Skaner HUBO – Matrix dzisiejszych czasów?

 Skaner HUBO – Matrix dzisiejszych czasów?

Nowe technologie zmieniają świat z dnia na dzień. Zadajemy sobie pytanie, co przyniesie przyszłość i czym jeszcze nas zaskoczy? A co gdyby w sposób zautomatyzowany skanować sylwetkę człowieka z użyciem powszechnie dostępnego systemu pomiarowego?

Zacznijmy od tego, czym jest HUBO?

– HUBO to skaner, dzięki któremu człowiek ma możliwość uzyskania modelu 3D swojej sylwetki. Odbywa się to w bardzo prosty sposób, otóż użytkownik wchodzi na podest, czeka kilkadziesiąt sekund aż zakończy się skanowanie, następnie trwa przetwarzanie danych i otrzymujemy gotowy model 3D. Aktualnie skupiamy się w projekcie na branży edukacyjnej i rozrywkowej, mówi prezes EDUROCO Maciej Trojnacki.

Dzięki innowacyjnym cechom potencjalne obszary zastosowań systemu będą jednak bardzo szerokie i mogą objąć kluby fitness, sklepy odzieżowe, krawiectwo oraz medycynę.

– Tak, jeśli chodzi o kluby fitness docelowo będzie można skanować swoje ciało, mierzyć parametry sylwetki i dostosowywać program treningu. Z kolei w przypadku branży odzieżowej będzie można wyszukać odzież pasującą do sylwetki i przymierzyć ją wirtualnie na ekranie smartfonu.

To może być projekt na skalę europejską, tak?

– Nasze działania zaczęliśmy na rynku rodzimym, jednak zakładamy także ekspansję poza granice Polski. Wielkość i innowacyjność projektu sprawia, że będziemy szukać inwestorów nie tylko z Polski, ale także z całego świata – chodzi o większy kapitał, dodaje wiceprezes Przemysław Dąbek.

Czy ten projekt można nazwać matrixem dzisiejszych czasów?

– Matrixem bym tego nie nazwał, gdyż będziemy starać się, aby nasz projekt nie ingerował w strefę prywatną użytkowników. Podkreślić należy jednak, że jest to projekt na tyle innowacyjny, że jego wprowadzenie zrewolucjonizuje sposób w jaki robimy zakupy, czy jak ćwiczymy.

Dziękujemy za rozmowę.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat projektu to zapraszamy na stronę internetową https://eduroco.pl/pb

Sebastian Wach