Rektor Politechniki Częstochowskiej. Ekspert w obszarze wytwarzania i recyklingu metali. Autor blisko 150 prac oraz kilkunastu projektów badawczo-rozwojowych, ponadto osoba mająca bogate, praktyczne doświadczenie w przenoszeniu wyników prowadzonych badań na praktykę gospodarczą.
Panel Prezentacyjny
„Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiadają na potrzeby społeczeństwa” – część I
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz
Dr Marta Natalia Wróblewska
Doktor lingwistyki stosowanej. Zajmuje się ewaluacją jakości działalności naukowej, a w szczególności oceną jej wpływu społecznego. Wspiera uczelnie w przygotowaniach do ewaluacji i dostosowywaniu ich strategii do obowiązujących wymogów. Regularnie publikuje w tytułach naukowych oraz branżowych.
Dr hab. inż. Sławomir Gryś, prof. PCz
Wykładowca Politechniki Częstochowskiej, specjalizuje się w defektoskopii, termografii i metrologii. Autor licznych publikacji naukowych i podręczników akademickich, członek Komisji Metrologii Polskiej Akademii Nauk, Obecnie kierownik grantu w ramach konkursu Polska Metrologia II.
Prof. dr hab. inż. Rafał Rakoczy
Dziekan Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Współautor 360 publikacji i 78 patentów, ponadto kierownik około 20 projektów naukowych oraz z obszaru B+R, we współpracy ze światem biznesu.
Osoba doświadczona w efektywnym wykorzystywaniu funduszy na działalność badawczo rozwojową a także współzałożyciel startupu.
Dr hab. Dagmara Stefańska, prof. Instytutu
Chemiczka specjalizująca się w badaniu i pozyskiwaniu materiałów luminescencyjnych do wykorzystania w oświetleniu, termometrii oraz fotowoltaice. Prowadzi obecnie dwa projekty badawcze. Nagrodzona stypendium Ministra Nauki dla Wybitnych Młodych Naukowców.
Dr Iwona Mazur
Doktor anglistyki specjalizująca się w badaniach nad audiodeskrypcją. Współautorka pierwszej polskojęzycznej monografii w tym temacie. Członkini międzynarodowych organizacji zrzeszających ekspertów tłumaczeń audiodeskrypcyjnych. Obecnie realizuje projekt: “Osoby z niepełnosprawnością wzroku a funkcje tekstów multimodalnych: Opracowanie modelu funkcjonalnego audiodeskrypcji”.
Tomasz Handkus
Redaktor sekcji tematycznej Rzecz o Innowacjach, ukazującej się m.in. w dzienniku Puls Biznesu oraz magazynie Forbes.
Dyskusja o tym co tu i teraz, ale także stawienie czoła wyzwaniom bliższej i dalszej przyszłości.
Miejsce do wymiany spostrzeżeń i utorowania ścieżki do dzielenia się wizjami i spostrzeżeniami przez Liderów Inteligentnego Rozwoju – osoby, których nietuzinkowe i często niekonwencjonalne rozwiązania zmieniają nasze życie na lepsze.
Jak odpowiedzieć na wyzwania stawianie przez zmieniające się społeczeństwo?
Praca, zdrowie czy rozwój osobisty to sfery, które stale się rozwijają – rozwój ten musi być jednak wspierany innowacyjnymi rozwiązaniami. Te postaramy się zaprezentować w trakcie panelu.
Panel tematyczny, organizowany przez zespół naszej redakcji zatytułowaliśmy „Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiadają na potrzeby społeczeństwa”.
Chcemy stworzyć miejsce do wymiany spostrzeżeń i utorować ścieżkę do podzielenia się swoimi wizjami i spostrzeżeniami przez Liderów Inteligentnego Rozwoju – osoby, których nietuzinkowe i często niekonwencjonalne rozwiązania po prostu zmieniają nasze życie na lepsze.
Moderator: Tomasz Handkus, Redaktor „Rzecz o Innowacjach”
Wystąpią:
- dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz: Dziel się wiedzą – transfer technologii do społeczeństwa.
- dr Marta Wróblewska: Jak pisać o naszych badaniach i wpływie społecznym – przyspieszony kurs.
- dr hab. inż. Rafał Rakoczy: Rola uczelni w kreowaniu innowacji.
- dr hab. inż. Sławomir Gryś: Termografia – skuteczna metoda badań materiałów lotniczych.
- dr hab. Dagmara Stefańska, prof. Instytutu: Nowoczesne źródła światła o wysokim współczynniku oddawania barw.
- Dr Iwona Mazur: Czy osoba niewidoma może obejrzeć film? O modelu funkcjonalnym audiodeskrypcji.