Dziennikarz
Dziennikarz, laureat nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.
Jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 250 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“). W ramach zdobywania różnych zawodowych kompetencji, zdarzało mu się także występować hobbystycznie w filmach
i serialach, m.in. „M jak miłość“ oraz dubbingować animowane postacie np. w filmie „Renifer Niko ratuje święta“.
Marcin to jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich konferansjerów, mający
na koncie kilkaset poprowadzonych eventów dla największych międzynarodowych firm, w tym branżowe konferencje i kongresy, eleganckie gale, festiwale tematyczne, masowe koncerty
i wiele innych.
Zwycięzca w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press,
nr 9-10/2017.
Suma jego zróżnicowanych i licznych doświadczeń przekłada się na pełne anegdot, fascynujące dla słuchacza wystąpienia i wykłady, które mogą przybierać różną formę oraz charakter,
w zależności od oczekiwań klienta.
Prywatnie Marcin jest pasjonatem nowych technologii – sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów autonomicznych, industry 4.0 oraz innych zagadnień, kształtujących nasze życie w najbliższej przyszłości. Potrafi o tym opowiadać kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście zagadnień bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.
Prezes Izby, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED
Z wykształcenia prawnik, od 2020 r. odpowiada za realizację celów Izby POLMED. Prowadzi bezpośrednie rozmowy z decydentami oraz przedstawicielami administracji, mającymi wpływ na kształt i funkcjonowanie zarówno branży wyrobów medycznych, jak i systemu ochrony zdrowia. Ma wieloletnie doświadczenie w zakresie wyrobów medycznych, które zdobywał m.in. w Konfederacji Lewiatan. Pełnił rolę jej przedstawiciela w Trójstronnym Zespole ds. Zdrowia i Zespole ds. Usług Publicznych Rady Dialogu Społecznego. Koordynował m.in. nowelizację prawa farmaceutycznego, rozporządzenia o receptach czy ustawę
o wyrobach medycznych. Był zastępcą dyrektora Departamentu Informacji o Wyrobach Medycznych w URPL, WM i PB. Współtworzył nowelizację ustawy o wyrobach medycznych w latach 2016-2019 i ustawę o wyrobach medycznych w 2021 r., dostosowującą prawo polskie do rozporządzeń UE. Reprezentant Polski podczas spotkań Szefów Europejskich Agencji ds. Wyrobów Medycznych "CAMD”, były ekspert KE w zagranicznych projektach.
Naczelnik w Wydziale Edukacji i Innowacyjności Departamentu Innowacyjności i Komunikacji, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności Urzędu Patentowego RP. Wykładowca na Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowy entuzjasta własności intelektualnej, realizuje liczne projekty służące edukacji w tym zakresie. Organizator konferencji, szkoleń, webinarów i konkursów służących promocji ochrony własności intelektualnej wśród młodzieży, naukowców i przedsiębiorców. Pasjonat nowych technologii.
W-ce Prezes Zarządu ds. finansowych, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polski
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i studiów podyplomowych Tempus CUBIS na Uniwersytetach w Mediolanie, Amsterdamie i Leuven z zakresu zarządzania, w tym wsparcia przez systemy informatyczne (1994). Absolwent Advance Management Program IESE Business School Unwersytetu Navarra w Barcelonie (2007).
W latach 1992-2000 związany z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd gdzie pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Spółek Publicznych i Finansów.
W latach 2000-2003 był wiceprezesem Giełdy Papierów Wartościowych S.A. W tym okresie pełnił również funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej Centralnej Tabeli Ofert S.A.
W marcu 2003 r. został powołany na stanowisko Członka Zarządu PKO Banku Polskiego S.A. nadzorującego obszar bankowości korporacyjnej i pełnił tą funkcję do marca 2006 roku. Był również włączony w procesy restrukturyzacji i oferty publicznej Banku. W tym okresie przewodniczył również Radzie Nadzorczej Bankowego Funduszu Leasingowego S.A.
W latach od 2006 do 2009 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Banku Pocztowego S. A., Bank przeszedł w tym okresie gruntowną restrukturyzację.
Od 2005 r. był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych S. A. w Warszawie gdzie od 2006 do 2008 pełnił funkcję Prezesa Rady.
W latach 2010‐2011 pełnił funkcje członka rady nadzorczej i członka komitetu rady nadzorczej PZU S.A. ds. IPO. W tym czasie w PZU S.A. zakończył się długoletni konflikt z Eureko i przeprowadzono IPO.
W latach 2011 - 2013 r. pełnił funkcję członka zarządu ds finansów i p.o. Prezesa w Totalizatorze Sportowym Sp. z o.o. Spółka zdefiniowała w tym okresie strategię rozwoju uwzględniającą długoterminowe dążenie do wkroczenia jej usług w sferę mobilną.
W latach 2010-2020 pełnił funkcję niezależnego członka Rady Nadzorczej Budimex S.A. Od 2010 roku był członkiem wielu Rad Nadzorczych spółek giełdowych w tym m.in Immobile S.A., Altus TFI S.A., Sfinks S.A., Workservice S.A., IdeaBank S.A.
Od 2020 do 2022 roku pełnił funkcję Wiceprezesa/CFO międzynarodowej Grupy Wielton S.A. Trzeciego w Europie producenta naczep.
Od 2008 do 2022 był Prezesem Polskiego Oddziału Stowarzyszenia Absolwentów IESE Business School Uniwersytetu Navarra w Barcelonie.
Obecnie:
Jest członkiem Rad Nadzorczych Wielton S.A., Pamapol S.A., Platige Immage S.A., 4Cell Therapies S.A. Fundacji Instytut Pracodawców.
Jest prezesem zarządu Fundacji Queen Hedvig Schoolarship organizującej stypendia dla najzdolniejszej polskiej młodzieży chcącej rozwijać swoją karierę w szerokich perspektywach nowoczesnej, konkurencyjnej gospodarki.
Jest członkiem Rady Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego z ramienia Pracodawców, poprzednio od 2009 roku był członkiem Komisji Nadzoru Audytowego.
Od 2006 roku jest Skarbnikiem i Wiceprezes Zarządu ds., finansowych Pracodawców RP.
Prezes Izby, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii IZTECH
Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii i Kierownik Centrum Projektów Badawczych UE w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN. Absolwent i wieloletni pracownik Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Stypendysta Rządu Japońskiego (1992-94, Nihon University, Tokio). Wielokrotnie nagradzany, specjalista w dziedzinie optoelektroniki światłowodowej. Przez szereg lat związany z sektorem bankowym. Główny obszar działalności to rozwój przełomowych technologii i współpracy międzynarodowej w obszarze badań i innowacji. Jako Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego do programu Horyzont 2020 (2014-2020), działał aktywnie na rzecz zintegrowania środowiska i zwiększenia udziału Polski w Horyzoncie 2020 i Horyzoncie Europa. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracach gremiów międzynarodowych i reprezentowania stanowiska Polski. Odpowiadał za zarządzanie portfelem ponad 140 projektów realizowanych w ramach Programów Ramowych UE. Jest doradcą, autorem wielu publikacji i trenerem w obszarze zarządzania B+R. Audytor w ramach International Visibility Project. Współautor stanowiska sektora wysokich technologii do New European Innovation Agenda (2022). Współzałożyciel Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych oraz członek Komitetu Certyfikacji PM IPMA Polska i Mazowieckiej Rady Innowacyjności. Wieloletni członek European Association of Research Managers and Administrators.
Zastępca Dyrektora Biura, Związek Powiatów Polskich
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor publikacji książkowych, artykułów i glos w czasopismach naukowych. Ekspert samorządowy, od 2008 roku związany ze Związkiem Powiatów Polskich, gdzie obecnie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora Biura. Udzielał wsparcia również Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej. Ekspert i trener na licznych szkoleniach dla samorządu terytorialnego, w szczególności dotyczących rozwoju instytucjonalnego, partnerstwa publiczno-prawnego, zarządzania jakością, prawa samorządowego. Czynny samorządowiec – był m.in. Przewodniczącym Rady Powiatu Legionowskiego i Wójtem Gminy Jabłonna. Obecnie członek Zarządu Powiatu Legionowskiego.
Dyrektor, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Od 22 listopada 2021 r. pełni funkcję dyrektora Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG).
Wcześniej pracowała na stanowisku wicedyrektora ds. rozwoju oświaty polskiej za granicą w ORPEG.
Justyna Kralisz pracowała w Szkole Podstawowej nr 169 im. Marii Dąbrowskiej w Łodzi, gdzie po kilku latach została wicedyrektorem i pedagogiem szkolnym.
Była wielokrotnie doceniana za swoją pracę, innowacyjność i zaangażowanie. W latach 2012-2019 pięciokrotnie otrzymywała nagrodę dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej. W 2012 r. otrzymała świadectwo oryginalności przyznawane przez Klub Nauczyciela w Łodzi. W 2016 r. otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi II stopnia za szczególne osiągnięcia w pracy na rzecz rozwoju łódzkiej oświaty i wychowania młodego pokolenia Polaków.
W 2008 r. zdobyła tytuł magistra na kierunku pedagogika wieku dziecięcego na Uniwersytecie Łódzkim. W kolejnych latach ukończyła kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej oraz studia podyplomowe na kierunkach: pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, zarządzanie oświatą i logopedia.
Pani Kralisz od 2013 r. jest członkinią Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Łódź-Polesie. Od wielu lat angażuje się w działalność harcerską - obecnie pełni funkcję Naczelniczki Organizacji Harcerek Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Prezes Izby, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań
Konsultant i trener w dziedzinie ochrony środowiska, z doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami, w tym m.in. w usługach i outsourcingu środowiskowym (kompleksowa obsługa firm w zakresie ochrony środowiska). Posiada duże doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Członek komisji konkursowych m.in. Teraz Polska. Członek Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych ds. zrównoważonej produkcji i konsumpcji, odpadów, CSR oraz Gospodarki w Obiegu Zamkniętym przy Ministerstwie Rozwoju. Posiada doświadczenie w obszarze ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego oraz węglowego. Specjalizuje się w technologiach recyklingu, projektowaniu systemów pakowania oraz ocen „ekologicznych” opakowań. Współpracuje z przemysłem związanym z wprowadzaniem produktów w opakowaniach na rynek jak również z praktyczną organizacją systemu zbiórki i odzysku odpadów opakowaniowych. Wieloletni Główny Specjalista ds. Ekologii opakowań w Instytucie Badawczym Opakowań COBRO oraz prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań na co dzień realizujący zadania dotyczące rozszerzonej odpowiedzialności przedsiębiorstw za opakowania produktów wprowadzane na rynek.
Dyrektor rozwoju biznesu - rynek miejski, Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o.
Absolwent kierunków Transport, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Politechnice Wrocławskiej oraz Inżynierii Ruchu Drogowego na Politechnice Krakowskiej. Autor kilkudziesięciu dokumentów strategicznych i planistycznych z zakresu inteligentnych miast, mobilności i zmian profilu gospodarczego.
W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do lobbowania na rzecz wprowadzania działań forsight w jednostkach samorządu terytorialnego. W analizach podkreśla wagę dobrze przeprowadzonych badań i możliwości zbierania informacji w oparciu o wykorzystywanie nowych technologii (drony, telekomy, modele ruchu, AI).
