Pokaż swój pomysł na rozwiązanie problemu – zgłoś swój projekt do Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2022

Trwa nowa edycja Konkursu Nagroda Jamesa Dysona, organizowanego w Polsce już drugi rok z rzędu przez Fundację Jamesa Dysona. Konkurs skierowany jest do kreatywnych studentów i absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów), którzy poszukują innowacyjnych rozwiązań. W tym roku organizatorzy zwiększyli sumę nagród pieniężnych, aby wesprzeć młodych inżynierów w pierwszym kluczowym etapie. Zwycięzców etapów krajowych poznamy we wrześniu i otrzymają aż 27 000 zł na rozwój swoich innowacyjnych projektów.

Od 2005 r. organizatorzy Konkursu Nagroda Jamesa Dysona rzucają studentom oraz świeżym absolwentom następujące wyzwanie: „Zaprojektować coś, co rozwiąże problem”. Zadanie sformułowano w sposób szeroki i otwarty, aby zachęcać do podejmowania poważnych problemów o znaczeniu globalnym. Sir James Dyson osobiście typuje zwycięzców etapu międzynarodowego, którzy zdobywają potrzebne środki finansowe i wielki prestiż.

 Na co mogą liczyć zwycięzcy?

  1. Nagrody pieniężne – zwycięzcy etapów krajowych otrzymają po 27 000 zł, a zwycięzcy etapu międzynarodowego nawet 162 000 zł na potrzeby dalszych prac nad wynalazkiem.
  2. Rozgłos medialny – zwycięzcy cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mediów, opinii publicznej i profesjonalistów z branży, co otwiera im wiele drzwi oraz sprzyja nawiązywaniu kontaktów i pozyskiwaniu wsparcia dla projektu.
  3. Wspieranie zwycięzców poprzednich edycji – w tym roku organizatorzy uruchomili specjalną platformę dla wynalazców, którzy komercjalizują swoje wynalazki. Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu mogą uczestniczyć w różnych wydarzeniach, nawiązywać kontakty, dzielić się doświadczeniami i wspierać się nawzajem.

Bądź na bieżąco!

Strona internetowa: https://www.jamesdysonaward.org

IG: @jamesdysonaward

Aktualności: https://prhub.prowly.com/releases/dyson