Dyrektor, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
Dr Remigiusz Kopoczek jest od lat związany ze środowiskiem naukowym. Doktoryzował się na Uniwersytecie Szczecińskim.
Od 2020 roku jest członkiem Senatu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prodziekana ds. kształcenia i studentów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Jest współautorem kierunków studiów z dziedziny projektowania gier i przestrzeni wirtualnej oraz autorem i współautorem publikacji m.in. na temat procesu tworzenia gier komputerowych, wykorzystywania multimediów i rzeczywistości wirtualnej w edukacji. W ostatnich latach sprawował stanowisko prezesa zarządu pierwszego akceleratora gier wideo ARP Games.
Przed objęciem pełniącego obowiązki dyrektora NCBR był prezesem zarządu jednej z największej konferencji gospodarczej w Polsce – Kongres 590.
Powołanie na pełniącego obowiązki dyrektora NCBR obowiązuje od dnia 18 lutego 2022 roku.
Dyrektor, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Dyrektor Ośrodka Przetwarzania Informacji – Państwowego Instytutu Badawczego (OPI PIB).Pracę doktorską obronił w Instytucie Badań Systemowych PAN. Wykładowca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Warszawie. W OPI PIB przez wiele lat pełnił funkcję kierownika Laboratorium Inteligentnych Systemów Informatycznych – największego w instytucie.
Jego kariera zawodowa od wielu lat jest związana z obszarem B+R. Wśród jego zainteresowań wymienić można sztuczną inteligencję, tworzenie oprogramowania, statystykę, prognozowanie szeregów czasowych, text i web mining. Obecnie zajmuje się zarządzaniem projektami z wykorzystaniem metodyk zwinnych, projektowaniem i rozwijaniem oprogramowania, jak również uczeniem maszynowym, bioinformatyką, oraz big data.
Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej
Na stanowisko Zastępcy Prezesa powołany 27 stycznia 2020 roku. Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii). Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Słuchacz kursu "Studium Wiedzy Biblijnej i Teologicznej” na Wydziale Teologicznym UKSW. Interesuje się duchowością i życiem św. Ignacego Loyoli.
Sekretarz Stanu, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Nadzoruje tematykę wdrażania funduszy unijnych na innowacje (Program Inteligentny Rozwój) oraz kapitał ludzki (Program Wiedza Edukacja Rozwój). Do jej obowiązków należy także koordynacja przygotowania nowego okresu programowania na lata 2021-2027 oraz nadzór nad programem Dostępność Plus (była współautorką ustawy o dostępności). Pełni również funkcję Pełnomocnika Rządu do spraw przygotowania Światowego Forum Miejskiego w Katowicach w 2022 r. Od 15 listopada 2019 r. do 6 października 2020 r. pełniła funkcję ministra funduszy i polityki regionalnej.
MBA Dyrektor Zarządzajacy, Schraner Polska Sp. z o.o.
Doświadczony i skuteczny manager w zarządzaniu przedsiębiorstwami produkcyjnymi w środowisku międzynarodowym, pracowała m.in. dla BSH Bosch Siemens Husgerӓte, i Saint Gobain Abrasives. Od ponad 10 lat związana z przemysłem ciężkim. Obecnie pełni rolę Dyrektora Zarządzającego kuźni matrycowej Schraner Polska umacniając pozycje firmy na europejskich rynkach oraz wdrażając najnowsze technologie. Pełnomocnik Zarządu Związku Kuźni Polskich ds. członkowskich , aktywny reprezentant kuźni polskich na forum Euroforge.
Tatiana Karczewska jest absolwentką studiów Executive MBA University of Illinois at Urbana –Champaign, Wydziału Zarządzania UW oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ.
Prywatnie pasjonatka aktywnego i zdrowego stylu życia, narciarstwa i podróży, również tych kulinarnych.
Rektor, Wyższa Szkoła Humanitas
Doktor habilitowany nauk społecznych, profesor w Instytucie Nauk o Zarządzaniu i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas i rektor tej uczelni (od 2014 roku). Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Politolog o szerokich zainteresowaniach naukowych (public relations, marketing, problemy współczesnej edukacji, zarządzanie jakością, prawo konstytucyjne). W latach 2012-2014 ekspert Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (członek komisji przyznającej stypendia dla studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia naukowe). Członek Zarządu Fundacji "Humanitas", zajmującej się działalnością w dziedzinie edukacji i szkolnictwa wyższego. Od 2006 roku właściciel prywatnej firmy działającej w branży szkoleniowo-marketingowej. Autor 18 monografii naukowych, podręczników akademickich i słowników, w tym publikacji poświęconych public relations i marketingowi. Jego dorobek obejmuje ponad 70 artykułów naukowych i rozdziałów w pracach zbiorowych. Publikował m.in. na łamach „Współczesnego Zarządzania”, „Studiów Medioznawczych”, „Roczników Administracji i Prawa”, „Zeszytów Prasoznawczych” i „Problemów Komunikacji Społecznej”. Współtwórca strategii marketingowych i komunikacyjnych firm, instytucji publicznych, produktów i usług. W latach 2004-2017 czynny zawodowo rzecznik prasowy i szef działu marketingu organizacji działających w branży eventowej i edukacyjnej. Jest również praktykiem w wymiarze sprawiedliwości. Jako sędzia społeczny – ławnik orzeka w wydziale karnym Sądu Okręgowego w Katowicach. Prowadzi działalność ekspercką na rzecz mediów, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. W 2015 roku otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.
Prezes, Polska Izba Rzeczników Patentowych
Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych (PIRP) obecnej kadencji.
Pełniła też tę funkcję w latach 2017-2021. Wcześniej była również Dziekanem Okręgu Mazowieckiego PIRP.
Jest krajowym i europejskim rzecznikiem patentowym oraz radcą prawnym, a także mediatorem w sprawach własności intelektualnej oraz arbitrem polskich i europejskich sądów arbitrażowych ds. domen internetowych.
Od ponad 25 lat doradza polskim i zagranicznym klientom w sprawach z zakresu ochrony praw własności przemysłowej i intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Pomaga przedsiębiorcom efektywnie zarządzać prawami własności intelektualnej by rozwijać biznes
i osiągać rynkowy sukces.
Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie rzecznika patentowego oraz radcy prawnego dzięki czemu z dużym powodzeniem prowadzi postępowania sporne i sądowe z zakresu naruszeń praw wyłącznych, w tym skomplikowane spory patentowe oraz odnośnie znaków towarowych czy praw autorskich.
Zajmuje się także tematyką ochrony praw własności intelektualnej w Internecie w odniesieniu do nazw domen internetowych a także szeroko w rozumianej działalności e-commerce. Wspiera też firmy w realizacji strategii biznesowych, świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego i obsługi transakcji handlowych.
Aktywnie popularyzuje wiedzę na temat ochrony praw własności intelektualnej podczas wielu konferencji, szkoleń i warsztatów edukacyjnych. Jest autorką licznych krajowych
i zagranicznych publikacji. Działa aktywnie także w międzynarodowych organizacjach prawa własności intelektualnej INTA oraz AIPPI.
Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Jest wspólnikiem zarządzającym Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi oraz JWP Kancelarii Prawnej, a także fundatorką Fundacji JWP Pomysł-Patent-Zysk.
Prezes, IDEAS NCBR
Piotr Sankowski pełni funkcję prezesa IDEAS NCBR. Jest profesorem w Instytucie Informatyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w roku 2009 otrzymał habilitację, a w 2005 doktorat z informatyki. Jego zainteresowania badawcze dotyczą algorytmiki, ze szczególnym uwzględnieniem algorytmicznej analizy grafów i algorytmów analizy danych. Piotr Sankowski otrzymał w 2009 roku doktorat z fizyki w dziedzinie teorii ciała stałego na Polskiej Akademii Nauk. Jest pierwszym Polakiem, który otrzymał 3 granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC). W roku 2010 był to ERC Starting Independent Researcher Grant, w 2015 ERC Proof of Concept Grant, a w 2017 ERC Consolidator Grant. Jest współzałożycielem i CTO spin-offu MIM Solutions.
Dyrektor, Centrum Inteligentnego Rozwoju
Dyrektor, Centrum Inteligentnego Rozwoju
Od 15 lat jestem związany z szeroko pojętą branżą marketingu i PR zdobywając doświadczenie w jej poszczególnych sektorach. Przez pierwsze lata pracy zajmowałem się reklamą w internecie, następnie dziennikarstwem. Od 8 lat prowadzę organizacje zajmujące się umacnianiem prestiżu, budowaniem pozytywnego i interesującego wizerunku polskiej nauki i sektora B+R oraz zwiększeniem świadomości społeczeństwa o współczesnych polskich naukowcach i innowatorach. Ukończyłem studia licencjackie na Uniwersytecie Śląskim na kierunku Politologia ze specjalnością Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, oraz Studia magisterskie uzupełniające w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Tematy prac dyplomowych dotyczyły reklamy w Internecie. Zarówno jeżeli chodzi o jej charakterystykę jak i efektywność poszczególnych form. Ukończyłem również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tishnera na kierunku Technologie informacyjne w marketingu, gdzie praca dyplomowa opierała się na opracowaniu autorskiej strategii wprowadzenia na rynek nowego produktu. Dopełnieniem dotychczasowego kształcenia było ukończenie studiów Menadżerskich opartych na strukturze Programu MBA w Szkole Głównej Handlowej. Aktualnie w ramach realizowanej na Politechnice Śląskiej rozprawy doktorskiej pt: „Zarządzanie wizerunkiem w projektach B+R jako kluczowy czynnik strategii komercjalizacji i wdrożenia innowacyjnych produktów i usług” tworzę koncepcję scientist brandingu oraz buduję model zarządzania wizerunkowego prac badawczo-rozwojowych.
Dyrektor, Forum Inteligentnego Rozwoju
Wiceprezes Zarządu, Eurokreator T&C Sp. z o. o.
Kreował i zrealizował kilkadziesiąt projektów rozwojowych w kraju i zagranicą m.in. dla Rządu Chorwackiego, pracował dla ONZ, Komisji Europejskiej i Rady Europy, współpracował z dużymi firmami consultingowymi w kraju i za granicą, m.in.: WYG International, BoozHamilton, LRDP Kantor, PwCitp. Obecnie zarządza dynamicznie rozwijającą się grupą firm działających w obszarze edukacji i innowacji, prowadzi debaty z udziałem polityków, przedsiębiorców, samorządowców i organizacji pozarządowych. Przeszkolił w ciągu 20-lat kilkanaście tysięcy osób w kraju i zagranicą.
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania, Politechnika Śląska
Profesor Politechniki Śląskiej, doktor habilitowany nauk humanistycznych, Doctor Honoris Causa of Academy of State Penitentiary Service in Ukraine, Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Kierownik Katedry Stosowanych Nauk Społecznych.
Rozwija działalność naukową w kraju i zagranicą.
Pozyskuje i kieruje projektami z EFS, NCBR i NAWA, m.in.:
Za swoja działalność naukową i organizacyjną otrzymała liczne nagrody:
Oprócz funkcji uczelnianych udziela się także jako:
Zainteresowania naukowe:
zrównoważony rozwój, etyka normatywna i etyka stosowana, sztuczna inteligencja, technologie kognitywne, Technology Assessment, Przemysł 4.0 i społeczeństwo 4.0, filozofia techniki, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie środowiskiem
Prodziekanem ds. nauki i współpracy Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Akademia Górniczo-Hutnicza
Swoje zainteresowania naukowe dzieli pomiędzy informatykę i jej zastosowania w modelowaniu oraz projektowaniu procesów przemysłowych. Autor ponad 200 prac naukowych opublikowanych w czasopismach, a także prezentowanych na konferencjach. Uczestniczy w wielu projektach naukowych i badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy zarówno z dużymi firmami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Te prace ceni najbardziej, gdyż rozwiązania naukowe znajdują praktyczne zastosowanie w przemyśle. W latach 2016-2020 kierownik katedry Informatyki Stosowanej i Modelowania, a obecnie prodziekan ds. nauki i współpracy na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.
Jego zainteresowania poza pracą zawodową skupiają się głównie na aktywnym uprawianiu sportu, z którego ostatnio najchętniej wybierał żeglarstwo, trekking wysokogórski i narciarstwo. Do małych osiągnięć sportowych zalicza ukończenie półmaratonów górskich, triathlonu na dystansie olimpijskim oraz zdobycie korony maratonów Polski. Prywatnie: żonaty, ojciec dwóch fantastycznych bliźniaków Juliana i Dominika, z którymi dzieli wszystkie swoje wyzwania i pasje.
Z-ca Dyrektora, Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej
Z-ca Dyrektora Centrum Innowacji i Biznesu, Kierownik Laboratorium Interdyscyplinarności i Kreatywnego Projektowania oraz Laboratorium Wizualizacji i Wirtualnego Prototypowania, Broker Innowacji Wydz. Mechanicznego.