W-ce Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców
Wiceprezes zarządu, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców, redaktor naczelny kwartalnika „Food-Lex”, członek Rady Związku Pracodawców i Przedsiębiorców, członek Rady Krajowej Izby Gospodarczej, członek Komitetu nauk o żywności i żywieniu Polskiej Akademii Nauk. Reprezentuje PFPŻ ZP w największej europejskiej organizacji przemysłu żywnościowego Food Drink Europe. Od ponad 20 lat związany z gospodarką żywnościową w zakresie zarządzania, marketingu, public relations, społecznej odpowiedzialności biznesu. Autor licznych publikacji i analiz dotyczących rynku żywności oraz gospodarki żywnościowej.
Prezes Zarządu, Platinum Alfa Sp. z o.o.
Absolwent PWr, współzałożyciel i Prezes Zarządu Funduszów ASI oraz Venture Capital. Współdziałając z inwestorami prywatnymi oraz aniołami biznesu, inicjował oraz przeprowadzał procesy negacji umów inwestycyjnych, a także uczestniczył jako ko-inwestor oraz jako Venture Capital przy wyjściach i sprzedaży udziałów/akcji dla poszczególnych inwestycji. Brał udział w pozyskiwaniu rund finansowania dla innowacyjnych projektów badawczych w kwocie łącznej ponad 50 mln zł. Od pięciu lat związany z Funduszem Platinum Alfa, który w latach 2019 – 2022 dokonał ponad 30 inwestycji w innowacyjne Startupy na wczesnym etapie rozwoju.
Dyrektor Zarządzający, Klaster Life Science Kraków
Członek Zarządu Głównego, Polskie Towarzystwo Towaroznawcze
Profesor na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, Wydziale Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa
Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego
Dyrektor ds. Badawczo-Rozwojowych w firmie kosmetycznej Onlybio.life S.A. w Bydgoszczy
Członek Rady Nadzorczej firmy Hub.tech S.A. (dawniej Boruta-Zachem S.A.).
Profesor Wasilewski prowadzi działalność naukową i dydaktyczną w obszarze kosmetyków i detergentów. Jest autorem 40 patentów (w tym międzynarodowych) oraz ponad 160 artykułów naukowych. Kierował i brał udział w ponad 20 projektach naukowych, w większości realizowanych przy współpracy z przemysłem.
W 2004 r. obronił doktorat na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, a w 2014 r. na Wydziale Towaroznawstwa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie uzyskał stopień doktora habilitowanego. W 2021 postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora.
W latach 2016-2019 pełnił funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, a w latach 2012-2016 prodziekana ds. naukowych. W latach 2013-2020 kierował Katedrą Chemii, a następnie Katedrą Towaroznawstwa i Nauk o Jakości.
W 2020 roku został powołany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na członka Rady do spraw Kompetencji Sektora Chemicznego. Aktualnie pełni funkcję V-ce Przewodniczącego Komisji Nauk Towaroznawczych – Nauk o Jakości Polskiej Akademii Nauk. W latach 2017-2022 pełnił funkcję V-ce Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego, a w latach 2016-2021 funkcję Redaktora Naczelnego czasopisma Towaroznawcze Problemy Jakości. Zasiada w Radzie Programowej czasopisma Przemysł Chemiczny oraz w Radzie Naukowej czasopisma Chemia i Biznes – Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej.
Od lat aktywnie współpracuje z przemysłem oraz innymi jednostkami naukowymi. Od 2015 roku jest właścicielem firmy Innowacyjno-Wdrożeniowej CosMedChem. Kierował szeregiem prac naukowo-badawczych, dotyczących opracowania innowacyjnych kosmetyków lub produktów chemii gospodarczej. Współtworzy kosmetyki obecne na rynku pod marką OnlyBio oraz zajmuje się realizacją projektów badawczo-rozwojowych. W sferze naukowej współpracuje m.in. z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytutem Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” w Kędzierzynie-Koźlu, Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii w Warszawie, Research Institute of Daily Chemical Industry w Taiyuan w Chinach oraz Wyższą Szkołą Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.
Za swoje prace był wielokrotnie nagradzany. Był m.in. stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Ponadto, kilkukrotnie został nagrodzony medalami na targach i wystawach, poświęconych produktom kosmetycznym (m.in. Międzynarodowe Targi Poznańskie, Międzynarodowa Wystawa Wynalazków ARCA w Zagrzebiu, Wystawa IENA w Norymberdze, Międzynarodowa Wystawa Wynalazków Inno-Wings w Lublinie).
Zastępca Dyrektora, Departament Innowacyjności i Komunikacji, Urząd Patentowy RP
Od 2012 r. zatrudniona w Urzędzie Patentowym RP, aktualnie jako zastępca dyrektora Departamentu Innowacyjności i Komunikacji. Zaangażowana w organizację działań edukacyjnych oraz informacyjno-promocyjnych w zakresie ochrony własności intelektualnej, w tym w ramach projektów krajowych i międzynarodowych. Od 2016 r. – członek Komitetu Budżetowego Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). W latach 2008-2011 główny specjalista we Władzy Wdrażającej Programy Europejskie. W latach 1999-2008 pracownik Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Regionalna Instytucja Finansująca), odpowiedzialny za organizację wielu przedsięwzięć szkoleniowych i informacyjnych (np. International Small Business Congress), ponadto akredytowany konsultant doradzający osobom podejmującym działalność gospodarczą oraz MŚP, jak uzyskać wsparcie w ramach programów pomocowych, koordynator mazowieckiej sieci punktów konsultacyjno-doradczych oraz kierownik wydziału dotacji inwestycyjnych. Przeprowadziła wiele szkoleń z zakresu realizacji projektów unijnych, a także ochrony własności intelektualnej.
Prezes Zarządu, Fundacja Efektywnego Wykorzystywania Energii
Swoją karierę zawodową związał z Fundacją na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii FEWE w której od 2005 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu FEWE. Szymon Liszka jest również od 2018 roku prezesem Ogólnokrajowego Stowarzyszenia “Poszanowanie Energii i Środowiska” (SAPE-POLSKA). Swoim doświadczeniem zawodowym obejmuje zarówno zagadnienia związane z problematyką polityki energetycznej, lokalnego planowania energetycznego, programowania przedsięwzięć z zakresu poprawy efektywności energetycznej i czystych technologii energetycznych w oparciu o innowacyjne metody finansowania jak i szczegółowe problemy związane z audytem energetycznym, pomiarową diagnostyką energetyczną obiektów i weryfikacją efektów podejmowanych działań. Autor i współautor licznych publikacji w tematyce efektywności energetycznej i zarządzania energią Absolwent Wydziału EAiE Akademii Górniczo Hutniczej.
Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, Polska Federacja Szpitali
Były menedżer sieci klinik z 15-letnim doświadczeniem w realizacji operacji zrównoważonego wzrostu, inżynier IcT, certyfikowany w Enhanced Business Administration, właściciel międzynarodowych projektów lotniczych w zakresie zrównoważonego wzrostu, dostawca usług inwestycyjnych w ramach funduszy celowych, ekspert ds. sztucznej inteligencji w Grupie Roboczej ds. Cyfryzacji KPRM w Polsce. Założyciel i koordynator Warsaw Cluster Collaboration Network, dyrektor zarządzający Dybowski P.S.A., prezes Fundacji Nowej Nauki Technologii Telemedycyny i Cyfryzacji, wykładowca akademicki w dziedzinie sztucznej inteligencji i AI Regulatory Sandboxes.
https://www.linkedin.com/in/michaldybowski/
Prezes Zarządu, Instytut Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej
Prezeska Instytutu Badań i Rozwoju Turystyki Medycznej, współzałożycielka Fundacji Proturmed, wykładowczyni akademicka. W ramach prowadzonych działań zajmuje się m.in. inicjowaniem współpracy placówek medycznych na rzecz promocji na rynkach zagranicznych, integracją rynku turystyki medycznej oraz badaniami tego obszaru. Współpracuje z instytucjami szczebla centralnego i regionalnego, placówkami medycznymi oraz międzynarodowymi ekspertami turystyki medycznej. Autorka licznych artykułów, analiz i opracowań z tego zakresu. Najnowsza publikacja „Praxisbuch Medizintourismus”, której jest współautorką, ukazała się w pod koniec 2022 r.
Prezes Zarządu, MediSensonic Sp. z o.o.
Karierę zawodową rozpoczynał w badaniach klinicznych prowadzonych dla BigPharma. Jako pierwszy w Polsce stworzył dział Data Management oraz elektroniczny system obsługi badań klinicznych (e-CRF). Równolegle pracował jako ekspert od zarządzania m.in. w PZU, MSZ, PKO BP SA, PKP, Wrocławskim Urzędzie Miasta, wdrażając systemy zarządzania projektami i jako doradca zarządu.
Inicjator start-upów z branży MedTech, które samodzielnie stworzył i dokapitalizował ze środków prywatnych. Twórca oraz były prezes zarządu funduszu inwestycyjnego typu BridgeAlfa z kapitalizacją około 50 milionów złotych, finansującego branżę MedTech.
Pomysłodawca i prezes zarządu spółki MediSensonic zajmującej się rozwijaniem innowacyjnych produktów medycznych takich jak beznakłóciowy glukometr, bezmankietowy ciśnieniomierz czy materac do terapii bezdechu.
Ekspert ds rozwoju spółki, pozyskiwania finansowania prywatnego i publicznego.
Ekspert w dziedzinie MedTech i BioTech, członek Komitetów Inwestycyjnych.
Prezes Zarządu, Orthoget sp. z o.o.
Dominika Grygier jest specjalistką z zakresu inżynierii biomedycznej. W swojej pracy naukowej i badawczej dr hab. inż. Dominika Grygier zajmuje się przede wszystkim zagadnieniami z zakresu inżynierii materiałowej, metaloznawstwa oraz biomateriałów. Dominika Grygier zajmuje stanowisko profesora uczelni na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Obroniła pracę doktorską ze specjalizacją materiałoznawstwo, biomechanika pod tytułem „Wpływ wybranych własności krzemionkowych warstw wierzchnich na możliwości ich zastosowania jako pokrycia na stenty wieńcowe”. W 2018 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Dwukrotnie była uczestnikiem stażu zagranicznego w Gottfried Wilhelm Leibniz Universität Hannover, Institut für Werkstoffkunde. Jest autorką i współautorką̨ pond stu prac naukowych krajowych i zagranicznych. Ponadto jest współautorką trzech patentów: „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210204), „Stent wieńcowy wewnątrznaczyniowy” (numer prawa wyłącznego: 210205), „Dynamiczny gwóźdź śródszpikowy umożliwiający korekcję kątową” (numer prawa wyłącznego: 237952). Od stycznia 2020 roku pełni stanowisko zastępcy kierownika Katedry Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej. Od kwietnia 2019 roku jest Prezesem spółki Orthoget Posiada doświadczenie jako kierownik B+R w projektach: „Gwóźdź śródszpikowy do aktywnego wydłużania kości długich” POIR 1.3.1, „External testing - Pęknięta FCA” 16/4102/0030/21, „Hybrydowy gwóźdź śródszpikowy z napędem magneto-mechanicznym przeznaczonym do wydłużania kości długich człowieka” POIR.01.01.01-00-0246/21.
