W stolicy województwa świętokrzyskiego stawiamy na innowacje i rozwój. Firmom oferujemy bardzo dobre warunki do prowadzenia biznesu, m.in. wsparcie w wyszukaniu lokalizacji, w procesie rekrutacji, promocji oraz ulgii zwolnienia podatkowe. Atutem są także projekty, dzięki którym młodzi ludzie kształcą się w zawodach przyszłości, a innowacyjne start-up’y mają szansę na sukces. Na rozwój sektora naukowo-technologicznego i współpracy biznesu z nauką ogromny wpływ zaczyna mieć powstający w Kielcach Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar.
Kadry dla innowacji
W Kielcach studiuje blisko 20 tys. młodych ludzi, z czego blisko 6 tys. na Politechnice Świętokrzyskiej. To właśnie tu kształcą się mistrzowie świata w sektorze robotyki i kosmonautyki – konstruktorzy łazika marsjańskiego, zdobywcy pierwszych miejsc kilku edycji Międzynarodowych Zawodów Robotów Mobilnych – ERC. Co roku te prestiżowe zawody, organizowane w Kielcach, udowadniają, że drużyny z Kielc to światowa czołówka, jeśli chodzi o projektowanie, tworzenie i programowanie łazików marsjańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi ERC są m.in. wykłady przedstawicieli międzynarodowych agencji kosmicznych, amerykańskiej NASA, czy Mars Society, strefy pokazowe, szeroki wachlarz spotkań networkingowych.
– Realizowane w Kielcach projekty przykuwają uwagę mediów i doskonale pokazują to, jak ciekawym miejscem do studiowania, realizowania swoich pasji, a jednocześnie rozwijania pomysłów na biznes są Kielce – mówi Bogdan Wenta, prezydent Kielc.
Start-up na początek
W Kielcach swoje skrzydła rozwijają także innowacyjne firmy – start-up’y. Dzięki realizowanym tu projektom kilkanaście młodych biznesów ma szanse na sukces komercyjny. Pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań doskonalą produkty i usługi w procesie inkubacji. Do Kielc trafią także międzynarodowe start-up’y. Dzięki Poland Prize wybrane zespoły będą mogły liczyć na dofinansowanie nawet do 300 tys. zł. Program skierowany jest do start-up’ów z całego świata, ale w pierwszej kolejności do pomysłodawców z Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji i Chorwacji.
Przyszłość w metrologii
Dla regionu powstający w Kielcach Kampus GUM to szansa na rozwój nowej specjalizacji – metrologii oraz wzmocnienie potencjału kadrowego. Instytucja ta poszukuje bowiem wyspecjalizowanych firm jako kooperantów oraz partnerów projektów B+R. Pracę w laboratoriach znajdą specjaliści i naukowcy z całego kraju. Przygotowany jest już plan rekrutacji, a pracownicy zostaną wcześniej przeszkoleni w warszawskich laboratoriach.
Zapraszamy na www.invest.kielce.pl oraz www.mapa.invest.kielce.pl