Specjalista z zakresu projektowania maszyn i urządzeń, nowych rozwiązań technicznych oraz modelowania numerycznego CAD.
Laureat programu „Brokerzy Innowacji” (MNiSW); stypendysta: „TOP 500 Innovators” (Stanford University, California, USA), “Młoda Kadra”, Innowacyjny Staż (ARI SA), Mozart (UM Wrocławia), Laboratorium Biznesu (DARAW).
Prezes, Główny Urząd Miar
Profesor nauk fizycznych. Absolwent studiów z zakresu fizyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach.
Doktoryzował się w 1995 r. w Instytucie Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku. Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 2002 r. na Uniwersytecie Warszawskim w oparciu o rozprawę Dissociative Recombination in Ion Storage Rings. Tytuł naukowy profesora nauk fizycznych otrzymał 3 lipca 2012 r. Jego działalność naukowa związana jest z badaniem zderzeń elektronów swobodnych z jonami molekularnymi w warunkach niskotemperaturowej plazmy oraz badaniem mechanizmów jonizacji i emisji charakterystycznego promieniowania rentgenowskiego w zderzeniach jonów z atomami.
Od 1988 roku zatrudniony w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (kierownik zakładu fizyki molekularnej, a następnie fizyki medycznej i biofizyki), w latach 1995-1998 odbył staże naukowe w Politechnice Sztokholmskiej i Uniwersytecie Sztokholmskim.
Pełnił funkcję prorektora ds. dydaktycznych i studenckich (2008–2012), prorektora ds. ogólnych (2012-2020) oraz rektora (2012-2020) Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od 2020 roku jest członkiem Komitetu Polityki Naukowej.
Pełnomocnik Prezesa ds. badań i rozwoju, Główny Urząd Miar
Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Nauczyciel akademicki na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Instytutu Spraw Publicznych UJ.
W latach 2006 i 2007 prowadził cykl zajęć na Uniwersytecie INHolland w Rotterdamie jako Ekspert CAF w zakresie edukacji.
W latach 2008-2021 pracował na stanowiskach kierowniczych w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, od 1.01.2021 r. przemianowanym na Ministerstwo Edukacji i Nauki. W tym czasie (w latach 2016-2019) pracował m.in. w Zespole Ministra Nauki i Szkolnictwa ds. przygotowania reformy szkolnictwa wyższego i nauki oraz był Przewodniczącym Zespołu doradczego Ministra Edukacji i Nauki do oceny wniosków i raportów w ramach programu "Doktorat wdrożeniowy”. Koordynator w kilkudziesięciu projektach systemowych i pozakonkursowych w Programach Operacyjnych tj.: PO KL, POWER, PO IG, PO IR, PO PC.
Specjalizuje się w zarządzaniu w sektorze publicznym. Do najważniejszych obszarów zainteresowań badawczo-rozwojowych Andrzeja Kurkiewicza należą:
Reprezentował Polskę w następujących gremiach UE:
Jest członkiem Zespołu Ekspertów ds. Kształcenia i Szkolenia Zawodowego (VET) w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Prezes, BACTrem sp. z o.o., Uniwersytet Warszawski
Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Instytutu Mikrobiologii UW w kadencji 2016-2020, kierownik Zakładu Fizjologii Bakterii w IM UW, członek Komitetu Koordynacyjnego Priorytetowego Obszaru Badawczego POB I – Badania dla Ziemi w ramach realizacji na UW programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” w latach 2020-2026, przewodnicząca Rady Naukowej Dyscypliny - Nauki Biologiczne. Prowadzi badania z zakresu biotechnologii, mikrobiologii, fizjologii i genetyki bakterii w ramach licznych projektów krajowych i międzynarodowych. Autorka kilkudziesięciu publikacji i doniesień konferencyjnych oraz patentów. Beneficjentka wielu nagród i wyróżnień za dorobek naukowy i wdrożeniowy. Laureatka: 2019 – X edycji konkursu Bizneswoman Roku w kategorii Liderka w Nowych Technologiach; 2020 – Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju jako Naukowiec przyszłości. Nominowana także do nagrody gospodarczej „Ambasador Innowacyjności” za wybieganie myślą w przyszłość i wybitne zaangażowanie w nowoczesne projekty. Prezeska spółki biotechnologicznej BACTrem od 2016 roku, która tworzy innowacyjne rozwiązania biotechnologiczne dla ochrony środowiska. Prezeska Firmy BACTor od 2019 roku, spółki powstałej w celu wdrożenia opracowanej przez BACTrem technologii przetwarzania podkładów kolejowych.
Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
Wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego, pracownik Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii UZ, przedsiębiorca. Posiada duże doświadczenie w praktycznej realizacji technicznych projektów przemysłowych. Ich zakres to przede wszystkim: optymalizacja, usprawnianie, automatyzacja procesów produkcyjnych, montażowych i kontrolnych. Realizował kompletne projekty stanowisk montażowych, kontrolnych, maszyn i urządzeń technologicznych, wraz z ich wytwarzaniem, uruchomieniem, dopuszczeniem technicznym. Specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń, z wykorzystaniem systemów CAD 2D i 3D. Posiada doświadczenie w opiniowaniu projektów innowacyjnych, realizacji ocen, ekspertyz. Jest autorem kilku patentów i wzorów użytkowych.
Zastępca Dyrektora, Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego
Wykładowca Uniwersytetu Zielonogórskiego, Z-ca Dyrektora Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, Koordynator Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Inicjatorka wielu konkursów i form wsparcia dla rozwijania innowacyjnych pomysłów studentów. Specjalizuje się w inżynierii materiałowej, biomateriałach i inżynierii mechanicznej. Realizuje projekty na zlecenie przemysłu w zakresie opracowania technologii, doboru materiałów i warunków eksploatacji, powłok ochronnych i innowacyjnych materiałów biodegradowalnych. Posiada certyfikat MA TRIZ oraz audytora ISO 17025. Obecnie odbywa aplikację rzecznika patentowego.
Prezes zarządu, Yellow House English SA
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (muzykologia) i Uniwersytetu Muzycznego im. Chopina w Warszawie (kompozycja i dyrygentura), producent i wydawca. Od 2011 roku pełni funkcję prezesa zarządu Yellow House English SA, w której to spółce realizowane są obecnie liczne projekty badawczo-rozwojowe z obszaru EdTech. W 2012 roku zainicjował i do chwili obecnej współtworzy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci" / „Bilingual Future”. (www.dwujezycznedzieci.pl, www.bilingualfuture.com).
Kierownik Laboratorium Stosowanej Sztucznej Inteligencji, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy
Kierownik Laboratorium Stosowanej Sztucznej Inteligencji w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym (OPI PIB). Doktorant informatyki (Politechnika Warszawska, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych), magister informatyki (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych) i psychologii (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny). W 2018 roku jeden z ekspertów przygotowujących założenia do strategii rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce. Posiada 10 lat doświadczenia w branży IT. Od 2016 roku zatrudniony w Ośrodku Przetwarzania Informacji – Państwowym Instytucie Badawczym, gdzie prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz zarządza projektami informatycznymi.
Ekspert Wyższej Szkoły Humanitas – studia MBA, CEO, Content Manager, NESSE Treningi Interpersonalne
Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu komunikacji i przywództwa. Wspiera menedżerów w zakresie zarządzania projektami, zmianą i ryzykiem. Jest doświadczonym szkoleniowcem i doradcą. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor artykułów naukowych, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował z największymi koncernami międzynarodowymi z wielu różnych branż. Pracuje z menedżerami, wspierając ich w zakresie zarządzania projektami, zmianą i ryzykiem. Działa i szkoli zgodnie z metodologią PRINCE2, AgilePM (Agile Project Management), AgileBA (Agile Business Analyst), MoP (Management of Portfolios). Pracuje nie tylko w formie warsztatów szkoleniowych, ale również w oparciu o trening w miejscu pracy (OJT). Prowadzi projekty doradczych z zakresu: Assessment Centre (ośrodek oceny, ocena zintegrowana), Development Centre (ośrodki rozwoju), Ocena 360 stopni.
Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań, Podkarpackie Centrum Innowacji
Dyrektor ds. Komercjalizacji Badań w Podkarpackim Centrum Innowacji. Lider w obszarze projektów B+R, posiadająca wieloletnie doświadczenie w przemyśle, zarówno w przedsiębiorstwach krajowych jak i zagranicznych. Od lat związana również ze środowiskiem naukowym jako nauczyciel akademicki, a także osoba odpowiedzialna za sprzedaż usług badawczych oferowanych dla przemysłu.
Prezes Zarządu, Podkarpackie Centrum Innowacji
Prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii.
Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.
Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Naukowych, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią - Polska Akademia Nauk
Absolwentka Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH. Od roku 2007 zatrudniona w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w którym jest Kierownikiem Pracowni Geochemii Stonowanej i Inżynierii Środowiska, a od roku 2021 pełni również funkcje zastępcy Dyrektora Instytutu ds. Naukowych. Od lat zajmuję się tematyką gospodarki odpadami w sektorze energetycznym opracowując sorbenty zarówno do oczyszczania spalin z CO2 oraz Hg jak też do magazynowania wodoru. W tym obszarze była kierownikiem wielokrotnie nagradzanego projektu LIDER pn. „Zastosowanie energetycznych surowców odpadowych do wychwytywania gazowych form rtęci ze spalin”. W obszarze wychwytywania CO2 oraz magazynowania wodoru w swoim dorobku ma również koordynacje i kierowanie projektów międzynarodowych współpracując z jednostkami takimi jak Uniwersytet w Nottingham, Wielka Brytania czy Rada Badań Naukowych i Przemysłowych w Pretorii, RPA. Za zwoją działalność wpisującą się w obszar gospodarki cyrkularnej niejednokrotnie nagradzania m.in. przez Forum Inteligentnego Rozwoju oraz Europejski Ośrodek Rozwoju Gospodarczego. Obecnie zaangażowana jest w kierowanie i realizację 3 projektów zagranicznych oraz 3 krajowych.
Właściciel, S-Instal Sławomir Wieczorek; Ekspert, Jednostka Budżetowa Energetyka Uniejów
Ukończył studia inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka oraz magisterskie na kierunki Elektrotechnika na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Na co dzień związany z Jednostką Budżetową Gminy Uniejów Energetyka Uniejów. W swojej pracy zajmuje się dozorem nad eksploatacją jednostki wysokosprawnej kogeneracji oraz sieci dystrybucyjnej należącej do Energetyki Uniejów. Ponadto projektant i kierownik robót budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych
Prorektor ds. organizacyjnych i polityki kadrowej, Wyższa Szkoła Humanitas
Doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki z wieloletnim dorobkiem dydaktycznym, który zdobył prowadząc zajęcia ze studentami i słuchaczami studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prorektor ds. organizacyjnych i polityki kadrowej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu, wykonujący w imieniu Uczelni czynności z zakresu prawa pracy. Prezes Zarządu Fundacji „Humanitas”, of counsel w Kancelarii BKB Baran Książek Bigaj (Kraków – Warszawa) – jednej z wiodących kancelarii prawa pracy w Polsce. Autor publikacji naukowych z zakresu indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
Kierownik, Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Uniwersytetu Rzeszowskiego
Prof. n.med., neurofarmakolog, farmakolog kliniczny i endokrynolog, Kierownik Zakładu Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Uniwersytetu Rzeszowskiego (UR). Profesor Wizytujący University of New South Wales, Sydney, Australia. Stypendysta University of California, San Francisco i Institute of Pharmacology Mario Negri, Mediolan. Lider badań nad cytyzyną, lekiem w uzależnieniu od nikotyny i autor największej liczby publikacji nt. cytyzyny na świecie. Twórca, współtwórca, wykonawca i konsultant większości badań klinicznych cytyzyny, w tym największego badania opublikowanego w Journal of the American Medical Association. Twórca ośrodka badań cytyzyny na UR, gdzie prowadzi badania przed- i kliniczne leku. Zdobywca wielu krajowych i międzynarodowych nagród naukowych m.in. MSD International Award in Clinical Pharmacology. Autor ponad 150 prac z dziedziny farmakologii i nikotynizmu. Współwłaściciel dwóch patentów. Popularyzator działań zmierzających do zapobiegania i leczenia uzależnień.
Ekspert w zakresie komputerowego projektowania zaawansowanych materiałów, Współwłaściciel QSAR Lab Sp z o.o.