Dyrektor ds. R&D i Inwestycji, Comex Polska Sp. z o.o.
mgr inż. Jakub Progorowicz – Dyrektor ds. R&D i Inwestycji, z zawodu programista, obecnie kierownik badawczo-rozwojowy kilku projektów unijnych (w tym dwóch międzynarodowych realizowanych w konsorcjach) w ramach których opracowywane są nowoczesne rozwiązania z dziedziny obrazowania i detekcji sygnału z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji dla przemysłu i górnictwa celem separacji i wzbogacania.
Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, Paged LabTech sp. z o.o.
Ewelina Depczyńska ukończyła studia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, uzyskując w 2004 roku tytuł magistra. Następnie w 2008 roku obroniła pracę inżynierską na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej na specjalizacji Proekologiczne Technologie Chemiczne. W lutym 2022 uzyskała tytuł doktora na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W latach 2015-2022 była współautorem 4 oryginalnych prac twórczych opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych oraz autorem 8 referatów wygłoszonych na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.
Od marca 2007 roku pracowała w obszarze badań i rozwoju w firmie Tikkurila Polska i Acrylmed opracowując i wdrażając liczne produkty do zabezpieczenia i klejenia drewna. Od 2019 roku pracuje w firmie Paged LabTech jako dyrektor do spraw badań i rozwoju. Zespół wdrożył do produkcji Paged m.in. takie wyroby jak Paged GreenPly, Paged DryGuard czy MouldGuard.
Jej praca zawodowa zawsze związana była ściśle z technologią drewna. Na uwagę zasługują realizowane przez nią następujące projekty współfinansowane z NCBR:
- „Innowacyjne tworzywa kompozytowe do zastosowania w transporcie drogowym”
- „Opracowanie innowacyjnych mebli szkieletowych z drewna bukowego o wysokiej odporności na oddziaływanie czynników zewnętrznych”
- „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie”
oraz projekt współfinansowany z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju: „Utworzenie centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech celem rozwoju innowacyjnych płyt drewnopochodnych”
Rzecznik patentowy, JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska Sp. k.
Dr Konrad Ptasiński doradza przedsiębiorcom w sprawach związanych ze strategią ochrony wynalazków i wzorów użytkowych. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu postępowań zgłoszeniowych przed Urzędem Patentowym RP oraz Europejskim Urzędem Patentowym, zwłaszcza w zakresie merytorycznej dyskusji z ekspertami.
Na co dzień prowadzi badania patentowe, w tym badania zdolności patentowej i czystości patentowej, przygotowuje opisy zgłoszeń patentowych i wzorów użytkowych oraz weryfikacje tłumaczeń opisów patentowych walidacji patentów europejskich.
Prezes Zarządu, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Od czerwca 2013 stoi na czele najważniejszej instytucji reprezentującej sektor chemiczny w Polsce na forum krajowym i międzynarodowym.
Ekspert sektora chemicznego z wieloletnim stażem pracy na stanowiskach menadżerskich. Doświadczenie zawodowe budował m.in. w najważniejszych spółkach sektora chemicznego i petrochemicznego w Polsce i Europie Środkowej oraz w sektorze doradczym. Od kilkunastu lat reprezentuje interesy krajowego przemysłu chemicznego w kraju i za granicą oraz zasiada w radach licznych krajowych i międzynarodowych organizacji biznesowych i przemysłowych.
Obecnie jest członkiem National Association Board (NAB) w Europejskiej Radzie Przemysłu Chemicznego (CEFIC), gdzie reprezentuje 7 krajów w Klastrze Europy Centralnej (Polski, Słowacji, Węgier, Republiki Czeskiej, Rumunii, Bułgarii Chorwacji). Zasiada w Zarządzie European Chemical Employers Group (ECEG), a także Advisory Board, organizacji World Refining Association.
Jest również członkiem Prezydium Komitetu ds. Chemii w Polskiej Akademii Nauk, a także Prezydium Rady i Komitetu ds. Polityki Klimatyczno-Energetycznej w Krajowej Izbie Gospodarczej.
Członek rad nadzorczych przedsiębiorstw w kraju i zagranicą. Członek rad gospodarczych, programowych, naukowych i stowarzyszeń branżowych. Kawaler Honorowego Medalu im. T. Sendzimira za szczególne zasługi dla ruchu innowacji w Polsce, wyróżniony Złotą Honorową Odznaką Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Autor licznych publikacji naukowych i popularno-naukowych oraz wystąpień konferencyjnych.
Doktor nauk technicznych z zakresu technologii chemicznej. Absolwent Technologii Chemicznej na Wydziale Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii w Płocku, Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Finansami i Marketingu na Politechnice Warszawskiej. Uzyskał ponadto tytuł Master of Business Administration programu PL i University of Illinois at Urbana Champion. Ukończył Strategic Business Management Program na Harvard University Extension School.
Kierownik Działu Badań i Rozwoju, Unilin Flooring Polska Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Od 2014 roku związany z przemysłem elastycznych wykładzin podłogowych PVC, gdzie przez wiele lat pracował przy ich produkcji jako Specjalista Technolog. Obecnie z powodzeniem kieruje Działem Badań i Rozwoju, który jest odpowiedzialny za ulepszanie obecnych i poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych. Prowadził i nadzorował prace badawczo-rozwojowe w ramach unijnego projektu i wraz ze swoim zespołem opracował i wdrożył innowacyjną technologię wytwarzania elastycznych wykładzin podłogowych PVC z fabrycznie nanoszoną warstwą lakieru oraz wygniataniem.
Sekretarz Generalny, Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia KUPS od 2004 roku. Obroniła pracę doktorską w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Wydziału Technologii i Żywienia Człowieka, Biotechnologia oraz Wyższej Szkoły Biznesu NCU w Nowym Sączu. Członek Rady Programowej DQS, Zespołu Technicznego DSK KUPS, Komitetu Technicznego AIJN oraz Porozumienia Rolniczego przy MRiRW. Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw.
Since 2004 she is the Polish Association of Juice Producers (KUPS) General Secretary. She defended her doctoral thesis at the Warsaw University of Life Sciences at the Faculty of Human Nutrition and Consumer Sciences. A graduate of the University of Agriculture in Krakow, Faculty of Technology and Human Nutrition, Biotechnology Department and NCU School of Business in Nowy Sącz. Member of the DQS Program Council, the DSK KUPS Technical Team, the AIJN Technical Committee and of the Agricultural Agreement at the Ministry of Agriculture and Rural Development. Member of the Management Committee of the Fruit and Vegetable Promotion Fund.
Prezes Zarządu, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych
Od 22 lat pracuje jako diagnosta laboratoryjny. Przeszła wszystkie szczeble rozwoju zawodowego - od asystenta do kierownika MLD. Pracowała w publicznym i niepublicznym sektorze ochrony zdrowia, również w laboratorium coviodowym. Pracę diagnostów zna od podszewki i utożsamia się z problemami pracowników laboratoriów.
Od lat działa w samorządzie zawodowym diagnostów laboratoryjnych, wspierał w działaniach również związki zawodowe.
Ukończyła Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi ukończyła studia doktoranckie i kończy doktorat, którego tematem są wskaźniki jakości w medycznych laboratoriach diagnostycznych. Ukończyła studia MBA w ochronie zdrowia w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu.
Audytor Systemów Zarządzania Jakością, specjalista ds. szkoleń dla menedżerów ochrony zdrowia oraz diagnostów.
Całą swoją pracę poświęciła podniesieniu rangi zawodu diagnosty laboratoryjnego, to priorytet tej kadencji Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych. Jako Prezes KRDL stawia na jedność i współpracę.
Prezes Zarządu, R3 Polska Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Szczecińskiej, Wydział Elektryczny, Przetwarzania i użytkowania energii elektrycznej. Ukończone studia podyplomowe m. in. w kierunkach: rachunki gospodarcze i regulacje w postępowaniu naprawczym i upadłościowym, wycena nieruchomości, finanse i bankowość – zarządzanie, przygotowanie i zarządzanie projektami partnerstwa publiczno-prywatnego. Aktualnie prezes zarządu R3 Polska Sp. z o.o.
W 2018 i 2019 r. członek polskiej delegacji na szczycie ekonomicznym - Global Business Summit w New Delhi. Współpracownik Kancelarii Prawnej A. Oszczęda i Spółka. Specjalista w zarządzaniu zespołami expertów i naukowców podczas procesów badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych.
Doświadczony negocjator handlowy. Doradca w przekształceniach i restrukturyzacji spółek prawa handlowego. Specjalista w projekcie partnerstwa publiczno-prywatnego z dofinansowaniem z norweskiego mechanizmu finansowego oraz środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego – Bank Gospodarstwa Krajowego.
Właściciel firmy, Grupa Techniczna CODI
Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. W latach 1981-1984 pracował jako konstruktor oscyloskopów w Zakładzie Urządzeń Elektronicznych UNIMA na Służewcu, w 1985 roku założył wzmiankowaną firmę, która trwa do dziś. Przez cały ten czas, aż do chwili obecnej rozwijane były kolejne generacje systemów wideodomofonowych zintegrowanych z kontrolą dostępu i łącznością GSM, które wdrożono w kilku tysiącach obiektów. J. Rydzewski posiada łącznie kilkanaście patentów w dziedzinie elektroniki oraz jeden w dziedzinie ochrony środowiska. W ostatnich latach firma wygrała 7 konkursów w ramach dotacji unijnych uzyskując środki na rozwój. Dzięki temu możliwe było wdrożenie najnowszych konstrukcji i systemów, m.in. systemu z obsługą głosem przez osoby niedowidzące, bezdotykową obsługą przez smartfon czy łącznością GSM na linii domofon - telefon komórkowy lokatora.
Mentor, Futurolog, CEO TIDK
Mentor, Futurolog, pasjonat danych – śledzi i bada najnowsze osiągnięcia naukowe oraz technologiczne w temacie AI, ML i zaawansowanej analityki. Jego misją jest ewangelizacja świata biznesu w obszarze lepszego wykorzystania potencjału danych. Łukasz od 2021 roku tworzy podcast „Opór jest daremny. Nadchodzi AI!” skupiając się na sztucznej inteligencji, która nas otacza i jaki wywiera wpływ na działanie i zmiany w otaczającym świecie. Regularnie gości w audycji Patrycjusza Wyżgi „Patronautyka” w Radio357, dzieląc się swoim spojrzeniem na świat nowych technologii z perspektywy koginitywistycznego podejścia. Chętnie inwestuje i łączy pasjonatów w nowe inicjatywy. które wypracowują rozwiązania umożliwiające czerpanie korzyści z osiągnięć sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest start-up AI4.BIO, którego misją jest podniesienie jakości zdrowia i życia, dzięki sile AI.
Od 2010 roku Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Platforma danych. Jeden z 50 MVP w kategorii AI na świecie od 2018 roku. Na co dzień mentoruje zespół TIDK i przewodzi realizacją innowacyjnych projektów dla największych polskich organizacji.
