Jaka jest idea i misja wydarzenia?

Inteligentny rozwój jest niezwykle pilną i powszechną troską. Nie możemy dłużej odkładać wysiłków na rzecz walki z kryzysem klimatycznym. Nadszedł czas na działanie.

Dla firm i samorządów wielkim wyzwaniem związanym z transformacją jest zrównoważenie potrzeby utrzymania stabilności działalności przy jednoczesnym wprowadzaniu zmian w celu osiągnięcia ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Rozwój badań i innowacji w Europie odbywa się w złożonym układzie instytucjonalnym. Sieć podmiotów, które wnoszą wkład w politykę innowacji, obejmuje zarówno poziom UE, międzynarodowy, krajowy, jak i podmioty prywatne i media. Przy tak zróżnicowanej strukturze możliwości ważne jest, aby wszyscy członkowie społeczności naukowej i technologicznej – od decydentów po badaczy – wyposażyli się w skuteczną strategię komunikacyjną.

To skomplikowane. Rozumiemy to. Rozumiemy trudne realia. Nie dzieje się to z dnia na dzień. Potrzeba wielu mniejszych kroków, czasem trudnych, a często nieznanych, aby naprawdę osiągnąć zrównoważony, inteligentny rozwój i przenosić go na coraz wyższy poziom.

Jako Centrum Inteligentnego Rozwoju jesteśmy zaangażowani w budowanie bardziej zrównoważonej przyszłości – razem z naszymi Partnerami. Spotkajmy się w Uniejowie z uczestnikami FIR, którzy służą radą, rozwiązaniami finansowymi, badaniami i cennymi spostrzeżeniami – zaprasza Damian Baran, Dyrektor Generalny Centrum Inteligentnego Rozwoju.