General Electric

Współcześnie konieczne jest dążenie do neutralności klimatycznej przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiego poziomu mobilności ludzi i odpowiedniej dynamiki przewozów towarów. Czy te – na pozór sprzeczne – wymagania są możliwe do pogodzenia? Czy rozwój przełomowych technologii pomoże zredukować ślad węglowy transportu i przybliży nas do celu jakim jest neutralność klimatyczna? W GE Company Polska podeszliśmy do zagadnienia kompleksowo i projektując rozwiązania dla sektora lotniczego, tworzymy system narzędzi wspierających dekarbonizację od momentu projektowania części lotniczych aż do monitorowania ich eksploatacji we flocie silników GE.

Korzystamy z autorskich rozwiązań do przeprowadzania najbardziej wymagających analiz wielośrodowiskowych i optymalizujemy charakterystyki odpowiedzialne za zużycie paliwa i emisję. Poszukując przełomowych rozwiązań postawiliśmy sobie pytanie – jak wykorzystać zaawansowaną sztuczną inteligencję w służbie ekologii? Jak wykorzystując możliwości jakie daje Big Data, efektywnie i szybko przetwarzać ogromne zbiory danych w celu opracowania przełomowych rozwiązań znacznie przyspieszających szybkość obliczeń zachowując ich niezmiennie wysoką jakość? Potrzebna jest duża moc obliczeniowa. Zainwestowaliśmy w najnowocześniejszy na rynku klaster obliczeniowy oparty o karty graficzne, który pozwoli przenieść na tę architekturę oprogramowanie do tej pory dostępne jedynie na klasyczne procesory. Co zyskaliśmy? Inwestycja ta przeniosła możliwości rozwojowe spółki na całkiem nowy poziom, a rozwiązania dla lotnictwa projektowane w oparciu o możliwości obliczeniowe klastra GPU cechować będzie niespotykana dotąd efektywność.

Tworzenie przełomowych na skalę światową rozwiązań przez polską kadrę inżynierską, możliwe jest dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020.