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Pracuje w Zakładzie Żywności Ekologicznej w Instytucie Nauk o Żywieniu Człowieka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
W swojej aktywności badawczej zajmuje się rolnictwem ekologicznym, wartością odżywczą surowców ekologicznych oraz wpływem konsumpcji żywności ekologicznej na zdrowie ludzi i zwierząt. Opublikowała ponad 200 prac naukowych, z czego 49 w czasopismach wysoko punktowanych.
Jest prezesem stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, którego celem jest upowszechnianie rolnictwa ekologicznego wśród społeczeństwa oraz promocja jego produktów oraz inspirowanie i popieranie nauki przyczyniającej się do rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce.
Prof. Rembiałkowska prowadzi szereg krajowych i międzynarodowych projektów badawczych oraz wdrożeniowych, związanych z rolnictwem i żywnością ekologiczną. Należy do zarządów kilku polskich i światowych organizacji promujących tę tematykę (FQH, OFSP, ISOFAR); jest liderem międzynarodowej sieci ENOAT.
Senior Innovation & Project Manager, DSR S.A.
Sławomir Lasota od ponad 25 lat projektuje, rozwija i wdraża najnowsze technologie informatyczne, które pomagają firmom i instytucjom tworzyć przewagę konkurencyjną. Aktualnie pełni funkcję Senior Innovation&Project Manager w DSR S.A. , gdzie kieruje zespołem ekspertów z dziedziny informatyki, przemysłu i biznesu, którzy identyfikują, oceniają i szacują przyszły potencjał nowych innowacyjnych technologii, modeli biznesowych i procesów w celu uwzględnienia zmieniających się trendów biznesowych i ekonomicznych dla firmy oraz klientów, zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0 i 5.0. Posiada również doświadczenie w zakresie zarządzania IT i automatyką przemysłową. Z sukcesem koordynował realizację dużych projektów, dotyczących innowacyjnych rozwiązań informatycznych. Tworzył i zarządzał biznesem, jest autorem publikacji w prasie branżowej, jak i naukowej, jest współautorem rozwiązania objętego wnioskiem patentowym.
W-ce Prezes, E-Trust Medical
Od ponad 16 lat związany z branżą medyczną, z sukcesem wdrażał rozwiązania firm zewnętrznych (Comarch, CompuGroup Medical, Controlling System, Qmatic, Agfa, Phillips) oraz tworzył rozwiązania dedykowane dla Szpitali w obszarze Ruchu Chorych Pacjenta, Badań klinicznych, Oddziału Ratunkowego, Rozliczeń. Konsultował i wdrażał systemy informatyczne w jednostkach medycznych w Polsce.
Od wielu lat związany z Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. Szpital poprzez mocny nacisk na szeroką informatyzację różnych aspektów działania otrzymało Certyfikat dojrzałości cyfrowej i bezpieczeństwa danych oraz Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia w kategorii „Innowacyjny szpital”.
Nadzoruje pracę ponad 20 osobowego zespołu pracowników wsparcia informatycznego, administratorów, obsługi systemów i wdrożeń.
Publikacje:
Szpital otwarty na pacjenta – wsparcie systemów elektronicznych
Nov 4, 2015: Ogólnopolski Przegląd Medyczny
Zintegrowane systemy informatyczne w szpitalu – HIS, RIS, LIS
Sep 1, 2015: Ogólnopolski Przegląd Medyczny
Profil: https://www.linkedin.com/in/mariusz-budzisz/
Prezes Zarządu, Instytut Innowacji i Technologii, Politechnika Białostocka Sp. z o.o
Prezes Zarządu IITPB Sp. z o.o., prawie 10 lat doświadczenia na pograniczu nauki i biznesu, ekspert z dziedziny sprzedaży usług badawczych i naukowych (ponad 700 projektów).
Prezes Zarządu, Glopack
W trakcie swojego wystąpienia podzieli się z innymi uczestnikami Forum Inteligentnego Rozwoju, swoją wiedzą i doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwem, korzystającym z nowoczesnych technologii które bazują na innowacyjnych metodach produkcji min związanych z redukcją plastiku i użycia materiałów z recyklingu. Firma Glopack jest laureatem wielu nagród jakie otrzymuje za dokonania w obszarze innowacji i jej przydatności dla przedsiębiorstw korzystających z wynalazków Glopack. Przez lata swojej działalności ugruntowała swoją pozycję poprzez otrzymane patenty , i ciągle prowadzi prace badawczo-rozwojowe związane z wykorzystaniem stworzonych przez siebie technologii . Prezes Zarządu firmy Glopack Tomasz Szalas jest zaangażowany w innowacyjne projekty z nastawieniem na ekologię i poszanowanie środowiska naturalnego. Ważne jest także, iż w firmie Glopack przykłada się wielką uwagę do jakości produkcji . W tym celu wykorzystany jest najlepszy park maszynowy , a pracę wykonują wykwalifikowani pracownicy. W trakcie wystąpienia na Ogólnopolskim Kongresie Naukowo-Technologicznym Forum Inteligentnego Rozwoju, Tomasz Szalas zaprezentuje najnowsze i najciekawsze zdobycze technologii w zakresie ekologicznej produkcji opakowań.
Prezes, Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Radca Prawny. Absolwent Studiów Doktoranckich w zakresie Organizacji i Zarządzania, Analityk Zarządzania.
Od roku 1991 do listopada 1992 radca prawny w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich przedsiębiorstwie państwowym, największej spółce branży uzdrowiskowej w Polsce, prowadzącej działalność w dwóch obszarach – lecznictwa uzdrowiskowego i produkcji zdrojowej. Od 1992 do 1999 roku dyrektor przedsiębiorstwa, po komercjalizacji w 1999 roku oraz do prywatyzacji przedsiębiorstwa w roku 2010 do 30 listopada 2013 Prezes Zarządu. W 2013 roku firma zmieniła nazwę na Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU. W latach 2015 – 2016 Prezes Zarządu Spółki Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o., w roku 2016 Prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów S.A. uzdrowisk prowadzących działalność w dwóch obszarach – lecznictwa uzdrowiskowego oraz produkcji zdrojowej. W roku 2017 Pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego do spraw współpracy ze spółkami Województwa Dolnośląskiego prowadzącymi działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego. Od roku 2018 Prezes Lądeckich usług komunalnych sp. z o.o.
Od 1998 roku Wiceprezes, a od 2006 roku Prezes Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich z siedzibą w Polanicy-Zdroju, które zrzesza na zasadzie dobrowolności 26 największych spółek uzdrowiskowych z całego kraju.
Były Członek Władz Stowarzyszenia Izby Gospodarczej ”Uzdrowiska Polskie” oraz Rady Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju.
W latach 2009-2012 Członek Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.
W 2003 roku wyróżniony Odznaką Honorową “Za zasługi dla turystyki” w uznaniu zasług dla rozwoju turystyki, nadaną przez Ministra właściwego do spraw turystyki.
W 2008 roku nagrodzony Odznaką Honorową Za Zasługi dla Ochrony Pracy przez Głównego Inspektora Pracy w uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie ochrony pracy. W 2009 roku wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką honorową “Za zasługi dla ochrony zdrowia”. W 2011 roku odznaczony “Złotym Medalem za Długoletnią Służbę”, nadawanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Dyrektor ds. produkcji autobusów elektrycznych, ARP E-Vehicles
Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pasjonat i popularyzator nauki, techniki oraz nowych technologii. Autor książki pt. #WynalazcyPL. Polacy, którzy zmienili świat. Ekspert w dziedzinie energetyki, paliw płynnych i gazów oraz odnawialnych źródeł energii i elektromobilności. Wieloletni dyrektor obszaru logistyki i transportu w spółkach z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A., obecnie Dyrektor ds. Produkcji autobusów elektrycznych w ARPE-Vehicles.
Finalista plebiscytu TOP Influencer roku 2020 oraz TOP 3 Influencer 2022 na portalu linkedin.com
Prezes zarządu, współzałożyciel, Taxxo Columb Technologies S.A.
Prezes Zarządu i współzałożyciel Columb Technologies S.A., operatora Taxxo - platformy online wspierającej firmy i biura rachunkowe w automatyzacji procesów, używanej obecnie przez 35.000 klientów w całej Polsce. Pomysłodawca i kierownik projektu AccountantX – największych w Polsce badań w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji do analizy treści faktur oraz ich automatycznej dekretacji zgodnie z polskimi przepisami w dowolnym systemie księgowym.
Pierwszą firmę prowadziła w wieku 16 lat. Od tego czasu zdobywała liczbę doświadczenia w obszarze IT - prowadziła ponad 100 projektów informatycznych, dla średnich i dużych przedsiębiorstw oraz dla międzynarodowych korporacji. Współpracuje z VISA jako konsultant do spraw procesów finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Prowadzi szkolenia i wykłady z wykorzystania innowacji w biznesie oraz digitalizacji procesów finansowych – m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Finlandii.
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, certyfikowany menedżer projektów IPMA, członek Project Management Institute. Ukończyła liczne szkolenia krajowe i międzynarodowe, m.in. Leadership Academy w Nagano w Japonii, Trainer Prime Course w Las Vegas w USA.
Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych, w tym w międzynarodowej organizacji młodych przedsiębiorców Junior Chamber International.
Żona, mama 3 synów, pasjonuje się nordic walking, żeglarstwem i poznawaniem ciekawych ludzi.
Prezes zarządu, Specjalista ds. projektowania, wdrażania i utrzymywania systemów IT, Green Savings Scheme S.A.
CEO Green Savings Scheme S.A., mgr inż. Programowania komputerowego. Twórca projektu GSS Cert. Specjalista w projektowaniu, wdrażaniu oraz utrzymaniu systemów IT w branżach: produkcja, usługi, IT, klimat, środowisko, zdrowie.
Dyrektor ds. Rozwoju, Ultrapur Sp. z o.o.
Absolwent Politechniki Poznańskiej wydziału technologii chemicznej, 25 lat doświadczenia w branży poliuretanów, prywatnie zawodnik 1-ligowej drużyny brydża sportowego, a w wolnych chwilach prezes klubu żużlowego GTM Start Gniezno.
Dyrektor ds. Rozwoju, Syntea S.A
Autor książki „Kompetencje jutra, czyli czego przyszłości będzie wymagała od naszych dzieci”. Doktor nauk ekonomicznych (SGH), absolwent stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawa na UMCS. Dyrektor ds. Rozwoju w Syntea SA, zajmuje się integracją rynku pracy z sektorem edukacji w Polsce i krajach CEE. Animator Sektorowej Rady ds. Kompetencji - Nowoczesne Usługi Biznesowe. Konsultant projektów dla sektora IT i edukacji w kontekście wdrażania idei smart city, budowy Społeczeństwa 4.0 oraz dostosowania oferty kształcenia uczelni do potrzeb rynku pracy, przede wszystkim dla sektora usług dla biznesu (Business Service Sector). Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny pomocy rozwojowej i jej efektywności, rozwoju lokalnego oraz zarządzania edukacją.
Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią - Polska Akademia Nauk
Absolwentka Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Od roku 2007 zatrudniona w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w którym jest Kierownikiem Pracowni Geochemii Stonowanej i Inżynierii Środowiska, a od roku 2021 pełni również funkcje zastępcy Dyrektora Instytutu ds. Naukowych. Od lat zajmuję się tematyką gospodarki odpadami w sektorze energetycznym opracowując sorbenty zarówno do oczyszczania spalin z CO2 oraz Hg jak też do magazynowania wodoru. W tym obszarze była kierownikiem wielokrotnie nagradzanego projektu LIDER pn. „Zastosowanie energetycznych surowców odpadowych do wychwytywania gazowych form rtęci ze spalin”. W obszarze wychwytywania CO2 oraz magazynowania wodoru w swoim dorobku ma również koordynacje i kierowanie projektów międzynarodowych współpracując z jednostkami takimi jak Uniwersytet w Nottingham, Wielka Brytania czy Rada Badań Naukowych i Przemysłowych w Pretorii, RPA. Za zwoją działalność wpisującą się w obszar gospodarki cyrkularnej niejednokrotnie nagradzania m.in. przez Forum Inteligentnego Rozwoju oraz Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarczego. Obecnie zaangażowana jest w kierowanie i realizację 3 projektów zagranicznych oraz 3 krajowych.
Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk
Profesor instytutu i Kierownik Pracowni Surowców Biogenicznych Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk (IGSMiE PAN).
Zastępca Dyrektora Krakowskiej Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej (KISD) w IGSMiE PAN
Absolwentka Ochrony Środowiska na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Zarządzania projektem międzynarodowym na Politechnice Częstochowskiej. Doktor nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska (Politechnika Częstochowska). Doktor habilitowana nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka (Politechnika Śląska). Kierownik i wykonawca w projektach krajowych i międzynarodowych z zarządzania i odzysku surowców w kontekście wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) oraz strategii na rzecz Zielonego Ładu w różnych sektorach gospodarki. Założycielka Pracowni Surowców Biogenicznych IGSMiE PAN. Brała udział w pracach nad przygotowaniem Mapy drogowej Transformacja w kierunku GOZ w Polsce. Stypendystka Stypendium Ministra dla wybitnych Młodych Naukowców. Laureatka wyróżnienia za działalność naukową na rzecz GOZ przez Springer Nature w kategorii „Woda”. Członkini Akademii Młodych Uczonych PAN.
Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Katedra Inżynierii Materiałowej
Profesor nauk inżynieryjno-technicznych, redaktor naczelny czasopisma „Inżynieria Materiałowa” wyd. SIGMA-NOT oraz członek “Assembly for the mission board on cancer”, przy Komisji Europejskiej, DG Research & Innovation.
Kierownik oraz wykonawca kilkunastu projektów badawczych, w tym finansowanych ze środków NCN, NCBR, MNiSzW, FNP. Jest autorem ponad 150 publikacji (w tym ponad 80 JCR), 15 przyznanych patentów, 12 opracowań dla przemysłu. Ekspert branżowy w MFiPR MCP, NCBR, NAWA, KE, PARP, BGK.
Odbyła liczne staże naukowe oraz przemysłowe, m.in. na UC Berkeley USA, University of Strathclyde, French National Institute for Nuclear Science and Technology oraz French Atomic Energy and Alternative Energies Commission CEA.
Jest członkiem licznych gremiów doradczych: Zespół odwoławczy (MEiN), Zespół ds. Doktoratów Wdrożeniowych (MEiN), Zespołu ds. ewaluacji ex-ante (NCBR), Grupy Roboczej ds. Regionalnej Strategii Innowacji (Małopolska) oraz Grupy Roboczej ds. Krajowych Inteligentnych Specjalizacji KIS 8. Wielofunkcyjne materiały i kompozyty o zaawansowanych właściwościach, w tym nanoprocesy i nanoprodukty.
Została wielokrotnie nagrodzona za działalność naukowo-badawczą i wynalazczą, m.in. Odznaczenie honorowe Prezesa Rady Ministrów „Za zasługi dla wynalazczości”, “Wynalazczyni 2017”, który przyznany jest w plebiscycie zorganizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT (FSNT-NOT) oraz Urzędu Patentowego RP, wyróżnienie w 9. edycji konkursu o tytuł „Bizneswoman Roku” w ramach Sukcesu Pisanego Szminką w kategorii Nauka i biznes, Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym otrzymując szereg medali i wyróżnień na najwyższej rangi międzynarodowych targach i wystawach m.in. w Paryżu, Brukseli, Warszawie, Taipei, Kuala Lumpur, Seulu, Pradze, Moskwie, Norymberdze, Zagrzebiu i innych (łącznie otrzymała ponad 150 Medali, Nagród i Wyróżnień).
Prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Wrocławskieg
Urodzony 6.08.1967 we Wrocławiu. Absolwent XIII LO im. A. Fredry we Wrocławiu w 1986 r.
W latach 1986-1991 studiował archeologię na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 1989-1991 pracownik techniczny w Ekspedycji Archeologicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Novae (Bułgaria).
W latach 1991-1995 doktorant Śląskoznawczego Studium Doktoranckiego UWr. Doktorat w 1996 r. Obrządek pogrzebowy Kultury przeworskiej na Śląsku, pod kierunkiem prof. dr. hab. Stanisława Pazdy.
W latach 1995-1996 asystent w Dziale Archeologicznym Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Od 1996 r. adiunkt w Instytucie Archeologii UWr. W 2000 r. profesor gościnny w Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales w Paryżu (Oddział w Marsylii).
W 2007 r. habilitował się na podstawie rozprawy Kultura przeworska a reńsko-wezerska strefa kulturowa. Od 2010 profesor w Uniwersytecie Wrocławskim.
Promotor 60 prac licencjackich, 70 magisterskich i 5 doktoratów. Autor i współautor 120 prac naukowych, w tym 5 książek, wydanych w kraju i za granicą.
W latach 2012-2016 Dyrektor Instytutu Archeologii UWr, od 2016 senator UWr, od 2020 dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych, od 15.06.2022 prorektor ds. badań naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Od 2014 r. członek-korespondent Deutsches Archäologisches Institut. Wiceprezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich.
Dyrektor International Centre for Cancer Vaccine Sciences, Uniwersytet Gdański
Prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska jest dyrektorką International Centre for Cancer Vaccine Sciences (ICCVS) przy Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzone przez nią badania koncentrują się wokół klinicznego zastosowania komórek układu immunologicznego. Jest m.in współtwórcą pierwszego zastosowania limfocytów T regulatorowych (Treg) w leczeniu cukrzycy typu 1 u dzieci, współzałożycielką spółki PolTREG S.A. oraz autorką międzynarodowych patentów dotyczących sposobów produkcji komórek do celów terapeutycznych. Aktualnie pracuje nad personalizowaną terapią komórkową niedrobnokomórkowego raka płuca. Jest laureatką Fundacji Kościuszkowskiej i Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców. Prowadzone przez nią badania zostały wyróżnione licznymi nagrodami krajowymi i międzynarodowymi, w tym przez Polish-American Medical Society, Polską Akademię Nauk, International Society of Pediatric and Adolescent Diabetes, European Federation of Immunological Societies oraz International Islet and Pancreas Transplantation Association.
Kierownik Pracowni Modelowania Procesów Ekohydrodynamicznych, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk
Prof. dr hab. Lidia Dzierzbicka-Głowacka pracownik Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie, kierownik Pracowni Modelowania Procesów Ekohydrodynamicznych, matematyk, programista, specjalista w programowaniu numerycznym procesów biologicznych i chemicznych zachodzących w środowisku morskim i przyrodniczym. Laureatka wielu nagród naukowych, w tym Nagrody Prezesa PAN w 2020 roku za zastosowanie modeli matematycznych i symulacji komputerowych jako nowych metod rozpoznania procesów zachodzących w środowisku morskim. Autorka/współautorka ponad 90 publikacji naukowych z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Współautorka patentu na wynalazek „Zintegrowany układ do oceny stanu środowiska, zwłaszcza wód akwenów ograniczonych, od wymuszeń biochemicznych środowiskowych”. Kierownik i/lub główny wykonawca wielu projektów naukowych i badawczo-rozwojowych. Tematyka obecnie prowadzonych badań dotyczy prac numerycznych w zakresie rolnictwa, rybołówstwa i gospodarki morskiej, w ramach projektów wdrożeniowych: WaterPUCK, FindFish i CSI-POM, których jest twórcą i koordynatorem.
Dyrektor, Szkoła Doktorska Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Prof. UAM Agnieszka Ludwików, dyrektor Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych, uzyskała stopień doktora (2006) i habilitację (2016) na Wydziale Biologii UAM. W 2003 roku otrzymała grant Marie Curie Training Site na pobyt naukowy na Uniwersytecie w Manchesterze w laboratorium Patricka Gallois, gdzie zdobyła wiedzę w zakresie analizy mikromacierzy. Jej badania koncentrują się na procesach sygnalizacyjnych w roślinach. Jest ekspertem z zakresu genomiki funkcjonalnej, biochemii, proteomiki, interaktomiki i transkryptomiki RNAseq. jest PI w wielu projektach NCN, unijnym projekcie COST Action oraz projektach POWER. W 2016 roku została kierownikiem studiów doktoranckich na Wydziale Biologii UAM. Od 2017 roku jest kierownikiem Laboratorium Biotechnologii w IMBB, a od 2019 roku pełni funkcję Dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Przyrodniczych.
Nauczyciel akademicki, kierownik i autor kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej, Politechnika Łódzka
Prorektor ds. rozwoju, Politechnika Częstochowska
Dr hab. inż. Marek Warzecha, prof. PCz, pełni funkcję Prorektora ds. rozwoju Politechniki Częstochowskiej. Wcześniej, w latach 2016 – 2020, pełnił funkcję prodziekana ds. innowacji i rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów, a w latach 2020 – 2023 Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Częstochowskiej.
Jego zainteresowania naukowe dotyczą problemów związanych z wytwarzaniem i recyklingiem metali oraz cynkowaniem ogniowym. W tym obszarze tematycznym opublikował blisko 150 prac oraz zrealizował kilkanaście projektów badawczo-rozwojowych. Podczas swojej kariery zawodowej, odbył staże naukowo-dydaktyczne w von Karman Institute for Fluid Dynamics w Belgii oraz w Groupe Belge du College Europeen de Technologie we Francji. W latach 2007-2010 był pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Uniwersytecie Technicznym RWTH Aachen w Niemczech. Pracował również w przemyśle, w tym jako konsultant technologiczny i menager ds. badań i rozwoju.
Specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Specjalista Rehabilitacji Medycznej
Daniel Kozyra ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi w 1986 r. Specjalizację I stopnia z ortopedii i traumatologii uzyskał w 1994 r. w Centralnym Szpitalu Klinicznym WAM w Warszawie oraz w 1998 r. specjalizację II stopnia z rehabilitacji medycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Wojskowym Szpitalu w Krakowie i Centrum Rehabilitacji STOCER im. Mariana Weissa w Konstancinie. Od 2010 r. dr Daniel Kozyra prowadzi klinikę ortopedyczną w Warszawie. W ciągu swojej praktyki lekarskiej kierował m.in. oddziałem ortopedii i rehabilitacji dziecięcej w Konstancinie i specjalistyczną prywatną praktyką lekarską ortopedyczno–rehabilitacyjną dla dzieci i dorosłych w Górze Kalwarii. Od blisko 25 lat zajmuje się ortopedią i stale podnosi swoje kwalifikacje oraz umiejętności diagnostyczno-lecznicze w prowadzeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu. Dr Kozyra uzyskał wiele prestiżowych dyplomów, ukończył specjalistyczne kursy, jest członkiem licznych konferencjii, sympozjów i kongresów naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego-Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Rehabilitacyjnego i Wojskowej Izby Lekarskiej.
