Grupa Techniczna CODI stworzyła jednolity system łączności wewnętrznej, GSM oraz ułatwień dla niedowidzących.
Opracowany system zachowuje wysoką prostotę i przejrzystość instalacji, co jednocześnie gwarantuje niskie koszty eksploatacji. W przypadku jakiejkolwiek awarii każdy element systemu nie podlega całkowitej wymianie, a jedynie naprawie. Serwis polega jedynie na wymianie pojedynczych elementów, zamiast całych modułów czy urządzeń, dzięki czemu ostateczny wydatek za naprawę to zaledwie niewielki procent wartości urządzenia. Sposób wykonania, projekt i rozwiązania technologiczne systemu, czyli m.in. złocenia płytek drukowanych, idą w kierunku maksymalizacji niezawodności sprzętowej.
– Nasze systemy składają się z niewielkiej ilości modułów, podzespołów czy elementów składowych. Są optymalnie i innowacyjnie zaprojektowane pod kątem niewielkiego asortymentu oraz prostej instalacji. Natomiast dzięki produkcji w Polsce, koszt inicjalny jest znacząco niższy – mówi mgr inż. Jacek Rydzewski, prezes zarządu Grupy Technicznej CODI.
System DSX Linea Azzurro to wideodomofon, monitoring, kontrola dostępu i archiwizację zdarzeń w ramach jednego, spójnego systemu, co stanowi funkcjonalność niespotykaną w innych tego typu rozwiązaniach. Dodatkowymi atutami są: łączność pomiędzy lokalami, łączność przez sieć GSM, niewrażliwość na zwarcie linii oraz brak klawiatur mechanicznych w panelach zewnętrznych, co zapewnia niezawodność i wygodę obsługi. W systemie nie występuje hierarchiczność co oznacza pełną łączność „każdego z każdym” w ramach jednej sieci.
Zastosowane rozwiązania i układ techniczny całego systemu, umożliwiły nam daleko idącą optymalizację pod kątem poboru energii, szczególnie przy stosowanych obecnie zamkach rewersyjnych, które pobierają prąd w sposób ciągły. System DSX w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych pobiera 3–10 razy mniej energii, co w skali całego roku pozwala na spore oszczędności.
W tym roku firma wprowadza do oferty nowy panel M4000. Wyróżnia się on brakiem otworów głośnikowych w szklanej płycie czołowej, regulacją natężenia podświetlenia panelu zależnie od natężenia światła zewnętrznego, funkcją rozpoznania zbliżającej się osoby celem aktywacji panelu dla obsługi głosowej przez osoby niedowidzące. Dodatkowo wbudowano automatykę podgrzewania wyświetlacza oraz moduł Bluetooth służący do komunikacji z telefonem lokatora i bezdotykowym otwieraniem drzwi.
Zapraszamy na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023. www.irforum.pl
FORUM INTELIGENTNEGO ROZWOJU 2025
Centrum Inteligentnego Rozwoju
ul. Fabryczna 43
43-110 Tychy
tel.: +48 32 307 22 42
e-mail: biuro@ircentrum.pl