Celem badań naukowych dr Mikołajczyk jest rozwój metod chemoinformatycznych (w tym metod uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji) wspierających proces bezpiecznego projektowania nowych i zaawansowanych materiałów (ang. Safe-and-sustainable by design). Dr Mikołajczyk od 2018 roku pełni funkcję adiunkta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, a od roku 2019 wdraża wyniki badań jako współwłaściciel i starszym specjalistą B+R w firmie QSAR Lab. W latach 2014-2017 dr Mikołajczyk odbyła 8 długo i krótkoterminowych staży naukowych m. in., w North Dakota State University (USA), w Jackson State University (USA), oraz w YACHA TECH (Ekwador). Dr Mikołajczyk jest autorką 32 publikacji naukowych w wiodących czasopismach naukowych (m.in., Appl. Catal. B: Environ., Nanoscale, Chem. Mat.), o łącznej wartości współczynnika wpływu IF ponad 230, liczbie punktów MNiSW ponad 2500, indeksie Hirscha = 15 i liczbie cytowań ponad 640. Dr Mikołajczyk zaprezentowała wyniki badań w ramach 30 prezentacji posterowych, wygłosiła również 15 zagranicznych wykładów na zaproszenie. Dr Mikołajczyk aktywnie uczestniczy w projektach naukowych pełniąc rolę kierownika w ramach projektu NanoInformaTIX (Horyzont 2020), PRELUDIUM (NCN) oraz jako wykonawcy projektów DIAGONAL, RiskGONE, NanoSolveIT (Horyzont 2020), NOUVEAU (Horyzont Europa), 7. Program Ramowy (NanoPuzzle, NanoBRIDGES), FNP, NCN (OPUS, SONATA). Współpracuje z ponad 70 instytucjami z całego Świata. Jest również laureatką krajowych i międzynarodowych nagród i wyróżnień, m. in. laureatką stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców, Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (FNP) dla Młodych Uczonych, nagrody Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Polski Akademii Nauk (oddział w Gdańsku).
Psycholog, pedagog, trener biznesu, akredytowany coach, Wyższa Szkoła Humanitas
Psycholog, pedagog, trener biznesu, akredytowany Coach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (Wydział Pedagogiki), Politechniki Śląskiej (Wydział Zarządzania) i Uniwersytetu SWPS (Wydział Psychologii). Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w firmach: INTERNATIONAL CAR TRADING S.A., POLFA TARCHOMIN S.A. oraz EUROPEAN TRAINING & CONSULTING CENTER Sp. z o.o. Wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Coachów Psychologów. Ukończyła kilkadziesiąt certyfikowanych szkoleń w zakresie zarządzania, budowania zespołów, sprzedaży oraz innych umiejętności miękkich. Obecnie dzieli się swoim doświadczeniem zawodowym, tworząc programy rozwojowe w zakresie rozwoju kompetencji pracowniczych. Nauczyciel akademicki na uczelniach wyższych takich jak: Uniwersytet SWPS oraz Wyższa Szkoła HUMANITAS. Od 16 lat prowadzi szkolenia, a od 7 lat również coachingi dla menadżerów i pracowników przedsiębiorstw. W swoim dorobku szkoleniowym przeprowadziła ponad 9000 godzin warsztatów i szkoleń oraz ok. 2500 godzin coachingów i ponad 500 godzin szkoleń on line. Wykonując swoją pracę, koncentruje się na skutecznych technikach i narzędziach oraz sprawdzonych w biznesie rozwiązaniach. Prowadząc zajęcia, szczególną uwagę zwraca na ich praktyczną stronę, która jest niezbędnym elementem przyswojenia i wdrożenia nowej wiedzy przez uczestników. Realizuje różne formy pracy trenerskiej: szkolenia i warsztaty grupowe, treningi jeden na jeden, trening on the job, coachingi, mentoring, assesstment i developmnet center, zajęcia on-line. Realizuje zarówno krótkie projekty szkoleniowe, jak i wielomiesięczne procesy zmiany w obszarze zarządzania, budowania zespołów, motywowania, rozwoju osobistego, a także sprzedaży, negocjacji, obsługi klienta, komunikacji, wystąpień publicznych i prezentacji.
ABB E-Mobility Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora nauk fizycznych uzyskał w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN im. Henryka Niewodniczańskiego. W dalszym etapie kariery pracował w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2012 dołączył do Korporacyjnego Centrum Badawczego ABB w roli pracownika naukowo-badawczego. Od kilku lat jest także liderem projektów R&D. Od 2022 roku kieruje zespołem zajmującym się z rozwojem ładowarek do elektrycznych pojazdów użytkowych w ABB E-Mobility.
W swojej pracy naukowej wiodącą tematyką była nanotechnologia, inżynieria materiałowa i magnetyzm cienkich warstw. Dorobek naukowy z tego okresu udokumentowany współautorstwem licznych publikacji z listy filadelfijskiej i udziałem w konferencjach naukowych. W działalności naukowo-badawczej w ABB związany był przede wszystkim z szeroko pojętą tematyką magnetyzmu w energoelektronice. W ostatnich latach skupił się na rozwoju infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych.
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza
Profesor uczelni w Katedrze Inżynierii i Chemii Środowiska. W swojej pracy naukowo-badawczej zajmuje się technologią ścieków i utylizacją osadów ściekowych, szczególnie efektywnością energetyczną i gospodarką cyrkulacyjną w systemach oczyszczania ścieków. Autor i współautor ponad 240 prac naukowych i doniesień konferencyjnych, w tym 28 publikacji w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej, autor i współautor 8 patentów i 3 wzorów użytkowych na wynalazki z zakresu oczyszczania ścieków. Visiting Lecturer w ramach programu ERASMUS+ (University of Eastern Finland, 2014; Szent István University, 2015).
Recenzent w NCBiR, ekspert RPO Województwa Podkarpackiego. Członek Rady Naukowej Spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o., Członek Regionalnej Komisji do spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko w Rzeszowie. Biegły sądowy z zakresu ochrony środowiska. Autor opracowań technicznych i ekspertyz dla firm projektowych i przedsiębiorstw komunalnych z zakresu oczyszczania ścieków. Wykonawca i kierownik kilkunastu projektów badawczych z technologii ścieków i utylizacji odpadów (NCN, NCBiR, MNiSW, PCI). Ekspert Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.
Kierownik zespołu badawczego, Biliński
Dr inż. Lucyna Bilińska – specjalista w dziedzinie oczyszczania ścieków przemysłowych oraz chemicznego przetwarzania tekstyliów, kierownik zespołu badawczego, specjalista w dziedzinie wdrożeń przemysłowych
Dr Bilińska łączy naukę z przemysłem. Od 2008 roku jest zatrudniona w Zakładzie Włókienniczym Biliński sp.j. (największej usługowej farbiarni w Polsce), a od roku 2014 pełni funkcję Kierownika Działu Badawczo-Rozwojowego w tej firmie. Od 2020 jest pracownikiem Politechniki Łódzkiej. Jest adiunktem w zespole badawczym Katedry Inżynierii Molekularnej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska.
Jej główne zainteresowania naukowe to badania nad zastosowaniem chemicznych metod oczyszczania ścieków, głównie ozonowania, metod AOP, elektro-procesów, procesów katalitycznych, koagulacji, jak również modyfikacja powierzchni tekstylnych celem nadania nowych unikatowych właściwości tym materiałom (funkcjonalizacja), modyfikacja powierzchni metali celem wytworzenia powierzchni o właściwościach katalitycznych, zastosowanie technik zimnej plazmy, powiększanie skali procesów.
Manager, Instytut Biznesu Rodzinnego
Skuteczna menedżerka, posiadające szerokie doświadczenie w zarządzaniu marketingiem, budowaniu marki, projektami i zespołami oraz skutecznym przeprowadzaniu organizacji przez proces zmiany. Wierzy w marketing zintegrowany nastawiony na dostarczaniu wartości dla klientów. Posiada doświadczenie w koordynacji marketingu i sprzedaży, obsłudze klienta, budowaniu relacji biznesowych, budowaniu skutecznej komunikacji, tworzeniu strategii brandingowych także dla firm rodzinnych. Jest przekonana, że firmy rodzinne są wyjątkowe, bo nastawione są na trwanie i rozwój, dbają o swoich pracowników, dostarczają klientom nie tylko dobre produkty i usługi, ale przede wszystkim inwestują czas i energie w prawdziwe relacje z klientami, partnerami biznesowymi i pracownikami. Współtwórczyni narzędzi, z obszaru komunikacji i HR, wspierających sukcesję dla firm rodzinnych wypracowanych w ramach projektu „Kody wartości – efektywna sukcesja w polskich firmach rodzinnych” realizowanego z funduszu UE w latach 2011-2013. Ekspertka IBR w obszarach zarządzania marką (badania, audyty marki, definiowanie wyróżników marki, komunikacja marki wewnątrz organizacji i do otoczenia zewnętrznego, storytelling w budowaniu marki, branding personalny członków rodziny a branding firmy) i marketingu strategicznego (analizy klientów, definiowanie grup docelowych, budowanie strategii komunikacji, definiowanie wskaźników marketingowych) a także rozwoju biznesu (budowanie innowacyjnych modeli biznesowych, definiowanie nowych usług i MVP, wprowadzenie produktów i usług na rynek) oraz zarządzania zmianami ( definiowanie potrzeb interesariuszy, definiowanie silnych stron zespołu i firmy, planowanie działań, planowanie komunikacji, angażowanie zespołu w procesie zmiany, zarządzanie zmianą, definiowanie kluczowych miar sukcesu).
Manager, Instytut Biznesu Rodzinnego
Finansista z wykształcenia, wieloletni praktyk controllingu i manager. Przez prawie 25 lat związany z największym prywatnym pracodawcą w Poznaniu i Wielkopolsce, Firmą Volkswagen Poznań sp. z o.o., w tym przez 8 lat w funkcji członka zarządu ds. finansowych, organizacji i IT (ponad 10 tys. pracowników, 12 mld zł inwestycji od 1993 roku, 18 mld zł obrotu rocznie). Lider wielu innowacyjnych projektów w zakresie przyszłościowych rozwiązań mobilności oraz nowych metod pracy dających satysfakcję pracownikom i wysoce efektywne rozwiązania organizacji. Zwolennik łączenia tradycyjnych rozwiązań organizacyjnych z kreatywnością design thinking, sprawnością metod zwinnych, czy skutecznością scruma poza IT. Mentor talentów, coach dla przyszłych managerów. Mentor finansowy w indywidualnym programie akceleracyjnym dedykowanym polskim startupom technologicznym. Ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca Biznesu.
Specjalista ds. Rozwoju Technologii, Podkarpackie Centrum Innowacji
Ekspert w obszarze rozwoju innowacji, transferu technologii oraz komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych; specjalista ds. rozwoju technologii w Podkarpackim Centrum Innowacji; koordynator Programu Akceleracji Przedsiębiorczości Akademickiej – Science Startup.
Zajmuje się rozwojem innowacyjnych przedsięwzięć opartych o wyniki badań, w tym tworzeniem spółek typu spin-off, opracowaniem strategii i modeli komercjalizacji potencjału naukowego podkarpackich uczelni, analizą potencjału wdrożeniowego rozwiązań naukowych oraz poszukiwaniem możliwości dalszego finansowania.
Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania innowacjami na Uniwersytecie Warszawskim, public relations w Szkole Głównej Handlowej, podyplomowe studia menedżerskie na Politechnice Lubelskiej we współpracy z University of Illinois at Urbana-Champaign oraz filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Odbył szereg szkoleń i kursów z zakresu m.in. zarządzania strategicznego, finansów, komercjalizacji wyników badań, przywództwa, zarządzania procesami, projektowania, wdrażania i wyceny innowacji, zastosowań sztucznej inteligencji w biznesie.
Dyrektorka ds. Innowacji, Veolia Energia Polska S.A.
Over 10 years of experience in innovation and R&D, working with corporations, Small and Mid-sized Enterprises, NGOs, startups and technological universities. Currently Director of Innovation at Veolia Energy Poland Group. Implementing innovative solutions, establishing innovative culture, incorporating business processes within innovation, team +30. Used to work for an Innovation Design Agency, incorporating gained interdisciplinary experience into practice and constantly expanding her knowledge in the field of innovation management and entrepreneurship. She was also responsible for mapping companies to joint technological projects, and helping startups and, often leading and international, corporations grow through innovation.
Used to be Head of R&D Club building an innovation ecosystem with over 60 leading Large Corporation and SMEs in Poland; over 160 Directors, Managers working on Research & Development, as well as Innovation. Incorporating knowledge-sharing culture within R&D Club initiatives. Vice President of the SIMS Association established by cross-functional teams of scientists from 60 universities and research institutes in Poland dealing with the management of research infrastructure. Global Shaper at the World Economic Forum.
Graduate of R&D Infrastructure Management and commercialization Programme at Fraunhofer Institute, Max Planck Gesellschaft, the Technical University of Dresden and IBM in New York; and Graduate of Commercialization and Entrepreneurship Programme at the University of Lund in Sweden organized by the Ministry of Science and Higher Education.
Marathon runner, sports fan (currently preparing for Triathlon), camper lover and lifelong learning practitioner.
