Mentor Systemy Audiowizualne

Mentor Systemy Audiowizualne to 21 lat doświadczeń w pracach badawczo-rozwojowych na rzecz edukacji. Jako innowator w dziedzinie nowych technologii, wprowadzamy na rynek rewolucyjne rozwiązania wspierające nauczanie języków. Naszym sztandarowym produktem są pracownie językowe oraz systemy do nauczania tłumaczeń symultanicznych.

Misją firmy jest wspieranie nauczycieli i uczniów w nauce języków obcych. Nasze rozwiązania powstały w oparciu o współpracę z lektorami i są wynikiem badań nad stworzeniem środowiska sprzyjającego nauce.

Pracownie językowe dynamizują lekcje, oswajają uczniów z językiem obcym i zachęcają do głośnego mówienia. Wynika to z możliwości technicznych systemu, czyli łączenia uczniów w pary zadaniowe – grupy, w ramach których wzajemnie się słyszą. Dzięki temu mogą trenować głośno podczas całej lekcji, co zwielokrotnia ich aktywność i czas poświęcony na trening wymowy i konwersacji. Do chwili obecnej z naszych pracowni językowych korzysta 45 000 uczniów.

Drugim rozwiązaniem jest system do nauczania przyszłych tłumaczy symultanicznych – Audytor LAB, który został stworzony z myślą o uczelniach wyższych i kierunkach filologicznych jako wsparcie dla studentów. Przyszli tłumacze mogą uczyć się w warunkach symulujących dynamiczną atmosferę panującą na wielojęzycznych kongresach, a także opanowywać sztukę tłumaczeń symultanicznych, trenując na profesjonalnym sprzęcie pod okiem osoby prowadzącej. Audytor LAB to rozwiązanie unikalne w skali Europy.

Mentor to lider w edukacyjnej innowacji. Aktualnie prowadzimy 3 projekty badawczo-naukowe, które – mamy nadzieję – przyniosą niebawem nowe rozwiązania interaktywne czy też unowocześnienia już istniejących.

W ostatnim, jubileuszowym roku, otrzymaliśmy liczne nagrody, w tym Brylant Polskiej Gospodarki 2020,  Efektywna Firma 2020 oraz tytuł Najlepszy Innowator w konkursie Dobra Firma od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.