Instytut Fizyki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Katharina Boguslawski jest profesorem uniwersytetu, doktorat na ETH Zurich, od 2016 r. związana z Instytutem Fizyki UMK w Toruniu, laureatka grantów NCN, NCBiR, MSCA-IF-EF i ERC StG.Jej działalność obejmuje rozwój metod struktury elektronowej dla stanów podstawowych i wzbudzonych na styku fizyki i chemii oraz programowanie i inżynierie oprogramowania. Interdyscyplinarny profil badaczki, łączący w sobie chemię, fizykę oraz matematykę z informatyką stosowaną pozwala na prowadzenie badań podstawowych, które mają szerokie zastosowania praktyczne w gospodarce i biznesie, a jednocześnie przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Punktem wyjściowym do zastosowań aplikacyjnych jest nowoczesne otwarto-źródłowe oprogramowanie naukowe o nazwie PyBEST (http://pybest.fizyka.umk.pl), którego kandydatka jest głównym autorem. Obecnym wyzwaniem jest przystosowanie PyBEST-a do wiarygodnego modelowania dużych organicznych molekuł i ich właściwości wykorzystywanych w organicznej elektronice.
Kolegium Nauk Przyrodniczych, Uniwersytet Rzeszowski
Dr inż. Małgorzata Karbarz od 16 lat zajmuje się analizą genetyczną roślin użytkowych i grzybów leczniczych. Uczestniczyła w ośmiu projektach: Ministerialnych, NCN i NCBIR, PCI w tym projektach aplikacyjnych z firmami hodowlanymi i biotechnologicznymi. Brała udział w trzech międzynarodowych akcjach COST (Cooperation of Science and Technology), w tym w jednej jako jedyny reprezentant Polski. Odbyła 4,5 miesięczny staż w firmie biotechnologicznej Applied Enzyme Technology Ltd. (Walia).
Naukowiec, Freelancer, Politechnika Lubelska
Kierownik projektu pt.: "Opracowanie technologii zwiększania aerodynamicznych osiągów wiropłatów" finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER, realizowanego na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.
Od ponad 10 lat jest wykonawcą w projektach badawczo-rozwojowych oraz wdrożeniowych z zakresu motoryzacji i lotnictwa. Jest autorką i współautorką ponad 50 publikacji naukowych oraz współtwórcą 8 patentów oraz laureatką stażu MNiSW w programie TransFormation.doc „Wsparcie systemu zarządzania badaniami naukowymi i ich wynikami” w Ivey Business School, University of Western Ontario w Kanadzie.
Prywatnie jest instruktorką nordic walking, miłośniczką teatru, gór oraz podróży.
Uniwersytet Jagieloński
Dr hab. Regina Lenart-Gansiniec, prof. UJ, doktor habilitowany w naukach o zarządzaniu i jakości, profesor uczelni w Katedrze Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego w Instytucie Spraw Publicznych na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. Specjalizuje się w zagadnieniach zarządzania strategicznego, zwłaszcza zarządzania wiedzą, organizacyjnego uczenia się oraz crowdsourcingu. W swoich badaniach wykorzystuje ilościowe i jakościowe metody badawcze. Jest kierownikiem oraz realizatorką kilku projektów badawczych finansowanych ze środków unijnych, Narodowego Centrum Nauki (SONATA oraz OPUS) oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Pełni funkcję redaktora naczelnego International Journal of Contemporary Management. Jest członkiem rady naukowej czasopism Learning Organization oraz Innovation Journal. Uczestniczy w pracach międzynarodowych i krajowych stowarzyszeń naukowych: European Group for Organizational Studies, Social Science and Humanities Research Association Eurasia Research, International Society for Professional Innovation Management, European Citizen Science Association, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Zarządzania. Członek Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności. Stypendystka nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia (2019-2022). Za osiągnięcia organizacyjne otrzymała łącznie cztery Nagrody Rektora UJ w latach 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 (corocznie od momentu zatrudnienia). Laureatka nagrody Naukowiec Przyszłości 2022 w kategorii „Badania przyszłości”.
Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Politechnika Łódzka
Dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska, adiunkt na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, realizuje obecnie 3 projekty europejskie, w których odpowiada za zadania związane z liczeniem obciążeń środowiskowych dla nowo opracowywanych technologii i materiałów. Pierwszym z nich jest HIPERION, którego celem jest określenie efektów środowiskowych związanych z budową, działaniem, konserwacją, a także zagospodarowaniem odpadów po zakończeniu cyklu życia modułu fotowoltaicznego (HCPV). Kolejnym jest projekt Fibre4Yards, który dotyczy określania śladu węglowego małych i średnich jednostek pływających wykonanych z materiału kompozytowego z włókien nośnych zatopionych w żywicy termoutwardzalnej. Projektem, w którym dr Aleksandra Ziemińska-Stolarska pełni rolę koordynatora jest projekt HECATE, w którym na podstawie analizy LCA wyłonione zostaną technologie i materiały o najniższym śladzie węglowym, które posłużą do produkcji demonstratora - samolotu o napędzie hybrydowo-elektrycznym.
prof. Politechniki Częstochowskiej
Specjalizuje się w badaniach dotyczących inteligentnego rozumienia i przetwarzania dużych zbiorów danych oraz koncentrujących się wokół metod inteligencji obliczeniowej, CBIR, zgłębiania dużych zbiorów danych tzw. data mining oraz algorytmów uczenia maszynowego, optymalizacji pracy baz danych i składowania informacji. Jest autorem blisko 80 prac naukowych i artykułów. Jako kierownik lub wykonawca brał udział w licznych projektach krajowych i międzynarodowych. Był kierownikiem projektu finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki pt. “Innowacyjne Metody Wyszukiwania i indeksowania danych multimedialnych z wykorzystaniem technik inteligencji obliczeniowej”. Był pomysłodawcą oraz autorem koncepcji projektu o wartości ponad 12 mln zł pt. “E-leader szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin: Moszczenica, Ujazd, Będków, Czarnocin”, wykonawcą w projekcie “New perspectives on intelligent multimedia management with applications in medicine and privacy protecting systems” realizowanym i finansowanym w ramach Polsko Szwajcarskiego Programu Badawczego PSPB. Obecnie jest odpowiedzialny z ramienia lidera konsorcjum samorządów za realizację projektu pn. Gmina Bliżej Mieszkańców, którego głównym celem jest szeroko rozumiana cyfryzacja gmin od budowy sieci światłowodowych do wdrożenia systemów EZD PUW. Wspiera także od strony techniczno- organizacyjnej budowę centrum przetwarzania danych w ramach przedsięwzięcia Moszczenickie Tereny Inwestycyjne.
Kierownik ds. Jakości, Laboratorium Badawcze „Polimer”, Sieć Badawcza
Doktor nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne, posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracach naukowych i badawczo-rozwojowych, jest Liderem Obszaru i Kierownikiem ds. Jakości w Laboratorium Badawczym „Polimer” w Sieci Badawczej Łukasiewicz – IMPIB. Jest specjalistą w dyscyplinie mikrobiologii, prowadzi interdyscyplinarne prace z zakresu przetwórstwa tworzyw polimerowych i mikrobiologii, koordynuje badania z zakresu biodegradacji i właściwości biobójczych. Tematyka Pracy Doktorskiej dotyczyła m. in. biodegradacji polilaktydu (PLA) w warunkach glebowych z udziałem wyselekcjonowanych mikroorganizmów i roślin oraz badania wpływu czynników biotycznych i tworzyw na środowisko naturalne. Możliwością praktycznego wykorzystania mikroorganizmów do remediacji środowiska zajmowała się już podczas realizacji pracy magisterskiej.
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Doktor nauk biologicznych, adiunkt na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.
Wykorzystuje biotechnologiczne i klasyczne metody w hodowli chryzantem, twórczyni 25 polskich odmian chryzantem doniczkowych. Opracowała nowe sposoby indukowania zmienności na potrzeby hodowli mutacyjnej roślin ozdobnych. Angażuje się w projekty związane z nowoczesnym ogrodnictwem: bada wpływ światła oraz tworzy protokoły rozmnażania roślin ogrodniczych in vitro.
Wydział Rolnictwa i Biotechnologii, Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich
Polski biotechnolog, doktor habilitowany nauk rolniczych, profesor Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, kierownik Pracowni Roślin Ozdobnych i Warzywnych.
Specjalizuje się w biotechnologii roślin skupiając się na zagadnieniach związanych z mikrorozmnażaniem, krioprezerwacją oraz analizą szeroko pojętej zmienności wybranych gatunków roślin rolniczych, ogrodniczych i zielarskich. Prowadzi badania nad alternatywnymi źródłami krioprotektantów i regulatorów wzrostu w roślinnych kulturach in vitro.
Katedra Inżynierii Materiałowej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Politechnika Krakowska
Absolwentka Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej, Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Studia inżynierskie i magisterskie ukończyła na kierunku biotechnologia, realizując częściowo II stopień na Technische Universität Hamburg w Niemczech. W 2019 roku, po obronie pracy dyplomowej, rozpoczęła studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej Politechniki Krakowskiej,
w dyscyplinie Inżynierii Materiałowej. Równolegle, rozpoczęła studia podyplomowe
"Biomateriały - materiały dla medycyny" na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Aktualnie jest na IV roku Szkoły Doktorskiej, a tematem pracy doktorskiej jest "Powłoka kompozytowa z kontrolowaną bioaktywnością, do zastosowań medycznych".
Jej zainteresowania naukowe skupiają się na tematyce szeroko pojętych biomateriałów,
ze szczególnym uwzględnieniem kompozytów przeznaczonych do regeneracji tanki kostnej
i chrzestnej. Modyfikując otrzymane materiały nadaje im charakter nośnika substancji aktywnych
do terapii celowanej. Opracowuje wielofunkcyjne materiały na implanty, które mogą być personalizowane do potrzeb danego pacjenta. Wyniki swoich badań zaprezentowała podczas ponad 30 konferencji naukowych o statusie zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym, jest również autorem jak i współautorem 18 publikacji naukowych, opublikowanych w czasopismach znajdujących się w wykazie czasopism naukowych i wydawnictw MNiSW i MEiN oraz liście JCR. Wyniki badań prezentowane podczas konferencji pięciokrotnie zostały wyróżnienie. Dotychczas opracowane kompozytowe materiały, zostały docenione również na forum międzynarodowym na targach i podczas wystaw wynalazków między innymi w Genewie, Zagrzebiu, Warszawie i Norymberdze (łącznie 8 medali i wyróżnień). Jest również współtwórcą 5 zgłoszeń patentowych.
Ukończyła 6 staży naukowych realizowanych zarówno w Polsce jak i zagranicą między innymi
w Comenius University, Faculty of Pharmacy na Słowacji czy Lancaster University, Materials Science Institute w Aglii.
