Ruszyła III edycja Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

 Ruszyła III edycja Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju

W listopadzie ruszyła trzecia edycja Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, której inicjatorem i organizatorem jest Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Prezes Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, dr Alicja Adamczak, objęła patronatem Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju – prestiżowe wyróżnienie przyznawane za innowacyjne rozwiązania oraz nowatorskie inwestycje. W tym roku nagroda trafiła między innymi do Ministra Rozwoju I Finansów, Mateusza Morawieckiego i Narodowego Centrum Badań I Rozwoju.

Ponad miesiąc temu, 23-24 października, w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa niemal tysiąc gości – przedstawicieli rządu, polityków, przedsiębiorców, ludzi nauki oraz samorządowców – dyskutowało na temat inteligentnego rozwoju. Głównym organizatorem forum jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a w gronie współorganizatorów w tym roku znaleźli się: PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o., Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego.

O tym jak ważna jest potrzeba kooperacji i wypracowania jednolitej taktyki na drodze do wspólnego celu, jakim jest zrównoważony rozwój gospodarczy Polski debatowano podczas sesji otwarcia, koncentrującej się na zagadnieniach związanych z inteligentnym rozwojem Polski, którego gwarantem bez wątpienia są innowacyjne technologie oraz bezpieczeństwo energetyczne i żywieniowe Polski, jednak oczywiście to nie jedyne kwestie, które poruszyli eksperci podczas 20 paneli dyskusyjnych wydarzenia.

Nagrodę w tym roku wręczała między innymi prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicję Adamczak. Wyróżnienie trafiło do laureatów w następujących kategoriach: innowacyjna firma, szkolnictwo wyższe i nauka, samorząd przyjazny inwestorowi, innowacje mieszkaniowe oraz w dwóch kategoriach specjalnych: „Instytucja Roku” – dla NCBiR oraz „Człowiek Roku”, którą otrzymał minister Mateusz Morawiecki. Podobnie jak w zeszłym roku również w tym zostały przyznane też Nagrody Główne – m.in. dla PGNiG Obrotu Detalicznego Sp. z o. o..

W najbliższy poniedziałek i wtorek na łamach naszej sekcji w Pulsie Biznesu oraz w Rzeczpospolitej będziemy prezentowali osiągnięcia części laureatów, a wszystkich zainteresowanych staraniem się o uzyskanie nagrody w trzeciej edycji Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju prosimy o kontakt z naszą redakcją, która jest partnerem medialnym nagrody lub biurem organizatora.