Fluent in English and French.
Ekspert Wyższej Szkoły Humanitas – studia MBA, CEO, Content Manager, NESSE Treningi Interpersonalne
Trener, coach, specjalista z zakresu zarządzania i motywowania. Posiada duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w firmach produkcyjnych. Specjalizuje się w realizacji szkoleń podnoszących efektywność wyższej kadry menedżerskiej. Zdobyła doświadczenie w obszarze praktycznych umiejętności psychologicznych i szerokiego zakresu szkoleń rozwijających kompetencje menedżerskie i trenerskie. Autor artykułów naukowych w dziedzinie zarządzania. Współwłaściciel firmy szkoleniowej NESSE Treningi Interpersonalne, gdzie pełni funkcję Dyrektora Merytorycznego, odpowiadając za merytorykę wszystkich szkoleń. Ma za sobą ponad 2500 dni szkoleniowych, ponad 1500 godzin coachingu i doradztwa. Jest autorem Akademii Leadera nagrodzonej za innowacyjność przez koncern Adient tytułem Merit Award.
Wykładowca, Wyższa Szkoła Humanitas
Nauczyciel akademicki Instytutu Zarządzania i Jakości Wyższej Szkoły Humanitas i certyfikowany trener biznesu. Absolwentka administracji oraz zarządzania menadżerskiego. Obszar jej zainteresowań związany jest z kulturą organizacji, budowaniem i zarządzaniem zespołem, skuteczną komunikacją dążącą do tworzenia pozytywnych relacji, etykietą w biznesie, sztuką wystąpień publicznych, autoprezentacją i wizerunkiem. Praktyk z zakresu wystąpień publicznych, rozwoju kompetencji menadżerskich, rozwoju osobistego. Stale poszerza wiedzę i umiejętności, popierając je praktyką, aby móc się nimi dzielić z odbiorcami szkoleń, warsztatów i wykładów. Lubi wyzwania, bo - jak mówi - są one kołem napędowym do osiągania celów i realizacji marzeń. Wierzy, że budowanie pozytywnych relacji jest podstawą szczęśliwego i wartościowego życia.
Prorektor ds. nauki, Politechnika Lubelska
Prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, członek Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Od 1999 roku nierozłącznie związany zawodowo z Politechniką Lubelską w której obecnie pełni funkcję prorektora do spraw nauki. Pracuje w Wydziale Budownictwa i Architektury pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Dyscypliny Naukowej Inżynieria Lądowa i Transport i Kierownika Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych i Geoinżynierii. Od 2010 roku prowadzi grupę badawczą (Materials – Synthesis – Application, MSAGroup, http://msagroup.pollub.pl/), która zajmuje się problematyką syntezy i zastosowania materiałów porowatych w budownictwie i inżynierii środowiska.
Profesor specjalizuje się w badaniach minerałów z grupy zeolitów, wykorzystywanych do modyfikacji zapraw cementowych, tynków renowacyjnych, betonów i mieszanek mineralno-asfaltowych. Równie istotnym kierunkiem zastosowania wytwarzanych materiałów jest obszar inżynierii środowiska, w ramach której projektuje nowego typu sorbenty mineralne oraz połączenia hybrydowe (bakteria-zeolit) wykorzystywane do usuwania między innymi: substancji ropopochodnych, farmaceutyków i radionuklidów.
W swojej działalności naukowo-badawczej kierował 16 projektami badawczymi B+R, m. i.: w Programie Badań Stosowanych, Gekon II, Współpracy Transgranicznej PL-BY-UA. Obecnie jest kierownikiem projektu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w programie TEAM-NET. Na dorobek publikacyjny Profesora składa się 4 autorskie monografie i 95 prac opublikowanych w czasopismach z listy JCR. Sumaryczna liczba cytowań (wg bazy Scopus) wynosi prawie 2500, indeks Hirscha h=29, sumaryczny IF = 233,139. Jego osiągnięcia naukowe zostały dostrzeżone przez Uniwersytet Stanforda, który we współpracy z wydawnictwem Elsevier umieścił prof. Wojciecha Franusa na liście najlepszych naukowców na świecie (The World’s Top 2% Scientists).
Profesor jest autorem 19 patentów i 17 zgłoszeń patentowych w zakresie rozwiązań materiałowych i technologicznych. Za aktywność w tym obszarze w roku 2019 został nagrodzony prze Premiera RP honorową odznaką „Zasłużony dla wynalazczości”. Jego wynalazki i raporty badawcze typu know-how zostały 25-krotnie wprowadzone do praktyki gospodarczej, za co w 2022 roku otrzymał Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności wdrożeniowej.
Prywatnie fan snookera i zapalony wędkarz.
Politechnika Łódzka
Profesor Beata Kolesińska jest kierownikiem grupy badawczej Chemii i Inżynierii Peptydów i Białek w Instytucie Chemii Organicznej Politechniki Łódzkiej. Jej kariera naukowa związana jest z Politechniką Łódzką od 2003 roku. Odbyła staże naukowe na Uniwersytecie we Florencji (Włochy), ETH Zurich (Szwajcaria) jak i przemysłowe Chem-Quest Co (USA), Agropharm SA (Polska) oraz Instytucie Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED (Polska).
Główne zainteresowania naukowe Profesor Beaty Kolesińskiej obejmują:
Profesor Beata Kolesińska jest autorem ponad 100 publikacji oraz współautorem patentów i zgłoszeń patentowych z dziedziny chemii organicznej, chemii związków naturalnych, w tym peptydów i białek oraz ich koniugatów z matrycami stałymi. Opracowane nowe materiały peptydowe oraz peptydowo-polisacharydowe są użyteczne w medycynie a w szczególności w medycynie regeneracyjnej. Prowadzi również badania nad poszukiwaniem peptydów i peptydomimetyków użytecznych w zapobieganiu procesowi agregacji białek/polipeptydów, które są przyczyną licznych amyloidoz. Współpracuje z jednostkami badawczymi z dziedziny medycyny, biologii, inżynierii materiałowej i biomateriałowej oraz z partnerami przemysłowymi sektora środków leczniczych, wyrobów medycznych oraz przetwórstwa żywności. Była wielokrotnie nagradzana za osiągniecia naukowe zarówno na forum krajowym jak i międzynarodowym. Profesor Beata Kolesińska aktywnie uczestniczy w projektach naukowych pełniąc rolę kierownika – NCN, NCBR lub wykonawcy (NCN, NCBR, Horyzont 2020).
Profesor ucz., Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej
Agnieszka Ławrynowicz jest profesorem na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. Prowadzi badania w zakresie metod sztucznej inteligencji, w tym inżynierii wiedzy, ekstrakcji informacji, przetwarzania języka naturalnego i zastosowań w obszarach zdrowia, technologii żywienia, systemów rekomendacji i innych. Kierownik i uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów, w tym e-LICO (FP7), TAILOR (H2020), LeoLOD (FNP), ARISTOTELS (NCN), TAISTI (Norway Grants & NCBiR) oraz prac zleconych B+R z przemysłu. Była stypendystką UE Marie-Curie na Uniwersytecie w Ulsterze. Uczestniczyła w stażach zagranicznych i wizytach studyjnych, m.in. na Uniwersytecie Stanforda, Politechnice Madryckiej, Jozef Stefan Institute. Laureatka Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz mentorka nagradzanych w konkursach podopiecznych. Członkini komitetów programowych czołowych konferencji z zakresu sztucznej inteligencji i Rady Naukowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji.
Kierownik Biura, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego
Kierownik Biura Zarządu Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego, gdzie odpowiada m.in. za monitoring krajowej i międzynarodowej polityki kosmicznej, relacje z rządem, współpracę międzynarodową. Podczas swojej kariery zawodowej służył jako dyplomata w krajach Azji Środkowej, gdzie odpowiadał za sprawy gospodarcze i handlowe. Wcześniej pracował jako doradca ds. regulacyjnych i public affairs. Z wykształcenia politolog. Włada językami angielskim i rosyjskim.
Dyrektor Departamentu Innowacji, Krajowy Óśrodek Wsparcia Rolnictwa
Dyrektor Departamentu Innowacji w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa i redaktor naczelny miesięcznika naukowego "Gospodarka Wodna". W KOWR odpowiedzialny m.in. za realizację strategicznych projektów innowacyjnych w rolnictwie, w tym projektu pn. System Satelitarnego Monitorowania Upraw Rolnych (S2MUR).
W przeszłości pracował m.in. w Ministerstwie Środowiska, Ministerstwie Infrastruktury oraz Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznastwa – PIB.
Prezes, Blue Dot Solutions Sp. z o.o.
Absolwent AGH, Fachhochschule Muenster i Imperial College London. Aktywny w branży kosmicznej od 2005 r., kiedy zaangażowany był w studenckie projekty kosmiczne. Po powrocie do Polski w 2014 r. wspólnie z kilkoma innymi absolwentami założył spółkę branży kosmicznej o nazwie Blue Dot Solutions. W kolejnych latach Krzysztof prowadził szereg projektów w ramach programu Horyzont 2020, Europejskiej Agencji Kosmicznej, dla Polskiej Agencji Kosmicznej oraz Sektorowej Rady Kompetencji przemysłu lotniczo-kosmicznego. Prywatne interesuje się astronomią i karate. Lubi podróże.
Prezes, SATIM Monitoring Satelitarny sp. z o.o
Współzałożyciel firmy SATIM Monitoring Satelitarny sp. z o.o. zajmującej się satelitarnym monitoringiem Ziemi. Od 2012 r. rozwija Spółkę wraz z żoną, Stanisławą Porzycką-Strzelczyk. Do największych dotychczasowych sukcesów spółki można zaliczyć pozyskanie ponad 2MEUR grantów z ESA, wprowadzenie z sukcesem pierwszej komercyjnej usługi opartej na satelitarnych obrazach radarowych (SAR) na polski rynek, udział w akceleratorze Techstars Starburst Space Accelerator, pozyskanie inwestorów z USA oraz sprzedaż produktów i usług SATIM do międzynarodowych korporacji.
Kierownik Centrum Transferu Technologii, Instytut im. Ludwika Hirszfelda
Swen Stręk, ur. 1980 we Wrocławiu
Magister inżynier zarządzania produkcji w przemyśle chemicznych, absolwent wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Od 2015 roku Kierownik Centrum Transferu Technologii w Instytucie im. Ludwika Hirszfelda, w latach 2012-2015 Project manager zarządzający projektem B+R dot. zagospodarowania odpadowego fosfogipsu, w latach 2010-2012 menedżer inwestycyjny we wrocławskim funduszu kapitału zalążkowego, w ciągu wcześniejszych dwóch lat technolog formulacji w spółce produkującej kosmetyki.
Miłośnik historii górnictwa kruszcowego na Dolnym Śląsku i turystyki górskiej.
Członek Zespołu Pedagogiki Medialnej, KNP Polska Akademia Nauk
Fizyk (odkrywca struktury magnetycznej w TbF3, Instytut Badań Jądrowych Świerk), pedagog, nauczyciel matury międzynarodowej. Dawny dyrektor placówek edukacyjnych oraz MEN-owskiego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Koordynator projektu UE E-podręczniki do kształcenia ogólnego 2014-2016. Współautor badań i opracowań Edukacyjnej Wartości Dodanej.
Współtwórca nowoczesnego monitoringu kompetencji uczniowskich – niezależnych badań wykonywanych dla lokalnych środowisk edukacyjnych. Autor wielu publikacji z zakresu pomiarów edukacyjnych, polityki edukacyjnej oraz koncepcji STEAM.
Współtworzył i współprowadził największe systemy edukacji na odległość w Polsce: Szkoła z klasą (5 500 placówek, około 100 tys. nauczycieli, dwa lata) oraz Akademia uczniowska (2 000 nauczycieli. 40 tys. uczniów, 300 placówek, 5 lat).
Pasjonat dwujęzyczności i wczesnego nauczania języka angielskiego przez imersję. Zaangażowany w projekty badawczo-rozwojowe: iPreschool.care oraz TOLA GIMME (TOtal LAnguage Game IMMErsion) prowadzone przez YELLOW HOUSE ENGLISH SA w ramach Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future”.
W pracach badawczych (w tym naukowych) i projektowych koncentruje się na systemach umożlwiających rzeczywistą indywidualizację nauczania dzieci, młodzieży i dorosłych.
Jego hobby to tresura psów – lubi obserwować, jak psy tresują swoich właścicieli.
Kierownik Zakładu, Kierownik ds. Badań i Rozwoju, FAM Sp. z o.o.
