„Odkrycia zmieniają świat – dajmy im szansę”. Pod tym hasłem gramy o przyszłość naszego życia w czasie FIR w Toruniu.

„Odkrycie zmieniają świat, dajmy im szansę” – hasło przewodnie tegorocznej edycji Forum Inteligentnego Rozwoju nawiązuje do wybitnych osiągnięć dla ludzkości, których autorem jest Mikołaj Kopernik.

Astronoma, ekonomistę, lekarza, ale także urzędnika, prawnika, tłumacza, matematyka oraz kartografa śmiało można nazwać jednym z najwybitniejszych „NaukowcówPrzyszłości”. Jego dzieło „De revolutionibus orbium coelestium” opisujące heliocentryczną wizję Wszechświata, dokonało przewrotu w nauce i ówczesnym światopoglądzie, jednak nie od razu wszyscy je docenili.

– Teoria Kopernika nie tak od razu dotarła do astronomów, czyli zawodowców i do szerszego odbioru społecznego. To musiało trwać przez ładnych kilkadziesiąt lat i musieli przyjść inni tacy jak Jan Kepler, a potem Isaac Newton, którzy pokazali, że to właśnie jest ta droga, którą rozpoczął Mikołaj Kopernik, do poznania prawdziwej konstrukcji Kosmosu czy Układu Słonecznego – mówił na antenie Polskiego Radia prof. Jarosław Włodarczyk, historyk astronomii z Polskiej Akademii Nauk.

Chcemy poprzez Forum, w ramach, którego odbywa się promocja badań naukowych i tworzonych innowacyjnych technologii, dawać jak największej grupie innowatorów„szasnę” na rozwój swoich prac już „tu i teraz”, aby jak najszybciej trafiały one do świadomości społecznej i praktyki gospodarczej, były dobrze rozumiane, z pożytkiem wykorzystywane, a tym samym służyły ludziom – poprawiały nasz standard, a także rozumienie życia i otaczającego nas świata oraz Wszechświata.

 

Regulamin forum

FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2021