedsiębiorców”
Udział w debacie wezmą:
Dr hab. Agnieszka Ludwików, prof. UAM, Dyrektor, Szkoła Doktorska Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Dr hab. Łukasz Arendt, prof. UŁ, Ekspert ds. Wpływu Nowych Technologii na Rynek Pracy, Fundacja Europe Direct Łódź
Dr Bartosz Sobotka, Dyrektor ds. Rozwoju, Syntea SA
Moderator:
Rafał Kunaszyk, W-ce Prezes Zarządu, Eurokreator T&C Sp. z o. o.