Dyrektor Zarządzający, Project Manager
Aktualnie Pełnomocnik Zarządu miejskiej spółki celowej w Gnieźnie w roli Kierownika Projektu Stolica eXperymentu – Budowa obiektu edukacyjnego dla kadr przyszłości Przemysłu 4.0
Ukończył Studia Doktoranckie w Instytucie Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Rozprawa doktorska pod patronatem prof. UEP dr hab. Janusza Kraśniaka, w Katedrze Teorii Organizacji i Zarządzania. Głównym celem rozprawy jest identyfikacja determinant efektywności zarządzania projektem unijnym w MSP oraz określenie wpływu tych determinant na efektywność zarządzania.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Praca magisterska obroniona w 2000 r., w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego pod kierunkiem prof. dr hab. Bożeny Popowskiej pt.: „Pomoc publiczna a mali i średni przedsiębiorcy”. W 2002 r. Studia podyplomowe z Rachunkowości na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
W perspektywie finansowej 2014-2020 członek kadry zarządzającej innowacyjnych projektów unijnych, realizowanych z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Instytucjami Zarządzającymi: RPO woj. mazowieckiego, WRPO, RPO woj. łódzkiego czy RPO woj. lubelskiego.
W latach 2007-2013 zaangażowany w projekt Europejskiego Funduszu Społecznego w małopolsce, a także w PO IG „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej” organizowanego przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości.
Prywatnie miłośnik sportów zimowych i biegów ulicznych, maratony: Rzym, Ateny, Paryż, Lizbona i Madryt oraz posiadacz patentu jachtowego sternika morskiego.
Coach, mentor i trener biznesu, seryjny przedsiębiorca
Menadżer z ponad 15-letnim doświadczeniem w zakresie pozyskiwania i rozliczania środków z UE, wsparcia w rozwoju MŚP, rozwoju sieci sprzedaży oraz współpracy nauki z biznesem. Specjalizuje się w dziedzinach związanych z efektywnością energetyczną oraz gospodarką cyfrową. Na co dzień zajmuje się rozwojem relacji na linii biznes-nauka-JST-NGO, efektywnie szukając wspólnych celów i możliwości współpracy. Aktywnie zaangażowany w proces powstawania nowych firm ze szczególnym uwzględnieniem start-upów oraz przedsiębiorstw ekonomii społecznej. Jest udziałowcem/akcjonariuszem 4 przedsiębiorstw na różnym etapie rozwoju. Aktualnie współpracuje z wieloma firmami w zakresie poszukiwania finansowania na ciekawe pomysły biznesowe.
Wiceprzewodniczący, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Chemicznego
Dr hab., pracownik Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zakład Chemii Teoretycznej. Specjalność naukowa: teoria samoorganizacji, modelowanie zjawisk nieliniowych. Wiceprzewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Chemicznego. Koordynator/osoba kontaktowa w wielu międzynarodowych projektach edukacyjnych (TEMPUS, ERASMUS, COMENIUS, Leonardo da Vinci, ERASMUS MUNDUS), ekspert w akredytacjach międzynarodowych. Z-ca Kierownika Centrum Badań nad Szkolnictwem Wyższym UJ (2008-15). Ekspert Boloński (przez cały okres funkcjonowania Zespołu Promotorów/Ekspertów Bolońskich). Ekspert MNiSW oraz MEN w pracach nad Krajowymi Ramami Kwalifikacji. Członek Grup Roboczych EURASHE oraz Grupy COIMBRA. Przedstawiciel środowisk naukowych w Podkomitecie Monitorującym POKL Województwa Małopolskiego. Członek Rady Programowej Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego. Członek Prezydium Polskiego Towarzystwa Chemicznego (1994-2006). Koordynator ds. Jakości Kształcenia i Internacjonalizacji w PWSZ w Tarnowie (do 2018). Autor raportów i opracowań w zakresie systemów zapewnienia jakości, tworzenia programów studiów, internacjonalizacji, ECTS, ram kwalifikacji, uczenia się przez całe życie oraz innych zagadnień związanych z reformą polskiego szkolnictwa wyższego i budową Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego
Podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w latach 2018-2019; Członek zarządu PKP S.A. w latach 2019-2020
Od 12 lipca 2019 roku pełni funkcję członka zarządu PKP S.A. Wcześniej zajmowała stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W strukturach resortu odpowiedzialna była za wdrażanie funduszy unijnych do największych inwestycji infrastrukturalnych (Program Infrastruktura i Środowisko), koordynacją Planu Junckera w Polsce oraz sprawy związane z partnerstwem publiczno-prywatnym. Wiceminister Zielińska od kwietnia 2016 roku pracowała jako zastępca dyrektora Departamentu Programów Infrastrukturalnych, najpierw w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Zanim została zastępcą dyrektora w ministerstwie, była dyrektorem między innymi w Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz w PKP S.A., gdzie zarządzała dworcami. Pracowała na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach prywatnych i w spółkach skarbu państwa. Jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskała dyplom inżyniera mechanika. Ukończyła też Podyplomowe Studia Menadżerskie na Uniwersytecie Warszawskim.
Członek Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej
Lider projektu ZSK, twórca systemu Odznaka +, Instytut Badań Edukacyjnych
Lider projektu w Instytucie Badań Edukacyjnych. Wcześniej pracował w Instytucie Technologii Eksploatacji – PIB w Radomiu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Universidad da Coruna (Hiszpania). Mówi biegle po hiszpańsku.
Specjalizuje się w rozwoju kompetencji w miejscu pracy, wykorzystaniu nowych technologii w edukacji (np. Open Badges) oraz mechanizmach i strukturach transferu technologii. Pracował jako menedżer i ekspert w wielu projektach krajowych i międzynarodowych. Od 10 lat prowadzi również szkolenia z zakresu motywacji w miejscu pracy. Prywatnie interesuje się kulturą prekolumbijską Ameryk, fizyką i teorią gier.
Prezes, Grupa Wawel Service
Prezes Grupy Wawel Service, Ślązaczka z urodzenia, krakowianka z zamieszkania. Ukończyła studia na kierunku Zarządzanie i Marketing w Przemyśle na wydziale Górniczym Akademii Górniczo - Hutniczej oraz w ramach Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej ukończyła Akademię Psychologii Przywództwa- studia podyplomowe. 21 lata pracowała w sektorze bankowym, gdzie przeszła wszystkie szczeble kariery, aż do stanowiska Dyrektora Departamentu. Od trzech lat z powodzeniem piastuje stanowisko Prezesa Grupy Wawel Service. Prywatnie wspaniała mama dwóch córek, miłośniczka gotowania i cukiernictwa w każdym aspekcie.
Dyrektor Zarządzający, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Wykładowca akademicki, bankier inwestycyjny i korporacyjny z ponad 20-letnim doświadczeniem zdobytym w renomowanych instytucjach finansowych tj. HSBC Investment Bank, Santander Bank, Bank BNP Paribas - obecnie piastuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., w której realizuje strategię finansowania podmiotów gospodarczych i ekspansji zagranicznej.
Prof. Trzonkowski posiada tytuł MBA (Master of Business Administration), a także stopień naukowy Doktora nauk ekonomicznych, jest autorem wielu publikacji o tematyce ekonomicznej, finansowej i marketingowej, zasiada w radach nadzorczych spółek kapitałowych.
Adiunkt, Politechnika Wrocławska
Obszar zainteresowań i pracy zawodowej: naukowiec, nauczyciel akademicki, badania naukowe oraz prace B+R, analiza i optymalizacja procesów przeróbki plastycznej; fizyczne i matematyczne modelowanie procesów; metody zwiększania trwałości oprzyrządowania kuźniczego, zagadnienia metrologiczne (pomiary oraz skanowanie 3d). Wieloletnia współpraca z firmami przemysłowymi oraz ośrodkami naukowo-badawczymi w Polsce i na świecie, przygotowanie oraz aktywny udział w wielu projektach badawczo-rozwojowych, naukowych i wdrożeniowych, zarówno krajowych, jak i unijnych, zarządzanie projektami, Autor 250 prac naukowych, z których ponad 80 znajduje się na znajduje się na Liście Filadelfijskiej (WoS). Zainteresowania poza pracą zawodową to sport, głównie rower, pływanie oraz trekking, hobbistycznie 1/4 Ironmana. Prywatnie: żonaty, tato dwójki dzieci: Patrycji i Adama, których inspiruje do nauki i sportu.
Wiceprezes Zarządu ds. Innowacji i Logistyki, ENEA Operator Sp. z o. o.
Jest profesorem nadzwyczajnym, doktorem habilitowanym nauk ekonomicznych oraz absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomice energetyki i zarządzaniu bezpieczeństwem energetycznym, międzynarodowych stosunkach gospodarczych oraz logistyce międzynarodowej.
Pełni funkcję kierownika Katedry Logistyki Uniwersytetu Szczecińskiego oraz jest dyrektorem Centrum Zarządzania w Energetyce tego Uniwersytetu. Autor kilkunastu analiz i dokumentów strategicznych dla przedsiębiorstw z sektora energetycznego, ponad stu publikacji naukowych z zakresu bezpieczeństwa energetycznego, logistyki, elektromobilności, zarządzania w energetyce, finansowania inwestycji infrastrukturalnych i infrastruktury transportu, w tym transportu przesyłowego, a także współautorem strategii rozwoju dla przedsiębiorstw gospodarki morskiej. Otrzymał nagrodę Ministra Gospodarki za najlepszą pracę habilitacyjną z zakresu energetyki.
Był pracownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych, dyrektorem Wydziału Infrastruktury
w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, a w latach 2008-2014 członkiem Zarządu i Wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego ds. infrastruktury.
Jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Energetyki w Warszawie i Komitetu Sterującego programu INNOSHIP w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
Od 2014 roku związany z Grupą Kapitałową Enea. Pełnił funkcję doradcy Zarządów Enea S.A. oraz Enea Trading. W kwietniu 2016 roku objął stanowisko członka zarządu Enea Operator Sp. z o.o. w funkcji wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych, aby następnie w październiku 2016 roku objąć stanowisko wiceprezesa ds. innowacji i logistyki.
Kierownik i Główny Inżynier w dziale Advanced Design Tools, GE Aviation
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej obecnie kończący doktorat na tej samej Uczelni. Od początku kariery zawodowej, czyli od 2006 r., związany z General Electric Company Polska sp. z o.o. Lider projektów kończących się wdrożeniem części do produkcji komponentów silników lotniczych, z obszaru R&D jak i tworzenia oprogramowania inżynierskiego. Współautor dwóch patentów. Obecnie współprzewodniczący komitetu odpowiedzialnego za rozwój narzędzi do analiz zjawisk aerosprężystości maszyn wirnikowych dla całego GE Aviation.
Kierownik działu Advanced Design Tools i kierownik techniczny projektu “TOOLS”, GE Aviation
Ukończył w 2007r. Wydział Inżynieri Materiałowej I Informatyki Przemysłowej na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Od początku swojej kariery zawodowej jest związany z lotnictwem, najpierw w MTU Aero Engines a od 2011 roku w GE Aviation. Zajmuje się rozwijaniem narzędzi inżynierskich z dziedziny aeromechaniki.
Dyrektor działu Krajowego Punktu Kontaktowego, Biuro Współpracy Międzynarodowej NCBR
Romanistka, ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie zarządzania i marketingu w Szkole Głównej Handlowej oraz studia w zakresie integracji europejskiej – łączony cykl Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i Ecole Nationale d’Administration w Paryżu. Odbyła staże w zakresie polityki naukowej w instytucjach rządowych Francji i Belgii. Menadżer z kilkunastoletnim doświadczeniem w administracji publicznej, specjalizujący się zagadnieniach związanych z B+R w kontekście współpracy międzynarodowej, komunikacji i promocji. Przedstawicielka RP w wielu gremiach międzynarodowych, m.in. komitetach OECD, European Strategy Forum on Research Infrastructures, Strategic Forum for International S&T Cooperation, High Council przy European University Institute we Florencji. W ostatnich latach, pełniąc funkcję dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, odpowiadała m.in. za kompleksową komunikację wdrażania reformy szkolnictwa wyższego i nauki, także w relacjach międzynarodowych.
Kierownik projektu, Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych – NLPQT
Prof. dr hab. Czesław Radzewicz, kierownik Projektu „Narodowe Laboratorium Fotoniki i Technologii Kwantowych –NLPQT” jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego i uznanym specjalistą w zakresie fizyki laserów. Realizował pionierskie w Polsce badania m. in. w zakresie technologii laserów impulsowych i doświadczalnej optyki kwantowej. W swojej pracy zawsze kierował się zasadą, że rozwój naukowy i gospodarczy kraju wymaga budowy infrastruktury dającej możliwość prowadzenia w Polsce badań naukowych na światowym poziomie i kształcenia kadr o najwyższym poziomie kompetencji. W tym celu, poza prowadzeniem badań naukowych, inicjował i koordynował wiele przedsięwzięć mających na celu stworzenie w Polsce najnowocześniejszej infrastruktury naukowej, pozwalającej na prowadzenie badań w dziedzinach takich jak optyka kwantowa, fotonika i metrologia.
