Engineering Design Center

 Engineering Design Center

Engineering Design Center to wspólne przedsięwzięcie General Electric Company Polska Sp. z o. o. i Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Specjalizujemy się w obszarze awioniki oraz energetyki, w tym energii odnawialnej. Od momentu powstania, czyli od 2000 roku EDC stanowi przykład doskonale rozwijającej się współpracy instytucji naukowej ze światowym liderem branży inżynieryjnej. Wspólnie tworzymy zintegrowaną przestrzeń wiedzy i innowacji. Nasi inżynierowie nie tylko korzystają z rozwiązań technologicznych GE, podróżują po świecie i wymieniają się wiedzą oraz doświadczeniem z ekspertami z innych krajów, ale także dzięki naszej infrastrukturze laboratoryjnej mogą wiele testów i badań przeprowadzać na miejscu, w Warszawie. Obecnie z liczbą 1400 zatrudnionych inżynierów jesteśmy jednym z największych centrów inżynierskich w Europie.

W EDC udoskonalamy lub projektujemy od nowa m.in. silniki i struktury lotnicze, turbiny energetyczne dużej i małej mocy, silniki elektryczne i generatory prądu. Tworzymy i testujemy systemy pokładowe oraz oprogramowanie krytyczne dla bezpieczeństwa samolotu, rozwijamy aplikacje do zarzadzania flotą silników i monitorowania bezpieczeństwa statków powietrznych z wykorzystaniem Big Data. Nasze zespoły inżynierskie korzystają z innowacyjnych technologii przyrostowych, które są częścią czwartej rewolucji przemysłowej. Technologia addytywna to nasza przyszłość. Korzystamy z tej kreatywnej technologii, aby rozwijać się we wszystkich obszarach inżynieryjnych.

Dzięki tak rozbudowanej infrastrukturze z szerokim wachlarzem świadczonych usług zespoły inżynierskie mogą nie tylko angażować się i realizować samodzielnie globalne przedsięwzięcia z bardzo wielu branż przemysłu ciężkiego, ale mają również możliwość zdobywania niezbędnego zawodowego doświadczenia a także doskonalenia i rozwijania polskiej myśli inżynieryjnej.