W 2023 została Laureatką XIII Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca wygrywając nagrodę główną. Konkurs odbywał się pod patronatem między innymi Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Jest opiekunem naukowym sekcji BioMat Koła Naukowego SMART-MAT działającego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK. Zarządza zespołem studenckim w ramach projektu FutureLab
PK „Biomateriały kompozytowe do zastosowań medycznych” jak i realizuje projekt „Biomateriały polimerowe o charakterze nośnika substancji aktywnej do zastosowań w medycynie” finansowany
z programu MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Przez 3 lata była zaangażowana
w realizację projektu TEAM-NET "Wielofunkcyjne kompozyty aktywne biologicznie do zastosowań
w medycynie regeneracyjnej układu kostnego" (POIR 04.04.00-00-16D7/18) w ramach którego realizowała badania do pracy doktorskiej. Aktualnie, zatrudniona jest w projekcie OPUS „Hierarchiczne podejście do inżynierii tkanki kostnochrzęstnej” (UMO-2022/45/B/ST8/02557). Aktywnie uczestniczy w życiu i promocji uczelni, organizowała pokazy na Noc Naukowców 2022 oraz pierwszy Ogólnopolski Dzień Inżynierii Materiałowej. Występowała podczas Dnia Otwartego Politechniki Krakowskiej w sekcji „Siła Kobiet – Studia techniczne są dla dziewczyn”, przekonując maturzystki do wyboru nauk ścisłych.
Specjalista ds. badawczych, Centro-Gum S.C.
Od 1990 roku pracownik dydaktyczno-naukowy początkowo w Wyższej Szkole Inżynierskiej, później w Politechnice Zielonogórskiej w Zielonej Górze a obecnie adiunkt na Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. W latach 2006-2015 Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Pełnił funkcje zastępcy i dyrektora Instytutu oraz kierownika zakładu.
Absolwent programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „TOP 500 Innovators” Absolwent programu stażowego realizowanego na Stanford University. Członek zespołu ekspertów ds. wspierania rozwoju systemu zarządzania innowacjami w województwie lubuskim oraz zespołu realizującego porozumienie w sprawie utworzenia Lubuskiego Parku badawczo-wdrożeniowego technologii energetycznych Eko-Energia.
Jest autorem i współautorem kilkudziesięciu artykułów i książek z zakresu budowy i eksploatacji maszyn, elektromobilności oraz przedsiębiorczości. Wykonawca ponad kilkunastu projektów realizowanych w ramach prac statutowych oraz w ramach programów NCBR, PARP itp. Zainteresowania badawczo-naukowe: przedsiębiorczość akademicka, ekologiczne aspekty stosowania silników spalinowych, metody pomiaru i ograniczania toksyczności silników spalinowych. prowadzi badania w wybranych zagadnienia wibroakustyki pojazdów. Metody emisji akustycznej diagnostyce materiałów kompozytowych. Badania emisji spalin silników spalinowych, elektro- i wodoromobilności oraz w obszarze Smart City.
Obecnie realizuje 2 projekty w tym jeden międzynarodowy „Kształcenie w kierunku ekologicznego Przemysłu 4.0 - wzmocnienie potencjału kadr – Edu4Ind4.0.
Konkurs Erasmus+ - KA220-HED - Partnerstwa współpracy w sektorze szkolnictwa wyższego oraz Opracowanie zautomatyzowanego urządzenia do diagnostyki/identyfikacji stanu technicznego kordu stalowego opon samochodów ciężarowych z wykorzystaniem metody hybrydowej. Realizacja w ramach konkursu 1/1.1.1/2021 – Szybka ścieżka. Program Operacyjny Inteligentny Rozwój. Projekt Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Ponadto jest współautorem szeregu wdrożeń np.: algorytm szacowania zasięgu pojazdu elektrycznego, który powstał w ramach projektu „We do IT with Energy „— realizacja badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych w celu opracowania dynamicznego i optymalnego systemu geolokalizacji punktów ładowania baterii pojazdów elektrycznych w aspekcie kryterium stylu prowadzenia pojazdu przez indywidualnych użytkowników
Kierownik, Laboratorium Badań Termoelektrycznych, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Prof. dr hab. inż. Krzysztof T. Wojciechowski jest pracownikiem Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jest założycielem i kierownikiem Laboratorium Technologii Termoelektrycznych Centrum Energetyki AGH. Tematyką materiałów i urządzeń termoelektrycznych zajmuje od ponad 20 lat. Jest współautorem ponad 90 publikacji w czasopismach naukowych, ok. 300 prezentacji naukowych i ponad 20 zapraszanych wystąpień konferencyjnych w tym obszarze.
Prof. Wojciechowski wraz ze swoim zespołem prowadzi szeroką działalność w zakresie badań B+R i wdrożeń technologii termoelektrycznych. Realizował projekty między innymi z takimi partnerami przemysłowymi jak Honda Ltd, Sasol Technology Ltd, EDF Polska, Synthos S.A, Collins Aerospace Polska, General Electric Aviation Polska, Mesko S.A. i innymi. Jest współautorem ponad 15 patentów i zgłoszeń patentowych. Za swoją działalność wynalazczą był wielokrotnie wyróżniony Złotymi Medalami mi.in na wystawie International Invention Show & Technomart (INST) w Taipei czy National Research Council of Thailand; Platynowym Medalem na targach International Warsaw Invention Show oraz nagrodą Ministra Szkolnictwa Wyższego RP.
Prof. Wojciechowski jest członkiem zarządów najważniejszych międzynarodowych towarzystw naukowych w dziedzinie technologii termoelektrycznych tj.: International Thermoelectric Society oraz European Thermoelectric Society a także jest członkiem zwyczajnym International Thermoelectric Academy.
Fundacja Europe Direct Łódź
Profesor w Katedrze Polityki Ekonomicznej Uniwersytetu Łódzkiego. Były dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych (2020-2021) i Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych (2016-2019), członek Team Europe.
,,Obszarem mojego zainteresowania jest przede wszystkim rynek pracy i zmiany na nim zachodzące, będące wynikiem wdrażania nowych technologii. Stąd bliskie są mi działania związane z budowaniem „cyfro-wej Europy”, a także wspieranie innowacyjności małych i średnich przedsiębiorstw w ramach Strategii na rzecz zrównoważonej i cyfrowej Europy."
Adiunkt, Wydział Chemiczny, Katedra Chemii Organicznej, Politechnika Warszawska
Dr inż. Artur Kasprzak jest naukowcem pracującym na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej (PW). Jego główne obszary zainteresowania to chemia organiczna i chemia materiałowa. W szczególności, interesuje się opracowywaniem przyjaznych środowisku metod prowadzenia syntez organicznych bez użycia toksycznych rozpuszczalników. Jest autorem wielu nowych związków i materiałów dedykowanych monitoringowi środowiskowemu. Jego najnowszym odkryciem jest magnetyczny materiał, który może pełnić rolę efektywnego adsorbenta cezu, tj. materiału, dzięki któremu można usunąć cez ze środowiska. Ten materiał został opracowany w ramach jego grantu „Technologie Materiałowe” w programie Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza w PW. Jest autorem ponad 50 publikacji naukowych o sumarycznym współczynniku oddziaływania (IF) ponad 277 i liczbie punktów MEiN równej 6600, jak również 11 przyznanych patentów. Obecnie kieruje dwoma grantami naukowymi, w tym jednym w ramach konkursu NCN OPUS.
Izraelska krystalograf, laureatka Nagrody Nobla
Prof. Ada Yonath izraelska krystalograf. Studiowała na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, gdzie uzyskała bakalaureat w 1962 roku oraz tytuł magistra biochemii w 1964. Stopień doktora uzyskała w 1968 roku w Instytucie Naukowym Weizmana, jej praca doktorska dotyczyła krystalografii. Odbyła staże podoktorskie w Carnegie Mellon University (1969) oraz MIT (1970). Badania Jonath koncentrują się na mechanizmach molekularnych biosyntezy białek. Wyznaczyła ona z dużą rozdzielczością struktury krystaliczne jednostek rybosomów. W 2007 otrzymała Nagrodę Wolfa w dziedzinie chemii, w 2009 Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów (wspólnie z Venkatramanem Ramakrishnanem i Thomasem Steitzem). Laureatka Medalu PTChem im. Marii Skłodowskiej-Curie, doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Izraelsko-arabski naukowiec i inżynier, pionier znany z wynalezienia Nano Sztucznego Nosa (NA-NOSE)
Prof. Hossam Haick jest izraelsko-arabskim naukowcem i inżynierem oraz aktualnym dziekanem studiów licencjackich w Israel Institute of Technology, urodzonym w 1975 roku. Jest pionierem znanym z wynalezienia Nano Sztucznego Nosa (NA-NOSE) do wykrywania chorób wydychanym powietrzu, (dzięki czemu został wyróżniony jako innowator MIT poniżej 35 lat), który jest szeroko stosowany do wykrywania biomarkerów chorób w laboratoriach i przemyśle. Prowadzi wiele wkładów w interdyscyplinarnych dziedzinach, takich jak nanotechnologia, nanoczujniki, lotne biomarkery i elektronika molekularna.
Zastępca przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej Polski, ekonomista i były rektor UE w Poznaniu
Prof. Marian Gorynia polski ekonomista, profesor i były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 2019 zastępca przewodniczącego Rady Doskonałości Naukowej. Jest przewodniczącym Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz członkiem Komitetu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Wchodzi w skład Rad i Komitetów Redakcyjnych licznych specjalistycznych czasopism ekonomicznych. Ponadto, jest członkiem Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Academy of International Business, European International Business Academy, a także International Management Development Association. Doktor honoris causa Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie.
Dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Absolwent Wydziału Automatyki i Informatyki Politechniki Śląskiej, Doktor Nauk Ekonomicznych w Dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu Uniwersytetu Szczecińskiego.
Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej. Ekspert w dziedzinie nowoczesnych technologii i zarządzania. Autor szeregu publikacji naukowych z zakresu strategii rozwoju, zarządzania przedsiębiorstwami oraz kształtowania wartości przedsiębiorstw.
Karierę zawodową rozpoczął w sektorze biznesowym w WSK „PZL-Mielec” S.A., gdzie doprowadził do wyodrębnienia z jej struktur telekomunikacyjnej działalności operatorskiej oraz utworzenia spółki Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego „Centrala” Sp. z o.o. (późniejsza: Multimedia Polska S.A. – Mielec Sp. z o.o.). Negocjator kształtów umów w zakresie sprzedaży, aktywizacji i łączenia spółek. Manager z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu przedsiębiorstwami oraz dużymi projektami w branży telekomunikacyjnej (Multimedia Polska S.A., Nordisk Polska Sp. z o.o., EXATEL S.A.) i fotowoltaicznej (Mielec PV S.A.). Ekspert w zakresie oceny projektów związanych z budową regionalnych sieci szerokopasmowych oraz sieci ostatniej mili. Dyrektor Generalny największego w Europie projektu budowy regionalnej sieci szerokopasmowej (Internet dla Mazowsza).
W latach 2016-2018 Dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie współtworzył i kierował m.in. projektami utworzenia Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa, Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, połączenia NASK z Instytutem Maszyn Matematycznych. Pod jego kierownictwem NASK zyskał status Państwowego Instytutu Badawczego, a w Instytucie zaczął na mocy ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa działać CSIRT poziomu krajowego.