Project Manager, EIT FOOD
Radca prawny z długoletnim doświadczeniem w zagadnieniach dotyczących działalności badawczo-rozwojowej, innowacji i pomocy publicznej. Doktor nauk o zarządzaniu i jakości, specjalizująca się w tematyce zarządzania ryzykiem prawnym, zwłaszcza w projektach B+R realizowanych wspólnie przez sektory biznesu i nauki oraz w ładzie korporacyjnym.
Od 2017 r. związana z EIT Food CLC North-East, gdzie zajmuje się wspieraniem współpracy biznesu i nauki w celu transformacji systemu rolno-spożywczego. Wcześniej w polskiej i unijnej administracji publicznej, sektorze nauki oraz w konsultingu.
Head of Innovation, Grupa Maspex
Dyrektor Działu Zarządzania Innowacjami w Grupie Maspex, Członkini Rady nadzorczej CLC North-East Sp. z o.o. – centrum kolokacji w ramach EIT Food, wiceprezeska Stowarzyszenia Klaster Biogospodarki; Członkini Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji „GOZ” przy MRPiT; posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze finansów i inwestycji kapitałowych, pozyskiwania i rozliczania funduszy unijnych, koordynacji i realizacji projektów badawczych w krajowych i międzynarodowych konsorcjach naukowo; aktywnie bierze udział w obszarze budowania ekosystemu innowacji oraz zrównoważonego rozwoju, także w oparciu o współpracę ze start-upami, klastrami, sektorem nauki i administracji.
Senior Innovation Project Specialist, Grupa Maspex
Małgorzata Skorek jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego gdzie uzyskała tytuł magistra na Wydziale Zarządzania zaś Licencjat w Wyższej Szkole Humanistycznej w Łodzi na Wydziale Informatyki i Zarządzania.
Przez kilka lat związana była z branżą bankowości gdzie na stanowisku Starszego Specjalisty zajmowała się głównie obsługą klienta biznesowego a przez ostatnie dwa lata pracy w bankowości również obsługą klienta indywidualnego.
Po dziewiętnastu latach doświadczenia bankowego postanowiła zmienić obszar zawodowy na tematykę związaną z dotacjami z UE wiążąc się ty m samym z ZPOW Agros Nova w Łowiczu.
Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Specjalisty ds. Projektów Innowacyjnych w Dziale Zarządzania Innowacjami.
Posiada kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami. Dodatkowo posiada doświadczenie
we współpracy z instytucjami zewnętrznymi oraz pośrednictwie pomiędzy nimi, a interesariuszami wewnątrz spółek z Grupy Maspex.
Prezes, Fundacja Klaster LifeScience Kraków, Dyrektor Zarządzający Inicjatywa Klaster LifeScience Kraków
Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i Dyrektor Zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków; Członek grupy strategicznej SCANBALT; Członek Rady Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kadencję 2019-2020. Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Inteligentnej Specjalizacji „Nauki o Życiu” Województwa Małopolskiego. Członek Rady Sano - Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, Międzynarodowa Fundacja Badawcza.
Jest animatorem współpracy w ramach klastra LifeScience Kraków (Krajowego Klastra Kluczowego) –ekosystemu wspierającego innowacje dla zdrowia i jakości życia w regionie Małopolski. Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz transferem wiedzy i technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia. Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów oraz zarządzania projektami. Ekspert w dziedzinie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się.
Socjolog, ekspert ds. metodologii badań i analiz oraz ewaluacji polityk publicznych
Od 2010 r. adiunkt w Katedrze Socjologii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a od 2016 adiunkt naukowy w Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ.
Ekspert i kierownik w kilkudziesięciu projektach badawczo-wdrożeniowych w zakresie analizy i ewaluacji polityk publicznych, rynku pracy i edukacji (w tym szczególnie szkolnictwa wyższego), a także autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w tych obszarach.
Project Manager, EIT FOOD
Kierownik projektów międzysektorowych w EIT Food
Socjolog, od 5 lat kieruje projektami międzysektorowymi w warszawskim biurze EIT Food. Trener i koordynator programu preakceleracyjnego EIT Jumpstarter dla startupów na wczesnym etapie rozwoju z krajów środkowoeuropejskich.
Nauczyciel akademicki, kierownik i autor kilkunastu projektów finansowanych z Unii Europejskiej, Politechnika Łódzka
RETENCJAPL Sp. z o. o., Politechnika Wrocławska
Nauczyciel akademicki na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej
Absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Od 2011 roku nauczyciel akademicki na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Specjalista w obszarze hydrologii miejskiej.
Prowadził badania dotyczące właściwości fraktalnych i multifraktalnych opadów atmosferycznych w Polsce, modelowania ich rozkładów w czasie i w przestrzeni z użyciem losowych kaskad multiplikatywnych. Podejmował także próby implementacji sztucznych sieci neuronowych oraz technik eksploracji danych do modelowania i prognozowania rozbiorów wody w systemach wodociągowych.
W latach 2016-2020 kierownik naukowy, dofinansowanego przez NCBiR, projektu opracowania i wdrożenia Polskiego Atlasu Natężeń Deszczów (PANDa). Pomysłodawca otwartej platformy cyfrowej www.WaterFolder.com, umożliwiającej projektantom z całej Polski prowadzenie doborów technologii służących gospodarowaniu wodami opadowymi z wykorzystaniem Atlasu PANDa. Przewodniczący Komitetu Naukowego serii konferencji Stormwater Poland dedykowanych zagadnieniom wód opadowych i adaptacji systemów odwodnienia do zmian klimatu.
Aktualnie zaangażowany w badania B+R dotyczące wdrożenia platformy WaterFolder Connect służącej zintegrowanemu projektowaniu i modelowaniu systemów odwodnienia oraz systemu ekspertowego rozbiorów wody wykorzystującego rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji.
MBA, Dyrektor Operacyjny, Schraner Polska Sp. z o.o.
Magister inżynier, absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji oraz Inżynieria Materiałowa, Podyplomowych Studiów Menedżerskich SGH w Warszawie, jak również studiów MBA Franklin University.
Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą metalurgiczną. Obecnie pełni rolę Dyrektora Operacyjnego w firmie Schraner Polska Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji precyzyjnych odkuwek matrycowych. Odpowiedzialny za operacyjne zarządzanie zakładem oraz rozwój nowoczesnych technologii wytwarzania zgodnie z Industry 4.0.
Pełnił funkcje Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.
Prywatnie pasjonat starych motocykli, majsterkowania oraz biegania.
Specjalista ds. Obsługi Klienta, CAP Sp. z o.o.
Norbert Przespolewski jest pierwszych pracownikiem naszej firmy CAP Sp. z o.o.
Z problemami wody pitnej i wody basenowej zetknął się podczas kontaktów z klientami.
Bardzo szybko opanował temat i z roku na rok stał się specjalistą w tej dziedzinie.
Woda stała się jego pasją i podczas kontaktów z klientami robi wszystko, aby pomóc usunąć problem.
Dzięki jego wytrwałości i wierze w skuteczność naszych produktów potwierdzane nie tylko badaniami,
ale także przez naszych klientów, stał się liderem, który spełnia oczekiwania nie tylko firmy, ale także klientów.
Dyrektor Zakładu w Łowiczu, ZPOW Agros Nova
Adam Pawluk, Dyrektor Zakładu w Łowiczu w firmie ZPOW Agros Nova, spółki należącej do koncernu spożywczego Grupy Maspex. Absolwent Politechniki Lubelskiej ze specjalnością Maszyny i Urządzenia Przemysłu Spożywczego i Chemicznego. Innowator i prekursor nowych technologii przemysłu rolno-spożywczego w Polce. Posiada bogate doświadczenie nie tylko w zarządzaniu zakładem przetwórstwa, ale także w zakresie konstrukcji i budowy maszyn, technologii produkcji oraz zarządzania projektami. Z sukcesem organizował i nadzorował procesy wdrażania koncepcji Kaizen w zakładach spółki ZPOW Agros Nova.
Dyrektor Biura Projektów, Wyższa Szkoła Humanitas
Dyrektor Biura Projektów w Wyższej Szkole Humanitas. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Swoje kwalifikacje podnosiła uczestnicząc w licznych szkoleniach i studiach podyplomowych, w tym m.in. w programie MBA Project Management, studia Psychologia w Biznesie, studia Zarządzanie Projektem Europejskim.
Autorka licznych projektów edukacyjnych, posiadająca praktyczne doświadczenie w obszarze kształtowania kompetencji przyszłości, pobudzania kreatywności i dostosowywania programów edukacyjnych do potrzeb rynku pracy, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Zarządza projektami i portfelem projektów, inicjuje nowe rozwiązania w obszarze rozwoju i edukacji. Od ponad 18 lat pracuje w środowisku projektowym, w szczególności zajmując się doskonaleniem efektywnego pozyskiwania środków zewnętrznych i realizacją projektów.
Kierownik Działu Wsparcia Edukacji, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej
Dr inż. nauk chemicznych, absolwent Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia podyplomowe „zarządzanie i marketing” na Akademii Leona Koźmińskiego. Posiada certyfikaty PRINCE2, AgilePM, MoR, MSP, IPMA D.
Specjalista w obszarze szkolnictwa wyższego (w tym członek zespołów ministerialnych) i projektów współfinansowanych z EFS. Od 2008 roku pisze i koordynuje projekty edukacyjne, podnoszące jakość kształcenia i zarządzania uczelnią. W latach 2008-2015 kierownik ogólnouczelnianego projektu „Program Rozwojowy Politechniki Warszawskiej”.
Aktualnie kierownik Działu Wsparcia Edukacji Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, w tym również kierownik zintegrowanych projektów edukacyjnych „NERW PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca” oraz „NERW 2 PW. Nauka-Edukacja-Rozwój-Współpraca”.
Dyrektor Zarządzający, Blachotrapez Sp. z o.o.
Grzegorz Wróbel – interim manager, trener, consultant zarządzania. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarach zarządzania, zarządzania sprzedażą i reorganizacji przedsiębiorstw.
Z wykształcenia inżynier leśnik, absolwent podyplomowej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie („Zarządzanie małymi i średnimi firmami”) oraz „Szkoły Trenerek i Trenerów Heuresis”.
Doświadczenia sprzedażowe i managerskie zdobywał w przedsiębiorstwach państwowych i prywatnych - w branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, informatycznej, FMCG, a także turystycznej. Specjalizuje się w projektach z zakresu organizacji i zarządzania (strategiczne, operacyjne, bieżące), zarządzania sprzedażą (strategie sprzedażowe, marketingowe, budowanie i zarządzanie zespołem sprzedaży), zarządzania zmianą, optymalizacji działania firm i procesów w nich zachodzących.
Pomaga w usprawnianiu i zmienianiu biznesów, z naciskiem na poprawę efektywności i wzrost kompetencji kadry managerskiej. Głównym kryterium oceny realizowanych procesów doradczych, czy managerskich jest ich skuteczność i trwałość wdrażanych rozwiązań.
Jako konsultant/doradca uczestniczył w projektach finansowanych przez Unię Europejska w zakresie reorganizacji firm, zarządzania zmianą i procesów sukcesyjnych w biznesie.
Od wielu lat związany z firma Blachotrapez - jako Dyrektor Zarządzający odpowiada za sferę operacyjną Spółki oraz realizację nowych przedsięwzięć biznesowych i inwestycyjnych.
Prezydent Zabrza
W 2015 roku wybrana na stanowisko przewodniczącej Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Uczestniczyła w pracach nad utworzeniem Górnośląsko-Zaglębiowskiej Metropolii.
Z wykształcenia matematyk. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na Politechnice Śląskiej ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania oraz informatyki. Stopień doktora politologii uzyskała na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Decyzją Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w 2013 roku została członkiem Konwentu UE w Katowicach.
Autorka prac z zakresu: zarządzania komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną jednostki samorządu terytorialnego oraz zastosowania rozwiązań informatycznych w procesie komunikacji społecznej jednostki samorządu terytorialnego.
Wcześniej dr Małgorzata Mańka-Szulik zainicjowała utworzenie pierwszej w Polsce samorządowej szkoły artystycznej: Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.
Dziekan Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Oceny Technologii
Profesor zwyczajny w Instytucie Inżynierii Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Sekretarz Naukowy Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach.
Dorobek naukowy – ponad 250 publikacji w kraju i za granicą, ponad 100 referatów wygłoszonych na konferencjach krajowych i zagranicznych, promotorstwo czternastu zakończonych przewodów doktorskich, kilkanaście staży naukowych w ośrodkach zagranicznych (w ramach współpracy bilateralnej oraz udział w programach TEMPUS, TEMPRA i SOCRATES-ERASMUS), stypendia British Council (W.Brytania, 1983) i Fundacji Kościuszkowskiej (USA, 1998), wykłady w uczelniach zagranicznych.
