Made in Wrocław

 Made in Wrocław

PayEye to wrocławski fintech, który pierwszy na świecie wprowadził bezpieczny, wygodny i kompletny system płatniczy opierający się na akceptacji płatności oraz identyfikacji użytkownika za pomocą biometrii tęczówki oka. Już dziś dostępny jest w ponad 60 miejscach we Wrocławiu i sąsiednich miejscowościach. Niedawno obchodzone Światowe Dni Biometrii są dla nas pretekstem, by dowiedzieć się nieco więcej o tych rozwiązaniach.

Prezesowi Kulczyckiemu właśnie przyznano tytuł managera roku. Decyzja kapituły konkursu FinTech & InsurTech Awards jest o tyle ważna, że zasiadają w niej cieszący się uznaniem reprezentanci szeroko rozumianego biznesu, głównie prezesi.

 Wprowadziliśmy na rynek prawdziwą innowację i faktycznie, wzbudza ona ogromne zainteresowanie. Nagroda mnie cieszy, ale to oczywiście zasługa całego zespołu oraz naszych partnerów, którzy przyczynili się do tego, że rynek nas zauważył. Mam osobistą satysfakcję, że o przyznaniu nagrody decydują przedstawiciele branży, którzy brali pod uwagę zarówno wdrożony przez nas system płatniczy wykorzystujący biometrię tęczówki oka, jak i moje szerokie doświadczenie w branży finansowej. Ta nagroda to nie tylko wielka radość, ale też zobowiązanie do jeszcze większej aktywności – komentuje Krystian Kulczycki.

Sam z branżą finansową związany jest od przeszło dwóch dekad. Zasiadał w zarządach m.in. Polskiego Towarzystwa Finansowego, PTF Banku, Santander Consumer Banku oraz Eurobanku. Słowem –  doświadczenie imponujące. Do PayEye jako prezes, a następnie współwłaściciel spółki, dołączył zaraz po starcie. Jak sam przyznaje było w tym trochę przypadku, ale też i szczęścia.

Okazało się, że z pozostałymi założycielami myślimy podobnie, mamy wspólny cel i w odpowiednim momencie nasze drogi się zeszły. I od tego spotkania wszystko się zaczęło. Przeszliśmy od pomysłu do realizacji. Zaawansowane już opracowania założycieli powiązaliśmy z częścią usług finansowych, płatniczych, za którą odpowiadałem od dawna – opowiada Krystian Kulczycki.

Biometrii oka jeszcze nikt jednak nie wprowadzał.

–  Zdaję sobie sprawę, że mówimy o czymś, co do tej pory mogliśmy oglądać tylko w kinie, a my zaczęliśmy realizować. W rezultacie jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy autorskie rozwiązanie płatnicze w oparciu o rozpoznawanie tęczówki oka człowieka. W dodatku jest to od A do Z nasz kompletny system.

Sebastian Wach