W listopadzie 2018 roku został powołany do Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w której pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Finansów.
Od 30 lipca 2019 r. Dyrektor NCBR.
Dziennikarz
Dziennikarz, laureat nagrody Wiktor w kategorii Osobowość Medialna. Posiada bardzo dużą zawodową praktykę, zdobywaną zarówno w charakterze osoby zarządzającej (był m.in. redaktorem naczelnym „Machiny“, „Filmu“ i „Przekroju“), piszącej (dziennikarz prasowy w wielu tytułach), działającej w radiu, jak i prowadzącej liczne programy telewizyjne o bardzo różnym charakterze.
Jest również autorem kilku bestsellerowych książek, których łączny nakład to ponad 250 tys. egz. (m.in. „Bóg, kasa i rock’n’roll“ oraz „Jego wysokość Longin“). W ramach zdobywania różnych zawodowych kompetencji, zdarzało mu się także występować hobbystycznie w filmach
i serialach, m.in. „M jak miłość“ oraz dubbingować animowane postacie np. w filmie „Renifer Niko ratuje święta“.
Marcin to jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych polskich konferansjerów, mający
na koncie kilkaset poprowadzonych eventów dla największych międzynarodowych firm, w tym branżowe konferencje i kongresy, eleganckie gale, festiwale tematyczne, masowe koncerty
i wiele innych.
Zwycięzca w rankingu najlepszych konferansjerów w Polsce wg. miesięcznika Press,
nr 9-10/2017.
Suma jego zróżnicowanych i licznych doświadczeń przekłada się na pełne anegdot, fascynujące dla słuchacza wystąpienia i wykłady, które mogą przybierać różną formę oraz charakter,
w zależności od oczekiwań klienta.
Prywatnie Marcin jest pasjonatem nowych technologii – sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości, pojazdów autonomicznych, industry 4.0 oraz innych zagadnień, kształtujących nasze życie w najbliższej przyszłości. Potrafi o tym opowiadać kompetentnie i zajmująco, umieszczając fachową wiedzę w kontekście zagadnień bliskich każdemu – pracy, rozrywki, samorozwoju, zachodzących zmian społecznych.
Prezes Zarządu General Electric Company Polska Sp. z o.o oraz Dyrektor Zarządzający GE Engineering Design Center
Marian Lubieniecki ukończył Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Uniwersytetu Gdańskiego ze stopniem magistra inżyniera. Naukę kontynuował w Instytucie Maszyn Przepływowych PAN w Gdańsku zdobywając tytuł doktora nauk technicznych. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Philips Royal Electronics jako Kierownik Projektów Mechanicznych, pracował też w ABB/ALSTOM jako Inżynier Specjalista ds. Aerodynamiki w Dziale Projektów Badawczo-Rozwojowych Turbin Parowych.
Z warszawskim centrum inżynieryjnym Engineering Design Center związany jest niemal od samego początku jego istnienia. Był jednym z pierwszych pracowników GE Aviation w Engineering Design Center, gdzie pracował jako Inżynier Konstruktor części przepływowych silników turbinowych. Przez siedem lat obejmował kolejne stanowiska kierownicze, po czym w 2007 roku założył w EDC zespół GE Oil & Gas zajmujący się technologiami wydobycia i przesyłu gazu i ropy, który rozwinął w kilkusetosobową organizację. Następnie objął stanowisko Dyrektora Wykonawczego zespołu zajmującego się technologiami podwodnymi.
W 2016 roku Marian Lubieniecki objął stanowisko Prezesa Zarządu General Electric Company Polska Sp. z o.o oraz Dyrektora Zarządzającego GE Engineering Design Center.
Trener, Megalit
Trener i Coach, Dziennikarz oraz Autor, Mówca inspiracyjny, Konsultant biznesowy oraz z zakresu PR.
Member of ICF, certyfikowany przez Erickson College. Współzałożyciel Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Autor książek i dziennikarz, napisał kilkaset tekstów z zakresu biznesu. Oraz dwa bestsellery „Psychologia zmiany –rzecz dla wściekniętych”i „Manipulacja odczarowana”. Nagroda: Ostre Pióro BCC, Proton 2012 dla najlepszego edukatora w branży PR.
Poseł Parlamentu Europejskiego
Prof. Jerzy Buzek – Premier RP w latach 1997-2001. Pierwszy przewodniczący Parlamentu Europejskiego z Europy Środkowo-Wschodniej. W Parlamencie nieprzerwanie od 2004 roku. Obecnie przewodniczy pracom Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii. Odpowiedzialny z ramienia Parlamentu za rozporządzenie o bezpieczeństwie dostaw gazu do Europy. Uznany przez ekspertów VoteWatch Europe za najbardziej wpływowego europosła ds. energetyki. Odznaczony Orderem Orła Białego za wkład w demokratyczną transformację Polski, osiągnięcia naukowe i dokonania polityczne w Polsce i na arenie międzynarodowej.
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Nadzoruje tematykę wdrażania funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój) oraz kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków należy także koordynacja przygotowania nowego okresu programowania na lata 2021-2027 oraz nadzór nad programem Dostępność Plus (była współautorką ustawy o dostępności). Pełni również funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w 2022 r. Od 15 listopada 2019 r. do 6 października 2020 r. pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej.
Dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Dr Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. Doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim.
Od 2020 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.
Przed objęciem pełniącego obowiązki dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590.
Powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego 2022 roku.
Dyrektor, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB).Pracę doktorską obronił w Instytucie Badań Systemowych PAN. Wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Warszawie. W OPI PIB przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych – największego w instytucie.
Jego kariera zawodowa od wielu lat jest związana z obszarem B+R. Wśród jego zainteresowań wymienić można sztuczną inteligencję, tworzenie oprogramowania, statystykę, prognozowanie szeregów czasowych, text i web mining. Obecnie zajmuje się zarządzaniem projektami z wykorzystaniem metodyk zwinnych, projektowaniem i rozwijaniem oprogramowania, jak również uczeniem maszynowym, bioinformatyką, oraz big data.
Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej
Na stanowisko Zastępcy Prezesa powołany 27 stycznia 2020 roku. Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii). Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Słuchacz kursu "Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej” na Wydziale Teologicznym UKSW. Interesuje się duchowością i życiem św. Ignacego Loyoli.
Prezes, Polska Izba Rzeczników Patentowych
Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych (PIRP) obecnej kadencji.
Pełniła też tę funkcję w latach 2017-2021. Wcześniej była również Dziekanem Okręgu Mazowieckiego PIRP.
Jest krajowym i europejskim rzecznikiem patentowym oraz radcą prawnym, a także mediatorem w sprawach własności intelektualnej oraz arbitrem polskich i europejskich sądów arbitrażowych ds. domen internetowych.
Od ponad 25 lat doradza polskim i zagranicznym klientom w sprawach z zakresu ochrony praw własności przemysłowej i intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomaga przedsiębiorcom efektywnie zarządzać prawami własności intelektualnej by rozwijać biznes
i osiągać rynkowy sukces.
Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie rzecznika patentowego oraz radcy prawnego dzięki czemu z dużym powodzeniem prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe oraz odnośnie znaków towarowych czy praw autorskich.
Zajmuje się także tematyką ochrony praw własności intelektualnej w Internecie w odniesieniu do nazw domen internetowych a także szeroko w rozumianej działalności e-commerce. Wspiera też firmy w realizacji strategii biznesowych, świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę na temat ochrony praw własności intelektualnej podczas wielu konferencji, szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Jest autorką licznych krajowych
i zagranicznych publikacji. Działa aktywnie także w międzynarodowych organizacjach prawa własności intelektualnej INTA oraz AIPPI.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest wspólnikiem zarządzającym Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi oraz JWP Kancelarii Prawnej, a także fundatorką Fundacji JWP Pomysł-Patent-Zysk.
Prezes, Główny Urząd Miar
Profesor nauk fizycznych. Absolwent studiów z zakresu fizyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.
Doktoryzował się w 1995 r. w Instytucie Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2002 r. na Uniwersytecie Warszawskim w oparciu o rozprawę Dissociative Recombination in Ion Storage Rings. Tytuł naukowy profesora nauk fizycznych otrzymał 3 lipca 2012 r. Jego działalność naukowa związana jest z badaniem zderzeń elektronów swobodnych z jonami molekularnymi w warunkach niskotemperaturowej plazmy oraz badaniem mechanizmów jonizacji i emisji charakterystycznego promieniowania rentgenowskiego w zderzeniach jonów z atomami.
Od 1988 roku zatrudniony w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (kierownik zakładu fizyki molekularnej, a następnie fizyki medycznej i biofizyki), w latach 1995-1998 odbył staże naukowe w Politechnice Sztokholmskiej i Uniwersytecie Sztokholmskim.
Pełnił funkcję prorektora ds. dydaktycznych i studenckich (2008–2012), prorektora ds. ogólnych (2012-2020) oraz rektora (2012-2020) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2020 roku jest członkiem Komitetu Polityki Naukowej.
Dyrektorka ds. Innowacji, Veolia Energia Polska S.A.
Over 10 years of experience in innovation and R&D, working with corporations, Small and Mid-sized Enterprises, NGOs, startups and technological universities. Currently Director of Innovation at Veolia Energy Poland Group. Implementing innovative solutions, establishing innovative culture, incorporating business processes within innovation, team +30. Used to work for an Innovation Design Agency, incorporating gained interdisciplinary experience into practice and constantly expanding her knowledge in the field of innovation management and entrepreneurship. She was also responsible for mapping companies to joint technological projects, and helping startups and, often leading and international, corporations grow through innovation.
Used to be Head of R&D Club building an innovation ecosystem with over 60 leading Large Corporation and SMEs in Poland; over 160 Directors, Managers working on Research & Development, as well as Innovation. Incorporating knowledge-sharing culture within R&D Club initiatives. Vice President of the SIMS Association established by cross-functional teams of scientists from 60 universities and research institutes in Poland dealing with the management of research infrastructure. Global Shaper at the World Economic Forum.
Graduate of R&D Infrastructure Management and commercialization Programme at Fraunhofer Institute, Max Planck Gesellschaft, the Technical University of Dresden and IBM in New York; and Graduate of Commercialization and Entrepreneurship Programme at the University of Lund in Sweden organized by the Ministry of Science and Higher Education.
Marathon runner, sports fan (currently preparing for Triathlon), camper lover and lifelong learning practitioner.
Fluent in English and French.
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w latach 2018-2019; Członek zarządu PKP S.A. w latach 2019-2020
Od 12 lipca 2019 roku pełni funkcję członka zarządu PKP S.A. Wcześniej zajmowała stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W strukturach resortu odpowiedzialna była za wdrażanie funduszy unijnych do największych inwestycji infrastrukturalnych (Program Infrastruktura i Środowisko), koordynacją Planu Junckera w Polsce oraz sprawy związane z partnerstwem publiczno-prywatnym. Wiceminister Zielińska od kwietnia 2016 roku pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Programów Infrastrukturalnych, najpierw w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zanim została zastępcą dyrektora w ministerstwie, była dyrektorem między innymi w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz w PKP S.A., gdzie zarządzała dworcami. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych i w spółkach skarbu państwa. Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała dyplom inżyniera mechanika. Ukończyła też Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.