Debata

Globalne problemy okiem wizjonerów

19.00-19.45 Agenda Olivia Star SALA GDAŃSK
speaker-1
Prof. Piotr Moncarz
Prof. Piotr Moncarz

Consulting professor na Stanford university, współzałożyciel i przewodniczący US-Polish Trade Council, współtwórca programu Top 500 Innovators, członek amerykańskiej National Academy od Engineering. Światowy lider w dziedzinie badań katastrof. Zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem międzynarodowym w obszarach wdrożeń najnowszych technologii, w szczególności w dziedzinie energetyki.

speaker-2
Prof. Piotr Fiedor
Prof. Piotr Fiedor

Ekspert specjalizujący w badaniach nad leczeniem chorób rzadkich i w medycynie personalizowanej. Doświadczony w obszarze badawczo-rozwojowym w odniesieniu do realizacji założeń Krajowych Inteligentnych Specjalizacji. Wdrażał w Polsce innowacyjne terapie onkologii transplantacyjnej oraz oraz metody auto i alto-transplantacji izolowanych wysp trzustkowych. Laureat licznych nagród i odznaczeń oraz autor publikacji i patentów o międzynarodowym zasięgu oddziaływania.

speaker-3
Paweł Bochniarz
Paweł Bochniarz

Partner Zarządzający w Radix Ventures - funduszu Venture Capital skupionym na inwestycjach w startupy deep tech z Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywny uczestnik ekosystemu innowacji w Polsce, jako współzałożyciel Fundacji Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji.

speaker-4
Agnieszka Bochacka
Agnieszka Bochacka

Pasjonuje się projektowaniem i prowadzeniem transformacji cyfrowej w złożonych środowiskach.

Wspiera przedsiębiorstwa w implementacji innowacji oraz procesach cyfryzacji. Współpracuje m.in. z PwC oraz Transformation Team PMI Poland Chapter, którego jest liderką.

speaker-5
Rafał Kunaszyk
Rafał Kunaszyk

Ekspert ds. edukacji i rynku pracy, współwłaściciel firm rodzinnych Eurokreator sc i Eurokreator T&C, Ekspert Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, Fundator Fundacji Forum Inteligentnego Rozwoju i Klaster Life Science, Prezes Małopolskiego Oddziału Firm Rodzinnych, moderator debat, innowator, przedsiębiorca.

speaker-6
Dorota Morka
Dorota Morka

Ekspertka w obszarze ekspansji zagranicznej firm skandynawskich w Polsce, oraz polskich w Skandynawii. W przeszłości rozwijała oddziały norweskich przedsiębiorstw na rynku polskim. Zaangażowana w proces zielonej transformacji na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej.

Debata z udziałem Liderów Inteligentnego Rozwoju, w trakcie której speakerzy poruszą gospodarczo-społeczne problemy współczesnego świata. Będziemy szukać odpowiedzi na liczne pytania.

Spytamy jakie rozwiązania mogą zaoferować nam wizjonerzy i czy jesteśmy na nie gotowi oraz jak ważną rolę w osiąganiu zamierzonych celów pełnią unijne środki?

Globalne problemy, lokalne spojrzenie. Świat każdego dnia stawia przed nami szereg wyzwań. Chcemy spojrzeć na nie w niekonwencjonalny sposób – okiem Liderów Inteligentnego Rozwoju.

W trakcie debaty speakerzy będą dyskutować i prezentować swoje punkty widzenia na temat tego, jak dzięki nowatorskim rozwiązaniom stawiać czoła problemom współczesnego świata. Innowatorzy wprowadzą nas w tematykę inteligentnego rozwoju, który realizowany jest także dzięki programowi Funduszy Unijnych na lata 2021-2027.

Debata ta będzie preludium do jubileuszowej 10. edycji Forum Inteligentnego Rozwoju.