Komitet Inżynierii Produkcji PAN: członek Prezydium Komitetu, Polskie Towarzystwo Oceny Technologii: członek – założyciel, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa.
1990 – 1994: radny Rady Miejskiej w Gliwicach, członek Prezydium Sejmiku Samorządowego województwa katowickiego
1993 -1997: przedstawiciel Pełnomocnika Rządu d/s Integracji Europejskiej (następnie: szefa Komitetu Integracji Europejskiej) w Radzie Fundacji „Polska Agencja Rozwoju Regionalnego” w Warszawie: wiceprzewodniczący Rady Fundacji
1998 – 2000: członek Zespołu Doradców Wojewody Katowickiego (następnie: Wojewody Śląskiego)
2002 – 2006: I zastępca Prezydenta Miasta Gliwice
2006 – 2007: Przewodniczący Rady Miejskiej w Gliwicach
2007 – 2015: Poseł na Sejm RP VI i VII, wiceprzewodniczący Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii,
Dyrektor Departamentu Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Związana z Urzędem Patentowym RP od 2008 roku, a z Centrum Informacji od samego początku powstania komórki w 2015 roku. Na stanowisko Dyrektora Departamentu Informacji o Ochronie Własności Intelektualnej powołana 1.02.2022 roku, gdzie m. in. kieruje pracą doświadczonych konsultantów, którzy udzielają informacji z zakresu ochrony własności intelektualnej. Prywatnie żona i mama dwóch synów.
Naczelnik w Wydziale Edukacji i Innowacyjności Departamentu Innowacyjności i Komunikacji, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej
Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności Urzędu Patentowego RP. Wykładowca na Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawodowy entuzjasta własności intelektualnej, realizuje liczne projekty służące edukacji w tym zakresie. Organizator konferencji, szkoleń, webinarów i konkursów służących promocji ochrony własności intelektualnej wśród młodzieży, naukowców i przedsiębiorców. Pasjonat nowych technologii.
Główny Księgowy, Schraner Polska Sp. z o.o.
Absolwent Wydziału Ekonomiczno- Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Informatyka i Ekonometria.
Założyciel spółki informatycznej Vivo sp. z o.o. będącej liderem we wprowadzaniu na rynek innowacyjnego elektronicznego systemu obsługi klientów w obiektach sportowych. Przez ponad 17 lat pełnił w niej funkcję prezesa zarządu doprowadzając spółkę do rozkwitu oraz korzystnej sprzedaży.
Aktualnie związany z kuźnią matrycowa Schraner Polska gdzie jest odpowiedzialny za wdrożenie oraz rozwój systemu ERP w tym system zbierania i przetwarzania danych z procesu produkcyjnego. Odpowiada również za dział księgowy.
Prywatnie miłośnik jazdy na rolkach i narciarstwa.
Dyrektor Sprzedaży Streamsoft Prestiż, Streamsoft Sp. z o.o. Sp. k.
Związany z firmą Streamsoft od 11 lat. Aktualnie zarządza obszarem sprzedaży systemu ERP Streamsoft Prestiż z rozbudowanym modułem Zarządzania Produkcją - przeznaczonego w szczególności dla firm produkcyjnych (ponad 350 wdrożeń w tym obszarze), a także handlowo-usługowych.
Wykorzystując wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie w branży IT - kompleksowo dopasowuje ofertę do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Współpracuje bezpośrednio z ekspertami działu wdrożeń. Efektem tego są nowoczesne innowacyjne projekty dla produkcji, które uwzględniają założenia przemysłu 4.0. Zarówno projekty dla produkcji, jak i te realizowane dla branży handlu oraz usług, gwarantują nowoczesny model wdrożenia skoncentrowany na Kliencie, z możliwością m.in. integracji wszystkich rozwiązań informatycznych stosowanych w firmie.
Kierownik Zespołu ds. realizacji projektu SPIN-Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców, Departament Rozwoju Regionu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców, Departament Rozwoju Regionu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Kierownik Zespołu ds. realizacji projektu SPIN-Małopolskie Centra Transferu Wiedzy wsparciem dla przedsiębiorców. Projekt jest realizowany przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z 8 Centrami Transferu Wiedzy, działającymi przy: Uniwersytecie Jagiellońskim - Małopolskie Centrum Biotechnologii, Akademii Górniczo-Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie - Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ w Miękini, Politechnice Krakowskiej – Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Fundacji Polish Heritage, Towarzystwie Geosynoptyków GEOS, Fundacji Progress and Business, Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN. Celem projektu jest wspieranie przedsiębiorców z Małopolski w innowacjach, a także transfer wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym a biznesem. SPIN to przykład dobrze działającej współpracy samorządu, nauki i biznesu.
Pracownik samorządowy od ponad 10 lat, posiadający doświadczenie przy wdrażaniu i realizacji projektów współfinansowanych z UE. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Szkołę Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, a także Program Mentoringowo-Superwizyjny „Rozwijanie skrzydeł” oraz kursy i warsztaty m.in. z zakresu Racjonalnej Terapii Zachowania RTZ I w Pracowni Racjonalnej Terapii Zachowania, Seminarium dla Liderów i Menedżerów z Przywództwa w perspektywie emocji, relacji grup i systemów we Wszechnicy UJ.
Dyrektor Produkcji, PGO S.A. Pioma-Odlewnia Oddział w Piotrkowie Trybunalskim
Ukończył studia magisterskie na wydziale Odlewnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz studia licencjackie na kierunku Zarządzanie i marketing w zakresie rachunkowości i finansów przedsiębiorstw w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.
Karierę zawodową rozpoczął w 2003 r. w strukturach firmy Philip Morris Polska S.A., aby następnie zdobywać kolejne doświadczenia w branży produkcyjnej m.in. w Grupie Gremix Sp. z o.o., Toruńskich Zakładach Odlewniczych Sp. z o.o. oraz Hydro-Vacuum S.A.
Z Grupą PGO współpracuje od 2018 r. początkowo obejmując funkcję Zastępcy Dyrektora Produkcji, a następnie awansując na stanowisko Dyrektora Produkcji PGO S.A. Pioma-Odlewnia oddział w Piotrkowie Trybunalskim.
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Prof. dr hab. n. med. Ireneusz Majsterek; tytuł profesora nauk medycznych odebrał w 2013 r.
Kierownik MOLecoLAB, Centrum Badań Molekularnych Chorób Cywilizacyjnych, Kierownik Katedry Chemii i Biochemii Medycznej. Przewodniczący Komitetu Naukowego Łódzkiego Parku Naukowo-Technologicznego, Bionanopark. Członek Zespołu ds. Innowacji Technologicznych, Departament Innowacji Ministerstwa Zdrowia. Członek Senatu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Rady Naukowej, Komisji ds. Własności Intelektualnych (KWiNT), Prezydium Granty UMed, UMED4Excellencei i wielu innych zespołów opiniujących. Ponadto, członek Rady Ekspertów m.in. Narodowego Centrum Nauki (NCN); Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), Polskiej Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (FNP); Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR). Edytor i recenzent licznych, renomowanych czasopism z listy filadelfijskiej. Dorobek obejmuje ponad 400 publikacji naukowych, całkowity IF=452,342; Kierownik i/lub główny wykonawca ponad 30 projektów badawczych, w tym MNiSW, NCBR, NCN, NASA i NIH. Suma cytowani =3434 w bazie danych Scopus; Indeks H=30. Odbył liczne zagraniczne staże naukowe m. in. we Francji, w Belgii, Wielkiej Brytanii, a także USA. Ekspert międzynarodowy m.in. Institut National du Cancer, France (INCa); United States-Israel Binational Science Foundation (BSF); Expert Group, Chemical-Biological Radioactive-Nuclear-Defence EDSTAR-CBRN (EG01), European Defence Agency.
Rzecznik patentowy, szef zespołu mechaniki, elektroniki, ICT, Kancelaria JWP Rzecznicy Patentowi
Specjalizuje się w sprawach z dziedziny elektroniki i informatyki. Bierze udział w dokonywaniu międzynarodowych i europejskich zgłoszeń patentowych. Posiada uprawnienia do występowania przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) w sprawach dotyczących znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Przygotowuje opinie w sprawach dotyczących patentów i przeprowadza badania.
Autorka wielu publikacji z dziedziny prawa własności przemysłowej w prasie krajowej i zagranicznej.
Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla przedsiębiorców obejmujących tematykę ochrony wynalazków ze szczególnym uwzględnieniem wynalazków mechanicznych, elektronicznych oraz ICT.
Pensylvania State University
Wieslaw Grebski is Professor Emeritus at The Pennsylvania State University. He was an Engineering faculty at Penn State Hazleton and Coordinator of the Engineering Program. His research focus is sustainable energy and power generation. He has coauthored one hundred and fifty publications and five books. He has also taught the dual enrollment class, Introduction to Engineering Design.
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, doktor habilitowany nauk w dziedzinie zarządzania i jakości, członek Federacji naukowej WSB-DSW z siedzibą w Gdańsku, Prezes Elektronicznego Centrum Usług Biznesowych w Gliwicach, Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PTE w Gliwicach.
Wydział Inżynierii Materiałowej i Fizyki, Katedra Inżynierii Materiałowej
Profesor nauk inżynieryjno-technicznych, redaktor naczelny czasopisma „Inżynieria Materiałowa” wyd. SIGMA-NOT oraz członek “Assembly for the mission board on cancer”, przy Komisji Europejskiej, DG Research & Innovation.
Kierownik oraz wykonawca kilkunastu projektów badawczych, w tym finansowanych ze środków NCN, NCBR, MNiSzW, FNP. Jest autorem ponad 150 publikacji (w tym ponad 75 JCR), 15 przyznanych patentów, 12 opracowań dla przemysłu. Ekspert branżowy w MFiPR MCP, NCBR, NAWA, KE, PARP, BGK.
Odbyła liczne staże naukowe oraz przemysłowe, m.in. na UC Berkeley USA, University of Strathclyde, French National Institute for Nuclear Science and Technology oraz French Atomic Energy and Alternative Energies Commission CEA.
Jest członkiem licznych gremiów doradczych: Zespół odwoławczy (MEiN), Zespół ds. Doktoratów Wdrożeniowych (MEiN), Zespołu ds. ewaluacji ex-ante (NCBR), Grupy Roboczej ds. Regionalnej Strategii Innowacji (Małopolska) oraz Grupy Roboczej ds. Krajowych Ineligentnych Specjalizacji KIS 8. Wielofunkcyjne materiały i kompozyty o zaawansowanych właściwościach, w tym nanoprocesy i nanoprodukty.
Została wielokrotnie nagrodzona za działalność naukowo-badawczą i wynalazczą, m.in. Odznaczenie honorowe Prezesa Rady Ministrów „Za zasługi dla wynalazczości”, “Wynalazczyni 2017”, który przyznany jest w plebiscycie zorganizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT (FSNT-NOT) oraz Urzędu Patentowego RP, wyróżnienie w 9. edycji konkursu o tytuł „Bizneswoman Roku” w ramach Sukcesu Pisanego Szminką w kategorii Nauka i biznes, Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej. Wynalazki, które powstały w ramach prac zespołu pod jej kierownictwem zostały docenione na forum międzynarodowym otrzymując szereg medali i wyróżnień na najwyższej rangi międzynarodowych targach i wystawach m.in. w Paryżu, Brukseli, Warszawie, Taipei, Kuala Lumpur, Seulu, Pradze, Moskwie, Norymberdze, Zagrzebiu i innych (łącznie otrzymała ponad 120 Medali, Nagród i Wyróżnień).
Uniwersytet Warszawski
Profesor Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik projektu EIT Food RIS Consumer Engagement Labs, w ramach którego konsumenci wspólnie z firmami spożywczymi projektują nowe produkty spożywcze. Posiada doświadczenia zawodowe w branży zaawansowanych technologii w Polsce, Finlandii i Wielkiej Brytanii, pracował też w japońskim Tokyo Institute of Technology. Był koordynatorem ekspertów Akceleratora Zielonych Technologii GreenEvo, członkiem Komitetu Wykonawczego ds. Technologii ONZ i Komitetu ds. Strat i Zniszczeń Wywołanych przez Zmiany Klimatu UNFCCC, konsultantem Obserwatorium Badań i Innowacji Komisji Europejskiej oraz Światowej Organizacji Własności Intelektualnej, jak również zarządzał regionalnym oddziałem inkubatora technologii rolno-spożywczych EIT Food Seedbed. Autor licznych publikacji naukowych, specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania innowacjami i technologiami.
Dyrektor ds. logistyki, Grupa Maspex, członek zarządu, Tymbark MWS
Dyrektor ds. logistyki w Grupie Maspex, członek zarządu firmy Tymbark MWS. Posiada bogate doświadczenie we wdrażaniu i zarządzaniu ambitnymi projektami związanymi z logistyką (m. in. wdrożenie systemu ewidencji palet, obsługa logistyczna exportowa, wdrożenie system do zarządzania transportem TMS, WMS, ujednolicenie procesów w oddziałach
zagranicznych, budowa nowego magazynu dystrybucyjnego wraz z integracją systemową). Uczestniczył w projektach akwizycji firm krajowych i zagranicznych oraz ich integracji z Grupą Maspex. Aktualnie zajmuje się standaryzacją procesów logistycznych w oddziałach polskich i zagranicznych.
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Zarządzania, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Kierownik Zakładu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk
Prodziekan ds. Współpracy i Rozwoju Wydziału Zarządzania AGH oraz kierownik Zakładu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Instytucie Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią, Polskiej Akademii Nauk. Autor ponad 200 publikacji (artykułów naukowych, monografii i rozdziałów w monografiach). Członkini , m.in. UNEP Resource Panel (2020-2024), Grupy Operacyjnej EIP Raw Material Komisji Europejskiej od 2017 r.Państwowej Rady Ochrony rodowiska (2021-2026). Organizator wielu konferencji i warsztatów w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i wykorzystania metody oceny cyklu życia do analiz wpływu na środowisko procesów i produktów. Od 2013 r jest Prezesem zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (Krajowego Klastera Kluczowego) oraz dyrektorem biura Instytutu Autostrada Technologii i Innowacji – wirtualnego instytutu wspierające współpracę nauki i biznesu.
Prezes Zarządu, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej
Dr nauk fizycznych, nauczyciel akademicki. Od 1994 absolwent Wydziału Matematyczno–Fizycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. W 2003 r. doktorat w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W roku 1998 studia w zakresie Informatyka, a w 2013 w zakresie Menadżer Innowacji i Transferu Wiedzy. Ekspert zewnętrzny Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, członek Rady Fundacji Polskiego Instytutu Transferu Innowacji, członek Podkarpackiej Rady Innowacyjności, członek Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji, kierownik Pracowni Technologii Pokryć Ochronnych Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej, inicjator i twórca, a obecnie Prezes Zarządu Podkarpackiego Klastra Energii Odnawialnej. Konsultant Banku Światowego w projekcie CATCHING-UP REGIONS. Pomysłodawca oraz animator koncepcji Inteligentne Ekoosiedle 2020. Autor i współautor ponad sześćdziesięciu publikacji i opracowań naukowych z zakresu fizyki, inżynierii materiałowej, zarządzania energią, transferu wiedzy oraz znaczenia klastrów w praktyce gospodarczej.
Adwokat, Wspólnik WP LAW KANCELARIA PRAWNA WOŹNICCY & PARTNERS Sp. J.
Wspólniczka WP Law Kancelaria Prawna Woźniccy & Partners sp.j. Adwokat, zajmująca się sprawami ekstradycyjnymi i deportacyjnymi. Wspiera prawnie przedsiębiorców, fundacje i stowarzyszenia. Jest aktywnie zaangażowana w programy wspierające aktywizację społeczną i przedsiębiorczość kobiet, również w roli mentora w środowisku kobiet prawniczek. Ekspertka programu Climate Leadership. Została wyróżniona przez Forbes Women w kategorii działalność społeczna w zestawieniu “25 najlepszych prawniczek w biznesie”.
Uniwersytet Łódzki
Piotr Milczarski o2009 roku pracuje na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie od 2012 r. kieruje Pracownią Systemów Mobilnych. Od 2013 roku brał udział jako organizator i mentor w ponad 10 multidyscyplinarnych i międzynarodowych projektach, takich jak GENIUS, FUTURE, Citizenschool, GGULIVRR i JEU, w których studenci i mentorzy pracują nad poważnymi grami. Od 2018 r. koordynuje na UŁ projektem CFOOD dofinansowanym przez NCBiR, gdzie głównym zadaniem jest zaprojektowanie systemu eksperckiego, który pozwoli na obniżenie śladu węglowego poprzez optymalizację procesu łańcucha żywnościowego. Drugim kierowanym projektem jest projekt dydaktyczny JEU w ramach Erasmus+ https://citizengames.eu. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w biznesie i w dydaktyce z zakresie projektowania systemów mobilnych, programowania systemów i aplikacji mobilnych, sieci komputerowych (instruktor CISCO CCNA, CCNP), rozwiązań chmurowych t.j. AWS, Azure i Google Cloud. Ma ponad 60 publikacji w tym zindeksowanych przez Scopus i WoS i brał aktywny udział w około 30 konferencjach międzynarodowych. Piotr Milczarski pełnił funkcję prodziekana kierunku Informatyka na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, z-cy dyrektora Instytutu Kształcenia na Odległość.
Główny specjalista ds. badań i analiz, Instytut Badań Edukacyjnych
Główny specjalista ds. badań i analiz w Instytucie Badań Edukacyjnych – regionalny lider ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) i wspierania LLL w województwie łódzkim.
ESA Technology Broker Network
Martyna Gatkowska ma ponad 12-letnie doświadczenie w aplikacjach wykorzystujących dane pochodzące z satelitów (sektor downstream). Była zaangażowana w liczne projekty mające na celu zastosowanie aktywów kosmicznych w różnych sektorach przemysłu. W swojej karierze nawiązała liczne kontakty z firmami kosmicznymi w Polsce i poza jej granicami, zdobywając doświadczenie w zakresie budowy ofert i opracowywania biznes planów. Obecnie dzieli swoją wiedzą z polskimi podmiotami zainteresowanymi projektowaniem i dostarczaniem innowacji opartych na danych kosmicznych.
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
ABSTRAKT
“Opracowanie nowej generacji inteligentnych bezchromowych materiałów ogniotrwałych dla przemysłu miedziowego”
Dr inż. I. Jastrzębska
Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, Polska
*Autor korespondencyjny: ijastrz@agh.edu.pl
Czym są materiały ogniotrwałe ? Dlaczego bez nich nie możliwe byłoby wyprodukowanie szeregu przedmiotów powszechnego użytku jak również nie możliwy byłby rozwój cywilizacyjny i gospodarczy społeczeństw ? W tej prezentacji zawarte zostaną odpowiedzi na postawione pytania, a następnie zaprezentowany zostanie obecnie realizowany projekt mający na celu opracowanie nowych materiałów ogniotrwałych dla przemysłu miedziowego pt.: “Opracowanie nowej generacji inteligentnych bezchromowych materiałów ogniotrwałych dla przemysłu miedziowego”. Projekt realizowany jest w ramach programu LIDERXII, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (LIDER/14/0086/L-12/20/NCBR/2021, Kierownik Projektu dr inż. I. Jastrzębska).
Niniejszy projekt ma na celu opracowanie nowych materiałów ogniotrwałych - bez chromu- co wiąże się ze sprostaniem wymaganiom środowiskowym. Obecnie w praktyce przemysłowej brak jest alternatywnego materiału bezchromowego, który mógłby zastąpić materiały ogniotrwałe z chromem w metalurgii miedzi. Jak dotąd bezskutecznie prowadzone są próby opracowania alternatywnych materiałów, które miałyby realną szansę zastąpienia obecnie stosowanych w przemyśle miedziowym materiałów z chromem. W konsekwencji materiały z chromem stanowią tam nieustannie wyłożenia ogniotrwałe w większości urządzeń cieplnych. Z drugiej strony, miedź jest kluczowym surowcem Polski i świata, ma podstawowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki i zaspokojenia potrzeb bytowych społeczeństwa, a więc takich których trwała podaż musi być zapewniona. W pracy zaprezenowane zostaną założenia, kierunki rozwojowe projektu oraz strategia zarządzania dużym, innowacyjnym projektem B+R.
Kierownik Projektu AZON 2.0, Politechnika Wrocławska
Kierownik działu rozwoju i wdrożeń w Centrum Innowacji i Biznesu, Politechniki Wrocławskiej.
Kierownik Projektu pn.: ”Atlas Zasobów Otwartej Nauki 2.0”.
Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, w partnerstwie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu oraz Instytutem Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk.
Ekspert a wcześniej Asesor Instytucji Finansujących Projekty UE.
Ma na swoim koncie wiele projektów, które zostały pozytywnie ocenione przez komisję oceny projektów i otrzymały dofinansowanie. Autor i kierownik projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Certyfikowany Project Manager: Certyfikat IPMA level D: Certified Project Management Associate, uzyskany według międzynarodowej metodologii International Project Management Association. Certyfikat Prince2 Foundation - APMG International; Certyfikat Prince2 Practitioner – Peoplecert; Certyfikat MoR ® Foundation.
Kierownik i zarządzający projektami o łącznej wartości ponad 120 mln zł.
Od kilkunastu lat pracownik Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem projektami. W ostatnich latach współpraca z naukowcami w zakresie wdrożeń, cyfryzacji oraz open science.
Zastępca Dyrektora, Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe, Dyrektor, Dział Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej
Agnieszka Kwiecień, Zastępca Dyrektora Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego, Dyrektor Działu Informatyzacji Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka Inżynierii Oprogramowania na Wydziale Informatyki i Zarządzania PWr, specjalności Algorytmy Równoległe, Sztuczna Inteligencja. Wykonawca i kierownik projektów badawczo-rozwojowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, o tematyce gridowej, bezpieczeństwa komputerowego, HPC oraz repozytoriów danych. Znalazła się w gronie TOP 20 Women in Cybersecurity 2019. Autorka i współautorka publikacji naukowych oraz white-papers o tematyce cyberbezpieczeństwa, nowych technik programowania w aplikacjach naukowych i repozytoriów cyfrowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie operacyjnego działania centrów danych.
Koordynator procesu digitalizacji, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Koordynator procesu digitalizacji. Absolwentka kierunku Geodezja i kartografia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 2017 roku zaangażowana w rozwój pracowni digitalizacji oraz tematykę otwartości zasobów nauki oraz projektowania uniwersalnego. Od października 2020 Kierownik Sekcji Digitalizacji i Technologicznego Wsparcia Dydaktyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Specjalista IT, geoinformatyk, geodeta i nauczyciel akademicki – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Specjalista IT, geoinformatyk, geodeta i nauczyciel akademicki. Absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Wrocławskiej oraz Geodezja i kartografia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Doktor nauk technicznych w specjalności fotogrametria i teledetekcja. Adiunkt w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki oraz dyrektor Centrum Zasobów i Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji wielu projektów naukowych, edukacyjnych i infrastrukturalnych w roli kierownika i wykonawcy.
Partner w praktyce własności intelektualnej, Kancelaria Bird & Bird Szepietowski i wspólnicy sp.k.
Od 2006 roku wspiera klientów w sprawach związanych z ochroną praw własności przemysłowej i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Obsługuje firmy z najbardziej innowacyjnych branż: farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej oraz telekomunikacyjnej. Reprezentuje klientów w sporach patentowych (głównie w sektorze farmaceutycznym). Opracowuje globalne strategie patentowe na etapie przedprocesowym oraz w postępowaniach spornych. Wspiera klientów w przygotowywaniu opinii o podstawach unieważnienia, nienaruszaniu (non-infringement opinion) oraz czystości patentowej. Negocjuje umowy licencyjne i przeniesienia praw do technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu szerokimi portfelami znaków towarowych i wzorów przemysłowych. Prowadzi postępowania zgłoszeniowe przed Urzędem Patentowym RP i Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej w Alicante, jak również postępowania sprzeciwowe, o unieważnienie lub stwierdzenie wygaśnięcia praw wyłącznych. Doradza w sprawach związanych z naruszeniem praw wyłącznych w Internecie – w szczególności poprzez rejestrację domen oraz używanie słów kluczowych (keywords advertising). Reprezentuje klientów w sporach o naruszenie praw wyłącznych przed sądami powszechnymi oraz w sporach domenowych przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Studiowała prawo i ekonomię w Instytucie Międzywydziałowych Studiów Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Katholieke Universiteit Leuven (Belgia). Marta jest rekomendowana przez polskie i międzynarowe rankingi, m.in. przez WTR 1000, FT Innovative Lawyers, Women in Business Law oraz Rising Stars Prawnicy – Liderzy Jutra.
Inżynier, Dyson
Julian Bond jest absolwentem wydziału Mechatroniki Uniwersytetu Lancester. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w przemyśle jądrowym, kolejno zajmował się elektronicznym projektowaniem systemów medycznych oraz produkcją komponentów poczynając od superkomputerów po bezprzewodowe systemy monitorowania, od urządzeń półprzewodnikowych po opatrunki medyczne. W międzyczasie zdobył kilka dyplomów, a od 5 lat pracuje jako inżynier w firmie Dyson.
Jego rolą jest wspieranie zespołów projektowych i badawczych w określaniu metod produkcji podsystemów i produktów końcowych, kierowanie zespołem inżynierów w poszukiwaniu użytecznych i zrównoważonych pomysłów w ramach niektórych linii produktów, a także badanie zaawansowanych metod produkcji.